Karta Prepaid a Komornik – czy to jest bezpieczne rozwiązanie?

Karta prepaid a Komornik – czy to bezpieczne rozwiązanie? Czy komornik może namierzyć i zająć środki dostępne na karcie prepaid?

W tym artykule omówimy sobie czym w ogóle jest karta prepaid, czy komornik może ją namierzyć, czy warto zakładać kartę prepaid, a może lepiej wybrać rozwiązanie w zagranicznych bankach?

Wstęp: Karta Prepaid a Komornik – czym jest w ogóle karta prepaid?

Karta Prepaid a komornik (czyli inaczej karta przedpłacona). To karta, która nie jest bezpośrednio powiązana z kontem bankowym. Kartę prepaid należy najpierw doładować (na przykład przelewem), a następnie można wydawać. Do obsługi karty prepaid najczęściej mamy do dyspozycji rachunek techniczny (do wykonania przelewów).

Karta prepaid kolokwialnie mówiąc to w pewnym sensie odwrotność karty kredytowej, którą również musimy spłacać, tylko w przypadku karty przedpłaconej nie generuje to żadnego zadłużenia.

Karty prepaid były dość popularne ze względu na to, że o wiele trudniej odnaleźć rachunek bankowy powiązany z taką kartą w systemie OGNIVO (system, z którego korzystają komornicy do namierzenia kont bankowych).

Czy komornik może zająć kartę prepaid (przedpłaconą kartę)?

Karta prepaid a komornik – czy komornik może zająć kartę przedpłaconą? Dostajemy mnóstwo pytań na ten temat. Sprawa nie jest dość oczywista i w zasadzie głosy są podzielone. Istnieje zarówno sporo grupa zwolenników takiego rozwiązania, jak i przeciwników.

Nie raz otrzymywaliśmy wiadomości, które potwierdzają, że pieniądze na karcie prepaid NIE SĄ BEZPIECZNE. Niektórym naszym czytelnikom komornik po prostu zablokował taką kartę.

Nawet jeśli komornik nie zablokuje karty to i tak takie rozwiązanie w 90% przypadków się nie sprawdzi. Większość z was otrzymuje przelew wypłaty na konto bankowego (a nie na kartę prepaid). Kartę prepaid trzeba sobie doładować z konta, zatem najczęściej będzie to konto główne (na którym przecież jest zajęcie komornicze).

Zatem otrzymując wypłatę – środki trafiają od razu do blokady komorniczej, a pozostanie nam jedynie kwota wolna od zajęcia. Skoro przysługuje nam taka kwota i swobodnie można wydawać te pieniądze – to jaki jest sens dodatkowego zakładania karty prepaid?

Alternatywne rozwiązania

Polska vs Zagraniczna Karta Prepaid a komornik

Jeśli już jesteś w pełni zdecydowany, że chcesz zamówić kartę prepaid – to warto rozważyć zagraniczne banki. Nawet można założyć zwykłe konto w prawdziwym zagranicznym banku. A to wszystko bez wychodzenia z domu, 100% przez internet.

Więcej na ten temat pisaliśmy w innych naszych artykułach. Poniżej lista…

Konta bankowe za granicą są w pełni bezpieczne, ponieważ nie są w systemie OGNIVO, zatem nikt nie ma technicznych możliwości, aby namierzyć takie konto. Kartą wydaną do rachunku np. w Holandii bez problemu można płacić w Polsce.

W wielu przypadkach nawet otrzymywanie wypłaty na zagraniczne konto bankowego będzie możliwe.

Sam proces zakładania konta, weryfikacji tożsamości czy zamawiania karty na adres w Polsce jest niezwykle prosty i szybki (zajmuje to niecałe 10 minut).

W powyższych artykułach można znaleźć pełne instrukcje. Sami przetestowaliśmy opisywane rozwiązania, ponadto otrzymujemy wiele pozytywnych opinii od naszych czytelników.

Podsumowanie: Karta prepaid a komornik

Podsumowując karta prepaid nie jest sprawdzonym i 100% bezpiecznym rozwiązaniem. Zamawiając kartę prepaid w polskim banku istnieje ryzyko, że środki na niej zostaną zajęte.

Nawet jeśli karta bezpośrednio nie zostanie zablokowana to każda karta przedpłacona wymaga doładowywania z innego konta/rachunku bankowego. Jeśli wykonujesz doładowanie z własnego, prywatnego konta to na 99% to konto jest zajęte przez komornika. W związku z tym nie ma żadnego sensu, aby zamawiać i dodatkowo płacić za kartę prepaid.

Nie w każdym polskim banku można znaleźć ofertę na kartę przedpłaconą. Jeśli już uda się znaleźć to zazwyczaj trzeba zapłacić zarówno za wydanie karty, jak i później co miesiąc za utrzymanie aktywnej karty.

Znacznie lepszym rozwiązaniem może okazać się założenie konta bankowego w zagranicznym banku. Poniżej udostępniamy listę z bankami, które oferują taką możliwość dla polaków.

Do założenia wystarczy smartfon, 10 minut oraz dowód osobisty. Wszystko dokładnie zostało opisane w poniższych artykułach:

POLECAMY ZAGRANICZNE KONTA BANKOWE
KTÓRE ZAŁOŻYSZ W 100% ONLINE!
Jak założyć konto bankowe przez internet w Holandii wraz z kontem EURO oraz możliwością przelewów walutowych - w tym PLN? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć międzynarodowe konto bankowe online, z tanimi przelewami walutowymi (ponad 50 walut w tym: PLN)? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć konto bankowe w Niemczech bez meldunku przez internet? WIĘCEJ: [INSTRUKCJA] NA TEJ STRONIE

-

Oceń artykuł: 4.8 / 5 (31 głosy)