Jak założyć czeskie konto bankowe? Czy można bez meldunku i przez internet?

Czy Polak może założyć czeskie konto bankowe? Czy można otworzyć rachunek w Czeskim Banku bez meldunku, przez internet? W tym artykule odpowiemy na najważniejsze pytania dotyczącego czeskich kont bankowych. 

Obecnie zakładanie kont bankowych w różnych krajach europejskich jest jak najbardziej w zasięgu ręki każdego obywatela Polski. Jednym z najlepszych kont za granicą jest konto bankowe w Holandii, które bez problemu można założyć przez internet, a także oferuje przelewy w różnych walutach w tym PLN czy CZK.

Czy jednak jest jakiś bank w Czechach, który umożliwia zakładanie kont przez internet? 

Jak założyć czeskie konto bankowe przez internet bez meldunku?

Na ten moment żaden czaski bank nie oferuje takiej możliwości. Czeskie konto w czeskim banku można założyć jedynie podczas osobistej wizyty w oddziale banku.

W dalszej części artykułu opiszemy alternatywne rozwiązanie dla osób, które potrzebują założyć konto bankowe w zagranicznym banku, które można otworzyć 100% online, dodatkowo obsługuje transakcje w Euro, Złotówkach oraz Koronach Czeskich i innych walutach. Opiszemy również w jaki sposób założyć czeskie konto bankowe w oddziale. 

Jak założyć czeskie konto bankowe

Czeskie konto bankowe alternatywa

Alternatywą do czeskiego konta bankowego jest konto w Holandii. Konto takie możemy założyć całkowicie przez internet, bez konieczności wizyty w Holandii, bez obowiązku posiadania meldunku czy zatrudnienia. Dodatkowo holenderskie konto bankowe umożliwia transakcje w wielu walutach (w tym PLN oraz CZK).

Ponadto:

  • zagraniczne banki z większym szacunkiem podchodzą do swoich klientów i pewne procesy są o wiele bardziej uproszczone (choćby brak 30 dniowego okresu wypowiedzenia przy zamykaniu kont),
  • druga sprawa to konto za granicą jest całkowicie poza zasięgiem jakichkolwiek polskich organów administracyjnych, w tym wierzycieli czy komorników, 
  • niskie lub brak opłat jest stałym elementem oferty holenderskich banków.

Jeśli zatem potrzebujesz konto, które umożliwia transakcje (przelewy) w różnych walutach, a przede wszystkim w Koronie Czeskiej, ale nie masz możliwości wyjechać do Czech, aby takie czeskie konto bankowe założyć to warto skorzystać z możliwości założenia konta bankowego w Holandii przez internet.

INSTRUKCJA: Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii Przez Internet? Poradnik Krok Po Kroku

Jeśli tak czy inaczej koniecznie potrzebujesz konto bankowe właśnie na terytorium Republiki Czeskiej to poniżej przygotowaliśmy kilka wskazówek, które ułatwią zakładanie takiego konta.

Jak założyć czeskie konto bankowe

Jak założyć czeskie konto bankowe w oddziale banku w Czechach?

Wizyta w oddziale jest niezbędna, bez osobistego wstawiennictwa nie otworzymy rachunku. Dobrze jest przygotować wcześniej wszystkie najważniejsze dokumenty, które będą nam potrzebne do otwarcia rachunku w Czechach. 

Zacznijmy jednak od tego…

Jaki dokładnie wybrać bank w Czechach?

Na czeskim rynku jest znacznie więcej banków niż w przypadku Polski. Na chwilę obecną można doliczyć się około 40 większych banków. Są to nie tylko czeskie banki, ale także te z zagranicznym kapitałem jak Raiffeisenbank, ING czy mBank.

Popularne czeskie banki

Najpopularniejsze banki to przede wszystkim: Ceska Sporitelna, Komercni Banka, UniCredit Bank, CSOB, Moneta Money Bank, PPF Banka, Sberbank CZ, Fio Banka czy CMZR Bank. Warto przejrzeć sobie oferty tych banków na ich stronie, aby porównać opłaty i prowizję, oraz znaleźć odpowiednią ofertę.

W tych największych bankach najlepiej i najłatwiej zarazem o założenie konta przez obcokrajowca. 

Jakich dokumentów potrzebuję, aby otworzyć czeskie konto bankowe?

W przypadku kont w Czechach nie ma zbyt dużych wymagań dotyczących dokumentów. Na pewno będzie potrzebny dokument tożsamości: najlepiej dowód osobisty lub paszport, ewentualnie prawo jazdy (ale w tym przypadku lepiej to potwierdzić w banku). W przypadku studentów na pewno będzie potrzebne zaświadczenie z czeskiej uczelni.

Kilka lat temu banki wymagały jeszcze początkowy depozyt. Na chwilę obecną wymóg ten został zniesiony. 

Jak rozmawiać z pracownikiem czeskiego banku? Jak założyć czeskie konto bankowe?

Zalecamy zakładanie kont w większych miastach. Tam pracownicy w większości znają język angielski, zatem bez problemu można się dogadać po angielsku. Jeśli znamy czeski to wiadomo – nie ma problemu. Można jeszcze próbować w miejscowościach przygranicznych – tam jest największe prawdopodobieństwo, że pracownik będzie znać w jakimś stopniu język polski. 

POLECAMY ZAGRANICZNE KONTA BANKOWE
KTÓRE ZAŁOŻYSZ W 100% ONLINE!
Jak założyć konto bankowe przez internet w Holandii wraz z kontem EURO oraz możliwością przelewów walutowych - w tym PLN? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć międzynarodowe konto bankowe online, z tanimi przelewami walutowymi (ponad 50 walut w tym: PLN)? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć konto bankowe w Niemczech bez meldunku przez internet? WIĘCEJ: [INSTRUKCJA] NA TEJ STRONIE

-

 

Oceń artykuł: 4.7 / 5 (48 głosy)
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Czy dobrze rozumiem ? Wystarczy, że pojadę do Czech pójdę do banku z dowodem i tam założą mi konto ?