Międzynarodowe Konto Bankowe – INSTRUKCJA KROK PO KROKU

Międzynarodowe Konto Bankowe, czy jest możliwe, aby założyć? Czy można mieć konto ze wszystkimi dostępnymi walutami zamiast zakładać kilkanaście różnych kont? Jak założyć międzynarodowe konto bankowe przez internet?

W tym artykule uzyskasz odpowiedzi na powyższe pytania, ale także, udostępnimy pełną instrukcję jak krok po kroku założyć międzynarodowe konto bankowe.

Wstęp: Co to jest konto międzynarodowe?

Pod pojęciem Międzynarodowego Konta Bankowego rozumiemy konto, w ramach którego będziemy mieć do dyspozycji większość światowych walut, a także możliwość tanich i szybkich przelewów walutowych.

Jako, że każdy bank musi mieć siedzibę, tak i bank, który oferuje to konto ma siedzibę, w Wielkiej Brytanii.

Z punktu widzenia obsługi konta nie ma to absolutnie żadnego znaczenia, ponieważ konto możemy założyć bez względu na nasza narodowość, nie ma konieczności osobistej wizyty w oddziale banku. Wszelkie formalności, weryfikację tożsamości możemy załatwić w 100% przez internet.

Jak dokładnie to zrobić opisujemy w tym artykule – poniżej – w instrukcji. Zanim jednak przejdziemy do instrukcji warto zaprezentować kilka najważniejszych informacji na temat samego międzynarodowego konta bankowego.

Międzynarodowe Konto Bankowe – Korzyści, opłaty i prowizje

  • możliwość przechowywania i przelewania pieniędzy w: 54 walutach (w tym dolar, euro, polski złoty, funt, itd…)
  • możliwość wysyłania pieniędzy do: ponad 80 krajów,
  • otwarcie i prowadzenie konta w dowolnej walucie: BEZPŁATNIE,
  • prowizja od przechowywania większej ilości gotówki na koncie: powyżej 15 000 EUR – prowizja 0,4% rocznie,
  • wydanie karty – koszt jednorazowy: równowartość 8 lub 9 e;
  • opłata za korzystanie z karty: BEZPŁATNIE,
  • wypłaty z bankomatów: 2 wypłaty w miesiącu BEZPŁATNIE (później pobierana jest prowizja równowartość 0,5 GBP/za wypłatę),

Jak widzimy możemy posiadać konto w ponad 54 walutach oraz realizować przelewy do 80 krajów praktycznie bezpłatnie. Jedyny minus konta to dość wysoka opłata za wydanie karty do bankomatu.

Jednak biorcą pod uwagę koszty przesyłki takiej karty do Polski to nie jest to zbyt wygórowana kwota. Warto również dodać, że jest to jednorazowa opłata, pobierana tylko przy pierwszym zamówieniu karty. W późniejszych miesiącach czy latach konto jest całkowicie darmowe.


Międzynarodowe Konto Bankowe – jak założyć? [INSTRUKCJA]

Jak założyć międzynarodowe konto bankowe – jak wypełnić wniosek?

Krok #1: Odwiedź oficjalną stronę banku >

Przejdź na oficjalną stronę banku – STRONA BANKU >>

Znajdziesz tam również wszelkie informacje na temat konta, walut, krajów, w których można przechowywać pieniądze oraz wiele innych przydatnych informacji.

Jak jesteś stronie głównej to wystarczy, że klikniesz ZAREJESTRUJ o góry. (fot 1.)

(Instrukcja przygotowana została na podstawie widoku z komputera stacjonarnego, jednak podejrzewam, że bardzo podobnie będzie w przypadku urządzeń mobilnych. Być może po kliknięciu w link u góry zostaniesz przekierowany bezpośrednio do możliwości pobrania aplikacji – w takim wypadku śmiało można pobrać aplikację i zarejestrować się za pośrednictwem aplikacji mobilnej). W wersji mobilnej jest bardzo podobny układ, który może różnić się szczegółami – jednak myślę, że każdy bez problemu sobie z tym poradzi zarówno na komputerze jak i na urządzeniu mobilnym.

Międzynarodowe Konto Bankowe
fot. 1.
Międzynarodowe Konto Bankowe 2021
Strona banku w wersji mobilnej (na smartfonie)

Krok #2: Rejestrujemy się, zakładamy po prostu konto.

(Międzynarodowe Konto Bankowe)

  • podaj swój adres e-mail (fot. 2.)
Międzynarodowe Konto Bankowe 2022
fot. 2.

  • Wybieramy typ konta: konto osobiste lub konto firmowe (fot. 3.)
Międzynarodowe Konto Bankowe 2023
fot. 3.

  • Wskazujemy kraj zamieszkania: (fot. 4.)
Międzynarodowe Konto Bankowe 2024
fot. 4.

  • W kolejnym etapie konieczne będzie podanie numeru telefonu, aby lepiej zabezpieczyć konto: (fot. 5.)
Międzynarodowe Konto Bankowe jak założyć
fot. 5.

  • Następnie musimy potwierdzić poprawność wpisanego wcześniej numeru telefonu. Przeważnie otrzymamy 6-cyfrowy kod, który został wysłany na wskazany numer, wystarczy przepisać ten kod z SMS’a: (fot. 6.)
Międzynarodowe Konto Bankowe anonimowe
fot. 6.

  • Ostatnim etapem w tym kroku będzie nadanie hasła dostępu do konta bankowego. Ważne! To hasło będzie służyć do logowania do bankowości online, zatem powinno być w miarę skomplikowane, ciężkie do odgadnięcia, a także obowiązkowo trzeba to hasło zapamiętać – oraz rzecz oczywista – nikomu nie podawać tego hasła (fot. 7.)
Międzynarodowe Konto Bankowe bez komornika
fot. 7.

  • Po podaniu i potwierdzeniu hasła jesteśmy wstępnie zarejestrowani w systemie (fot. 8.). Za chwilę zalogujemy się, oraz otworzymy rachunek bankowy, zweryfikujemy tożsamość oraz zamówimy kartę do konta.
Międzynarodowe Konto Bankowe 2025
fot. 8.

  • Nie zapomnijmy również o potwierdzeniu adresu e-mail. Na podany adres przyjdzie w ciągu maksymalnie 5 minut wiadomość jak poniżej (fot. 9.) – wystarczy kliknąć w przycisk: „Confirm my email address”.
Międzynarodowe Konto Bankowe 2026
fot. 9.

Krok #3: Po zarejestrowaniu w systemie możemy otworzyć konto bankowe w dowolnej walucie lub walutach. (Międzynarodowe Konto Bankowe)

  • Wejdź na stronę banku oraz przejdź do logowania: OFICJALNASTRONA BANKU >> (fot. 10.) Przycisk do logowania znajduje się w prawym górnym rogu, tuż obok Zarejestruj się. Na telefonach i smartfonach trzeba wejść w menu po lewej.
Międzynarodowe Konto Bankowe
fot. 10.

Jak zmienić język w ustawieniach?

  • UWAGA! Dla ułatwienia warto zmienić sobie język na polski w ustawieniach. W tym celu klikamy w nasze imię i nazwisko w górnym prawym rogu oraz wybieramy Settings. (fot. 11.)
Międzynarodowe Konto Bankowe
fot. 11.

  • Teraz z listy ustawień szukamy pozycji „Language settings” oraz wyszukujemy język polski – koniecznie zapisujemy zmiany niebieskim przyciskiem! (fot. 12.)
Międzynarodowe Konto Bankowe
fot. 12.

  • Ok, wracamy na stronę główną i przechodzimy już do zakładania konta bankowego oraz wyboru waluty. W tym celu odszukaj po lewej (w menu) pozycji „Zacznij korzystać” i oczywiście klikamy tam – otworzy się nowe okno. (fot. 13.)
Międzynarodowe Konto Bankowe
fot. 13.

  • W pierwszej kolejności będziemy musieli wybrać jaką lub jakie waluty chcemy obsługiwać na koncie. Na tym ekranie wystarczy, że przejdziemy dalej klikając „Zaczynamy” . (fot. 14.)
Międzynarodowe Konto Bankowe jak założyć przez internet
fot. 14.

  • Na tym etapie wybieramy w jakiej walucie chcemy otworzyć rachunek. Na podstawie wybranej waluty Wise otworzy nam konto w wybranym kraju oraz zorganizuje odpowiedni numer IBAN. My nic nie musimy robić, po prostu wybieramy walutę. Ja wybiorę sobie Dolara Amerykańskiego (USD). Możemy zakładać kilka kont w różnych walutach, aby tego dokonać trzeba powtórzyć po prostu cały proces i wybrać inną walutę. Wrócimy jeszcze do tego tematu. Jak już wybraliśmy pierwszą walutę to po prostu potwierdzamy wybór, klikając niebieski przycisk POTWIERDŹ.
Międzynarodowe Konto Bankowe 2027 2028
fot. 15.

  • Jak już wybraliśmy pierwszą walutę to po prostu potwierdzamy wybór. W kolejnym kroku możliwe, że będziemy musieli podać podstawowe dane osobowe takie jak: imię, nazwisko, data urodzenia oraz adres zamieszkania (nie musi być to adres zameldowania).

Krok #4: Do pełnej aktywacji konta bankowego musimy potwierdzić tożsamość.

  • Wejdź w konto w walucie w sekcji „Wirtualne portfele” (1), następnie rozwiń okienko (2) „Otrzymaj dane bankowe dla Twojego rachunku w USD”, następne na dole przycisk (3) „Uzyskaj dane bankowe”. (fot. 16.)
Międzynarodowe Konto Bankowe
fot. 16.

  • W kolejnym kroku musimy zweryfikować naszą tożsamość, aby uzyskać dane konta bankowego. Wówczas śmiało możemy robimy przelewy, dodawać pieniądze, zamówić kartę i w pełni korzystać z konta bankowego w wybranej walucie. Jednak, aby móc przejść przez weryfikację musimy już coś wpłacić na konto. Oczywiście wpłacone pieniądze będą w 100% do naszej dyspozycji. To nie jest żadna opłata, po prostu Wise wymaga, abyśmy na samym początku już zasilili konto. W przypadku dolara amerykańskiego jest to kwota min. 20 USD. Oczywiście możemy zadeklarować więcej i zasilić konto wyższą kwotą, aczkolwiek ja zostanę przy minimalnej kwocie na potrzeby tworzenia tej instrukcji. (fot. 17.)
Międzynarodowe Konto Bankowe 2029
fot. 17.
  • W kolejnych krokach wybieramy formę, w jakiej chcemy zasilić konto. (fot. 18.) Możemy użyć zwykłej karty debetowej lub karty kredytowej, możemy użyć bramki płatniczej Trustly (polecam – najszybciej) lub istnieje możliwość zrobienia zwykłego przelewu bankowego (ta opcja trwa najdłużej, nawet do 4 dni).
instrukcja jak założyć zagraniczne konto bankowe
fot. 18.

  • dosłownie po 2 minutach pieniądze zostały już zaksięgowane na moim koncie w dolarze amerykańskim (USD) (fot. 19.)
konto bankowe w wielu walutach
fot. 19.

  • ostatnim krokiem do uzyskania pełnoprawnego konta bankowego jest weryfikacja tożsamości. Wybierzmy sobie ponownie nasz rachunek z menu (1) (Wirtualne portfele) następnie rozwińmy okienko z napisem (2) „Ukończ weryfikację, aby otrzymać dane bankowe” i pojawi się przycisk (3) „Potwierdź tożsamość” – wchodzimy tam. (fot. 20.)
konto międzynardowe
fot. 20

  • Weryfikacja online praktycznie w każdym internetowym banku jest taka sama: musimy wysłać zdjęcie dowodu osobistego, paszportu lub ewentualnie prawa jazdy oraz zdjęcie własnej twarzy. Po wejściu w powyższy przycisk „Potwierdź tożsamość” wyświetli nam się strona z kodem QR, który musimy zeskanować w telefonie, aby otworzyć specjalną, zabezpieczoną i szyfrowaną stronę za pośrednictwem tej strony będziemy mogli w bezpieczny sposób wysłać wspominane zdjęcia dokumentów oraz twarzy. (fot. 21.)
  • W większości przypadków smartfonów wystarczy wejść w aparat i nakierować na kod QR, dużo telefonów ma wbudowany czytnik takich kodów. Jeśli w ten sposób nie możemy otworzyć strony to konieczne będzie pobranie jakiejś aplikacji do czytania kodów QR. Ostatecznie jeśli mamy problemy z włączeniem strony za pomocą QR to na dole powinien być przycisk „Kod QR nie działa?” – po kliknięciu tam otworzy się strona z linkiem, który musimy przepisać i otworzyć w przeglądarce w telefonie.
Międzynarodowe Konto Bankowe
fot. 21.

