konto bankowe w USA

Jak założyć konto bankowe w USA w 2023?

Zastanawiasz się jak założyć konto bankowe w USA? Bez względu na to czy obecnie żyjesz i mieszkasz w Stanach Zjednoczonych, czy dopiero planujesz tam wyjechać, a może po prostu chcesz zdalnie założyć konto z Polski. W tym artykule omówimy wszystkie możliwości, wymagania oraz dostępne rozwiązania.

Na dzień dzisiejszy istnieje wiele różnych rozwiązań, natomiast w tym wpisie skupimy się na sprawdzonym koncie bankowych, do otwarcia którego wystarczą podstawowe dane oraz internet.

Tak! Konto bankowe w USA można założyć w 100% online, przez internet, bez wychodzenia z domu. Pokażemy jak to zrobić krok po kroku.


Konto Bankowe w USA – co będzie potrzebne?

W zależności od drogi, którą wybierzesz będą wymagane całkowicie różne dokumenty. Jeśli chcesz otworzyć konto osobiście – niemal w każdym banku będą podobne wymogi. Plusem jest to, że osobiście będziemy mogli założyć konto praktycznie w dowolnym banku. W przeciwieństwie do kont, które oferowane są dla nierezydentów przez internet. W tym przypadku wybór będzie nieco ograniczony.

Konto Bankowe w USA – wizyta w oddziale

W celu otwarcia rachunku na miejscu bez wątpienia będzie potrzebna odpowiednia wiza, na podstawie której uzyskamy numer identyfikacji podatkowej czy chociażby możliwość wynajmu mieszkania. Takie dokumenty będą niezbędne, aby bank mógł zweryfikować czy rzeczywiście jesteśmy tym, za kogo się podajemy.

Przeważnie wymagane będą:

  • informacje kontaktowe: imię, nazwisko, data urodzenia, e-mail, numer telefonu, adres itd…
  • paszport lub ID: najlepszym dokumentem dla nierezydentów będzie paszport obcego kraju, aczkolwiek warto mieć ze sobą drugi dokument – czasami instytucje wymagają okazania dwóch ważnych dokumentów tożsamości,
  • informacje podatkowe: musisz podać swój numer ubezpieczenia społecznego (jeśli masz), jeśli nie może to być numer identyfikacyjny podatnika (ITIN) lub numer rejestracyjny cudzoziemca.
  • dowód adresu zamieszkania: może to być umowa najmu, akt własności nieruchomości lub rachunki za media (nie starsze niż 3 miesiące)
  • wstępny depozyt: w zależności od banku możesz zostać poproszony o dokonanie pierwszej wpłaty na konto.

Jeśli nie jesteś obywatelem USA to konieczna będzie wizyta w oddziale banku. Większość banków nie realizuje procesu otwierania konta bankowego przez internet dla cudzoziemców.

Wyjątkiem są banki międzynarodowe, które pośredniczą w otwieraniu konta bankowego w USA. Wówczas konto możesz założyć przez internet, następnie otwierasz rachunek w USA za pomocą pośrednika (czyli banku, który ma umowę z lokalnym bankiem w USA). Dzięki temu otrzymasz pełnoprawny numer rachunku z USA, adres oraz wszystko co potrzebujesz, aby realizować przelewy lokalne, płacić kartą czy wypłacać pieniądze w ATM.

Być może brzmi to jak skomplikowany proces, natomiast wszystko za nas załatwia bank pośredniczący. Zatem wystarczy założyć konto i zweryfikować tożsamość. Opcja ta jest idealna dla osób, które są spoza USA. Konto otworzysz nawet będąc na stałe w Polsce lub dowolnym innym kraju. Poniżej opisujemy dokładnie procedura zakładania konta przez internet w USA.


Jak założyć konto bankowe w USA przez internet?

