Bank Bez OGNIVO – 4 Sprawdzone Sposoby Na Konto Bez Komornika

Gdy pojawia się zajęcie komornicze na rachunku pierwszą myślą jest: 'Czy istnieje Bank Bez OGNIVO?’. Konto, które nie podlega zajęciom komorniczym.

Rachunek bez dostępu komornika. Czy istnieje bank, który rzeczywiście dba o tajemnice klientów? W jaki sposób można ochronić swój majątek? Jak założyć konto bez komornika?

W tym artykule wyjaśnimy te kwestię od początku do końca.

Bank Bez OGNIVO – Mit czy Hit?

Bank bez OGNIVO i konto bankowe bez komornika to niewątpliwie popularne tematy wśród osób mających do czynienia z zajęciem rachunku i blokadą środków. Czym jest dokładnie OGNIVO? Opiszę to szczegółowo w dalszej części artykułu. W tej części skupmy się na kwestii rachunku bankowego.

Czy można posiadać konto, które nie zostanie zajęte przez komornika?

W Polskim systemie administracyjnym praktycznie każdy bank należy do OGNIVO. Zatem komornik jest w stanie namierzyć każde konto i od razu je zająć.  Środki pieniężne są blokowane, następnie przekazywane na konto komornika. To nie następuje automatycznie, ponieważ, aby zlokalizować dany rachunek trzeba wystawić zapytanie w systemie.

Luka systemowa

Sam fakt, że nie jest to zautomatyzowany proces daje pewną lukę. Można to wykorzystać i dłuższy czas pozostać niewidocznym przed komornikiem lub nie. Więcej na ten temat pisałem w artykule: Konto Bez Komornika – W jakim banku komornik nie znajdzie konta? Tam odsyłam po więcej szczegółów. W zasadzie opisane są tam dwa sposoby. Drugi sposób jest w 100% skuteczny i daje pełną gwarancję nietykalności rachunku.

bank bez ognivo i konto bez komornika 2020

SKOKi

Jakiś czas temu po internecie krążyły plotki jakoby popularne SKOKi nie należały do OGNIVO. Niestety jest to nie prawdziwa informacja. Komornik w bardzo prosty sposób może namierzyć konto w SKOKu. Następnie zablokować środki finansowe na koncie. Ryzyko jest na tym samym poziomie co przy rachunkach bankowych komercyjnych banków. W pewnych okolicznościach nawet o wiele większe.

Konto za granicą, a komornik.

To zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Komornik sądowy jest urzędnikiem państwa Polskiego. W związku z tym nie ma uprawnień i kompetencji, aby ingerować w podmioty z siedzibą na terytorium obcego kraju. Przynależność do Unii Europejskiej nic nie zmienia z punktu widzenia suwerenności. Europejskie nakazy to całkowicie osobny temat. W większości przypadków nawet to nie dotyczy.

W przypadku konta za granicą jak najbardziej sprawdza się zasada „bank bez OGNIVO”. Trzeba jednak bardzo uważać przy zakładaniu konto poza granicami kraju. Po pierwsze nie każdy bank otworzy polakowi konto bez meldunku tam. W zasadzie takie banki można policzyć na palcach jednej ręki.

Jak założyć takie konto?

W dalszej części artykułu dokładnie opisuję to rozwiązanie. Podam również, gdzie i jak można takie konto założyć. Istniej bowiem bank, który umożliwia zakładanie kont przez internet dla polaków.

Nie wymaga się wizyty czy zameldowania na terytorium innego kraju. W dodatku konto jest w prawdziwym banku.  Środki są zabezpieczone Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. Podobnie jak w przypadku banków z siedzibą w Polsce. Rachunek wraz z kartą są bezpłatne w prowadzeniu. Podobnie jest z wypłatami pieniędzy w bankomatach, które również są darmowe.

Co to jest system OGNIVO?

OGNIVO jest to system administracyjny, który służy do wymiany informacji między poszczególnymi instytucjami. Do systemu mają dostęp: urzędy, ZUS, fiskus, komornicy, prokuratorzy itp. System zintegrowany jest również z bankami.

Zakładając konto w banku, informacja taka musi trafić do OGNIVO.  W ten sposób komornik może w dowolnym momencie sprawdzić dłużnika. Wszystkie konta jakie posiada. Natomiast w tym systemie nie ma informacji na temat kont założonych za granicą. OGNIVO działa jedynie na terytorium Polski. W związku z tym w prosty sposób można ominąć ten system.

Konto Bez Komornika Dla Firm

Konto za granicą mogą również otworzyć firmy. Działalności jednoosobowe czy spółki cywilne mogą korzystać z tego rozwiązania. Problem może pojawić się w sytuacji, kiedy zalegamy w fiskusie, a chcemy znaleźć bank bez OGNIVO. Bez względu na okoliczności przedsiębiorca ma obowiązek zgłosić w ciągu 7 dni każde nowe konto firmowe, które założył. Zatem otwierając rachunek za granicą należy zgłosić ten fakt do urzędu skarbowego.

Polski przedsiębiorca ma prawo posiadać konto za granicą. Z jednej strony urzędy skarbowe mogą nieprzychylnie na to patrzeć. Jednak nie mają tak naprawdę nic do powiedzenia. 

Skutki

Spotkałem się tylko z jedną sytuacją, w której urzędnik ze skarbówki chciał wystawić karę dla firmy. Właśnie z powodu konta za granicą. Firma jednak zgłosiła tą sprawę do sądu i wygrała z urzędem. Polska należy do Unii Europejskiej, więc polski przedsiębiorca ma prawo otwierać konta bankowe w dowolnym państwie członkowskim.

Rachunek, który proponuję w podstawowej wersji jest całkowicie bezpłatny. W ramach tego można dokonywać 5 bezpłatnych wypłat ze wszystkich bankomatów na świecie w ciągu miesiąca. W kolejnym miesiącu – analogicznie – otrzymujemy pakiet kolejnych 5 darmowych wypłat. Jak się można domyślić 6. i każda kolejna wypłata w miesiącu wiąże się z niewielką opłatą.

Czy komornik ma prawo zająć rachunek bankowy?

Komornik sądowy jako funkcjonariusz ma prawo zająć rachunek bankowy dłużnika. Obowiązek informacyjny leży po stronie komornika. W związku z czym bank nie musi informować o tym fakcie klientów.

Mimo wszystko niektóre banki wysyłają takie powiadomienie. W przypadku zablokowania środków zostaną one w ciągu 7 dni przelane na rachunek komornika na poczet spłaty zadłużenia. Proces jest automatyczny, w związku z tym jeśli nie zgadzamy się z tym to jak najszybciej należy kontaktować się z komornikiem.

Bank ma związane ręce…

Bardzo często osoby, którym pomagam pytają się mnie dlaczego nie mogą nic załatwić w banku. Dlaczego dzwoniąc na infolinię ciężko cokolwiek w tej sprawie ruszyć? Bank ma ograniczone możliwości. Przede wszystkim musi ustosunkować się do nakazu komornika o blokadzie środków. Jedynie pismo od komornika do banku daje prawną możliwość zdjęcia blokady. Zatem jeśli masz blokadę środków to nie trać czasu na rozmowy z bankiem. Kontaktuj się bezpośrednio z komornikiem.

Pewne wyjątki.

Istnieją jednak pewne wyjątki. Systemy bankowe nie rozpoznają przychodów na konto. Często blokowane są świadczenia, które nie podlegają zajęciu komorniczemu. Są to przede wszystkim świadczenia socjalne, 500+ czy alimenty. Wówczas warto zadzwonić do banku i poinformować doradcę, że bank niesłusznie zajął środki. W takim przypadku zazwyczaj w ciągu 2-3 godzin od rozmowy – pieniądze będą do twojej dyspozycji.

Z własnego doświadczenia wiem, że takie sytuacje lubią się powtarzać. Zatem praktycznie co przelew będzie potrzeba kontaktu z bankiem. Można tego uniknąć i bank bez ognivo w tym przypadku nie jest konieczny. Jeśli pobierasz jakiekolwiek świadczenia to dla własnej wygody polecam założyć:

Konto socjalne – więcej na ten temat znajdziesz na tej stronie internetowej >>

Nie wiem do jakiego komornika się zwrócić?

Jeśli nie wiesz jaki komornik prowadzi twoją sprawę, a masz blokadę komorniczą na koncie. To w takim przypadku również warto zadzwonić do banku. Po weryfikacji, podczas rozmowy doradca ma obowiązek – na życzenie klienta – podać imię, nazwisko i adres komornika, od którego wpłynął nakaz egzekucji.

bank bez komornika 2020

Bank Bez OGNIVO Rozwiązania: Wady i Zalety.

Istnieją 4 sposoby, aby uniknąć komornika na koncie. Z czego 3 są sprawdzone i bezpieczne. Czwarty sposób nie do końca jest legalny, więc nie będę podawać szczegółów. Mimo wszystko opiszę go w celach informacyjnych i jako ostrzeżenie. Każde rozwiązanie ma pewne zalety, ale też wady. Nie unikniemy tego, więc przy wyborze należy brać pod uwagę co jest dla nas ważniejsze.

Czy konto w Polsce, ale z pewnym ryzykiem, czy za granicą, ale w 100% bezpieczne? A może konto poza systemami bankowymi? Na wstępnie warto zwrócić uwagę, że korzystanie z rozwiązań pozabankowych niesie za sobą pewne zagrożenie.

Między innymi w przypadku bankructwa takiej instytucji tracimy wszystkie środki. Banki mają fundusze gwarancyjne. Co to oznacza w praktyce? Jeśli posiadasz konto w dowolnym europejskim banku. To w sytuacji, kiedy ten bank upadnie Fundusz Gwarancyjny zwróci Ci środki, które były w nim zdeponowane. Działa to w całej Unii Europejskiej – również w Polsce. Fundusze zwracają środki do 100 000 Euro.

Przykładowo. Jeśli na koncie mamy 1000 Euro to bez problemu odzyskamy te pieniądze. W gorszej sytuacji są osoby posiadające znaczną ilość pieniędzy. Na przykład 200 000 Euro na koncie. Wówczas mogą uzyskać zwrot jedynie 100 000 Euro. Mam nadzieję, że zasada działania takiego Funduszu jest jasna.

#1 Sposób Konto Bez Komornika w banku: Wady i Zalety.

Pierwszym sposobem jest skorzystanie z pewnej luki systemowej. Zakładanie konta w polskim banku nigdy nie daje 100% pewności, że będzie to konto bez komornika. Chcąc, nie chcąc każdy bank jest w systemie OGNIVO. Nawet SKOK’i są już w tym systemie. A informacje w internecie często są przedawnione i nieaktualne.

Największą zaletą takiego rozwiązania jest wygoda, niskie koszty, możliwość przyjmowania wynagrodzenia bezpośrednio od pracodawcy w Polsce. Otwarcie i zamknięcie konta jest darmowe, a większość banków ustala proste reguły, dzięki którym konto może być całkowicie lub bezwarunkowo darmowe.

#2 Sposób Konto za granicą, a komornik: Wady i Zalety.

Konto za granicą ma zdecydowanie najwięcej zalet. Jest to konto w prawdziwym i realnym banku co daje nam w pełni funkcjonalne konto. Problem z wieloma rozwiązaniami, które znajdujemy w internecie to przede wszystkim brak możliwości wykonywania bezpośrednich przelewów wynagrodzenia. Często różnego rodzaju „pseudo konta” nie dają numeru, a przelew można wykonywać jedynie z własnego konta w Polsce. Skoro konto w Polsce jest zablokowane przez komornika to jaki jest sens korzystania z tych rozwiązań?

Dlatego najważniejszym czynnikiem, którym należy się kierować to funkcjonalność. Konto bez komornika bez możliwości przyjmowania przelewów lub bez karty nie zda egzaminu. Potrzebujemy konta, dzięki któremu możemy normalnie żyć. Więcej na ten temat znajdziesz w dalszej części tego obszernego artykułu.

#3 Sposób Procesory Płatnicze: Wady i Zalety.

Tak jak pisałem wcześniej, aby założyć procesor płatniczy nie trzeba zbyt wiele, ale nie przelejemy tam pieniędzy z innego konta niż nasze osobiste konto w polskim banku. Istnieją pewne konta, które operują także na kryptowalutach. Jednakże czy aktualnie pracodawcy wysyłają wynagrodzenia Bitcoinem? No to zdecydowanie nie ta era – jeszcze. Dlatego, aby normalnie funkcjonować i posiadać konto bez komornika polecam rozwiązanie #1 lub #2.

#4 Sposób – Hit Internetu!

Często natrafiam na jakieś ogłoszenia kupna/sprzedaży kont bankowych na czyjeś dane. Chyba nie muszę pisać, że jest to NIELEGALNE i zagrożone karą pozbawienia wolności.

Takie rozwiązanie nie ma absolutnie żadnych zalet. Przestrzegam i nie polecam. Po co robić sobie dodatkowych problemów?

Poniżej szczegółowe opisy sprawdzonych i legalnych sposobów na konto bez komornika:

Sposób 1: Konto Bez OGNIVO.

Na polskim rynku istnieje kilka banków które oferują konta bez komornika. Poniżej znajdziecie link z rankingiem najlepszych kont bankowych stworzonych do kont bez OGNIVO.

A wiec od początku, aby założyć takie konto, musimy znaleźć taki bank który spełnia nasze wymagania. Następnie udać się do jego placówki i założyć takie konto lub zrobić to online. Na takowych kontach najlepiej nie trzymać znacznej ilości gotówki, miga to być miesięczny wpływy, lub drobne oszczędności. O większych kwotach będziemy rozmawiali przy kontach zagranicznych.

Dowiedz się więcej: http://najlepszebankowe.pl/finanse/konto-bez-komornika/

Sposób 2: Konto w zagranicznym banku bez komornika.

Konta w innych krajach oferują większe możliwości zabezpieczenia swoich finansów, a także bezpieczeństwo. Komornik nie będzie nas szukać w zagranicznych bankach, ponieważ nie ma takich możliwości technicznych, ani prawnych. Zatem jeśli chcesz założyć konto, które umożliwi Ci ukrycie się przed komornikiem wejdź tutaj.

Otrzymasz tam kompleksową pomoc przy zakładaniu konta za granicą. Szczegółowe instrukcje jak krok po kroku założyć konto bez konieczności osobistej wizyty w oddziale banku, bez wymogu posiadania zagranicznego meldunku czy paszportu.

Sposób 3: Bank Bez OGNIVO i Konto w procesorze płatniczym.

Tak jak pisałem wcześniej. Istnieje mnóstwo sposobów, które praktycznie nie dają oczekiwanych rezultatów. Dlatego sam osobiście nie polecam jakichkolwiek innych kont niż bankowe. Jest to po prostu strata czasu i pieniędzy. W dodatku obca, nie do końca zaufana firma obraca naszymi danymi osobistymi i finansowymi.

Podsumowanie: Bank Bez OGNIVO

Podsumowując…. Istnieje wiele sposób, dzięki którym możemy w jakimś stopniu lub całkowicie ukryć się przed komornikiem. Wybór należy do nas. Na pewno na pierwszym miejscu zawsze powinna być funkcjonalność konta. T

ak, aby wygodnie dokonywać codziennych płatności w sklepach itp. Bank bez OGNIVO w polskich realiach nie może funkcjonować. Po szczegółowej analizie wszystkich rozwiązań zdecydowanie najlepszym sposobem wydaje się założenie konta bankowego poza granicami Polski. Jako obywatel Unii Europejskiej masz prawo posiadać konto w dowolnym banku na terytorium UE.

Nie musisz tam pracować czy być zameldowanym. Jednakże tylko nieliczne banki dają możliwość założenia konta dla polskich obywateli 100% przez internet wraz z weryfikacją tożsamości.

Oceń artykuł: 4.8 / 5 (33 głosy)