  • Po wejściu na stronę poprzez QR lub link ponownie musimy się zalogować na konto. Teraz wybieramy jaki dokument chcemy dostarczyć, do wyboru mamy: ID, czyli tradycyjny dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy. Tutaj ta strona może być po angielsku, więc dla niektórych osób może to być drobne utrudnienie. Na szczęście cały proces jest bardzo prosty i intuicyjny, a także szybki. Wysłanie dwóch zdjęć to kwestia 2-3 minut. (fot. 22.)
Międzynarodowe Konto Bankowe
fot. 22.

  • dodanie zdjęć jest również bardzo banalne, po prostu wybieramy odpowiednią, kolejną opcję (będzie tam link) otworzy się aparat, robimy zdjęcie i automatycznie umieści się w formularzu. Później jedynie to zatwierdzamy i wysyłamy. W moim przypadku cała procedura weryfikacji trwała około 6 minut – od zalogowania do otrzymania wiadomości e-mail z potwierdzeniem (fot. 23.)
Międzynarodowe Konto Bankowe
fot. 23.

Krok #4: Jak zamówić kartę do konta? Międzynarodowe konto bankowe karta

  • Na szczęście nie musimy zamawiać każdej karty osobno do walut, z których korzystamy. Wystarczy jedna karta, która jest wielowalutowa, oraz automatycznie wykrywa w jakiej walucie została wykonana płatność i odpowiednio pobiera z właściwego konta walutowego. Jak zamówić kartę? Nic prostszego! Z bocznego, lewego menu wybieramy opcję „Karty”, następnie zamawiamy kartę klikając w przycisk „Zamów swoją kartę”. Wypełniamy wymagane dane i czekamy, aż plastik zostanie do nas wysłany. Przeważnie trwa to około 7-10 dni od momentu zamówienia do doręczenia przesyłki do odbiorcy. (fot. 24.)
  • Karta wysyłana jest kurierem DHL Express, dlatego czas wysyłki jest bardzo krótki (karta idzie z UK).
Międzynarodowe Konto Bankowe
fot. 24.
  • Następnie musimy uzupełnić kilka dodatkowych danych takich jak na przykład: adres dostawy (fot. 26.), na który zostanie wysłana nasza karta. W tym oknie klikamy w przycisk „Wprowadź adres dostawy”. (fot. 25.)
konto międzynarodowe
fot. 25.
konto międzynarodowe
fot. 26.

  • w następnym kroku mamy możliwość ustawienia PINu do karty (fot. 27.)
konto międzynarodowe
fot. 27.

  • Na końcu musimy opłacić kartę. Jest to opłata jednorazowa, później nie mamy żadnych dodatkowych, miesięcznych opłat. Chcąc nie chcąc musimy to opłacić, aby w pełni korzystać z konta. Era darmowych kont niestety już dawno się skończyła, a koszt zamówienia karty 41 zł to przy obecnych warunkach jest dość akceptowalny i chyba każdego Polaka stać na taki jednorazowy wydatek bankowy. (patrz. fot. 28.) Znacznie więcej by wyszło jeśli miesięczna opłata za kartę byłaby na poziomie 5 zł, wówczas za sam 1 rok płacilibyśmy (5 zł x 12 miesięcy = 60 zł)!
konto bankowe w międzynarodowym banku
fot. 28.

Międzynarodowe Konto Bankowe a komornik

Dużo osób wysyła nam wiadomości z pytaniami, czy takie międzynarodowe konto bankowe lub dowolne inne, zagraniczne konto bankowe może zostać zajęte przez komornika?

Odpowiedź jest prosta – NIE. Takiego konta nie zajmie komornik, ponieważ nie widnieje ono w systemie OGNIVO. Komornik jako, że jest urzędnikiem w Polsce może inwigilować jedynie systemy należące do Polski. Komornik nie ma możliwości, aby logować się do zagranicznych systemów i sprawdzać, wyszukiwać dłużników.

JEDNAK UWAGA! Jeśli założyć konto w PLN z polskim numerem IBAN to wówczas taki rachunek będzie widoczny dla komornika. Siedziba banku w tym momencie nie ma znaczenia. Dlatego konieczne będzie trzymanie środków w innej walucie np. w Euro. Polskie numery IBAN nadawane są przez polskie instytucje, więc logiczne, że będą widoczne w polskich systemach typu OGNIVO.

Konto nie spełnia Twoich oczekiwań? Sprawdź inne konta w europejskich krajach, które otworzysz 100% online!

Masz pytania? Potrzebujesz więcej informacji? Napisz komentarz poniżej!

Oceń artykuł: 4.8 / 5 (65 głosy)
Subscribe
Powiadom o
21 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Czy da się wypłacić z takiego konta Euro w Polsce? Jeśli tak to jak i gdzie?

Witam serdecznie, czy konto przyjmuje przelewy na nr telefonu? Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź

Czy polski pracodawca wysyłając wypłatę na konto poniesie dodatkowe koszta?

czy osoba przelewająca pieniądze na takie konto jęśli jest założone w Euro ponosi z tego tytułu opłaty?

Witam w jakiej walucie jest dobrze zalozyc konto ,by mozna bylo w polsce z bankomatu pobierac i korzystnie.Czy obsluguje rownierz korony czeskie?

A jak pracuję w DE i nieraz mam że umowa zlecenie jest Polsko Niemiecka to komornik będzie mógł mi zająć pieniądze euro i czy będzie widział ten cały IBAN czy jak to się zwie

Dzień Dobry. Mam pytanie odnośnie konta walucie euro,jeśli założę takie konto w euro to czy przelewy do mnie będą mogły być odbierane w innej walucie ,czy tylko w ero?

Czy przelew z konta w dolarze kanadyjskim do banku w Kanadzie będzie obciążony kosztami i jakie są stawki za przelewy?

znalazłem u was sprzeczne informacje dotyczące widoczności konta przez komornika jeśli konto w banku Wise jest w PLN. Powyżej piszcie (dotyczy założenia konta w Holandii) że jeśli konto jest w PLN to nr IBAN jest oznaczony jako z polski i komornik zobaczy to konto i konto musi być w innej walucie. Natomiast piszecie, że to samo konto założone w tym samym banku Wise też z siedzibą w Anglii ale zarejestrowane ze wskazaniem na Niemcy cytuję was: „W Wise można również założyć konto w PLN, ale wówczas nie otrzymamy polskiego IBAN, ponieważ Wise nie ma podpisanej żadnej współpracy z polskimi bankami” ??? Proszę o wyjaśnienie tej kwestii.

Obecnie Wise nie przeznaje polskich IBAN, ale mozna miec PLN na koncie. Tu jest putanie, czy jak ktos przesyla nam na Wise PLN to Wise ksieguje to jako PLN czy z automatu przewalutowuje na EUR skoro przelew przychodzi formalnie na numer konta z niemieckim IBAN (ktore jest wlasnie w euro)?
Drugie pytanie. Czy mozna przelac PLN z Wise na konto z polskim IBAN w innym banku, polskim banku? Nadawcą nie bedzie posiadacz konta w Wise ale Wise jako bank?
Prosze o napisanie jak to wyglada w praktyce.

Dziekuje za szybka i wyczerpujaca odpowiedz.

Poprosze o doprecyzowanie tego opisu „Można jedynie samodzielnie przelewać PLN i wtedy bez przewalutowania trafi to na konto PLN (wtedy przelew idzie na konto Wise, który posiada firmowy polski IBAN). W takiej sytuacji dane na przelewie muszą się zgadzać z tymi z Wise. Inna osoba w ten sposób nie doładuje konta.”

Co to oznacza, ze dane na przelewie musza sie zgadzac z tymi z Wise? Przeciez jezeli robie przelew np. do banku mBank za pomoca Wise, a Wise robi je ze swojego konta z polskim IBAN, to podaje dane takie jakie podal mi przyszly odbiorca tego przelewu z mBanku. Przelew wewnatrzkrajowy idzie automatycznie po numerze konta i chyba tak automatycznie jest wysylany z Wise. Po drugie nawet jak Wise przesyla go recznie do mBanku to jak Wise mialby sprawdzic czy sie zgadzaja? Tylko pracownik mBanku moglby sprawdzic czy nazwisko sie zgadza z tym zarejestrowanym w mBanku, a pracownik Wise jak mialby to zrobic?

Dobrze rozumiem tresc Twojej odpowiedzi czy zle ja interpretuje?