Wypowiedzenie Umowy Rachunku Bankowego [GENERATOR PDF]

Jeśli chcesz zamknąć konto w banku wystarczy złożyć wypowiedzenie umowy rachunku bankowego w dowolnym oddziale lub wysłać podpisany dokument na adres korespondencyjny do banku.

Złożenie wypowiedzenia o konto bankowe to tylko jeden z kilku sposobów zamykania kont bankowych. Warto mieć na uwadze, że nie każdy bank udostępnia możliwość zdalnego zamykania kont, natomiast pisemne wypowiedzenie umowy rachunku bankowego honorowane jest w każdym banku.

W tym artykule prezentujemy Państwu całkowicie bezpłatny skrypt „Generator Wypowiedzenie Umowy Rachunku Bankowego”. Jest to gotowy formularz, który wystarczy wypełnić, kliknąć przycisk „GENERUJ PDF”, następnie możemy pobrać wypełniony dokument z naszymi danymi, wydrukować, podpisać i wysłać na wskazany adres korespondencyjny.

Wypowiadasz umowę o konto bankowe? Sprawdź propozycje na nowy rachunek bankowy w RANKING KONT OSOBISTYCHna tej stronie >>

Jak korzystać z generatora Wypowiedzenia Umowy o Konto Bankowego?

Zasada działania generatora „Wypowiedzenie Umowy Rachunku Bankowego” jest stosunkowo prosta. Skrypt, który znajduje się w kolejnym akapicie prezentuje prosty formularz, w którym wpisujemy nasze podstawowe dane wymagane do zamknięcia rachunku bankowego. Wybieramy bank z listy i klikamy niebieski przycisk „GENERUJ WYPOWIEDZENIE PDF”.

Następnie pobierze się plik PDF z wypełnionymi polami (na podstawie danych zebranych w formularzu). Taki dokument możemy śmiało wydrukować w domu lub dowolnym innym punkcie kserograficznym.

UWAGA! Po wydrukowaniu KONIECZNE JEST PODPISANIE WYPOWIEDZENIA czytelnym podpisem, zgodnym ze wzorem w banku.

Data wypowiedzenia zostaje umieszczona automatycznie (na podstawie daty na naszym serwerze), podobnie z danymi banków. Zostaną one automatycznie pobrane z naszej bazy danych banków i automatycznie umieszczone w pliku PDF.

WSKAZÓWKA: Numer nowego konta bankowego, oraz nazwa nowego banku nie jest wymagana – natomiast warto podać te dane oraz dobrze jest zostawić parę złotych na koncie na czas 30-dniowego okresu wypowiedzenia (na pokrycie ewentualnych wydatków, ponieważ bank w okresie wypowiedzenia może dalej naliczać opłaty!). Jeśli na ostatni dzień wypowiedzenia saldo na koncie będzie ujemne – to bank NIE ZAMKNIE KONTA! I cały proces będzie trzeba powtórzyć, a także uregulować zaległości wraz z odsetkami.

Jeśli natomiast zostanie nam trochę pieniędzy na koncie to bank jak najbardziej zamknie konto, a wszystko co zostanie wyśle na wskazany numer rachunku w nowym banku. Dlatego warto to wypełnić. Jeśli nie masz jeszcze nowego konta bankowego to KONIECZNIE SPRAWDŹ RANKING KONT OSOBISTYCHna tej stronie >>


Generator Wypowiedzenie Umowy Rachunku Bankowego

Wypełnij formularz, aby wygenerować wypowiedzenie PDF w dowolnym banku!


INFORMACJA RODO: Uwaga! Informujemy, iż powyższy generator nie zbiera i nie zapisuje żadnych danych osobowych. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w dalszej części artykułu.


FAQ: Polityka Prywatności i RODO

Informujemy, że powyższy generator nie zbiera, nie zapisuje i nie przekazuje nigdzie żadnych danych osobowych. Informacje przetwarzane są jedynie na potrzeby wygenerowania dokumentu PDF, który można pobrać całkowicie za darmo. Następnie wydrukować i wysłać do banku.

Po wygenerowaniu dokumentu PDF i zamknięciu naszej strony wszelkie wprowadzone dane zostają automatycznie usunięte.

Jeśli masz dodatkowe pytania, coś jest niezrozumiałe lub występuje jakikolwiek problem ze skryptem. Prosimy o umieszczenie uwag w komentarzu pod tym artykułem. Jeśli w generatorze nie ma Twojego banku – daj nam znać w komentarzu.


Jak działa generator Wypowiedzenie Umowy Rachunku Bankowego?

Plik PDF (Wypowiedzenie Umowy Rachunku Bankowego) tworzony jest za pomocą naszego autorskiego skryptu PHP.

Plik generowany jest na naszym serwerze, następnie pojawia się możliwość pobrania gotowego pliku na komputer bezpośrednio po wygenerowaniu. Nie zapisujemy nigdzie tych dokumentów, a skrypt nie jest połączony z żadną bazą danych.

Generator ma również wbudowane funkcje weryfikacji wprowadzonych danych. Weryfikowana jest między innymi prawidłowość numeru PESEL. Funkcja ta oparta jest na algorytmie tworzenia numerów PESEL.

Oznacza to, że nie sprawdzamy wprowadzonych numerów w jakiejkolwiek bazie danych, a jedynie robimy obliczenia i sprawdzamy cyfrę kontrolną.

Więcej na ten temat można znaleźć pod tym linkiem: https://pl.wikipedia.org/wiki/PESEL#Cyfra_kontrolna_i_sprawdzanie_poprawno%C5%9Bci_numeru


Jakie dane zbiera generator Wypowiedzenia?

Generator nie zbiera żadnych danych osobowych. W momencie tworzenia dokumentu przetwarzane są dane podane w formularzu i przechowywane w tymczasowych zmiennych.

Procedura ta jest niezbędna, aby umieścić dane w pliku PDF. Dokument może zostać pobrany jedynie przez osobę, która aktualnie korzysta z formularza.

Nie ma możliwości odtworzenia procesu – w przypadku utracenia pliku PDF konieczne będzie ponowne wypełnienie formularza.

Jeśli masz więcej pytań odnośnie prywatności – prosimy o kontakt!


Instrukcje zamykania kont w wybranych bankach

Jeśli nie wiesz na jaki adres korespondencyjny wysłać wygenerowany dokument – sprawdź poniższe instrukcje jak zamknąć konto bankowe NA TEJ STRONIE >>

Znajdziesz tam instrukcje dla większości kont bankowych w Polsce. Jeśli nie ma jakiegoś banku na liście napisz w komentarzu jaką instrukcję potrzebujesz.

Wypowiedzenie można zanieść do dowolnej placówki bankowej lub wysłać listem poleconym, priorytetowym z potwierdzeniem odbioru.

Oceń artykuł: 4.8 / 5 (71 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments