Konto Firmowe Bez Komornika

Konto Firmowe Bez Komornika na pierwszy rzut oka może wydawać się trudne do znalezienia. Ze względu na wiele regulacji czy obowiązków, którym podlegają firmy i przedsiębiorcy.

W przypadku kont bankowych w polskich bankach na pewno nie każda oferta będzie odpowiednia dla danej formy prowadzenia działalności. Inne rodzaje rachunków lepiej sprawdzą się dla działalności gospodarczych czy spółek cywilnych, a jeszcze inne dla spółek z o.o. (z ograniczoną odpowiedzialnością) czy spółek akcyjnych SA.

W tym artykule szczegółowo przyjrzymy się temu problemowi. Podamy możliwe rozwiązania, ograniczenia, a także zagrożenia, które mogą wynikać z posiadania omawianego konta. Przedstawię dwa sposoby, aby na dłużej lub na stałe ukryć się przed komornikiem. Każdy z tych sposobów ma swoje zalety, a także wady, które również szczegółowo opiszę.

OGNIVO czy to dalej działa?

W dodatku trzeba mieć na uwadze system OGNIVO, który działa lepiej, bądź gorzej (w zależności od banku), ale funkcjonuje cały czas. Jeśli szukasz konto firmowe bez komornika to kolejnym aspektem, który koniecznie trzeba wziąć pod uwagę to kto jest wierzycielem?  Konto w banku bez komornika dla osób fizycznych było opisywane w innym naszym artykule.

Sposób 1: Konto Firmowe Bez Komornika Ranking

Podobnie jak w przypadku zwykłego konta bankowego dla osób indywidualnych udało nawiązać mi się kontakt z niektórymi czytelnikami mojego bloga, którzy prowadzą działalność gospodarczą i mają komornika.

Wspólnymi siłami udało nam się ustalić rachunki, w których najdłużej można się ukryć przed komornikiem.

Przeprowadziłem ankietę, a wyniki prezentuję poniżej. Co ważne, poniższe konta nie dają 100% gwarancji. Pełną gwarancję zapewnia sposób 2, który został opisany w drugiej części tego artykułu.

Poniższe konta są odpowiednie zarówno dla jednoosobowych działalności gospodarczych, a także wszelkich spółek.

Zalety:

 • w większości darmowe konta, z prostymi zasadami
 • łatwość w założeniu rachunku
 • szybkość i możliwość założenia online
 • bezproblemowe przelewy na terenie całej Polski i UE

Wady:

 • brak 100% gwarancji ochrony środków

Poniższe linki prowadzą bezpośrednio do oferty kont wskazanych przez czytelników.

Ranking Kont Firmowych (DG, Spółki)

Miejsce #1: Ocena ankietowanych: 4,3/5,0 | Sprawdź >>

Czytelnicy wskazali, że najdłużej możemy trzymać środki w tym banku – nawet do 4 lat. Ciężko jednoznacznie stwierdzić jaka jest tego przyczyna. W niektórych przypadkach może być to dłużej, w innych krócej. To wszystko zależy od indywidualnej sytuacji każdego z nas. Mimo wszystko konto jest darmowe, zatem warto spróbować właśnie tutaj.

Więcej szczegółów na stronie konta bankowego>>


Miejsce #2: | Ocena ankietowanych: 3,4/5,0 | Sprawdź >>

Jak widać ankietowani ocenili to konto o wiele niżej niż poprzednika. Głównie ze względu na to, że takim okresem „bezpieczeństwa” jest 5-8 miesięcy. U niektórych będzie to dłużej, u innych krócej. Jeśli posiadasz konto z miejsca #1 i nie spełniło twoich oczekiwań to zdecydowanie warto spróbować tutaj.

Jak widać konto jest w pełni darmowe bez żadnych dodatkowych warunków czy haczyków.

Wejdź na stronę banku i złóż wniosek online >>


Miejsce #3 | Ocena ankietowanych: 2,4/5,0 | Sprawdź >>

Na trzecim miejscu konto firmowe bez komornika w tym banku. Pozostałe banki miały oceny poniżej 2,0 i nie znalazły się w tym zestawieniu. Niestety, nie posiadamy informacji na temat okresu bezpieczeństwa w tym banku. Mimo wszystko warto sprawdzić na własną rękę.

Otwórz konto na stronie banku >>


Jak widać ranking bardzo skromny, konto firmowe bez komornika to towar zdecydowanie deficytowy, natomiast tak jak zostało wspomniane wcześniej banki w Polsce nie dają 100% ochrony przed OGNIVO, czyli przed systemem, dzięki którym komornik czy inna instytucja może wyśledzić dowolne konto założone na terytorium Polski.

OGNIVO jest to system, który jest polski, dostęp do niego mają polskie banki, urzędy czy komornicy. To bardzo ważna informacja, ponieważ system nie ma możliwości sprawdzenia kont poza granicami kraju, w innych bankach.

Tak samo jak system nie wykryje konta w procesorze płatniczym lub rachunku prowadzonego przez instytucję finansową niebędącą bankiem.

I właśnie tutaj przychodzi na ratunek konto, które jest w pełni funkcjonalne, natomiast nie jest to konto w polskim banku. Otrzymamy oczywiście numer rachunku i kartę, która jest w pełni funkcjonalna.

Jedyny zagraniczny bank godny polecenia to: Międzynarodowe Konto Bankowe

Założysz tam zarówno konto osobiste jak i firmowe, istnieje możliwość otwarcia konta w PLN.

Sposób 2: Konto Firmowe Bez Komornika Za Granicą (TUTAJ >>)

Jeśli chcemy mieć 100% pewność, że komornik w Polsce nie zajmie środków na rachunku firmowym to jedynym wyjściem jest założenie konta poza granicami kraju. Korzystając ze sprawdzonych usług zaufanej instytucji finansowej.

Na początek odrazam korzystania z różnego rodzaju procesorów płatniczych np. Paypal. Choćby ze względu na to, że nie przyjmiemy na takie konto bezpośrednio przelewu bankowego od kontrahentów.

Dlatego skupimy się jedynie na istniejących rozwiązaniach dostępnych w pełnoprawnych, zagranicznych bankach.

Czy można otworzyć konto dla firmy w Polsce za granicą?

Tak, jesteśmy w Unii Europejskiej i polska firma, przedsiębiorca ma prawo założyć konto bankowe w dowolnym kraju wspólnoty. Niestety, w większości przypadków konieczna jest osobista wizyta w oddziale banku – a to już jest pewnego rodzaju utrudnieniem.

Na szczęście w dobie cyfryzacji można znaleźć banki, które oferują pełną weryfikację tożsamości online. Zatem nie ma konieczności wyjeżdżania za granicę. Wszystko można załatwić przez internet, a dokładnie przez aplikacje mobilną banku.

Jedyny bank, który oferuje założenie konta firmowego online jest holenderski bank internetowy, którego opiszemy poniżej.

W ramach tej oferty otrzymujemy:

 • Numer IBAN. zatem możemy umieszczać ten numer na fakturze, a klienci/kontrahenci mogą wykonać bezpośrednio przelew europejski na konto w Holandii. W większości banków europejski przelew jest bezpłatny.
 • najlepsze konto do płacenia w kilku walutach ze względu na bardzo dobre kursy przewalutowania i brak prowizji
 • możliwość trzymania środków w 28 różnych walutach z całego świata (PLN, EURO, FUNT, DOLAR, KORONA SZWEDZKA, CZK, i wiele innych…)
 • oszczędność na przelewach lokalnych i międzynarodowych bez ukrytych opłat i prowizji,
 • możliwość ustalenia automatycznych płatności (w tym możliwość ustawienia masowych przelewów np. z wypłatami dla pracowników) bez dodatkowych opłat,
 • konto w międzynarodowej instytucji finansowej z prywatnym numerem konta IBAN (możliwość przyjmowania dowolnych przelewów z innych kont Revolut, a także z banków na całym świecie)
 • darmowe otwarcie i prowadzenie konta, które zajmuje około 10 minut (bez wizyt w oddziałach i bez kuriera),
 • nowoczesna aplikacja mobilna,
 • wsparcie 24h przez 7 dni w tygodniu,

Jak Założyć Konto Firmowe w Holandii [INSTRUKCJA]

Krok #1: Odwiedź oficjalną stronę banku TUTAJ >>

konto firmowe bez komornika bunq

Krok #2: Wprowadź numer telefonu na stronie, otrzymasz wiadomość SMS, w której znajdziesz link do pobrania aplikacji banku. (Patrz zdj. 1 oraz zdj 2. poniżej)

SMS powinien być o następującej treści:

Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii Przez Internet 2021
zdj 2.

Krok #3: Pobieramy aplikację na telefon, otwieramy aplikację i klikamy „Start Exploring”.

Krok #4: Następnie pojawi się komunikat: CHOOSE YOUR JOURNEY.  Jeśli chcesz konto firmowe to wybierz opcję poniżej „Business Setup”.

Krok #5: Następnie wybieramy datę urodzenia.

Krok #6: Następnie pojawi się ekran główny, natomiast na chwilę obecną konto nie jest zweryfikowane, a także nie mamy wybranego planu.

Zatem musimy zweryfikować tożsamość

W moim przypadku zajęło mi to dosłownie 5 minut.

Należy przygotować jeden z dokumentów. Dodatkowo wymagane mogą być oświadczenia podatkowe (wypełnienie zajmuje 1 minutę w aplikacji) lub dokumenty potwierdzające dochód np. ostatnie faktury dla kontrahentów.

 • dowód osobisty (ID card)
 • paszport (passport)
 • prawo jazdy (drive license)

Następnie z ekranu głównego, na dole wybieramy opcję PROFILE, oraz opcje, czyli „zębate kółko” w prawym górnym rogu (patrz zdj. 3) – wykonaj w takiej kolejności w innym wypadku nie pojawi Ci się kolejna opcja.

Następnie wybieramy PERSONAL INFORMATION (patrz zdj 5.), wybieramy pierwszą opcję na liście i uzupełniamy takie dane jak: imię, nazwisko, e-mail, ponownie numer telefonu, adres zamieszkania.

Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii Przez Internet
zdj 3.
Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii Przez Internet
zdj. 4.

Krok #7: Weryfikacja tożsamości – NAJWAŻNIEJSZA CZĘŚĆ – BEZ TEGO NIE ZAŁOŻYSZ KONTA, NIE WYBIERZESZ PLANU.

Wejdź w PROFILE >> USTAWIENIA >> PERSONAL INFORMATION (jak w kroku poprzednim)

Następnie wybierz: MAKE SURE YOU’RE SECURE (zdj. 5.) uzupełnij wymagane informacje oraz wybierz dokument np. dowód osobisty, czyli ID CARD (zdj. 6.).

W tym kroku będzie trzeba wykonać zdjęcie pierwszej strony dokumentu, drugiej strony dokumentu oraz nagrać krótkie Selfie i wypowiedzieć głośno cyfry, które pokażą się na ekranie, oraz obrócić głowę. Cyfry będzie trzeba wymówić po angielsku, zatem warto się przygotować. Są to podstawowe cyfry od 0 do 9. Aplikacja poinstruuje dokładnie co i w jakiej kolejności zrobić.

Warto znać podstawy języka angielskiego lub poprosić kogoś z rodziny/przyjaciół o pomoc.

Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii Przez Internet
zdj. 5.
Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii Przez Internet
zdj. 6.

PO 5 MINUTACH OTRZYMAŁEM POTWIERDZENIE:

Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii Przez Internet

Konto Bankowe w Holandii: Jak zamówić kartę?

Na stronie głównej wejdź w zakładkę CARDS (patrz zdjęcie niżej).

Konto Firmowe Bez Komornika

Następnie wybierz GET A CARD:

Konto Bez Komornika

Wybierz kartę jaką chcesz zamówić:

Konto Firmowe Bez Komornika

Metal Card – Piękna i unikalna metalowa karta, które robi wrażenie! Niestety jest dodatkowo płatna.

MASTER CARD CREDIT – Nazwa może trochę zmylić (credit), ale jest to zwykła, najzwyklejsza karta do konta 🙂

Maestro Debit – jest to firma zaraz obok VISA i MasterCard. Dla osób w Holandii: Ten typ karty jest wszędzie akceptowalny, nawet w punktach, gdzie nie akceptuje się Mastercard i VISA, zatem mieszkając/pracując lub planując pobyt w Niderlandach warto mieć Maestro Debit.

Wypełnij wymagane dane i aktywuj kartę.

Konto Firmowe Bez Komornika

To wszystko Aby mieć Konto Bankowe w Holandii!

Oceń artykuł: 4.9 / 5 (74 głosy)