Program do zmiany IP na inny kraj – Który najlepszy?

Zastanawiasz się nad tym, jaki program do zmiany IP na inny kraj będzie dla Ciebie najlepszy? Czy warto inwestować w wersję premium, czy może darmowy program do zmiany IP na inny kraj spełni Twoje oczekiwania? A może zastanawiasz się, jakie korzyści niesie za sobą korzystanie z takiego rozwiązania?

Odkryj potęgę VPN, czyli Wirtualnej Prywatnej Sieci. W sieci roi się od propozycji dotyczących tego typu programów, co świadczy o ich rosnącej popularności. Wykorzystując program do zmiany IP na inny kraj, nie tylko uzyskujesz dostęp do treści z różnych zakątków świata, ale także gwarantujesz sobie ochronę prywatności.

W dzisiejszych czasach, kiedy słyszy się o ciągłych przeciekach danych i atakach hakerskich, korzystanie z VPN daje Ci 100% anonimowość. To bezpieczny sposób na komunikację z Twoim bankiem oraz dostęp do innych witryn w sposób zaszyfrowany.

Program do zmiany IP na inny kraj – krok po kroku

Bezpieczeństwo to również OSZCZĘDZANIE!

Stare przysłowie głosi „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Zatem bezpieczne korzystanie z internetu również się opłaca i można na tym zaoszczędzić. Możemy uniknąć nieprzyjemności wynikających z oszustw czy przechwytywaniu danych. VPN to świetna polisa ubezpieczeniowa, w dodatku o wiele, wiele tańsza.

POBIERZ PROGRAM DO ZMIANY IP NA INNY KRAJ

Po co zmieniać IP?

Zmieniając IP i łącząc się z innego kraju możemy omijać cenzurę w danym regionie. Przykładowo łącząc się z serwerem w USA możemy oglądać amerykańskie filmy na Netflixie niedostępne w Polsce. Działa to w drugą stronę – będąc za granicą możemy bez ograniczeń przeglądać zasoby dostępne jedynie dla osób przebywających na terytorium RP. Możemy także oglądać wiele streamów, filmów na Youtube itp. niedostępnych w danej lokalizacji.

Największą zaletą programu do zmiany IP niewątpliwie jest możliwość znalezienia towarów i usług w niższych cenach. Dlaczego tak się dzieje? Korporacje stosują politykę dyskryminacji cenowych ze względu na region. To znaczy, że w regionach generalnie biedniejszych ceny tych samych usług są tańsze. Można to zauważyć między innymi podczas szukania biletów lotniczych. Jeśli kupujesz bilet z serwera na Filipinach, a jest to uboższy teren niż np. Niemcy. To znajdziesz tam o wiele tańsze bilety na to samo połączenie (np. Berlin – New York).

Netflix i inne popularne platformy stosują podobną politykę, zatem łącząc się przez serwer w Indiach możemy mieć Netflixa za grosze 🙂 W Polsce podobne ograniczenia stosuje Player czy telewizje VOD. Polacy za granicą mają 5 razy droższy abonament!

Jest też wiele innych stron, zasobów, gier, portali, które blokują dostęp z zagranicznych adresów IP.

POBIERZ PROGRAM DO ZMIANY IP NA INNY KRAJ

ZOBACZ RÓWNIEŻ: VPN Netflix Polska: Czyli Jaki VPN do Netflixa Wybrać?

Jak wybrać program do zmiany IP na inny kraj?

Do wyboru mamy dwie możliwości: programy darmowe lub premium. Tych pierwszych zdecydowanie nie polecam. O wiele lepszym pomysłem jest zainwestowanie kilku złotych w profesjonalny i w pełni funkcjonalny VPN.

Dlaczego nie warto korzystać z darmowych programów?

  • Po pierwsze: masa reklam, które dosłownie spamują twój komputer.
  • Po drugie: firma w zamian za to, że daje Ci darmową usługę – śledzi twoje wszystkie ruchy w internecie.
  • Po trzecie: dane, które taka firma zbiera zazwyczaj są sprzedawane innym firmom w celach marketingowych.
  • Po czwarte: darmowe programy mają to do siebie, że po prostu działają bardzo wolno. Przepustowość i transfer są ograniczone.
  • Po piąte: darmowy program nie pozwoli na zmianę IP na routerze, a VPN możesz zainstalować bezpośrednio na routerze!

Oczywiście jeśli ktoś będzie chciał skorzystać z takiego programu to podam linki do pobrania na końcu tego artykułu. Darmowe programy, które polecam sam przetestowałem. W dodatku ciężko je znaleźć w polskim internecie.

Czym się różni VPN program od darmowego?

Premium VPN program do zmiany IP na inny kraj jest najlepszym rozwiązaniem. Nie od dzisiaj wiadomo, że usługi premium zawsze są na wyższym poziomie. Producent bardziej dba o klienta, który ma priorytetową obsługę i usługi bez limitu. Darmowi użytkownicy zawsze są wykorzystywani do zbierania danych. Na których też się przecież zarabia, dane można sprzedać innym firmom. Zatem wybór jest tutaj pomiędzy „sprzedawaniem” swoim danych, a inwestycją kliku złotych, która zwróci się nam kilkukrotnie. VPN mają dodatkowe opcje takie jak blokowanie reklam, trackerów czy blokowanie podejrzanych stron.

Co to jest VPN?

Co to jest VPN? Wirtualne Prywatne Sieci (Virtual Private Network) powstały po to, aby zapewniać bezpieczne i prywatne połączenie pomiędzy Twoim komputerem lub urządzeniem, a serwerem końcowym. Łącząc się przez serwer pośredni (VPN) tworzy się „tunel”, przez który płyną informacje wysyłane i pobierane. Informacje w tym „tunelu” są szyfrowane w związku z tym nie ma możliwości, aby je przechwycić i odczytać. Serwery rozmieszczone są na całym świecie, dlatego łącząc się z serwerem w Azji – automatycznie zmieniamy swoją lokalizację. Zmiana jest wirtualna, natomiast strony internetowe czy aplikacje, które odwiedzamy tego nie rozróżniają.

Jednym z lepszych VPNów jest Nord VPN (odbierz 68% rabatu na 2 lata! kliknij tutaj >>), a przemawia za tym wiele argumentów. Absolutnie zawsze przy wyborze VPN trzeba się kierować w jakim kraju ma siedzibę. 99 VPN jest kontrolowanych przez jedynie 24 firmy. To oznacza kontrolowaną konkurencję na rynku. Dlatego ceny wszystkich VPN są praktycznie takie same. Stąd nie polecam kierować się kosztem, a krajem, gdzie znajduje się firma i prawem, pod które podlega.

Większość firm ma siedzibę w Chinach oraz Rosji. Oba kraje nie słyną z dobrej ochrony danych. W dodatku rządy tych państw chętnie ingerują w dane swoich użytkowników. Dlatego z góry większość firm odpada. Następnie mamy do wyboru Europę lub USA. W tym miejscu warto wspomnieć o sojuszu „14 oczów” między USA i państwami w Europie. Polega to na wymianie informacji o internautach między sobą. Te państwa szpiegują swoich użytkowników. Tłumacząc to oczywiście działaniami anty-terrorystycznymi.

Nord daje 30 dniową gwarancję satysfakcji! Czyli bez ryzyka możesz wypróbować ten VPN 🙂

Wypróbuj przez 30 dni z gwarancją satysfakcji >>

Jak działa Program do zmiany IP na inny kraj?

Poniższy schemat doskonale prezentuje zasadę działania VPN. Szyfrowanie danych, bezpieczeństwo, prywatność, dowolna zmiana IP i lokalizacji w jednym!

POBIERZ: Program Do Zmiany IP na inny kraj >>

A co z Nordem w takim razie?

Nord VPN ma siedzibę w Panamie, stąd nie podlega tym wszystkim regulacjom, układom i inwigilacji ze strony urzędników. Panama jest bardzo wolnym krajem. Natomiast firma Nord VPN słynie z bardzo dobrej ochrony prywatności swoich użytkowników. Jeszcze nie było sytuacji, w której firma ta ujawniłaby jakiekolwiek dane na rozprawie sądowej. Stąd zaufanie do tej firmy rośnie kilkunastokrotnie. Bardzo ciężko jest wyciągnąć jakiekolwiek informacje z Panamy ze względu na ich ustrój prawny.

Firma ceniona jest na całym świecie. Sam również korzystam z tego VPN. Program do zmiany IP na inny kraj jest połączony w jednej aplikacji. Jest bardzo prosty w obsłudze. Jednym kliknięciem zmieniasz swoją lokalizację na terenie całego świata. Nord VPN rygorystycznie przestrzega zasady „0 log policy”, czyli nie rejestruje ruchu internetowego, który przechodzi przez ich serwery.

Wiele dostawców VPN również zastrzega sobie prawo do „0 log policy”. Jednak, kiedy przychodzi co do czego to nagle okazuje się, że firmy ujawniają rejestry swoich klientów. W dodatku NordVPN cały swój ruch przepuszcza przez sieć Tor. Zatem jesteśmy niewykrywalni korzystając z usług tej firmy.

Jak szybko VPN może Ci się zwrócić?

Jest to bardzo ciekawy temat, o którym na ogół się nie mówi. Natomiast często jest tak, że pewne seriale lub platformy są blokowane w Polsce, a w USA już nie. Dzięki temu łatwo ominąć cenzurę i mieć dostęp do materiałów z innych krajów. (Dobrym przykładem jest tutaj platforma Netflix).

Natomiast jak można dodatkowo zarobić na VPN? Często różne produkty cyfrowe np. abonament Netflix, Spotify czy nawet bilety lotnicze, które de facto można kupić przez internet są tańsze w innych krajach. I tak np. łącząc się z serwerem w Argentynie, która jest biednym krajem możemy kupić już Spotify czy Netflix ponad dwa razy taniej. Podobna zasada jest w przypadku rezerwowania biletów lotniczych. W niektórych regionach świata są one po prostu tańsze do kupienia, nawet na tej samej stronie, którą przeglądasz w Polsce.

Kolejny przykład tym razem z naszego rodzimego podwórka…

Być może kojarzysz polską platformę Player. W Polsce można oglądać bezpłatnie (pod warunkiem kilku reklam) lub wykupić najtańszy pakiet za 10 zł miesięcznie. Jeśli wyjedziesz za granicę to już nie możesz oglądać Playera bezpłatnie trzeba wykupić abonament. Z tym, że najtańszy abonament dla innych krajów UE wynosi już 50 zł.

Dzięki VPN dalej oglądam za 10 zł, nawet mieszkając w Niderlandach 🙂

Możesz teraz zapytać: Jak to się przekłada na prędkość internetu?

To jest bardzo dobre pytanie, ponieważ w pewnym stopniu wpływa to na prędkość. Co jest normalne, ponieważ jeśli łączymy się z serwerem oddalonym 8000 km to nie ma możliwości, aby nie było spadku wydajności. Na szczęście spadki są niewielkie. Całe połączenie mimo wszystko zachowuje wysokie standardy i przyzwoitą prędkość.

Poniżej mały test prędkości bez VPN i z VPN (łącząc się z serwerem w Niemczech).

Zdjęcie 1. Przedstawia test prędkości internetu bez połączenia z serwerami VPN:

Program do zmiany IP na inny kraj

Następnie połączyłem się z serwerem na terytorium Niemiec. Spadek na prędkościach jest nieco niższy. Natomiast myślę, że ta różnica jest w granicach akceptacji. Inaczej jest w przypadku PING, z VPN jest trochę większy. A to jest całkowicie normalne, ponieważ PING wyraża czas reakcji na serwer (mówiąc kolokwialnie „jak szybko łączymy się z serwerem i jak szybko serwer odpowie”. Także korzystając z VPN ten czas jest dłuższy o około 10 milisekund, czyli 0,01 sekundy, czyli jedna setna część sekundy. Chyba da się wytrzymać? 😉

Zdjęcie 2. Przedstawia test prędkości internetu z połączeniem z serwerami VPN (program do zmiany IP na inny kraj jest włączony):

Program do zmiany IP na inny kraj

Program do zmiany IP na inny kraj od Norda

Aplikacja, którą oferuje NordVPN jest niezwykle przyjemna i prosta w obsłudze. Dostępna jest na wiele urządzeń. W tym na Androida, iOS, Mac OS, Windowsa, Linuxa, a nawet można ją zainstalować na routerze WiFi. Oczywiście w tej cenie otrzymujemy licencję na 6 urządzeń. Płacisz raz a korzystasz na telefonie, komputerze i w dodatku możesz zainstalować to swoim bliskim. Wiele ludzi też składa się na VPN ze znajomymi. Wówczas wszyscy są wygrani i mają dostęp do prywatnych serwerów za grosze!

Poniżej zdjęcie jak prezentuje się aplikacja na komputerze:

darmowy program do zmiany ip na inny kraj polska

POBIERZ: Program Do Zmiany IP na inny kraj >>

Jak widać jednym kliknięciem na mapce można połączyć się z tysiącami serwerów na całym świecie. Po lewej stronie z menu również można wybierać dowolny serwer. Klikając w „pinezkę” na mapce program łączy się z najszybszym aktualnie serwerem.

Poniżej jeszcze wstawiam zdjęcie Aplikacji Mobilnej (system iOS):

Ile serwerów jest dostępnych?

Mamy do dyspozycji nielimitowane połączenia z nielimitowanym transferem danych z serwerami w 59 krajach. Łącznie jest 5674 serwery w pełni dostępne i aktywne. Firma cały czas rośnie i średnio co rok podwaja liczbę swoich serwerów. Tak ogromna liczba możliwości połączeń wpływa na fantastyczną przepustowość sieci. Dzięki temu łącząc się z VPN możemy mieć pewność, że internet będzie szybki i niezawodny.

Bezpieczeństwo – Program do zmiany IP na inny kraj 

Jak już wspomniałem w cenie licencji można podpiąć aż 6 urządzeń. Również jest możliwość skonfigurowania aplikacji na routerze. Wówczas wszystkie urządzenia, które łączą się z routerem przechodzą przez VPN. To najlepsze rozwiązanie jeśli w domu mamy wiele osób korzystających z internetu.

Jeśli natomiast często korzystasz z publicznych spotów WiFi (tzw. Hot Spotów) to warto mieć aplikację NordVPN zainstalowaną na telefonie. To własnie Hot Spoty są najbardziej niebezpiecznymi, narażonymi na przechwycenie danych miejscami. Zawsze jak korzystasz z publicznego, bezpłatnego WiFi to łącz się za pośrednictwem VPN! Również w innych miejscach takich jak: hotele, restauracje, szkoły itp.

Ten VPN zapewnia jeszcze jedną, ciekawą opcję, o której już wspominałem. Mianowicie chodzi o „Cybersec”, która odfiltrowuje trackery i reklamy, a także blokuje dostęp do podejrzanych stron internetowych. Dobrze jest uruchomić to głównie z myślą o dzieciach czy starszych osobach w naszej rodzinie korzystających z internetu.

Jak często korzystasz z Chomikuj lub Torrentów?

Coraz częściej słyszy się o akcjach policyjnych typu „Pirat”. Policjanci we współpracy z rządem i dostawcami internetu inwigilują zwykłych użytkowników. Następnie urządzają obławy na osoby, które pobierają nielegalne oprogramowanie, filmy czy muzykę. Na pewno nie raz zdarzyło Ci się złamać w ten sposób prawo autorskie. Jak każdemu, kto kiedykolwiek korzystał z internetu – nie oszukujmy się 🙂

Po co się narażać i podstawiać? Skoro można w bezpieczny i niewidoczny sposób serfować po internecie? W mojej opinii lepiej jest wydać kilka złotych na VPN niż kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy złotych na kary i grzywny!

Pewne nasze aktywności w internecie są nieświadome. Często nie zdajemy sobie sprawy, że łamiemy prawo np. oglądając jakiś film lub słuchając muzyki. W prosty sposób można się zabezpieczyć instalując dobry i sprawdzony program do zmiany IP na inny kraj, który zapewnia szyfrowane połączenie.

POBIERZ: Program Do Zmiany IP na inny kraj >>

Internet Kill Switch (Program do zmiany IP na inny kraj)

Kolejna ciekawa funkcja, która blokuje dostęp do internetu, kiedy nie jesteś połączony przez VPN. Nie zdarzyło mi się jeszcze, aby Nord sam z siebie się rozłączył lub zawiesił. Natomiast taka funkcja chroni przed przypadkowymi połączeniami z lokalnego IP. Wydaje mi się, że zostało to bardziej stworzone z myślą o zapominalskich ludziach 🙂

program do zmiany ip na inny kraj polska

Na wielki plus zasługują aktualizacje. Widać, że firma realnie, prężnie się rozwija. Bardzo często są aktualizacje, dlatego też cały program do zmiany IP na inny kraj jest po prostu wybitny! Wcześniej korzystałem z darmowych programów do zmiany IP i szczerze nie ma porównania.

Podsumowanie – Program do zmiany IP na inny kraj

Zanurzaliśmy się w fascynujący świat VPN, eksplorując jego niezliczone korzyści, zarówno w kontekście bezpieczeństwa, jak i dostępu do globalnych zasobów internetowych. Program do zmiany IP na inny kraj, jak NordVPN, nie tylko otwiera przed nami drzwi do międzynarodowego internetu, ale także stanowi solidny mur ochronny przed niechcianymi intruzami i potencjalnymi zagrożeniami online.

Zrozumienie różnic między darmowymi a płatnymi wersjami VPN jest kluczowe dla maksymalizacji korzyści z tej technologii. Jak zauważyliśmy, inwestycja w wersję premium, taką jak NordVPN, przynosi znaczące korzyści w zakresie bezpieczeństwa, prywatności i funkcjonalności. Z kolei darmowe wersje często są obarczone ograniczeniami, które mogą zaszkodzić naszej prywatności i doświadczeniu online.

Przeprowadzone testy prędkości pokazały, że nawet przy korzystaniu z VPN, spadek wydajności jest minimalny, co sprawia, że surfowanie po sieci pozostaje płynne i przyjemne. Dodatkowo, funkcje takie jak CyberSec i Internet Kill Switch oferowane przez NordVPN, dodatkowo zwiększają poziom bezpieczeństwa, chroniąc nas przed niebezpiecznymi stronami i potencjalnymi przerwami w połączeniu.

Najwieksza zaleta programu do zmiany IP na inny kraj

Zaletą, która wydaje się być szczególnie atrakcyjna, jest możliwość oszczędzania na zakupach online, rezerwacjach biletów lotniczych czy subskrypcjach usług streamingowych, dzięki zmianie lokalizacji IP. To otwiera przed nami nowe horyzonty oszczędności, które mogą w dłuższym okresie zwrócić koszt inwestycji w VPN.

Wreszcie, prostota obsługi i szeroka kompatybilność urządzeń sprawiają, że korzystanie z programu do zmiany IP na inny kraj jest łatwe i wygodne dla każdego, niezależnie od poziomu zaawansowania technologicznego.

W obliczu rosnących zagrożeń cybernetycznych i ograniczeń regionalnych, posiadanie niezawodnego VPN stało się nie tyle luksusem, co koniecznością. NordVPN, jako jeden z liderów w tej dziedzinie, oferuje kompleksowe rozwiązanie, które spełnia zarówno potrzeby bezpieczeństwa, jak i globalnego dostępu do treści.

Zachęcamy do pobrania programu do zmiany IP na inny kraj i odkrycia pełni możliwości, jakie niesie ze sobą wirtualna prywatna sieć. Niech Twoja podróż przez globalną sieć będzie bezpieczna, prywatna i bez ograniczeń!

Oceń artykuł: 4.8 / 5 (137 głosy)