Konto Walutowe Korona Norweska [NOK], gdzie założyć w PL?

Czy można założyć Konto Walutowe Korona Norweska [NOK] w Polsce? Dla osób, które otrzymują przelewy w tej walucie, podróżują do Norwegii lub chcą trzymać środki w NOK byłoby to idealne rozwiązanie.

Dzięki temu można zaoszczędzić na opłatach za przelewy, a także prowizjach za przewalutowanie. O wiele łatwiej jest się rozliczać za zakupy czy inne przelewy. Sprawdźmy zatem czy istnieją w ogóle banki działające w Polsce, które oferują takie konto?

Konto Walutowe Korona Norweska

Mam dal Was dobrą i złą wiadomość. Dobra jest taka, że istnieje bank, który oferuje Konto Walutowe Korona Norweska NOK wraz z kartą do konta. Karta jest wielowalutowa, więc przyda się też do innych walut, a także do płacenia w złotówkach w Polsce. Później opiszę jeszcze dodatkowe zalety takiej karty, ponieważ jest to najlepszy wybór w przypadku kont walutowych.

Zła wiadomość jest taka, że obecnie tylko jeden bank ma ofertę takiego konta. Zatem mamy mały wybór. Pomijam różnego rodzaju Kantory Internetowe, które nie dają takich możliwości jak konto bankowe.

Polecany artykuł: Konto Bankowe w Norwegii – przez internet bez meldunku

Konto Walutowe Korona Norweska [NOK] – gdzie założyć?

Obecnie jedynym bankiem, który oferuje konto w tej walucie jest PKO (Oficjalna Strona Banku) Dodatkowo bank oferuje też konta  w innych walutach, zatem zakładając jeden rachunek z kartą wielowalutową możemy wygodnie płacić jedną kartą na całym świecie.

Jakie są zalety takiej karty?

  • brak lub bardzo niskie opłaty za przewalutowanie transakcji,
  • jedna karta w portfelu zamiast 2. 3 czy czasami nawet 4 lub więcej!
  • karta może być podpięta do wielu rachunków bankowych (bez względu na walutę), także nawet w złotówkach, euro, funtach, dolarach, frankach, koronach czy kunach chorwackich można płacić taką kartą,
  • koniec z wyzyskiem w kantorach, dzięki takiej karcie jesteśmy w stanie realnie zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych miesięcznie,
  • podczas transakcji system automatycznie rozpoznaje jaka jest waluta i pobiera z odpowiedniego konta bez narażania nas na dodatkowe opłaty i prowizje,
  • tak samo jest w przypadku wypłat z bankomatów,

>> ZAŁÓŻ Konto  z Kartą Wielowalutową za 0 zł <<

Jak widać karta wielowalutowa dla konta w Koronach Norweskich to podstawowa funkcja. Przeważnie zakładając konto wyrabiamy od razu kartę. Bez tego ciężko zapłacić czy wypłacić pieniądze z bankomatu.

Warto rozważyć przeniesienie dotychczasowego konta w PLN do tego banku. Jest to bardzo wygodne jeśli mamy wszystkie konta z jedną kartą pod ręką. O wiele szybciej można robić przelewy między rachunkami (praktycznie natychmiast i nie trzeba czekać 1 dnia roboczego). Natomiast korzystając z konta można uniknąć opłat…

Konto Walutowe Korona Norweska – Opłaty i Prowizje:

Jeśli wiemy już w jakim banku możemy założyć rachunek w koronie norweskiej, a także dlaczego warto wyrobić sobie kartę wielowalutową. Przejdźmy do kolejnej ważnej kwestii jaką są opłaty i prowizje. Korzystając aktywnie z konta można wiele z nich uniknąć. Dlatego wcześniej pisałem, że warto rozważyć przeniesienie konta złotówkowego do tego banku.

Otwarcie rachunku: 0 zł
Prowadzenie: 0 zł miesięcznie
Opłata za wydanie karty: 0 zł
Miesięczna opłata za kartę: 0 zł / 10 zł – W celu uniknięcia opłaty wystarczy w ciągu miesiąca wykonać min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą (w tym: Apple Pay) lub Blikiem.

>> ZAŁÓŻ Konto  z Kartą Wielowalutową za 0 zł <<

Wypłaty z bankomatów w Polsce: 0 zł (Blik + bankomaty własne), 10 zł – bankomaty innych banków
Wypłaty z bankomatów za granicą: 0 zł
Wpłata gotówki we wpłatomacie: 0 zł

Przelew europejski SEPA: 0 zł

Konto Walutowe Korona Norweska – Jak założyć? INSTRUKCJA

Uwaga, aby otworzyć konto walutowe w Koronie Norweskiej najpierw trzeba założyć zwykły rachunek w PLN wraz z kartą wielowalutową (nie ma obowiązku zamawiania karty, wówczas unikniemy opłaty za nią jeśli nie będziemy robić min. 5 transakcji miesięcznie). Sam rachunek w PLN bez karty jest 100% za darmo. Natomiast jeśli zdecydujemy się na kartę to warto pamiętać o tym warunku, dzięki któremu zostaniemy zwolnieni z opłaty.

Jak założyć konto?

Można to zrobić w dwóch krokach.

KROK #1: Załóż konto PLN przez internet (umowę przywiezie kurier lub założysz w aplikacji) na Specjalnej STRONIE BANKU >> WYŚLIJ WNIOSEK <<.

Standardowo wypełnij formularz swoimi danymi, następnie kurier przywiezie umowę do podpisania, a karta zostanie wysłana pocztą. UWAGA! Konto można zakładać jedynie będąc na terytorium Polski.

Jeśli masz konto w PKO lub właśnie złożyłeś wniosek na tej stronie to kolejnym krokiem będzie:

KROK #2: Aktywowanie Pakietu Walutowego

Poniżej film video jak aktywować pakiet walutowy i wybrać interesujące nas konto walutowe:

Konto Walutowe Korona Norweska

Jak widać jest to bardzo proste do wykonania. W pierwszej kolejności jednak trzeba założyć Konto Za Zero w PKO na specjalnej dedykowanej stronie TUTAJ.

Warto wyrobić sobie kartę, przenieść konto w złotówkach też do tego banku, aby unikać jakichkolwiek opłat, a wszystkie rachunki mieć pod ręką.

Konto Walutowe Korona Norweska
Oceń artykuł: 4.7 / 5 (23 głosy)