Jak zamknąć konto Revolut? [Seria: Zamykamy Konto]

Jak zamknąć konto Revolut? Czy można to zrobić przez internet? Jaki jest okres wypowiedzenia? O czym koniecznie trzeba pamiętać przed usunięciem konta Revolut?

Dokładną instrukcję oraz porady znajdziesz w poniższym artykule.

Wstęp: Jak zamknąć konto Revolut?

Revolut – firma, instytucja finansowa, parabank, który oferuje nowoczesne karty prepaid połączone z kontami. Jeszcze do niedawna Revolut cieszył się ogromną popularnością szczególnie wśród naszych rodaków.

Niestety jakiś czas temu wycofał wiele ciekawych funkcji, a także zrezygnował z polskich numerów IBAN. Spowodowało to, że konto nie jest już tak funkcjonalne jak kiedyś, znacznie ciężej realizować krajowe przelewy w złotówkach.

W tym artykule opiszemy jak krok po kroku zamknąć konto Revolut, aby nie narazić się na żadne dodatkowe opłaty i prowizje. Pokażemy jak zamknąć konto praktycznie natychmiast, bez konieczności 30 dniowego okresu wypowiedzenia.

A jeśli szukasz funkcjonalnego konta za granicą to warto sprawdzić konto w Holandii. Rozwiązanie to oferuje możliwość wykonywania przelewów między innymi w PLN. Sprawdź więcej w naszym artykule na tej stronie.

Jak zamknąć konto Revolut

Jak zamknąć konto Revolut przez aplikację?

Aby zamknąć konto Revolut wystarczy przejść krok po kroku przez poniższą instrukcję.

Jak zamknąć konto Revolut prywatne?

Upewnij się, że aplikacja Revolut jest zaktualizowana i masz zainstalowaną najnowszą wersję. W kolejnym kroku zaloguj się do swojego konta za pośrednictwem aplikacji Revolut. Przechodzimy do sekcji „Ustawienia” (Settings), a następnie szukamy funkcji „Zamknij konto” (Close Account).

Dalej aplikacja przeprowadzi nas krok po kroku, zatem nie będziemy tutaj opisywać dalszego procesu.

O czym trzeba pamiętać?

  • Jeśli zamkniesz konto Revolut to ponowne założenie nowego konta powiązanego z tym samym numerem telefonu komórkowego może zająć znacznie więcej czasu.
  • Twoje dane będą przechowywane w firmie przez 6 lat ze względu na wymogi regulacyjne takie jak przepisy dotyczące przeciwdziałaniu prania brudnych pieniędzy.
  • Przed zamknięciem konta wyzeruj stan rachunku, ponieważ późniejsze odzyskanie pieniędzy może zająć znacznie więcej czasu.
  • Upewnij się, że na konto nie trafi żaden przelew.
Jak zamknąć konto Revolut

Jak zamknąć konto Revolut dla biznesu?

Podobny proces jest w przypadku kont firmowych. W pierwszej kolejności należy zalogować się do aplikacji, a także upewnić się, że mamy zainstalowaną aktualną wersję. Wchodzimy następnie w lewym górnym rogu do Ustawień.

Następnie wybieramy Zamknij konto, oraz Wybór motywu zamknięcia konta.

W przypadku błędów lub problemów z zamknięciem konta należy skontaktować się z zespołem pomocy technicznej Revolut Business.

O czym trzeba pamiętać?

  • Wyzeruj saldo na wszystkich rachunkach przelewając pieniądze na inne konto lub wypłacając w bankomacie.
  • Upewnij się, że nie ma żadnych oczekujących transakcji, a także nie będzie żadnych przychodzących przelewów.
  • Tylko właściciel konta z uprawnieniami administratora ma prawo zamknąć konto Revolut.

Co dalej? Czy są jakieś alternatywne konta?

Posiadanie konta bankowego w zagranicznym banku daje szereg korzyści, choćby większą niezależność od niektórych polskich organów administracyjnych, a także łatwość w płaceniu kartą na terytorium Unii Europejskiej czy w walucie euro.

Na naszym blogu opisywaliśmy kilka konta bankowych, które można otworzyć za granicą. Różnica jest jednak taka, że opisujemy jedynie konta w prawdziwych bankach, które objęte są Bankowymi Funduszami Gwarancyjnymi. Revolut niestety nie jest prawdziwym bankiem, jest firmą, instytucją typu fintech oferującą karty prepaid.

Dlatego polecamy korzystać jedynie z pełnoprawnych zagranicznych banków, które umożliwiają zakładanie kont przez internet. Procesory płatnicze typu Revolut, Paypal czy Paysera raczej polecamy unikać.

W przypadku bankructwa takiej firmy środki klientów najczęściej przepadają. O ile mało prawdopodobne jest, że akurat np. gigant jak Paypal zbankrutuje, o tyle przy mniejszych firmach jest to bardziej prawdopodobne. A historia nie raz pokazała, że nawet najwięksi upadają, zatem warto zabezpieczać swój majątek.

POLECAMY ZAGRANICZNE KONTA BANKOWE
KTÓRE ZAŁOŻYSZ W 100% ONLINE!
Jak założyć konto bankowe przez internet w Holandii wraz z kontem EURO oraz możliwością przelewów walutowych - w tym PLN? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć międzynarodowe konto bankowe online, z tanimi przelewami walutowymi (ponad 50 walut w tym: PLN)? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć konto bankowe w Niemczech bez meldunku przez internet? WIĘCEJ: [INSTRUKCJA] NA TEJ STRONIE

-

Na naszym blogu w sekcji Zamykamy Konta znajdziesz również pozostałe instrukcje jak zamykać konta bankowe w Polsce lub za granicą.

Oceń artykuł: 4.9 / 5 (78 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments