program do zmiany ip na inny kraj

Program do zmiany IP na inny kraj – Który najlepszy?

Jaki jest najlepszy program do zmiany IP na inny kraj? Czy warto ściągnąć darmowy czy premium? Jakie korzyści daje korzystanie z takiego programu?

Najlepszym sposobem na zmianę IP z dowolnego kraju jest korzystanie z VPN, czyli Wirtualnej Prywatnej Sieci. W internecie można znaleźć masę ofert tego typu. Jest to bardzo popularna usługa w dzisiejszych czasach. Pozwala nie tylko zmienić IP i kraj w dowolnym momencie, ale przede wszystkim umożliwia ochronę prywatności. Zapewnia również 100% anonimowość w internecie. Jest to szczególnie ważne teraz, kiedy często słyszy się o przeciekach danych i atakach hakerskich. Korzystanie z VPN jest bezpiecznym sposobem na łączenie się ze swoim bankiem lub innymi stronami w szyfrowany sposób. 

Bezpieczeństwo to również OSZCZĘDZANIE!

Stare przysłowie głosi “lepiej zapobiegać niż leczyć”. Zatem bezpieczne korzystanie z internetu również się opłaca i można na tym zaoszczędzić. Możemy uniknąć nieprzyjemności wynikających z oszustw czy przechwytywaniu danych. VPN to świetna polisa ubezpieczeniowa, w dodatku o wiele, wiele tańsza.

Po co zmieniać IP?

Zmieniając IP i łącząc się z innego kraju możemy omijać cenzurę w danym regionie. Przykładowo łącząc się z serwerem w USA możemy oglądać amerykańskie filmy na Netflixie niedostępne w Polsce. Działa to w drugą stronę – będąc za granicą możemy bez ograniczeń przeglądać zasoby dostępne jedynie dla osób przebywających na terytorium RP. Możemy także oglądać wiele streamów, filmów na Youtube itp. niedostępnych w danej lokalizacji.

Największą zaletą programu do zmiany IP niewątpliwie jest możliwość znalezienia towarów i usług w niższych cenach. Dlaczego tak się dzieje? Korporacje stosują politykę dyskryminacji cenowych ze względu na region. To znaczy, że w regionach generalnie biedniejszych ceny tych samych usług są tańsze. Można to zauważyć między innymi podczas szukania biletów lotniczych. Jeśli kupujesz bilet z serwera na Filipinach, a jest to uboższy teren niż np. Niemcy. To znajdziesz tam o wiele tańsze bilety na to samo połączenie (np. Berlin – New York).

Netflix i inne popularne platformy stosują podobną politykę, zatem łącząc się przez serwer w Indiach możemy mieć Netflixa za grosze 🙂 W Polsce podobne ograniczenia stosuje Player czy telewizje VOD. Polacy za granicą mają 5 razy droższy abonament!

Jest też wiele innych stron, zasobów, gier, portali, które blokują dostęp z zagranicznych adresów IP.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: VPN Netflix Polska: Czyli Jaki VPN do Netflixa Wybrać w 2020?

Jak wybrać program do zmiany IP na inny kraj?

Do wyboru mamy dwie możliwości: programy darmowe lub premium. Tych pierwszych zdecydowanie nie polecam. O wiele lepszym pomysłem jest zainwestowanie kilku złotych w profesjonalny i w pełni funkcjonalny VPN.

Dlaczego nie warto korzystać z darmowych programów?

  • Po pierwsze: masa reklam, które dosłownie spamują twój komputer.
  • Po drugie: firma w zamian za to, że daje Ci darmową usługę – śledzi twoje wszystkie ruchy w internecie.
  • Po trzecie: dane, które taka firma zbiera zazwyczaj są sprzedawane innym firmom w celach marketingowych.
  • Po czwarte: darmowe programy mają to do siebie, że po prostu działają bardzo wolno. Przepustowość i transfer są ograniczone.
  • Po piąte: darmowy program nie pozwoli na zmianę IP na routerze, a VPN możesz zainstalować bezpośrednio na routerze!

Oczywiście jeśli ktoś będzie chciał skorzystać z takiego programu to podam linki do pobrania na końcu tego artykułu. Darmowe programy, które polecam sam przetestowałem. W dodatku ciężko je znaleźć w polskim internecie.

Czym się różni VPN program od darmowego?

Premium VPN program do zmiany IP na inny kraj jest najlepszym rozwiązaniem. Nie od dzisiaj wiadomo, że usługi premium zawsze są na wyższym poziomie. Producent bardziej dba o klienta, który ma priorytetową obsługę i usługi bez limitu. Darmowi użytkownicy zawsze są wykorzystywani do zbierania danych. Na których też się przecież zarabia, dane można sprzedać innym firmom. Zatem wybór jest tutaj pomiędzy “sprzedawaniem” swoim danych, a inwestycją kliku złotych, która zwróci się nam kilkukrotnie. VPN mają dodatkowe opcje takie jak blokowanie reklam, trackerów czy blokowanie podejrzanych stron.

Co to jest VPN?

Co to jest VPN? Wirtualne Prywatne Sieci (Virtual Private Network) powstały po to, aby zapewniać bezpieczne i prywatne połączenie pomiędzy Twoim komputerem lub urządzeniem, a serwerem końcowym. Łącząc się przez serwer pośredni (VPN) tworzy się “tunel”, przez który płyną informacje wysyłane i pobierane. Informacje w tym “tunelu” są szyfrowane w związku z tym nie ma możliwości, aby je przechwycić i odczytać. Serwery rozmieszczone są na całym świecie, dlatego łącząc się z serwerem w Azji – automatycznie zmieniamy swoją lokalizację. Zmiana jest wirtualna, natomiast strony internetowe czy aplikacje, które odwiedzamy tego nie rozróżniają.

Jednym z lepszych VPNów jest Nord VPN (odbierz 68% rabatu na 2 lata! kliknij tutaj >>), a przemawia za tym wiele argumentów. Absolutnie zawsze przy wyborze VPN trzeba się kierować w jakim kraju ma siedzibę. 99 VPN jest kontrolowanych przez jedynie 24 firmy. To oznacza kontrolowaną konkurencję na rynku. Dlatego ceny wszystkich VPN są praktycznie takie same. Stąd nie polecam kierować się kosztem, a krajem, gdzie znajduje się firma i prawem, pod które podlega.

Większość firm ma siedzibę w Chinach oraz Rosji. Oba kraje nie słyną z dobrej ochrony danych. W dodatku rządy tych państw chętnie ingerują w dane swoich użytkowników. Dlatego z góry większość firm odpada. Następnie mamy do wyboru Europę lub USA. W tym miejscu warto wspomnieć o sojuszu “14 oczów” między USA i państwami w Europie. Polega to na wymianie informacji o internautach między sobą. Te państwa szpiegują swoich użytkowników. Tłumacząc to oczywiście działaniami anty-terrorystycznymi.

Nord daje 30 dniową gwarancję satysfakcji! Czyli bez ryzyka możesz wypróbować ten VPN 🙂

Wypróbuj przez 30 dni z gwarancją satysfakcji >>

Poniższy schemat doskonale prezentuje zasadę działania VPN. Szyfrowanie danych, bezpieczeństwo, prywatność, dowolna zmiana IP i lokalizacji w jednym!

POBIERZ: Program Do Zmiany IP na inny kraj >>

A co z Nordem w takim razie?

Nord VPN ma siedzibę w Panamie, stąd nie podlega tym wszystkim regulacjom, układom i inwigilacji ze strony urzędników. Panama jest bardzo wolnym krajem. Natomiast firma Nord VPN słynie z bardzo dobrej ochrony prywatności swoich użytkowników. Jeszcze nie było sytuacji, w której firma ta ujawniłaby jakiekolwiek dane na rozprawie sądowej. Stąd zaufanie do tej firmy rośnie kilkunastokrotnie. Bardzo ciężko jest wyciągnąć jakiekolwiek informacje z Panamy ze względu na ich ustrój prawny.

Firma ceniona jest na całym świecie. Sam również korzystam z tego VPN. Program do zmiany IP na inny kraj jest połączony w jednej aplikacji. Jest bardzo prosty w obsłudze. Jednym kliknięciem zmieniasz swoją lokalizację na terenie całego świata. Nord VPN rygorystycznie przestrzega zasady “0 log policy”, czyli nie rejestruje ruchu internetowego, który przechodzi przez ich serwery.

Wiele dostawców VPN również zastrzega sobie prawo do “0 log policy”. Jednak, kiedy przychodzi co do czego to nagle okazuje się, że firmy ujawniają rejestry swoich klientów. W dodatku NordVPN cały swój ruch przepuszcza przez sieć Tor. Zatem jesteśmy niewykrywalni korzystając z usług tej firmy.

Jak szybko VPN może Ci się zwrócić?

Jest to bardzo ciekawy temat, o którym na ogół się nie mówi. Natomiast często jest tak, że pewne seriale lub platformy są blokowane w Polsce, a w USA już nie. Dzięki temu łatwo ominąć cenzurę i mieć dostęp do materiałów z innych krajów. (Dobrym przykładem jest tutaj platforma Netflix).

Natomiast jak można dodatkowo zarobić na VPN? Często różne produkty cyfrowe np. abonament Netflix, Spotify czy nawet bilety lotnicze, które de facto można kupić przez internet są tańsze w innych krajach. I tak np. łącząc się z serwerem w Argentynie, która jest biednym krajem możemy kupić już Spotify czy Netflix ponad dwa razy taniej. Podobna zasada jest w przypadku rezerwowania biletów lotniczych. W niektórych regionach świata są one po prostu tańsze do kupienia, nawet na tej samej stronie, którą przeglądasz w Polsce.

Kolejny przykład tym razem z naszego rodzimego podwórka…

Być może kojarzysz polską platformę Player. W Polsce można oglądać bezpłatnie (pod warunkiem kilku reklam) lub wykupić najtańszy pakiet za 10 zł miesięcznie. Jeśli wyjedziesz za granicę to już nie możesz oglądać Playera bezpłatnie trzeba wykupić abonament. Z tym, że najtańszy abonament dla innych krajów UE wynosi już 50 zł.

Dzięki VPN dalej oglądam za 10 zł, nawet mieszkając w Niderlandach 🙂

Możesz teraz zapytać: Jak to się przekłada na prędkość internetu?

To jest bardzo dobre pytanie, ponieważ w pewnym stopniu wpływa to na prędkość. Co jest normalne, ponieważ jeśli łączymy się z serwerem oddalonym 8000 km to nie ma możliwości, aby nie było spadku wydajności. Na szczęście spadki są niewielkie. Całe połączenie mimo wszystko zachowuje wysokie standardy i przyzwoitą prędkość.

Poniżej mały test prędkości bez VPN i z VPN (łącząc się z serwerem w Niemczech).

Zdjęcie 1. Przedstawia test prędkości internetu bez połączenia z serwerami VPN:

Program do zmiany IP na inny kraj

 

Następnie połączyłem się z serwerem na terytorium Niemiec. Spadek na prędkościach jest nieco niższy. Natomiast myślę, że ta różnica jest w granicach akceptacji. Inaczej jest w przypadku PING, z VPN jest trochę większy. A to jest całkowicie normalne, ponieważ PING wyraża czas reakcji na serwer (mówiąc kolokwialnie “jak szybko łączymy się z serwerem i jak szybko serwer odpowie”. Także korzystając z VPN ten czas jest dłuższy o około 10 milisekund, czyli 0,01 sekundy, czyli jedna setna część sekundy. Chyba da się wytrzymać? 😉

Zdjęcie 2. Przedstawia test prędkości internetu z połączeniem z serwerami VPN (program do zmiany IP na inny kraj jest włączony):

Program do zmiany IP na inny kraj

Program do zmiany IP na inny kraj od Norda

Aplikacja, którą oferuje NordVPN jest niezwykle przyjemna i prosta w obsłudze. Dostępna jest na wiele urządzeń. W tym na Androida, iOS, Mac OS, Windowsa, Linuxa, a nawet można ją zainstalować na routerze WiFi. Oczywiście w tej cenie otrzymujemy licencję na 6 urządzeń. Płacisz raz a korzystasz na telefonie, komputerze i w dodatku możesz zainstalować to swoim bliskim. Wiele ludzi też składa się na VPN ze znajomymi. Wówczas wszyscy są wygrani i mają dostęp do prywatnych serwerów za grosze!

Poniżej zdjęcie jak prezentuje się aplikacja na komputerze:

darmowy program do zmiany ip na inny kraj polska

POBIERZ: Program Do Zmiany IP na inny kraj >>

Jak widać jednym kliknięciem na mapce można połączyć się z tysiącami serwerów na całym świecie. Po lewej stronie z menu również można wybierać dowolny serwer. Klikając w “pinezkę” na mapce program łączy się z najszybszym aktualnie serwerem.

Poniżej jeszcze wstawiam zdjęcie Aplikacji Mobilnej (system iOS):

Ile serwerów jest dostępnych?

Mamy do dyspozycji nielimitowane połączenia z nielimitowanym transferem danych z serwerami w 59 krajach. Łącznie jest 5674 serwery w pełni dostępne i aktywne. Firma cały czas rośnie i średnio co rok podwaja liczbę swoich serwerów. Tak ogromna liczba możliwości połączeń wpływa na fantastyczną przepustowość sieci. Dzięki temu łącząc się z VPN możemy mieć pewność, że internet będzie szybki i niezawodny.

Bezpieczeństwo 

Jak już wspomniałem w cenie licencji można podpiąć aż 6 urządzeń. Również jest możliwość skonfigurowania aplikacji na routerze. Wówczas wszystkie urządzenia, które łączą się z routerem przechodzą przez VPN. To najlepsze rozwiązanie jeśli w domu mamy wiele osób korzystających z internetu.

Jeśli natomiast często korzystasz z publicznych spotów WiFi (tzw. Hot Spotów) to warto mieć aplikację NordVPN zainstalowaną na telefonie. To własnie Hot Spoty są najbardziej niebezpiecznymi, narażonymi na przechwycenie danych miejscami. Zawsze jak korzystasz z publicznego, bezpłatnego WiFi to łącz się za pośrednictwem VPN! Również w innych miejscach takich jak: hotele, restauracje, szkoły itp.

Ten VPN zapewnia jeszcze jedną, ciekawą opcję, o której już wspominałem. Mianowicie chodzi o “Cybersec”, która odfiltrowuje trackery i reklamy, a także blokuje dostęp do podejrzanych stron internetowych. Dobrze jest uruchomić to głównie z myślą o dzieciach czy starszych osobach w naszej rodzinie korzystających z internetu.

Jak często korzystasz z Chomikuj lub Torrentów?

Coraz częściej słyszy się o akcjach policyjnych typu “Pirat”. Policjanci we współpracy z rządem i dostawcami internetu inwigilują zwykłych użytkowników. Następnie urządzają obławy na osoby, które pobierają nielegalne oprogramowanie, filmy czy muzykę. Na pewno nie raz zdarzyło Ci się złamać w ten sposób prawo autorskie. Jak każdemu, kto kiedykolwiek korzystał z internetu – nie oszukujmy się 🙂

Po co się narażać i podstawiać? Skoro można w bezpieczny i niewidoczny sposób serfować po internecie? W mojej opinii lepiej jest wydać kilka złotych na VPN niż kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy złotych na kary i grzywny!

Pewne nasze aktywności w internecie są nieświadome. Często nie zdajemy sobie sprawy, że łamiemy prawo np. oglądając jakiś film lub słuchając muzyki. W prosty sposób można się zabezpieczyć instalując dobry i sprawdzony program do zmiany IP na inny kraj, który zapewnia szyfrowane połączenie.

POBIERZ: Program Do Zmiany IP na inny kraj >>

Internet Kill Switch (Program do zmiany IP na inny kraj)

Kolejna ciekawa funkcja, która blokuje dostęp do internetu, kiedy nie jesteś połączony przez VPN. Nie zdarzyło mi się jeszcze, aby Nord sam z siebie się rozłączył lub zawiesił. Natomiast taka funkcja chroni przed przypadkowymi połączeniami z lokalnego IP. Wydaje mi się, że zostało to bardziej stworzone z myślą o zapominalskich ludziach 🙂

program do zmiany ip na inny kraj polska

Na wielki plus zasługują aktualizacje. Widać, że firma realnie, prężnie się rozwija. Bardzo często są aktualizacje, dlatego też cały program do zmiany IP na inny kraj jest po prostu wybitny! Wcześniej korzystałem z darmowych programów do zmiany IP i szczerze nie ma porównania. NordVPN miażdży nawet swoją konkurencję.

I to nie jest tak, że ten wpis jest sponsorowany, bo NIE JEST. Ja naprawdę jestem bardzo zadowolony z tego VPN. Jest to jedna z najlepszych usług z jakiej kiedykolwiek miałem przyjemność korzystać. Możliwość zmiany lokalizacji w kilka sekund, zmiana IP, a także bezpieczeństwo, szyfrowanie danych, prywatność i anonimowość. Człowiek po prostu czuje się bezpieczniej w tym dzikim kraju 😀

Zatem jeśli cenisz sobie prywatność, anonimowość i naprawdę profesjonalne usługi to zdecydowanie warto zainwestować w NORD VPNtutaj podaję link do PROMOCJI 68% ZNIŻKI NA VPN przez 2 lata. Promocja jest ograniczona czasowo, dlatego warto działać od razu.

Czas to pieniądz, a pieniądz to czas!

Ok, ale obiecałem też linki do pobrania z darmowymi programami, które mimo, że meeeeega wolno działają to jakoś działają. Znam kilka lepszych z dostępną lokalizacją w Polsce, które przyzwoicie chodzą. Natomiast pamiętaj, że takie programy będą Cię śledzić i zbierać możliwie najwięcej danych na twój temat! Nie ma wyjątków, a jeśli ktoś twierdzi inaczej to po prostu kłamie…

Darmowy program do zmiany IP na inny kraj – Do pobrania:

POBIERZ: Program Do Zmiany IP na inny kraj >>

  1. Godnym polecenia jest Free IP Switcher tutaj można pobrać. Free IP Switcher pozwala zmienić ustawienia sieciowe i połączyć się z innym serwerem bez względu na to czy jesteś w domu, w szkole lub pracy. Można zapisywać pewne serwery i aktywować je w dowolnym momencie w zależności od tego, w jakim miejscu jesteśmy.Jak na darmowy program do zmiany IP na inny kraj to daje bardzo dużo możliwości. Zawiera wszystkie niezbędne narzędzia i informacje. Takie jak adresy IP, DNSy, ustawienia proxy i inne. Wszystko po to, aby bezpiecznie i niezawodnie skonfigurować sieć. Wszystkie serwery wyświetlane są w osobnych kartach, dzięki temu łatwiej z niego korzystać. W celu konfiguracji na konkretny kraj przeważnie trzeba poszukać darmowych IP proxy w internecie. Co jest wielką wadą, natomiast jest to program, który zapewnia maksymalną wygodę użytkowania. Automatyczne i prywatne IP do wykorzystania są tylko w premium VPN, o czym pisałem więcej wyżej.Oczywiście istnieje opcja LOAD CURRENT, wtedy program sam pobiera wszystkie niezbędne dane potrzebne do konfiguracji sieci. Nie mamy jednak w tym wypadku żadnej prywatności, anonimowości. W gruncie rzeczy program korzysta z publicznych adresów IP z rejestrami. Także nie ukryje on w pełni naszego IP. Tylko płatne rozwiązania zapewniają ten komfort.
  2. Kolejnym popularnym programem jest HIDE ALL IP tutaj możliwość pobrania. To w miarę intuicyjny program z rozbudowanymi opcjami i usługami. Służy głównie do ukrycia lokalizacji. Aplikacja w prosty sposób ukryje prawdziwy adres IP, natomiast nie daje zbyt dużej możliwości wyboru konkretnego kraju. Program pozwala również na korzystanie z szyfrowania transferu.

Podsumowanie… Zatem jaki program do zmiany IP na inny kraj?

W tej sytuacji niewątpliwie kluczem do sukcesu jest połączenie zalet swobody zmiany IP i lokalizacji jednym kliknięciem myszki. Jednocześnie przy zachowaniu pełnej prywatności i deficytowej anonimowości. A o to drugie coraz drugiej w dobie korporacji spragnionych danych, faszerujących wszystko co się rusza trackerami. Inwigilacja ze strony gigantów to nie nowość, ale po co się wystawiać jak można pozostać w cieniu?

Większym zagrożeniem wydają się rządy i hakerzy, którzy również czyhają na to, aby wyłowić nasze dane. Informacje, które później można wykorzystywać przeciwko nam. Do analizy zachowań, do personalizowania ofert czy w najgorszym przypadku do celów przestępczych.

Oczywiście nie każdy musi w to wierzyć. Również do niczego nie namawiam. Wiele osób pomyśli, że przecież nie ma nic do ukrycia, więc po co komu prywatność. Rozumiem, że tacy ludzie używają najprostszych haseł i nie zależy im na tym czy ktoś się włamie na skrzynkę pocztową lub o zgroza na konto bankowe.

Program do zmiany IP na inny kraj to świetna opcja do ochrony prywatności. Do szyfrowania połączeń między twoim komputerem, a szyfrowaną stroną HTTPS. Kwestia wyboru premium czy darmowego pozostawiam już Waszej ocenie. Każdy wie najlepiej na ile cenne są jego dane, hasła i prywatność.

Przy wyborze warto wziąć pod uwagę najbliższe nam osoby. W prosty sposób można zabezpieczyć ich przed negatywnymi konsekwencjami. Zagrożeń w internecie jest bardzo dużo. Łatwo paść ofiarą, nawet jeśli początkowo wydaje nam się, że to nas przecież nie dotyczy.

Program do zmiany IP na inny kraj, VPN nie wymaga skomplikowanej wiedzy informatycznej. Wystarczy zainstalować aplikację, wpisać nazwę użytkownika i hasło, aktywować licencję i jednym kliknięciem myszki połączyć się z dowolnym serwerem na świecie. Po połączeniu i włączeniu komputer na przykład w tryb uśpienia. Po powrocie do stanu gotowości aplikacja automatycznie łączy się z ostatnią wybraną lokalizacją.

Program do zmiany ip na polskie? Jak to zrobić? To szczególnie ważna kwestia dla osób, które mieszkają lub tymczasowo przebywają poza granicami naszego pięknego kraju. Oczywiście NordVPN zapewnia taką możliwość. Natomiast można również skorzystać z darmowych programów i znaleźć w internecie polskie, publiczne proxy IP.

POBIERZ: Program Do Zmiany IP na inny kraj >>

program do zmiany ip internetu, zmiana ip na polskie program, program do zmiany proxy, program do zmiany lokalizacji ip, program do zmiany kraju ip, ghost program do zmiany ip, program do zmiany ip vpn darmowy, program do zmiany lokalizacji kraju, darmowy program do zmiany ip na polskie.

TAGI: program do zmiany ip na inny kraj, darmowy program do zmiany ip, program do zmieniania ip, program do zmiany ip za darmo, program do zmiany ip vpn, program do zmiany ip komputera, program do zmiany adresu ip, program do zmiany ip darmowy, program zmiana ip, zmiana adresu ip program, program do zmiany ip na polskie, zmiana ip komputera program, darmowe programy do zmiany ip, program do zmiany ip internetu, zmiana ip na polskie program, program do zmiany proxy, program do zmiany lokalizacji ip, program do zmiany kraju ip, ghost program do zmiany ip, program do zmiany ip vpn darmowy, program do zmiany lokalizacji kraju, darmowy program do zmiany ip na polskie.
4.8/5 - (113 votes)