Najszybciej i najłatwiej to skorzystać z pośredniczącego banku. Rozwiązanie, które gwarantuje możliwość założenia konta bankowego w USA jest WISE (oficjalna strona internetowa banku) – polecam, sam korzystam. Poza kontem w dolarach amerykańskich z w prawdziwym banku w USA możemy założyć konta w Kanadzie, Australii, Wielkiej Brytanii itd..Ogólnie do dyspozycji mamy konta w około 54 walutach w tym w Polsce. (Jednak przy koncie złotówkowym nie otrzymamy numeru konta bankowego – będzie to jedynie subkonto wewnątrz Wise. Wise nie ma umowy z żadnym polskim bankiem w tym zakresie jak np. w USA czy Kanadzie, gdzie otrzymasz lokalne numery kont bankowych).

Jak wyglądają opłaty? Konto bankowe w USA

Konto w zasadzie jest bezpłatne! Możemy prowadzić dowolną ilość rachunków w wielu walutach – otwarcie i prowadzenie tych kont bez względu na ilość jest za darmo. Płatne są jedynie:

  • wydanie karty do konta (karta jest wielowalutowa) i płacimy jedynie za wydanie (nie ma żadnych miesięcznych opłat);
  • konieczny będzie depozyt (min. 20 USD), który później możemy wykorzystać na dowolne wydatki – w tym do zamówienia karty.

Krok #1: Zakładamy profil poprzez oficjalną stronę ->

Szczegółowa instrukcja jak założyć konto na tej stronie >>

Przy zakładaniu profilu od razu możemy wybrać, że chcemy otworzyć konto w dolarach amerykańskich (USD) – wówczas Wise z automatu otworzy nam konto z numerami w amerykańskim banku, który jest partnerem Wise.

Krok #2: Po założeniu i zweryfikowaniu konta możemy również ręcznie otwierać dodatkowe konta walutowe.

Na stronie głównej (przy widoku na wszystkie konta) będzie opcja jak na fot. 1:

konto bankowe w USA
fot. 1. konto bankowe w USA (konto w dolarach amerykańskich)

Następnie wybieramy „Otwórz” konto (obok „puszka” jest rodzajem konta oszczędnościowego).

konto bankowe w USA
fot. Otwieramy nowe konto walutowe (amerykańskie dane bankowe automatycznie zostaną przydzielone)

Wybieramy walutę:

konto bankowe w USA
fot. 3. Wybierz walutę, w której chcesz otworzyć dodatkowe konto

I tutaj dla potwierdzenia, że otrzymujemy amerykańskie numery konta bankowego:

konto bankowe w USA
fot. 4. Potwierdzenie, że rzeczywiście są to dane z banku w USA.


Podsumowanie Konto Bankowe w USA

Jak widać możemy założyć konto będąc na miejscu w zasadzie w dowolnym banku – potrzebujemy jednak zestawu dokumentów, które poświadczą, że nasz pobyt w USA jest legalny.

Dla turystów, osób tymczasowo w USA lub osób, które chcą po prostu posiadać zagraniczne konto możemy skorzystać z alternatywy.

Konto Wise jest jak najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem. Bank działa międzynarodowo w ponad 80 krajach. Natomiast główna siedziba banku jest w Wielkiej Brytanii. Bank zatem posiada licencje bankową z Wielkiej Brytanii i podlega pod tamtejsze prawo bankowe.

Jak wiadomo Wielka Brytania jest rozwiniętym krajem, godnym zaufania, zatem firmy działające na jej terenie również są godne polecenia.

Sprawdź inne konta bankowe w pozostałych krajach!

POLECAMY ZAGRANICZNE KONTA BANKOWE, KTÓRE ZAŁOŻYSZ W 100% ONLINE!
Jak założyć konto bankowe przez internet w Holandii wraz z kontem EURO oraz możliwością przelewów walutowych - w tym PLN? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć międzynarodowe konto bankowe online, z tanimi przelewami walutowymi (ponad 50 walut w tym: PLN)? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć konto bankowe w Niemczech bez meldunku przez internet? WIĘCEJ: [INSTRUKCJA] NA TEJ STRONIE


 

Tagi: konto bankowe w USA, jak założyć konto w stanach zjednoczonych, jak założyć konto bankowe w USA, rachunek w dolarach w USA

Zostaw komentarz!