Twisto a komornik, czy warto zakładać konto w Twisto?

Twisto a komornik: czym jest Twisto i czy komornik może zajmować środki, które mamy w Twisto? Czy Twisto jest bezpieczne i czy w ogóle mogę założyć Twisto mająć komornika?

W tym artykule opiszemy wszystkie aspekty związane z tematem – Twisto a komornik, a także przestawimy lepsze alternatywne konta niż Twisto.

Czym jest w ogóle Twisto?

Twisto co do zasady jest produktem kredytowym, a dokładnie jest to karta kredytowa powiązana z aplikacją mobilną. Całe rozwiązanie oparte jest o aplikację mobilną. Zatem wszelkie operacje i dyspozycje dotyczące karty kredytowej możemy złożyć głównie za pomocą aplikacji.

Karta kredytowa, którą otrzymujemy również jest nietypowa, ponieważ jest to wirtualna karta, którą możemy płacić przez internet. Ponadto Twisto oferuje również kredyty ratalne oraz limity odnawialne.

Posiadając kartę kredytową jesteśmy niejako związani z daną firmą lub bankiem na dłużej. Ewentualne zamknięcie lub zrezygnowanie z karty możliwe jest dopiero po całkowitej spłacie zadłużenia z tej karty. A to dla wielu osób w późniejszym okresie jest dodatkowym obciążeniem finansowym.

Jak działa Twisto?

Po rejestracji i założeniu konta, a także po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej otrzymujemy limit na koncie oraz kartę kredytową. Możemy z tych środków korzystać natychmiast, natomiast rachunek za płatności uzyskujemy pod koniec miesiąca i mamy 15 dni na opłacenie tego rachunku.

Dokładnie w taki sam sposób działają karty kredytowe dostępne w komercyjnych bankach. Dodatkowo w Twisto istnieje możliwość odroczenia spłaty zobowiązań.

Twisto a komornik

Jeśli posiadamy zadłużenie i komornika to dodatkowe zaciąganie pożyczek czy korzystanie z nowych kart kredytowych nie jest dobrym pomysłem. Może do doprowadzić do jeszcze większej spirali zadłużenia, zatem szczególnie odradzamy korzystanie z ofert typu Twisto lub innych ofert „parabanków”.

Podobnie jest z wszelkimi pożyczkami w pozabankowych instytucjach finansowych.

Komornik w Polsce nie ma możliwości sprawdzania i prześwietlania zagranicznych kont bankowych. Co jasno wynika ze sposoby działania systemu OGNIVO. System OGNIVO funkcjonuje jedynie w Polsce, a więc nie obowiązuje przy zagranicznych kontach – więcej na ten temat znajdziesz tutaj.

Sprawdź listę zagranicznych banków, w których można założyć konto całkowicie przez internet:

POLECAMY ZAGRANICZNE KONTA BANKOWE
KTÓRE ZAŁOŻYSZ W 100% ONLINE!
Jak założyć konto bankowe przez internet w Holandii wraz z kontem EURO oraz możliwością przelewów walutowych - w tym PLN? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć międzynarodowe konto bankowe online, z tanimi przelewami walutowymi (ponad 50 walut w tym: PLN)? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć konto bankowe w Niemczech bez meldunku przez internet? WIĘCEJ: [INSTRUKCJA] NA TEJ STRONIE

-

Czy mogę założyć Twisto mając komornika?

Jako, że Twisto jest produktem kredytowym to osoby z komornikiem i zadłużeniem najpewniej nawet nie przejdą procesu weryfikacji wniosku. Twisto sprawdza klientów w różnego rodzaju bazach, zatem niestety, nie będzie możliwe w tym przypadku, aby firma zaakceptowała wniosek od osoby z komornikiem.

Osoby z komornikiem widnieją w praktycznie wszystkich rejestrach dłużników, zatem jakiekolwiek dodatkowe oferty kredytową są niestety poza zasięgiem.

Teoretycznie istnieje możliwość złożenia wniosku o kartę kredytową Twisto. Jednak najprawdopodobniej na 99% wniosek taki zostanie odrzucony. Dlatego warto rozważyć alternatywne rozwiązania jak na przykład konta w zagranicznych bankach, które opisywaliśmy w poprzednim rozdziale.

Twisto a komornik – czy to bezpieczne rozwiązanie?

Twisto to karta kredytowa, a zasada jest taka, że komornik nie może zajmować środków dostępnych na karcie kredytowej, ponieważ formalnie te środki nalezą do banku, a nie do właściciela karty kredytowej. Zatem mając kartę kredytową środki są bezpieczne. Druga sprawa to, że kartę kredytową trzeba spłacać.

Alternatywne rozwiązania

Alternatywne rozwiązania to przede wszystkim konto bez komornika, które może zostać założone w zagranicznym bankui. Komornik nie ma technicznych możliwości, aby zablokować takie konto bankowe, zatem środki mogą tam być bezpieczne.

Mając konto za granicą bez problemu możemy otrzymać kartę na polski adres, a także płacić tą kartą w sklepach czy wypłacać pieniądze z bankomatów. Konto takie jest w pełni funkcjonalne, dokładnie tak samo jak niejedno konto bankowe w Polsce.

Poniżej przedstawiamy listę z najpopularniejszymi rozwiązaniami, kontami zagranicznymi, które mogą być założone przez internet.

POLECAMY ZAGRANICZNE KONTA BANKOWE
KTÓRE ZAŁOŻYSZ W 100% ONLINE!
Jak założyć konto bankowe przez internet w Holandii wraz z kontem EURO oraz możliwością przelewów walutowych - w tym PLN? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć międzynarodowe konto bankowe online, z tanimi przelewami walutowymi (ponad 50 walut w tym: PLN)? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć konto bankowe w Niemczech bez meldunku przez internet? WIĘCEJ: [INSTRUKCJA] NA TEJ STRONIE

-

Oceń artykuł: 4.9 / 5 (24 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments