Jak założyć konto bankowe w Danii bez meldunku?

Jak założyć konto bankowe w Danii bez meldunku? Czy można założyć konto w Danii przez internet? Jakie są alternatywne wirtualne banki, w których można założyć funkcjonalne konto w Euro?

Na te wszystkie pytania odpowiemy w poniższym artykule. Znajdziesz tutaj również pełną instrukcję oraz wykaz dokumentów niezbędnych do założenia konta bankowego w Danii.

Wstęp: Konto bankowe w Danii bez meldunku 

Dania – bez wątpienia jeden z najbogatszych krajów Unii Europejskiej. Kraj, w którym doświadczymy wysokiego standardu życia i jednej z najbardziej stabilnych oraz silnych gospodarek na świecie. Te czynniki wpływają głównie na to, że Dania jest najczęstszym wybieranym kierunkiem przez emigrantów.

Bez względu na to czy jesteś pracownikiem, studentem czy emerytem – istnieje możliwość otwarcia konta bankowego w Danii. W tym poradniku opiszemy dokładnie krok po kroku jak tego dokonać.

Konto bankowe w Danii bez meldunku – przez internet

Czy nierezydent może założyć konto bankowe w Danii bez meldunku przez internet? Czy można założyć konto zdalnie na przykład przebywając na terytorium Polski? Niestety nie jest to możliwe bez numeru CPR.

Jednak możliwe będzie to tylko poprzez osobistą wizytę w wybranym oddziale banku na terenie Danii pod warunkiem, że mamy wyrobiony numer CPR (co to jest i jak go uzyskać o tym w dalszej części artykułu). Konieczne będzie również dostarczenie kompletu dokumentów niezbędnych do otwarcia konta bankowego.

Jednak mamy i dobrą wiadomość dla osób, które potrzebują zagranicznego konta w walucie KORONA DUŃSKA lub EURO, a z jakiś powodów nie mogę wyjechać do Danii, aby założyć konto lub po prostu ich wniosek został odrzucony.

Internetowe banki

W kilku innych krajach europejskich funkcjonują internetowe banki, które umożliwiają założenie konta w 100% przez internet, nawet dla obcokrajowców. Cały proces odbywa się przez internet, więc takie zagraniczne konto w Euro można założyć nawet nie wychodząc z domu w Polsce. Ponadto w takich bankach możemy otwierać konta walutowe w tym w Koronie Duńskiej lub po zlecać przelewy w tej walucie.

Kolejnym argumentem przemawiającym za tego typu rozwiązaniem jest to, że w strefie euro nie ma znaczenia w jakim kraju posiadamy konto, ponieważ czas realizacji przelewu jest dokładnie taki sam, system przelewów europejskich SEPA funkcjonuje na terenie całej Unii Europejskiej.

Pracodawcy oraz inne instytucje w większości bez problemów przyjmują konta zagraniczne, zatem jak najbardziej możemy założyć konto w EURO, ale w innym kraju, który umożliwia przeprocesowanie wniosku całkowicie przez internet, bez konieczności wizyty w oddziale.

Poniżej linki do instrukcji wraz z pełnymi opisami kont:

UWAGA! Dedykowany rachunek w KORONIE DUŃSKIEJ otworzysz w międzynarodowym koncie bankowym, który został przez nas opisany w tym artykule SPRAWDŹ >> lub otwórz konto w Koronie Duńskiej bezpośrednio na oficjalnej stronie banku >>

konto bankowe w Danii, jak założyć konto bankowe w Danii bez meldunku, konto bankowe w Danii przez internet

Konto bankowe w Danii bez meldunku – wizyta osobista

Ze względu na bardzo dużą ilość migrantów zarobkowych lub socjalnych – Dania podjęła pewne restrykcyjne kroki w procesie zakładania kont bankowych. Wymagana jest duża ilość różnego rodzajów dokumentów. Przed podjęciem jakichkolwiek kroków w celu założenia konta bankowego w Danii – rekomendujemy kontakt z wybranym bankiem.

Poza dość sporą ilością dokumentów cały proces zakładania konta bankowego w Danii jest prosty. Konta bankowe w Danii z reguły są bezpłatne.

Jakie dokumenty będą potrzebne?

  • dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport) – niektóre banki wymagają dodatkowej kopii poświadczonej notarialnie,
  • numer CPR – jest to unikalny 10-cyfrowy numer, który mają wszyscy mieszkańcy Danii – coś w rodzaju duńskiego numeru PESEL – do wyrobienia CPR na pewno będzie konieczne zameldowanie na terytorium Danii, a więc ten warunek blokuje nam możliwość, aby otworzyć konto bankowe w Danii bez meldunku – numer CPR wydawany jest każdemu obywatelowi UE po przyznaniu pozwolenia na pobyt czasowy lub stały,
  • Potwierdzenie adresu zamieszkania/zameldowania – dowodem może być ostatni rachunek za media lub umowa najmu lokalu. Nieliczne banki umożliwiają skorzystanie z Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego w celu potwierdzenia adresu,
  • Potwierdzenie zatrudnienia – może to być umowa o pracę, zaświadczenie. W przypadków studentów po prostu zaświadczenie z Uczelni lub ważna legitymacja studencka (warto to uzgodnić z bankiem przed wizytą),
  • Czasami wymagany jest minimalny depozyt, który będziemy musieli wpłacić przy zakładaniu konta,
  • Możliwe, że bank będzie mieć jakieś inne, dodatkowe wymagania np. będzie trzeba udowodnić wysokość dochodu lub inne kwestie.

Konto bankowe w Danii bez meldunku czy jest możliwe?

Plusem banków w Danii jest to, że praktycznie bez problemu dogadamy się w języku angielskim z większością pracowników. Z kolei największym minusem jest brak możliwości, aby posiadać konto bankowe w Danii bez meldunku.

Najlepsze i największe duńskie banki

Dania posiada nie tylko bardzo prężną, stabilną i silną gospodarkę, ale przede wszystkim silny i jeden z najbezpieczniejszych w Europie system finansowy. Zatem założenie konta bankowego w Danii może okazać się niezwykle trafnym wyborem. Ze względu na ogromną powszechność języka angielskiego obsługa konta bankowego w Danii jest niezwykle prosta i intuicyjna.

Duńskie banki to głównie 4 najwięksi gracze:

  • Danske Bank – bank, który ma również siedzibę w Polsce, niestety u nas obsługuje głównie klientów korporacyjnych, biznesowych oraz instytucje. Bank posiada ogromną strukturę obejmującą setki własnych bankomatów oraz oddziałów. Bank działa również na terenie innych skandynawskich oraz bałtyckich krajów. W ofercie znajdziemy produkty finansowe przeznaczone dla młodych osób, studentów, a także pracowników czy emerytów. Standardem jest możliwość wyrobienia zbliżeniowej karty z funkcją cashback. Bankowość internetowa jest w języku angielskim.
  • Nordea – jeden z największych banków w tym regionie. Znajdziemy tutaj szeroką game produktów i usług finansowych. Bank posiada stronę internetową w języku angielskim. W przypadku jakichkolwiek pytań możemy skorzystać z anglojęzycznej infolinii lub czatu.
  • Nykredit – Bank z tradycją, historia tej instytucji sięga aż 150 lat wstecz. Bank może pochwalić się licznymi oddziałami i bankomatami na terenie całej Danii. W ofercie standardowo znajdziemy pełny komplet produktów i usług finansowych zarówno dla firm jak i osób prywatnych. Bankowość internetowa niestety nie jest w języku angielskim, natomiast infolinia banku jak najbardziej jest.
  • Sydbank – bank, który oferuje cały wachlarz usług i produktów bankowych. Obecny zarówno w Danii oraz w Niemczech. Otwarcie konta w tym banku jest wyjątkowo proste – pod warunkiem, że posiadamy wszystkie niezbędne dokumenty. Personel mówi w języku angielskim w ponad 100 oddziałach na terenie całej Danii.

Ogromnym plusem bankowości w Danii jest to, że pracownicy w większości rozmawiają w języku angielskim co ułatwia komunikację z bankiem.

Alternatywa konto bankowe w Danii bez meldunku – banki wirtualne

Dedykowany rachunek w KORONIE DUŃSKIEJ otworzysz w międzynarodowym koncie bankowym, który został przez nas opisany w tym artykule SPRAWDŹ >> lub otwórz konto w Koronie Duńskiej bezpośrednio na oficjalnej stronie banku >>

konto bankowe w Danii, jak założyć konto bankowe w Danii bez meldunku, konto bankowe w Danii przez internet

Poza tym polecamy inne konta w internetowych bankach, w których można posiadać konta w różnych walutach w tym EURO oraz KORONA DUŃSKA.

POLECAMY ZAGRANICZNE KONTA BANKOWE
KTÓRE ZAŁOŻYSZ W 100% ONLINE!
Jak założyć konto bankowe przez internet w Holandii wraz z kontem EURO oraz możliwością przelewów walutowych - w tym PLN? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć międzynarodowe konto bankowe online, z tanimi przelewami walutowymi (ponad 50 walut w tym: PLN)? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć konto bankowe w Niemczech bez meldunku przez internet? WIĘCEJ: [INSTRUKCJA] NA TEJ STRONIE

-

Oceń artykuł: 4.8 / 5 (27 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments