karta prepaid a komornik

Karta Prepaid a Komornik, Czyli Sprawdzona Metoda Jak Oszukać Komornika

W tym artykule opiszę sposób na komornika przy użyciu karty prepaid.

Dodatkowo znajdziesz tutaj:

 • instrukcję Krok-Po-Kroku jak zamówić taką kartę
 • jak uniknąć opłat i prowizji
 • dlaczego jest to najlepsze rozwiązanie
 • jak skutecznie chronić majątek przed komornikiem
 • … a także Wasze Opinie o tym rozwiązaniu, które coraz częściej dostaję 🙂

Zatem zapraszam do przeczytania tego wpisu w całości. Zanim przejdziemy do pierwszego punktu…

Warto przypomnieć czym jest karta przedpłacona?

Karta Przedpłacona (Prepaid) – jest to karta, która nie jest powiązana z kontem bankowym – podobnie jak karta kredytowa – tyle tylko, że pieniądze na karcie kredytowej są od banku, a kartę przedpłaconą sami możemy sobie doładować.

Kartę można wydać dla:

 • samych siebie
 • dla innej osoby, którą upoważnimy
 • dla dziecka (od 13 roku życia)

Jaką to daje nam przewagę? Karta Prepaid a Komornik.

Jak wiadomo w Polsce istnieje system OGNIVO (więcej o OGNIVO pisałem w artykule: Konto Bez Komornika 2018 – W jakim banku komornik nie znajdzie konta?). Do ogniowo należą rachunki bankowe, natomiast karty nie są brane pod uwagę. Dzięki temu nawet jeśli komornik namierzy nas w danym banku to nie ma takiej możliwości, aby zablokował nam środki na karcie przedpłaconej. Do obsługi Karty PREPAID Bank otwiera konto techniczne, które nie jest widoczne w OGNIVO. Najlepszym rozwiązaniem byłoby jeśli ktoś z rodziny by taką kartą zamówił dla Ciebie w prezencie. Wtedy masz 100% pewność, że komornik Cię nie znajdzie.

Instrukcja Jak zamówić kartę prepaid (kartę przedpłaconą)?

Aby zamówić kartę przedpłaconą należy posiadać konto osobiste w tym banku, który został opisany w instrukcji – jest to duże ułatwienie choćby ze względu na możliwość szybkiego przelewania środków na kartę. Konto nie jest drogie w utrzymaniu, a bank oferuje mnóstwo atrakcyjnych funkcji. Z tego powodu instrukcja będzie składać się z dwóch części:

 • Część 1: Zakładanie Konta
 • Część 2: Logowanie się do bankowości internetowej i zamawianie karty przedpłaconej

 

[Instrukcja] Część 1: Zakładanie konta w Millennium

Jeśli warunki prowadzenia konta są już oczywiste to możemy przejść do instrukcji.

Krok 1: W pierwszej kolejności należy złożyć wniosek ONLINE >>

W tym celu proszę KLIKNĄĆ TUTAJ i przejść na specjalną bankową stronę, dzięki której będziemy mieć możliwość złożyć odpowiedni wniosek.

Po przejściu na stronę klikamy: „Załóż Konto 360˚” (jak poniżej na rysunku).

Krok 2: Wybieramy rodzaj konta

W tym kroku będziemy mieć do wyboru dwa rodzaje konta:

 • Konto 360˚ – dla każdej osoby od 18 roku życia – opłaty tutaj są takie same jak opisałem wyżej,
 • Konto 360˚ Student – dla osób w wieku od 18 do 26 roku życia (nie trzeba mieć statusu ucznia/studenta, aby skorzystać z tej oferty) – tutaj są ulgowe opłaty, gdyż Bank nie wymaga minimalnego wpływu – wystarczy raz zapłacić kartą w danym miesiącu (na dowolną kwotę).

Jeśli nie ukończyłeś 26 roku  życia to jak najbardziej polecam otworzyć Konto 360˚ Student, osoby starsze nie mają już wyboru i konieczne jest otwarcie rachunku Konto 360˚ – klikamy w różowej ramce przycisk WYBIERZ. (jak poniżej na rysunku)

 

Krok 3: Wybieramy sposób, w jaki podpiszemy umowę z bankiem

Do wyboru mamy dwie opcje:

 • kurier – czyli umowę przywozi nam kurier, w jego obecności podpisujemy (WAŻNE! Aby mieć przy sobie dowód osobisty, a dane we wniosku powinny być takie same jak w dowodzie osobistym!). Po sprawdzeniu danych przez kuriera i podpisaniu umowy – kurier odwozi umowę do banku. Cały proces jest bardzo wygodny dla Klienta, a wszelkie koszty są po stronie banku, także nic nie płacimy za to.
 • wizyta w oddziale – po wysłaniu wniosku z danymi możemy udać się do dowolnego oddziału, gdzie podpiszemy tylko umowę.

Polecam wybrać pierwszy sposób ze względu na wygodę i szybkość. Trzeba też wziąć pod uwagę, że w oddziale Doradca będzie próbował również sprzedać nam dodatkowe ubezpieczenie lub inny dodatkowo płatny produkt.

Krok 4: Wypełniamy dane

System poprosi nas o wypełnienie danych niezbędnych do podpisania umowy i otwarcia rachunku bankowego. Należy tutaj również zaznaczyć niezbędne oświadczenia.

Krok 5: Dodatkowe usługi i ubezpieczenia

Po wypełnieniu danych możemy zdecydować, czy chcemy dodatkowe ubezpieczenia.

Krok 6: Wysyłamy wniosek i czekamy na kuriera.

W ciągu kilku dni bank skontaktuje się z nami w celu potwierdzenia danych, następnie pojawi się kurier. Po dostarczeniu podpisanej umowy do banku przez kuriera otrzymamy tzw. MilleKod, a także hasło do logowania (jednorazowe), które należy zmienić na własne przy pierwszym logowaniu (hasło musi być 8 cyfrowe, np. 47284832 – tzn. bez liter).

 

[Instrukcja] Część 2: Logowanie i wyrabianie karty prepaid (karta przedpłacona Millennium)

Krok 1: Logowanie do bankowości internetowej

W tym celu przechodzimy na stronę banku www.bankmillennium.pl, następnie w górnym prawym rogu klikamy na przycisk LOGOWANIE.

Wpisujemy MilleKod i H@sło 1, czyli 8 cyfrowy kod (jeśli to pierwsze logowanie to hasło będzie w SMS), następnie system prosi o dwie cyfry numeru PESEL (losowe).

Krok 2: Zamawianie karty prepaid

Po zalogowaniu w głównym MENU najeżdżamy myszką na KARTY i wybieramy KARTA PRZEDPŁACONA (jak na obrazku poniżej)

 

Następnie klikamy ZAMÓW TERAZ (jak poniżej):

 

Zostaniemy przeniesieni do wniosku i w pierwszej kolejności wybieramy wzór naszej nowej karty przedpłaconej:

 

 

W dalszej części potwierdzamy dane, otrzymujemy szczegóły, potwierdzamy i podpisujemy umowę elektronicznie, nie będę dalej opisywać tego procesu, bo z pewnością każdy z Was już sobie dalej poradzi.

W danych osobowych możesz wybrać dla kogo ma być karta: dla Ciebie, dla kogoś z rodziny czy dla dziecka.

Jakie są w ogóle opłaty za kartę prepaid Millennium?

Najważniejsze opłaty to przede wszystkim wydanie karty, które wynosi zaledwie 15 zł.

 

[/signinlocker]

Podsumowanie: Karta Prepaid a Komornik

Jak widać karta posiada minimalne opłaty za wydanie czy wypłaty z innych bankomatów, ale myślę, że są to niewielkie kwoty w porównaniu do środków, które blokuje komornik. W tym przypadku możemy ochronić nasz kapitał. Dodatkowo konto to jest bardzo nowoczesne i bezpieczne, z którego gwarantuję, że będziesz zadowolony!

Opinie

Założyłam konto  kilka tygodni temu i do tej pory nie mam blokady od komornika. Dodatkowo założyłam karte prepaid jako dodatkowe zabezpieczenie, konto bez problemu dziala, caly czas mam dostep do srodkow, a pracownicy banku bardzo mili. ciesze sie, ze moglam skorzystac z tej opcji

Iwona z Gdańska

 

Cześć! Początkowo sceptycznie do tego podchodziłem, ale w sumie aktywnie korzystam z konta, więc nie miałem nic do stracenia. Założyłem konto, ale dopiero dzięki karcie PREPAID w końcu mam do dyspozycji całą wypłatę. Pieniądze przelewam sobie z innego konta i jest super!

Arkadiusz Styczeń z Warszawy

Korzystasz z tego rozwiązania? Wyślij Nam swoją opinię! Karta Prepaid a Komornik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Comment