Węgiel z Ukrainy – Jak kupić? Jaka cena? [PORADNIK]

W obecnych kryzysowych czasach węgiel z Ukrainy może być ciekawym rozwiązaniem. Co bardziej kuriozalne węgiel z Ukrainy jest o wiele tańszy niż ten w Polsce, którego ciężko dostać na rok 2022.

Sprawdźmy zatem alternatywne rozwiązanie czy warto w ogóle sprowadzić węgiel z Ukrainy?

Węgiel z Ukrainy tańszy niż w Polsce

Sprawdzając ukraiński odpowiednik portalu OLX natknęliśmy się na całą masę ofert węgla. Co najdziwniejsze węgiel ten jest o wiele, wiele tańszy niż obecnie w Polsce. Z naszej analizy wyszło, że tonę węgla można już kupić w granicach 500-1000 zł. Co na rok 2022 rok jest bardzo atrakcyjną ceną w porównaniu do naszych, polskich realiów.

Zatem czy można zamówić taki węgiel z ukrainy? To wszystko zależy od tego jak się dogadamy ze sprzedawcą. Część ze sprzedawców zrealizuje transport do Polski. Ewentualnie istnieje możliwość samodzielnego odebrania, choć ze względu na trudną sytuację może być to dość problematyczne.

Przyjrzyjmy się zatem ofertą na ukraińskim OLX.

Jak samodzielnie znaleźć ofertę na Węgiel z Ukrainy?

Wchodzimy sobie zatem na: https://www.olx.ua/. Polecam skorzystać z przeglądarki Chrome lub innej, która ma możliwość automatycznego tłumaczenia. Wówczas zamiast napisów w cyrylicy będziemy mogli przeglądać stronę w języku polskim.

Wiadomo, takie tłumaczenia nigdy nie są idealne, ale jest to najlepsze rozwiązanie szczególnie dla osób, które nigdy w życiu nie miały styczności z tym językiem.

Poniżej jak ustawić automatyczne tłumaczenie z ukraińskiego na polski w przeglądarce Chrome:

węgiel z ukrainy

Następnie wpisujemy frazę: вугілля (węgiel). Warto wspomóc się tłumaczem od Google: https://translate.google.pl/?sl=uk&tl=pl&text=%D0%B2%D1%83%D0%B3%D1%96%D0%BB%D0%BB%D1%8F&op=translate

Wyświetli się cała lista z ofertami, możemy szukać, przebierać, a jak znajdziemy coś interesującego to wystarczy napisać do sprzedawcy i ustalić szczegóły?

Jak? Oczywiście przy pomocy Google Translate – chociaż być może trafimy na jakąś osobę z Ukrainy, która pracowała w Polsce i zna język – warto próbować.

Zrobimy teraz szybki przegląd ofert i sprawdzimy jakie są realne ceny węgla z Ukrainy.

Węgiel z Ukrainy przegląd ofert na OLX

Węgiel z Ukrainy Oferta

Przykładowa oferta, na którą weszliśmy to Węgiel do kotłów i do ogrzewania – 6000 UAH za tonę.

węgiel z ukrainy

Cena to 6000 UAH co w przeliczeniu po aktualnym kursie daje dokładnie: 768 zł za tonę!

Dodatkowo na pewno transport będzie doliczony. Pamiętajmy, że kursy walut są zmienne – warto sprawdzać na bieżąco np. w Google.

Tych ofert jest całe mnóstwo, więc nie ma sensu, aby wymieniać wszystkie po kolei – możesz bez problemu samodzielnie zrobić poszukiwania ofert!

Jakość Węgla z Ukrainy

Czy jakość takiego węgla jest gorsza? Skąd takie niskie ceny? Dlaczego w Polsce nie można dostać węgla w takiej atrakcyjnej cenie?

Nie będę wchodzić w szczegóły gospodarczo – polityczne. Najwidoczniej taki stan rzeczy jest po prostu komuś na rękę. Nie będziemy poruszać również tutaj żadnych teorii spiskowych.

Z wielu źródeł dochodzą informacje, że ukraiński węgiel często sprowadzany jest z różnych krajów. Ukraina mimo ciężkiej sytuacji nie ma problemów z zakupem tego surowca. Jakość często jest porównywalna lub taka sama jak węgla w Polsce. Poza tym odradzam kupować płacąc z góry – towar zawsze można obejrzeć na miejscu.

Podsumowanie: Węgiel z Ukrainy

Jak widać nie trzeba daleko szukać, aby znaleźć węgiel – można sprowadzić go z Ukrainy. Warto w tym celu skontaktować się z kilkoma sprzedawcami, porównać ich propozycje i podjąć decyzję. Na pewno na pierwszym miejscu musi być bezpieczeństwo transakcji. Zatem odradzałbym wszelkiego typu oferty, w których sprzedawcy wymagają zaliczki lub płatności z góry.

Jakościowo jest to ten sam węgiel, który można kupić w Polsce. Niektórzy sprzedawcy pakują węgiel w worki na życzenie lub sprzedają bezpośrednio w workach. Natrafiliśmy również na oferty ekogroszu oraz innych rodzajów węgla. Można wyszukać na OLX ukraińskim korzystając z Google Translate.

Jeśli masz dodatkowe pytania możesz napisać o tym w komentarzu pod tym artykułem. Zapraszamy do dyskusji oraz dzieleniem się własnych doświadczeń w tym temacie.

POLECAMY ZAGRANICZNE KONTA BANKOWE
KTÓRE ZAŁOŻYSZ W 100% ONLINE!
Jak założyć konto bankowe przez internet w Holandii wraz z kontem EURO oraz możliwością przelewów walutowych - w tym PLN? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć międzynarodowe konto bankowe online, z tanimi przelewami walutowymi (ponad 50 walut w tym: PLN)? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć konto bankowe w Niemczech bez meldunku przez internet? WIĘCEJ: [INSTRUKCJA] NA TEJ STRONIE

-

Oceń artykuł: 4.9 / 5 (33 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments