Konto Bankowe w Australii

Jak założyć konto bankowe w Australii? [PORADNIK]

Jak założyć konto bankowe w Australii? Czy można otworzyć rachunek w australijskim banku przez internet? Czy nierezydent może otworzyć konto w Australii? W tym artykule odpowiemy na najważniejsze pytania, a także sprawdzimy możliwości. Zapraszamy do zapoznania się z naszym krótkim poradnikim o bankowości w Australii.

Wstęp: Konto Bankowe w Australii

Australia to niesamowity kraj, który jest nie tylko często odwiedzany przez turystów z całego kraju, ale coraz częściej jest to kierunek migracji zarobkowej ludzi z Europy, a nawet z Polski. W Australii pracę znajdą praktycznie wszyscy, aczkolwiek najłatwiej o wizę i wakat na pewno będzie dla osób, które są specjalistami w danej branży (programiści, lekarze, inżynierzy, artyści itd…).

Australia jako w zasadzie osobny kontynent posiada jedną z silniejszych gospodarek na świecie. Walutą w Australii jest dolar australijski(AUD). Bez względu na cel podróży do Australii dobrze jest posiadać konto bankowe w Australii w lokalnej walucie, tak, aby zminimalizować koszty przelewów, uniknąć prowizji za przewalutowanie czy opłat od wypłat gotówki.

Przelewy międzynarodowe do Australii potrafią być naprawdę bardzo drogie, dlatego dobrze jest również rozważyć założenie na przykład Międzynarodowego Konta Bankowego(sprawdź więcej), które pozwala uniknąć horrendalnych kosztów bankowych.


Jak założyć konto bankowe w Australii przez internet?

Czy nierezydent może założyć konto bankowe w Australii? Czy można otworzyć rachunek w australijskim banku przez internet? Odpowiedź na pierwsze pytanie brzmi – TAK, każdy nierezydent może otworzyć konto bankowe w Australii. Niestety, prawo zabrania otwierania rachunków przez internet dla osób z innych krajów. Zatem konieczna będzie wizyta w oddziale jakiegoś banku – jeśli jesteś już w Australii.

Mamy również dobra wiadomość, ponieważ bezpośrednio w australijskim banku nie ma możliwości, aby założyć konto zdalnie, ale możemy skorzystać z usług banków pośredniczących. Jednym z takich banków jest Wise, który w swojej ofercie ma Międzynarodowe Konto Bankowe, które opisywaliśmy w osobnym artykule TUTAJ.

Możemy założyć tam konto całkowicie przez internet, a następnie otworzyć rachunek w dolarze australijskim. Otrzymamy dane bankowe, które umożliwią nam robienie przelewów w Australii. Wise współpracuje z bankami w Australii, zatem otrzymamy pełnoprawny numer konta oraz kod BSB, które są niezbędne, aby zlecić przelew.

Dostaniemy również na dowolny, wskazany przez nas adres wielowalutową kartę, którą możemy płacić w AUD lub innych światowych walutach. Bowiem zakładając jedno konto Wise mamy możliwość otwierania rachunków w wielu walutach (aktualnie około 54 walut z całego świata), a płatność wykonujemy jedną kartą. Niezwykle wygodne rozwiązanie, szczególnie dla osób podróżujących lub pracujących poza granicami kraju.

Poniżej dowód, że w systemie Wise można otworzyć rachunek w dolarze australijskim (AUD). Jeśli potrzebujesz instrukcji jak otworzyć konto, zweryfikować tożsamość, zamówić kartę itd… Odsyłam do artykułu, gdzie krok po kroku zostało to wytłumaczone: Międzynarodowe Konto Bankowe [INSTRUKCJA]

Konto Bankowe w Australii

Konto w Wise niczym nie różni się od konta założonego w typowym australijskim banku, ponieważ Wise współpracuje z lokalnymi bankami, dlatego możesz uzyskać australijski numer konta oraz BSB oraz inne dane potrzebne do wykonania przelewu. Na takie konto bez problemu możemy przyjmować wynagrodzenie za pracę lub płacić za dowolne produkty i usługi.

Sprawdź również pozostałe zagraniczne konta bankowe, które można otworzyć całkowicie przez internet. Złożenie wniosku i weryfikacja odbywa się online, a cały proces zajmuje 10-15 minut.

POLECAMY ZAGRANICZNE KONTA BANKOWE, KTÓRE ZAŁOŻYSZ W 100% ONLINE!
Jak założyć konto bankowe przez internet w Holandii wraz z kontem EURO oraz możliwością przelewów walutowych - w tym PLN? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć międzynarodowe konto bankowe online, z tanimi przelewami walutowymi (ponad 50 walut w tym: PLN)? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć konto bankowe w Niemczech bez meldunku przez internet? WIĘCEJ: [INSTRUKCJA] NA TEJ STRONIE

Jak założyć konto bankowe w Australii w oddziale banku?

Jeśli natomiast z jakiegoś powodu koniecznie potrzebujesz mieć konto w banku z siedzibą w Australii bez żadnych pośredników to jak najbardziej istnieje taka możliwość. W tym przypadku musisz odwiedzić jeden z wybranych banków osobiście. Przygotuj również wymagane dokumenty, a także warto przed wizytą przedzwonić do banku, aby potwierdzić jakie dokładnie dokumenty trzeba dostarczyć.

Australijczycy stworzyli system punktowy, podobnie jak w przypadku systemu imigracyjnego. Zatem, aby otworzyć konto bankowe trzeba mieć określoną liczbę punktów – w tym przypadku będzie to 100 punktów. Za wybrany dokument możemy uzyskać inną wartość punktową. Poniżej lista przykładowych dokumentów, które mogą zostać przedłożone.

Konto bankowe w Australii – wymagane dokumenty

  • Akt urodzenia lub paszport – 70 pkt
  • Prawo jazdy – 40 pkt
  • Rachunek za media lub wyciąg bankowy z adresem – 25 pkt
  • Akt własności nieruchomości – 25 pkt
  • Karta kredytowa w innym banku – 25 pkt

Proces zakładania konta nie jest zbyt trudny, w większości przypadków wystarczy paszport oraz prawo jazdy, aby spełnić wymagane warunki.

Konto Bankowe w Australii

Tagi:bank w Australii, konto bankowe w Australii, konto w Australii, konto w australijskim banku

Zostaw komentarz!