Citibank jak zamknąć konto? [seria: Zamykamy Konto]

Citibank jak zamknąć konto? Jakie są sposoby? Jak zamknąć konto w Citibanku przez internet? O czym trzeba pamiętać i jak złożyć prawidłowo wypowiedzenie umowy?

W tym artykule znajdziesz dokładną instrukcję krok po kroku jak zamknąć konto w Citibanku.

Od czego zacząć?

Przed zamknięciem rachunku bankowego konieczne jest, aby zadbać o kilka istotnych kwestii. Po pierwsze w 90% przypadków będziemy musieli odbyć 30 dniowy okres wypowiedzenia. W tym czasie bank dalej może naliczać opłaty i prowizję.

Jeśli wyzerujesz konto, a bank naliczy prowizję to saldo będzie ujemne. W przypadku wystąpienia ujemnego salda na ostatni dzień okresu wypowiedzenia – bank nie zamknie konta, a wypowiedzenie zostanie anulowane!

Dlatego dość istotne jest, aby zapewnić kilka złotych na koncie na pokrycie ewentualnych opłat i prowizji, które mogą wystąpić w okresie wypowiedzenia. Jeśli zostanie coś na koncie to nie ma się co martwić, ponieważ składając wypowiedzenie podajemy numer konta, na które bank przeleje wszelkie pieniądze, które zostaną na koncie na dzień zamknięcia rachunku.

Aby ograniczyć wszelkie opłaty i prowizję warto zamknąć kartę do konta, jeśli generuje jakiekolwiek opłaty miesięczne. Wówczas bank nie będzie naliczać opłat za kartę. Kartę najlepiej zamknąć dzwoniąc na infolinię lub zastrzegając.

Sposoby wypowiedzenia umowy w Citibank jak zamknąć konto?

Citi Bank Handlowy umożliwia zamknięcie konta na wszystkie dostępne sposoby: w oddziale, korespondencyjnie, na infolinii lub przez internet. Bez wątpienia najszybszym sposobem będzie skorzystanie z internetowego formularza, aczkolwiek nie zawsze będzie to możliwe.

#1: Citibank jak zamknąć konto? – w oddziale

Najbardziej tradycyjny sposób zamykania kont bankowych, czyli bezpośrednio w oddziale banku. W takim przypadku musimy udać się osobiście do dowolnego oddziału Citibank w Polsce. Doradca pomoże przejść nam przez proces zamykania konta bankowego.

Jako, że na stronie nie ma żadnego oficjalnego wzoru wypowiedzenia umowy warto już wcześniej sobie przygotować taki wzór. Całe spotkanie z przedstawicielem banku będzie znacznie szybsze. Wystarczy wydrukować, wypełnić i po prostu złożyć w placówce bankowej.

DARMOWY WZÓR: W tym celu polecamy skorzystanie z naszego BEZPŁATNEGO Generatora Wypowiedzenia Umowy Rachunku Bankowego PDF dostępnego na tej stronie.

Wystarczy wypełnić wszystkie wymagane pola, kliknąć w przycisk „Wygeneruj wypowiedzenie PDF”. W kolejnym kroku pozostaje jedynie wydrukowanie, (koniecznie!) podpisanie wypowiedzenia i dostarczenie do banku zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Skorzystaj z bezpłatnego generatora wypowiedzenia umowy o konto bankowe - NajlepszeBankowe.pl

Co trzeba ze sobą zabrać?

Poza wypowiedzeniem umowy konieczne będzie przedstawienie dowodu osobistego. Tylko i wyłącznie na tej podstawie pracownik banku będzie mógł przyjąć od nas dyspozycję zamknięcia konta, którego jesteśmy właścicielem.


#2: Citibank jak zamknąć konto? – korespondencyjnie

Jeśli nie masz czasu, ani ochoty stać w kolejkach w banku to równie dobrze można gotowe wypowiedzenie wysłać drogą korespondencyjną na adres centrali banku.

W tym przypadku konieczne jest, aby pamiętać o odpowiednim typie przesyłki. Dokumenty wysyłamy listem poleconym (może być priorytetowy) wraz z potwierdzeniem odbioru przesyłkiPotwierdzenie takie stanowi dowód, że wypowiedzenie wpłynęło do banku, oraz zostało przyjęte.

W tym celu polecamy skorzystanie z naszego BEZPŁATNEGO Generatora Wypowiedzenia Umowy Rachunku Bankowego PDF dostępnego na tej stronie.

Wystarczy wypełnić wszystkie wymagane pola, kliknąć w przycisk „Wygeneruj wypowiedzenie PDF” i automatycznie pobierze się dokument z naszymi danymi.

W kolejnym kroku pozostaje jedynie wydrukowanie, (koniecznie!) podpisanie wypowiedzenia i dostarczenie do banku zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Skorzystaj z bezpłatnego generatora wypowiedzenia umowy o konto bankowe - NajlepszeBankowe.pl

Wydrukowane wypowiedzenie wysyłamy na adres:

Bank Handlowy w Warszawie S.A.
ul. Goleszowska 6
01-260 Warszawa

#3: Jak zamknąć konto w Citi? – Infolinia

Citibank jak zamknąć konto na infolinii?

Wystarczy złożyć dyspozycję w dowolnym momencie poprzez kontakt telefoniczny z doradcą. Dzwoniąc na infolinię wybieramy jeden z poniższych numerów:

+48 22 692 24 84

+48 22 362 24 84

Podczas rozmowy konsultant przeprowadzi nas przez cały proces zamykania rachunku. Choć zapewne początkowo będzie próbować nas przekonać, abyśmy jednak zostali. Dlatego warto uzbroić się w cierpliwość, asertywność i konsekwentnie odrzucać propozycję.

Dlatego znacznie szybszym sposobem będzie zamknięcie konta przez internet…

#4: Citibank jak zamknąć konto przez internet?

Uwaga! Zamknięcie konta online możliwe jest jedynie jeśli nie posiadamy żadnych innych produktów, oraz karty debetowej.

Najszybsza i najwygodniejsza metoda zamykania rachunku. Co trzeba zrobić? Wystarczy zalogować się do bankowości online, następnie:

 • wchodzimy w zakładkę Kontakt,
 • wybieramy opcję Złóż zlecenie,
 • następnie podkategoria Rachunku osobiste,
 • wybieramy rachunek, który chcemy zamknąć i składamy dyspozycję.

W ten sposób jednak nie wypowiemy umowy ramowej z bankiem, zatem warto skorzystać z opcji #1 lub #2.

Jak znaleźć lepsze konto bankowe?

Obecnie bardzo często można spotkać różnego rodzaju promocje bankowe. Za założenie konta w danym banku możemy otrzymać premię, a robiąc kilka prostych czynności jak np. płatność kartą możemy uzyskać dodatkowe bonusy. Zatem, jak już wypowiesz umowę w banku masz 30 dni, aby założyć nowe konto. Warto zajrzeć na naszą stronę, gdzie opisujemy różne promocje bankowe:  Aktualne Promocje Bankowe.

Jeśli jednak nie masz czasu na spełnianie tych wszystkich warunków promocyjnych i zależy Ci na relatywnie tanim rachunku bankowym to przygotowaliśmy dla Was bardzo szczegółowy Ranking Kont Osobistych.

SPRAWDŹ RANKING KONT: Ranking Kont Osobistych na tej stronie >>

FAQ – Citibank jak zamknąć konto?

Poniżej znajdziecie sekcję z najczęściej zadawanymi pytaniami oraz odpowiedzi. Jeśli jednak nie znajdziesz informacji na dowolny temat to zapraszamy do zadawania pytań w sekcji komentarzy poniżej.

Jak długo trwa okres na wypowiedzenie umowy? Citibank jak zamknąć konto?

30 dni to okres wypowiedzenia liczony jest wypowiedzenia założonego:

 • poprzez wysłanie listu – od dnia, w którym dostarczono dokumenty do banku,
 • po zalogowaniu na konto online – od momentu wypełnienia wniosku w w serwisie transakcyjnym
 • telefonicznie – od momentu rozmowy
 • w placówce banku – od dnia podpisania wypowiedzenia osobiście

Dlaczego muszę podać rachunek do przelewu pieniędzy, które mogą pozostać?

Jeśli na koncie bankowym zostaną nam pieniądze, a bank nie będzie mieć numeru konta lub numer, który podaliśmy nie będzie prawdziwy i doradca bankowy nie będzie mieć możliwości zlecić przelew pieniędzy – wówczas te środki finansowe staną się bankowym nieoprocentowanym depozytem.

Kiedy posiadamy ewentualnie jakieś inne produkty w banku to można złożyć dyspozycję przekazu depozytu za pomocą infolinii. Jeśli nie masz już jakichkolwiek umów z naszym bankiem – to wtedy trzeba wysłać pismo na adres banku z dodatkową informacją o numerze rachunku w banku. Citibank jak zamknąć konto.

Czy jest możliwość, aby mieć nieco krótszy czas do zamknięcia rachunku?

Umowę ramową i dowolną inną możesz zerwać przy pomocy skróconego okresu wypowiedzenia umowy w określonych przypadkach:

 • pierwszy przypadek to jeżeli nie podpisaliśmy z bankiem Umowy o wydanie karty do bankomatu lub karta nie została wyrobiona,
 • druga sprawa: trzeba opłacić wszystkie zobowiązania zawarte z bankiem,
 • trzecia sprawa: nie możesz posiadać zobowiązania kredytowego, w którym zabezpieczeniem spłaty jest przypisane saldo na rachunku;

W jakich przypadkach jest można złożyć wypowiedzenie natychmiastowe?

Umowę o konto bankowe, a także umowę ramową możesz wypowiedzieć bez zachowania okresu wypowiedzenia, który trwa 30 dni, przy użyciu wypowiedzenia ze skutkiem natychmiastowym. Sytuacje, które dopuszczają użycie tego mechanizmu określone są przez kodeks prawa bankowego.

Najczęściej spotykaną sytuacją, w której korzysta się z tego trybu wypowiedzenia jest w przypadku zmiany warunków najważniejszych dokumentów lub tabeli opłat i prowizji przez bank.

W takiej sytuacji klient ma prawo wypowiedzieć umowę ramową w zasadzie natychmiast bez konieczności oczekiwania 30 dni. Ten czas, w którym możesz złożyć wypowiedzenie natychmiastowe jest w praktyce ustalany na mocy ustawy. Obowiązuje przez pewien czas od chwili zmiany najistotniejszych regulaminów powiązanych z rachunkiem.

Citibank jak zamknąć konto natychmiastowo?

Pracownik banku ma obowiązek informować o zaistniałych modyfikacjach swoich klientów, oraz udostępnić informacje dotyczące możliwej sytuacji wypowiedzenia umowy ramowej w trybie wypowiedzenia natychmiastowego. Banki respektują ten obowiązek, gdyż w przypadku niedopełnienia go – Urząd Ochrony Konsumentów może dać wysoką karę finansową na bank.

Każdy klient banku może w zasadzie nie zgadzać się z nowymi warunkami. Warunkami, które przecież nie obowiązywały przy podpisywaniu umowy, przez które być może klient nie podjąłby decyzji o podpisanie umowy.

Jak wypowiedzieć konto w banku jeśli mam zajęcie komornicze?

Jeśli masz zajęcie komornicze na rachunek bankowy, ale obecnie w blokach na saldzie nie ma żadnych pieniędzy, więc nie powinno być żadnych przeciwwskazań do zamknięcia wspomnianego konta. Posiadanie blokowanie konta przez komornika nie odbiera klientom prawa do zmiany rachunku bankowego.

W związku z tym miej pewność, że na konto bankowe nie przyjdą już żadne przelewy, tak, aby nie wchodziły w blokadę komorniczą, która będzie przelewana jako spłata zobowiązań u komornika. Jeśli konto jest bez pieniędzy i nie generuje innych opłat możesz śmiało wypowiedzieć umowę i otworzyć rachunek w całkiem innym, banku w Polsce.

Oceń artykuł: 4.9 / 5 (129 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments