Jak oglądać WP Pilot za granicą? [PORADNIK]

WP Pilot za granicą? Aktualnie usługa WP Pilot nie jest dostępna w każdym kraju, a wszelkie próby oglądania materiałów mogą być źródłem frustracji. Wiele treści jest blokowanych geograficznie, wiele z nich dostępnych jedynie na terenie Polski. Zatem warto zadbać, aby posiadać polskie IP bez względu na to w jakim kraju się znajdujemy.

W tym artykule omówimy sobie najlepsze sposoby na zmianę IP na polskie w dowolnym kraju. Dzięki programom możemy ustawić wirtualną lokalizację i dzięki temu omijać wszelkie geoblokady. Co daje nam nieograniczone możliwości korzystania z zasobów internetu.

Jak zmienić IP na polskie?

Najpopularniejszym sposobem zmiany adresu IP jest po prostu zainstalowanie programu do zmiany IP na dowolny kraj. Program taki jest bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze. Wystarczy zainstalować, założyć konto i wybrać z listy lokalizację POLSKA.

Połączymy się automatycznie z serwerem zlokalizowanym w Polsce, dzięki temu wszelkie serwisy, które będziemy odwiedzać, będą „traktować” nas jako użytkowników z Polski. Jest to pewnego rodzaju „tunel” na połączenie.

W większości takie programy to po prostu VPN, które zapewniają również wiele więcej korzyści. Sprawdź jak pobrać i zainstalować program do zmiany IP na inny kraj TUTAJ >>

WP Pilot za granicą – dlaczego warto mieć VPN?

VPN to nie tylko możliwość zmiany IP na dowolny inny kraj, ale również gwarancja prywatności oraz anonimowości. Połączenie przez VPN jest szyfrowane, dzięki temu wszelkie informacje przesyłane tą drogą nawet po przechwyceniu nie będą mogły zostać odczytane przez potencjalnych atakujących.

Kto może monitorować internet?

Każdy dostawca internetu posiada informacje na temat tego jakie strony przeglądasz. Dane takie mogą być przekazywane do rządowej administracji. Ponadto korporacje korzystają często ze skryptów śledzących użytkowników w internecie. Warto zatem zadbać o swoją prywatność. VPN szyfruje połączenie, zatem nawet dostawca internetu nie będzie mieć informacji na temat tego, jakie strony przeglądasz.

>> POBIERZ PROGRAM DO ZMIANY LOKALIZACJI <<

WP Pilot czy działa za granicą? Jak połączyć się przez VPN?

Korzystanie z VPN jest niezwykle proste. W pierwszej kolejności musimy pobrać odpowiedni program, następnie po uruchomieniu programu mamy przeważnie do dyspozycji mapkę i listę z lokalizacjami. Klikamy w interesujący nas kraj i program automatycznie łączy się z wybranym serwerem.

I to wszystko! 

Nasz adres IP oraz lokalizację możemy sprawdzić korzystając na przykład ze strony: https://whatismyipaddress.com/pl/moj-ip lub dowolnej innej.

Jak oglądać WP Pilot za granicą? Pozostałe Sposoby

Warto korzystać jedynie z płatnych VPN, ponieważ tylko takie rozwiązania gwarantują maksimum prywatności, szybkie połączenie oraz anonimowość. Przy wyborze VPN dobrze jest wziąć pod uwagę siedziby firmy. My polecamy VPN z siedzibą w Panamie – sprawdź więcej tutaj >>

Istnieją również inne, alternatywne sposoby na zmianę IP / lokalizacji. Poniżej opiszemy kilka z nich.

WP Pilot za granicą Proxy

Innym rozwiązaniem może być skorzystanie z Proxy. W tym przypadku jednak również zaleca się korzystanie z płatnych proxy. Darmowe adresy proxy często są na czarnych listach lub po prostu na wielu usługach są zablokowane.

Ponadto nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie i czy takie Proxy czasami nie będzie wykorzystywane do przechwytywania danych. Dlatego jeśli już chcemy skorzystać z Proxy to warto zapłacić kilka złotych za sprawdzone rozwiązanie.

WP Pilot za granicą darmowe VPN

Darmowe VPN ma szereg wad takich jak: mnóstwo reklam, a także dostawcy darmowych VPN często zbierają mnóstwo informacji, przetwarzają je, a następnie odsprzedają. W końcu nie ma nic za darmo. Zatem można za VPN zapłacić pieniędzmi lub swoimi danymi. Zdecydowanie warto za anonimowość płacić pieniędzmi, a nie informacjami na swój temat.

WP Pilot za granicą, a polski internet

Czy korzystanie z polskiej karty z internetem za granicą może być rozwiązaniem? Polskie sieci za granicą korzystają z zagranicznych nadajników (przez co istnieje pojęcie Roaming), zatem w takiej sytuacji i tak otrzymamy IP zagraniczne. Ponadto kto by płacił dodatkowo za zagraniczny internet? Jednak do oglądania streamingów same pakiety w roamingu nie wystarczą.

Podsumowanie

Istnieje wiele różnych sposobów zmian adresu IP na polskie jeśli przebywamy za granicą. Nie każde rozwiązanie jest jednak dobre. Co więcej większość z nich nie ma nic wspólnego z prywatnością w internecie. Najrozsądniejszym wyborem jest bez dwóch zdań VPN – najlepiej płatny, który gwarantuje pewną anonimowość oraz bezpieczeństwo danych.

>> POBIERZ PROGRAM DO ZMIANY LOKALIZACJI <<

Oceń artykuł: 4.8 / 5 (65 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments