Jak założyć konto bankowe w Kanadzie? [PORADNIK]

Jak założyć konto bankowe w Kanadzie? Czy polak może założyć rachunek w kanadyjski banku przez internet? Jakie warunki trzeba spełnić, aby założyć konto bankowe w Kanadzie oraz jakie dokumenty będą potrzebne?

W tym poradniku omówimy wszystkie aspekty związane z otwieraniem kont w Kanadzie.

Konto bankowe w Kanadzie

W poniższym artykule bierzemy na warsztat temat: konto bankowe w Kanadzie. Wiele osób jest zainteresowanych założeniem konta w kanadyjskim banku z różnych powodów. Czy to niezależność od lokalnych urzędów, chęć wyprowadzki lub emigracji zarobkowej do Kanady. Każdy ma swój indywidualny cel – my dostarczamy jedynie rozwiązania i informacje.

Myślisz o emigracji do Kanady? Sprawdź serię naszych artykułów:

Czy warto założyć konto bankowe w Kanadzie?

Kanada jest niezwykle przyjaznym krajem dla imigrantów, pracowników, przedsiębiorców, inwestorów, studentów, a nawet ostatnimi czasy dla emerytów. Kraj ten szczyci się wysoką jakością powszechnej opieki zdrowotnej, a pracownicy mogą liczyć na wiele dodatków socjalnych. Sama edukacja jest bardziej przystępna niż w sąsiadujących Stanach Zjednoczonych.

Gospodarka kanadyjska jest jedną z silniejszych gospodarek w skali globalnej. Zatem wybór banków w Kanadzie jest dość szeroki. Poniżej przedstawiamy kilka sposób na założenie konta bankowego w Kanadzie, w tym sposób na założenie konta całkowicie przez internet!

Jak założyć konto bankowe w Kanadzie przez internet?

Czy nierezydent może założyć konto bankowe w Kanadzie? Czy można założyć konto bankowe w Kanadzie przez internet?

Okazuje się, że jest taka możliwość. Obecnie tylko jeden bank umożliwia otwarcie konta bankowego w Kanadzie całkowicie przez Internet bez konieczności wyjazdu do Kanady. Cały proces zakładania rachunku i weryfikacji tożsamości odbywa się online. Poza możliwością posiadania konta bankowego w prawdziwym kanadyjskim banku otrzymujemy możliwość zakładania rachunków w innych walutach (obecnie ponad 54 waluty na całym świecie).

Konto w Wise oferuje taką możliwość – co prawda jest to międzynarodowy bank, natomiast Wise współpracuje z lokalnymi kanadyjskimi bankami, dzięki temu otrzymamy prawdziwy, realny numer konta bankowego w Kanadzie.

Dużym plusem jest fakt, że możemy wyrobić kartę do konta, która jest wielowalutowa, zatem możemy posiadać konto z kilkoma walutami, ale posługiwać się tylko jedną kartą, która automatycznie rozpoznaje w jakiej walucie jest transakcja i pobiera z odpowiedniego konta.

Takie rozwiązanie ogranicza w zasadzie do minimum różnego rodzaju koszty bankowe, opłaty czy prowizje. Zatem obywatele z wielu krajów (w tym Polski) mogą się cieszyć pełnoprawnym kontem bankowym w Kanadzie.

Konto w Wise można założyć na oficjalnej stronie banku TUTAJ lub dla osób mniej wtajemniczonych w internet przygotowaliśmy instrukcję: Jak założyć, zweryfikować konto Wise oraz zamówić wielowalutową kartę [INSTRUKCJA]Sprawdź tutaj >>

Poniżej dowód, że możemy otwierać konto w dolarze kanadyjskim oraz otrzymamy prawdziwe numery kont bankowych:

Jak założyć konto bankowe w Kanadzie

Jeśli natomiast to konto nie spełni Twoich oczekiwań warto rozważyć założenie konta za granicą w innym kraju, który umożliwia pełny proces online.

POLECAMY ZAGRANICZNE KONTA BANKOWE
KTÓRE ZAŁOŻYSZ W 100% ONLINE!
Jak założyć konto bankowe przez internet w Holandii wraz z kontem EURO oraz możliwością przelewów walutowych - w tym PLN? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć międzynarodowe konto bankowe online, z tanimi przelewami walutowymi (ponad 50 walut w tym: PLN)? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć konto bankowe w Niemczech bez meldunku przez internet? WIĘCEJ: [INSTRUKCJA] NA TEJ STRONIE

-

Konto w Kanadzie – otwarcie rachunku w oddziale banku

Jeśli natomiast mieszkasz już Kanadzie i zastanawiasz się jak założyć konto bankowe w tym kraju, ale jeszcze nie jesteś rezydentem to poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak założyć konto w oddziale banku.

Będą wymagane pewne dokumenty, które rzecz jasna będą się różnić w zależności od wybranego banku. Warto zawsze przedzwonić lub skontaktować się z bankiem, w którym chcemy otworzyć rachunek, aby potwierdzić wszystkie niezbędne informacje.

Ogólnie zakładanie konta w Kanadzie jest bardzo łatwe, wystarczy, że weźmiemy ze sobą dwa dokumenty. Nie mogą to być kopie, muszą być to oryginały. A dokumentami mogą być na przykład:

  • aktualny paszport,
  • kanadyjska karta kredytowa z Twoim nazwiskiem i podpisem,
  • dokument/referencje z innego banku o wysokim zaufaniu,
  • legitymacja pracownika ze zdjęciem,

Wymagane dokumenty mogą się różnić w zależności od wybranego banku. Ponadto w zależności od obywatelstwa czy statusu bank może wymagać dodatkowych formalności.

Najlepsze i największe banki w Kanadzie

Istnieje kilka instytucji, w których możesz jako nierezydent otworzyć konto. Na samym początku warto przejrzeć oferty wszystkich banków. Poniżej przedstawiamy listę tych najpopularniejszych banków, w których istnieje największe prawdopodobieństwo, że wniosek o konto zostanie zaakceptowany.

Wybrane banki w Kanadzie:

  • Royal Bank of Canada,
  • TD Bank,
  • Scotiabank,
  • Bank of Montreal,
  • Canadian Imperial Bank of Commerce.

Alternatywne konta w Kanadzie

Istnieje również sporo mniejszych banków, w których istnieje możliwość otwarcia rachunku. W przypadku osób, które są w Kanadzie warto posprawdzać wszelkie możliwości.

Jeśli aktualnie nie przebywasz na terenie Kanady lub po prostu chcesz założyć konto zdalnie to jedynym rozwiązaniem jest założenie konta w Wise oraz otwarcie rachunku w dolarach kanadyjskich. Sprawdź instrukcję jak założyć konto Wise w Kanadzie lub odwiedź bezpośrednio oficjalną stronę banku tutaj >>

Sprawdź również: Jak założyć konto bankowe w Australii?

Podsumowanie

Podsumowując, otwarcie konta bankowego w Kanadzie jest dostępne zarówno dla rezydentów, jak i nierezydentów, a nowoczesne technologie umożliwiają realizację tego procesu nawet przez Internet.

Założenie konta bankowego w kanadyjskim banku otwiera drzwi do licznych korzyści finansowych i ułatwia zarządzanie środkami w jednym z najstabilniejszych systemów bankowych na świecie. Bez względu na to, czy decydujesz się na wizytę w placówce, czy preferujesz załatwienie wszystkiego online, Kanada oferuje elastyczne rozwiązania dostosowane do potrzeb nowoczesnych konsumentów i przedsiębiorców.

Oceń artykuł: 4.9 / 5 (44 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments