Jak zamknąć konto w Velo Bank (Getin Bank)? [seria: zamykamy konta]

W tym artykule przedstawiamy instrukcję: Jak zamknąć konto w Velo Bank? Velo Bank wcześniej jako Getin Bank – w związku z restrukturyzacją banku marka została zmieniona z Getin Bank na Velo Bank. Jeśli wcześniej posiadałeś konto w Getin Bank to automatycznie konto zostało „przejęte” do Velo Bank.

Zgodnie z informacjami na stronie banku klienci nie muszą nic robić, wszelkie środki oraz depozyty są zabezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Jeśli jednak nie zgadzasz się z tym to masz prawo zamknąć konto w banku.

Zanim zamkniesz konto w Velo Banku pamiętaj…

Jak zamknąć konto w Velo Bank? Zanim zamkniemy konto w dowolnym banku warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach:

  • na początek warto zawsze zamknąć kartę do konto oraz inne usługi, które generują opłaty i prowizje,
  • koniecznie trzeba zamknąć wszelkie limity debetowe i karty kredytowe,
  • musimy spłacić wszelkie kredyty (co do zasady można zamknąć rachunek, natomiast nie da się wypowiedzieć umowy ramowej o usługi bankowe jeśli aktywny jest jakikolwiek produkt kredytowy).

Jak zamknąć kartę w VeloBanku?

Najlepszym sposobem będzie zastrzeżenie w banku oraz zniszczenie fizycznej karty. W tym celu składamy dyspozycję online lub w aplikacji mobilnej. Możemy również skontaktować się z infolinią (+48 664 919 797 lub +48 32 604 30 01).

Ponadto warto zostawić kilka złotych na koncie (w razie naliczenia opłaty). Jeśli na koncie będzie ujemne saldo – bank nie zamknie rachunku, a nadwyżkę zawsze wyśle na wskazany inny rachunek.

Nie masz jeszcze alternatywnego konta bankowego?

Sprawdź koniecznie nasz Ranking Kont Osobistych i wybierz najlepszą ofertę! ODWIEDŹ RANKING KONT >>

Jak zamknąć konto w Velo Bank? Dostępne sposoby

Istnieją trzy sposoby na zamknięcie konta w Velo Banku, przy czym jedne z nich nie będzie do końca skuteczny. O tym poniżej.

Sposób #1: Jak zamknąć konto w Velo Bank osobiście?

Tradycyjny sposób to spotkanie z doradcą w placówce banku i załatwienie wszystkich formalności na miejscu. Konto zamkniemy praktycznie od razu składając wypowiedzenie. Plusem takiego rozwiązania jest oczywiście, że doradca pomoże przejść przez cały proces.

Minusem jest fakt, że najprawdopodobniej doradca będzie próbować nas zatrzymać oferując różnego rodzaju bonusy, promocje lub zwolnienia z opłat i prowizji na jakiś czas.

Koniecznie trzeba ze sobą zabrać:

  • dokument tożsamości (dowód osobisty, paszport),
  • można wypowiedzenie rachunku wydrukować wcześniej, jak również na miejscu bez problemu powinniśmy dostać odpowiedni wzór do wypełnienia.

Oddziały banku znajdziesz na stronie: https://www.velobank.pl/oddzialy#/placowki

Wypowiedzenie umowy o prowadzenie konta bankowego WZÓR możesz pobrać ZA DARMO poniżej:


Kolejnym sposobem jest wysłanie wypowiedzenia w formie pisemnej na adres banku:

VeloBank S.A.
Rondo Ignacego Daszyńskiego 2C
00-843 Warszawa

Treść wypowiedzenia można przygotować samodzielnie lub skorzystać z naszego bezpłatnego wzoru. Wzór można wydrukować lub odręcznie przepisać.

W wypowiedzeniu należy zawrzeć najważniejsze informacje takie jak: imię i nazwisko, adres zamieszkania, PESEL, numer zamykanego rachunku czy numer nowego konta bankowego, na który zostaną przelane pozostałe środki z VeloBanku. Pamiętaj również, że na wypowiedzeniu musi znaleźć się podpis zgodny ze wzorem w banku.

Wypowiedzenie umowy o prowadzenie konta bankowego WZÓR możesz pobrać ZA DARMO poniżej:


Sposób #3: Jak zamknąć konto w Velo Bank przez internet?

Ostatnim sposobem na szybkie zamknięcie rachunku jest skorzystanie z opcji zamknięcia rachunku przez internet.

UWAGA! W ten sposób możemy zamknąć rachunki, ale nie ma możliwości, aby wypowiedzieć umowy ramowej co oznacza, że bank w dalszym ciągu będzie przetwarzać nasze dane osobowe.

Jeśli chwilowo chcemy zamknąć rachunek lub mamy wiele rachunków to taka metoda jest najlepsza. W przeciwnym wypadku konieczne będzie skorzystanie z pierwszego lub drugiego sposobu.

Jak zamknąć konto w Velo Banku przez internet krok po kroku?

Krok #1: Zaloguj się do bankowości online na stronie banku: https://secure.velobank.pl/#index/index

Jesteś klientem byłego Getin Bank? Dane, którymi logowałeś się do Getin Bank zadziałają również na powyższej stronie.

Krok #2: Przejdź do Oferta i wnioski, następnie Obsługa i wybierz Wypowiedzenie umowy rachunku.

Krok #3: Wypełnij i wyślij wniosek.

Jak wybrać inną ofertę konta bankowego?

Wypowiedzenie przygotowane i wysłane? Jeśli nie masz jeszcze nowego konta warto sprawdzić promocje oraz aktualne oferty banków. Często można zgarnąć kilka dodatkowych stówek za samo założenie konta lub spełnienie kilku prostych warunków np. płatność kartą czy BLIK.

Warto skorzystać zatem z różnych opcji. Sprawdź więcej w RANKINGU KONT OSOBISTYCH, gdzie opisane są najlepsze, najtańsze konta bankowe wraz z informacjami na temat promocji.

Oceń artykuł: 4.8 / 5 (55 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments