Aion Bank a Komornik – czy warto założyć tam konto?

Aion Bank a Komornik: Czy Aion Bank jest bezpieczny przed komornikiem? Czy internetowy Aion Bank jest w OGNIVO? Aion Bank a komornik, czyli wszystko co musisz wiedzieć zanim założysz konto internetowe w Aion Banku.

W tym artykule postanowiliśmy sprawdzić jak wygląda sytuacja w banku Aion. Czy jest to bezpieczny sposób, aby założyć konto wolne od komornika? Co jeśli bank posiada polskie numery IBAN, ale zarejestrowany jest za granicą?

Co to jest Aion Bank?

Aion Bank to kolejny, całkiem nowy bank, który ma powiązania z twórcą Alior Banku. Z jednej strony to niebywałe, że w obecnych czasach powstaje nowy bank, a z drugiej strony jest to po prostu kolejna instytucja finansowa, cyfrowy bank. Bank działa globalnie, zatem dostępny jest w wielu innych krajach.

Co się zmienia?

Aion Bank postanowił odejść od tradycyjnego modelu, który możemy zaobserwować w zwykłych bankach. Gdzie za każdą transakcję naliczana jest opłata lub prowizja. Wprowadza bowiem abonamenty, które zastępują wszelkie inne opłaty i prowizje. Zamiast naliczania opłat za każdą operację mamy do wyboru abonament. Nie musimy się zatem martwić ile zapłacimy za konto, ponieważ ustalamy to z góry.

Bez dwóch zdań taka opcja najbardziej opłaca się osobom, które rzeczywiści dużo korzystają z konta bankowego, które robią wiele transakcji zagranicznych, międzynarodowych, wypłacają często pieniądze z bankomatów lub płacą w innych walutach.

Abonament w Aion Bank

Do wyboru są dwa abonamenty: za 30 zł lub 50 zł miesięcznie.

Po wybraniu odpowiedniego abonamentu możemy być pewni, że bank nie naliczy żadnej dodatkowej opłaty.

Co otrzymamy w ramach tych abonamentów? (Aion Bank a komornik)

Plan Smart – za 29,99 zł miesięcznie:

  • pierwszy miesiąc prowadzenia konta za 0 zł,
  • konta oszczędnościowe bez limitu środków (oprocentowanie 1,25% na koncie PLN oraz 0,75% dla EUR),
  • wymiany walut po kursie międzybankowym bez limitu,
  • wypłaty z bankomatów na całym świecie bez limitów,
  • konta walutowe: PLN, EUR, USD, GBP i CHF,
  • kartę do konta (fizyczną lub wirtualną),
  • platforma do inwestowania na globalnych rynkach.

Plan All-inclusive – za 49,99 zł miesięcznie:

  • dokładnie to samo co poprzednio, różnica jedynie w oprocentowaniach. Na koncie PLN otrzymamy 1,5%, natomiast dla konta EUR nawet 1%,Ponadto:
  • możliwość udziału w programach Aion Rachunki (niższe opłaty za codzienne rachunki) oraz Aion Zakupy Online, czyli gwarancja niższych cen w wybranych sklepach.

Czy jest to opłacalne?

Na pewno warto sobie przeliczyć ile aktualnie płacisz za konto i czy jest to opłacalne, aby przechodzić na ofertę abonamentową.

Choć przyznam, że nie widzę zbyt wielkiej różnicy między ofertami zwykłych banków, a Aion Banku. Chyba, że poza wysokością opłat, jednak 30 zł lub 50 zł to dość sporo i w tej kwocie bez wątpienia można mieć już całkiem przyzwoity abonament, ale komórkowy.

Aion Bank a Komornik

Czy komornik może zająć konto w Aion Banku? Odpowiedz jest prosta. Tak, jak w każdym innym polskim banku. Istnieje dokładnie takie same ryzyko blokady komorniczej jak w dowolnym innym banku. Mimo, że bank ma siedzibę w Polsce, dodatkowo używa polskich numerów IBAN, po których komornik może namierzyć dowolne konto.

Siedziba banku mieści się:

Aion Bank SA Spółka Akcyjna Oddział w Polsce,
ul. Dobra 40,
00-344 Warszawa

Dlatego zdecydowanie odradzamy zakładanie rachunku w Aion Banku w tym celu.

Lepszym rozwiązaniem bez wątpienia jest założenie konta bankowego poza granicami Polski – najlepiej z obcym numerem IBAN – wówczas takie konto nie pojawi się w systemie OGNIVO. Zagraniczne konta bankowe nie są w OGNIVO, ponieważ system OGNIVO to polska baza danych i są tam jedynie instytucje z siedzibą na terytorium Polski lub posiadające polskie numery IBAN.

Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule: Konto bez komornika – w jakim banku komornik nie zajmie konta.

Gdzie założyć konto bez komornika?

A jeśli chcesz od razu założyć konto za granicą to polecamy artykuł: Konto bankowe w Holandii – jak założyć konto online bez zameldowania [INSTRUKCJA]

Konto jest darmowe, a jeśli zdecydujemy się na jakiś płatny plan to jest on o wiele tańszy niż Aion Bank! Co ważniejsze istnieje możliwość realizowania przelewów w PLN, możemy wyrobić kartę i otrzymać ją na adres w Polsce. Wszystkie formalności można załatwić przez internet.

Aion Bank a komornik – zdecydowanie ODRADZAMY!

Oceń artykuł: 4.8 / 5 (33 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments