jak założyć konto bankowe w Holandii

Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii Przez Internet? Poradnik Krok Po Kroku

Jak założyć konto bankowe w Holandii Przez Internet? Bez wychodzenia z domu, bez konieczności posiadania meldunku? I bez znaczenia czy przebywasz aktualnie na terenie Holandii (Niderlandy), czy mieszkasz i żyjesz w Niemczech, Francji czy dowolnym innym kraju.

Warto otworzyć konto w Holandii z numerem holenderskim. Jeśli jeszcze nie masz karty SIM to sprawdź nasz artykuł: Holandia Internet Bez Limitu Na Kartę – Jaki Internet LTE/5G W Holandii?


Wstęp: Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii?

Jak założyć konto bankowe w Holandii?

Jeden z nowoczesnych holenderskich banków umożliwia założenie konta 100% online dla Polaków pracujących w Holandii lub innym kraju UE. Obecnie jest to jedyny bank w Holandii, w którym założyć konto bez meldunku przez internet. Pozostałe holenderskie banki wymagają okazania dowodu zameldowania.

Niewiele banków europejskich umożliwia zakładanie kont online dla obcokrajowców. Wiele banków posiada słabe opinie, choćby ze względu na niefunkcjonalne aplikacje bankowe lub incydenty związane z blokowaniem środków na koncie.

Na szczęście holenderski bank, który omówimy sobie w tym artykule ma bardzo dobre opinie. Konto jest elastyczne, ponieważ możemy sobie wybrać taki plan, jaki będzie spełniać nasze oczekiwania. Konto może być otwarte zarówno dla osób fizycznych, prywatnych, ale także dla firm i instytucji. W tym artykule skupimy się jedynie na koncie dla OSÓB PRYWATNYCH

Co więcej konto otworzymy w dowolnej walucie (nie tylko EURO), otrzymasz pełnoprawny holenderski numer bankowy, a także istnieje możliwość, aby zamówić kartę Maestro (taką kartą zapłacisz absolutnie wszędzie w Holandii – nawet w Jumbo czy Albert Heijn!)

Jak Założyć Konto Bankowe w Holandii?

>> OTWÓRZ KONTO W HOLANDII NA TEJ STRONIE <<


Jakie są opłaty za konto?

W zależności od wyboru pakietu konto może być całkowicie bezpłatnie lub możemy wybrać standardowy pakiet za 3 euro miesięcznie, gdzie wszystkie operacje mamy już bezpłatne. Zatem jest to naprawdę jedna z najlepszych ofert obecnie w Holandii.

Co otrzymasz w ramach pakietów?

 • Natychmiastowe przelewy (bez limitu) – bezpłatnie!
 • Darmowe, nielimitowane przelewy SEPA w całej EU. Zatem bezpiecznie można wysyłać i otrzymywać pieniądze np. z polskich kont bankowych. W przypadku przelewów na rachunek złotówkowy – nastąpi automatycznie przewalutowanie zgodnie z kursem banku.
 • Możliwość przyjmowania przelewów SWIFT, czyli przelewów walutowych z całego świata.
 • DARMOWA KARTA do konta. W przypadku większości planów nie musimy płacić za wydanie karty, a także nie ma żadnej miesięcznej opłaty. Istnieje możliwość wybrania 3 typów karty.
 • Wypłaty z bankomatów: €0.00 (uwaga! jedynie 10 w miesiącu, każda kolejna wypłata w miesiącu to koszt €0.99)
 • Płatności kartą we wszystkich punktach handlowych bez prowizji w lokalnej walucie.
 • Możliwość utworzenia konta dla dziecka lub konta oszczędnościowego.
 • Możliwość zamówienia eleganckiej Metalowej Karty.
 • i wiele innych ciekawych funkcji…

Jak założyć Konto Bankowe w Holandii Przez Internet? [INSTRUKCJA]

Jak założyć Konto Bankowe w Holandii? – DLA SMARTFONÓW

Krok #1: Odwiedź oficjalną stronę banku >>

Otworzy się od razu strona lub przekierowanie do pobrania aplikacji. To jest wszystko w porządku – możesz po prostu pobrać od razu aplikację i wypełnić dane w aplikacji.

Jeśli z jakiegoś powodu po kliknięciu w powyższy link zobaczysz białą stronę (bez przekierowania) to konieczne będzie skorzystać z innej przeglądarki (Chrome, Firefox, Brave lub Opera). Takie przeglądarki można pobrać bezpłatnie na dowolny smartfon i znajdziesz je w Google Store lub Apple App Store (lub innej podobnej aplikacji do pobierania innych aplikacji).


Krok #2: Jak Założyć Konto Bankowe w Holandii? Pobierz aplikację na telefon (smartfon), zainstaluj i otwórz. Po wejściu w aplikację ujrzymy podobny ekran co poniżej:

Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii Przez Internet

Następnie wybieramy opcję “Not a member yet? Join bunq”. Jeśli wcześniej nie korzystaliśmy z tego rozwiązania – to ten wybór umożliwi nam utworzenie nowego konta bankowego.


Krok #3: Kolejnym etapem będzie uzupełnienie kilku danych. Na początek wybieramy cel otwarcia konta bankowego. Standardowo powinny być zaznaczone opcje dla konta prywatnego. Możemy to dowolnie modyfikować – ten krok ma bardziej charakter statystyczny i nie zawsze będzie widoczny.

Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii Przez Internet

 

Jeśli nie wiesz co wybrać to po prostu zostaw jak jest lub zaznacz wszystkie opcje jak u mnie. Klikamy przycisk – NEXT.


Krok #4: Wypełniamy podstawowe dane osobowe: imię, nazwisko, numer telefonu i adres. Jeśli mieszkasz w Holandii podaj adres holenderski, jeśli mieszkasz w Niemczech – podaj adres niemiecki. Warto również podać numer telefonu zagraniczny, aczkolwiek na numerze polskim również system nas przepuści. Dane muszą być prawdziwe i zgodne ze stanem faktycznym. Jeśli nie masz meldunku podaj adres lokacji agencji pracy, na której aktualnie przebywasz.

Konto Bankowe W Holandii

 

First Name – pierwsze imię (w przypadku dwóch imion – należy podać tak jak jest w dowodzie osobistym)

Last Name – nazwisko

Date of Birth – data urodzenia

Następnie mamy adres e-mail oraz numer telefonu. W kolejnym kroku konieczne będzie potwierdzenie numeru telefonu, zatem ważne jest, aby podać prawdziwy numer telefonu. W przypadku braku SMS z kodem do potwierdzenia – konieczne będzie wykupienie karty SIM z holenderskim numerem.

Address – najlepiej podać adres zamieszkania (nawet jeśli nie posiadamy meldunku – lepiej podać adres agencji pracy tymczasowej).

Zgody – zaakceptuj zgody (ostatnią zgodę można pominąć – jest to jedynie oferta marketingowa, przedostatnia musi być koniecznie zaznaczona). Następnie klikamy NEXT.


Krok #5: Potwierdzenie numeru telefonu

Klikając NEXT w poprzednim kroku musimy mieć włączoną usługę lokalizacji. Jeśli podany został adres holenderski to musimy być w danym kraju, aby była możliwość złożenia wniosku.

Następnie otrzymamy SMS z numerem – należy go wprowadzić w okienku.

Krok #6: Potwierdzenie tożsamości

Istotnym elementem będzie potwierdzenie tożsamości – trzeba będzie wysłać zdjęcie dowodu osobistego, paszportu lub prawa jazdy. Również może być wymagane zrobienie tzw. “selfie” z wybranym dokumentem.

Algorytmy sprawdzą czy zdjęcie z dokumentu pokrywa się z wykonanym zdjęciem. Generalnie jest to proces automatyczny i w przeciągu kilku minut otrzymamy potwierdzenie.

Cała procedura zajmuje zatem 5-10 minut, po tym czasie uzyskamy dostęp do konta bankowego z numerem holenderskim, na który można przesyłać już środki.

Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii Przez Internet na komputerze? W przypadku zakładania konta za pośrednictwem komputera – procedura jest bardzo podobna, w pewnym momencie i tak zostaniemy odesłani do aplikacji, gdzie kończymy już cały proces rejestracji.


Plany: Jak założyć konto bankowe w Holandii Przez Internet?

Jakie w ogóle mamy plany do wyboru? Ile to kosztuje? I co otrzymujemy?

Opiszemy każdy plan po kolei, aby w pełni świadomie wybrać taki, jaki jest nam niezbędny do wykonywania codziennych płatności i operacji.

… I tak, podstawowe konto jest w EURO, natomiast w tym banku mamy do dyspozycji praktycznie wszystkie inne waluty w tym PLN (możliwość robienia przelewów PLN). A nawet jeśli będziemy dokonywać płatności kartą, przelewów i wypłat z bankomatów w EURO to wszystko automatycznie będzie przewalutowane.

>> Konto można założyć na tej stronie <<

Plan #1: easyBank

Istnieją pewne ograniczenia. Na przykład BRAK możliwości wysyłania przelewów natychmiastowych. Funkcja dostępna jest jedynie w pozostałych planach. Podobnie jest z przelewami SEPA, zatem konto jest przydatne, jeśli chcemy odbierać przelewy np. od innych użytkowników banku, ale nie przelejemy z konta zewnętrznego.

Istnieje możliwość wyrobienia karty Mastercard do konta. Karta jest w pełni funkcjonalna, możemy zatem płacić we wszystkich punktach handlowych, a także wypłacać pieniądze z bankomatów na całym świecie.

Plusem karty jest to, że istnieje możliwość dodania do: Apple Pay, Google Pay, FitBit Pay. A także brak prowizji przy płatnościach w tej samej walucie. W innych walutach np. w funcie czy dolarze obowiązuje standardowy przelicznik zgodnie z kursem Mastercard.

Dla kogo jest ten Plan?

 • Dla osób sporadycznie podróżujących, którzy nie korzystają z gotówki. I nie przychodzi mi żadna inna grupa, która zyskałaby w tym planie. Natomiast o wiele lepszym i najpopularniejszym planem jest następny.

Plan #2: easyMoney Personal

Plan warto wybrać, ponieważ posiada bardzo dużo darmowych funkcji, których zabrakło w poprzednim planie.

Konto w planie easyMONEY jest w pełni funkcjonalne! Możemy korzystać jak z każdego innego konta!

W ramach tego konta możemy otworzyć dodatkowo 25 subkont. Czyli jakieś dodatkowe rachunki dla bliskich, lub oszczędnościowe.

Co zyskujemy w tym planie?

 • Natychmiastowe przelewy (bez limitu) – bezpłatnie!
 • Darmowe, nielimitowane przelewy SEPA w całej EU. Zatem bezpiecznie można wysyłać i otrzymywać pieniądze np. z polskich kont bankowych. W przypadku przelewów na rachunek złotówkowy – nastąpi automatycznie przewalutowanie zgodnie z kursem banku.
 • Możliwość przyjmowania przelewów SWIFT, czyli przelewów walutowych z całego świata.
 • DARMOWA KARTA do konta. W przypadku tego planu nie musimy płacić za wydanie karty, a także nie ma żadnej miesięcznej opłaty. Istnieje możliwość wybrania 3 typów karty.
 • Wypłaty z bankomatów: €0.00 (uwaga! jedynie 10 w miesiącu, każda kolejna wypłata w miesiącu to koszt €0.99)
 • Płatności kartą we wszystkich punktach handlowych bez prowizji w lokalnej walucie. W przypadku innych walut standardowe przewalutowanie Mastercard.
 • Możliwość utworzenia konta dla dziecka lub konta oszczędnościowego.
 • Ustawianie celów oszczędnościowych.
 • Możliwość zamówienia eleganckiej Metalowej Karty.
 • i wiele innych ciekawych funkcji…

Zatem mimo opłaty miesięcznej możemy sporo zaoszczędzić np. na wypłatach z bankomatów lub przelewach. Tutaj w ogóle mamy możliwość realizować przelewy.

Dla kogo jest konto? Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii Przez Internet? 

 • Konto świetnie się sprawdzi, dla osób mieszkających w Polsce, a także…
 • … dla osób mieszkających i pracujących w Niderlandach…
 • lub w jakimkolwiek innym kraju Unii Europejskiej.

>> Konto można założyć na tej stronie <<

Proces zakładania konta, a także samo konto można założyć poprzez aplikację. Na chwilę obecną istnieje możliwość korzystania z angielskiej wersji lub holenderskiej. Poniżej znajdziesz dodatkowe instrukcje. Jak założyć konto, jak pobrać aplikację, jak wybrać plan, jak zweryfikować tożsamość itd.


Plan #3: easyGreen Personal – Jak założyć konto bankowe w Holandii?

Ten plan kosztuje €16.99 miesięcznie i nie znalazłem większych różnic w podstawowych funkcjonalnościach pomiędzy poprzednim planem. Zatem zalecam wybrać Plan #2, czyli EasyMoney. Chyba, że chcesz korzystać z konta tylko w podróżach to wówczas PLAN #1 🙂


Jaki wybrać plan? Jak włączyć odpowiedni plan?

Jak założyć konto bankowe w Holandii przez Internet? Wybór Planu…

Ok, mamy aplikację, mamy zweryfikowaną tożsamość, teraz zostaje nam wybrać Plan.

Musimy wejść w PROFILE (na dole) następnie >> USTAWIENIA (po góry po prawej – kółko zębate), następnie MY PLAN. W tej zakładce również możemy zmieniać sobie plany naszego konta w zależności od potrzeb.

Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii Przez Internet

Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii Przez Internet


Konto Bankowe w Holandii – Jak używać?

Jak zamówić kartę?

Na stronie głównej wejdź w zakładkę CARDS (patrz zdjęcie niżej).

Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii Przez Internet

Następnie wybierz GET A CARD:

Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii Przez Internet

Wybierz kartę jaką chcesz zamówić:

Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii Przez Internet

Metal Card – Piękna i unikalna metalowa karta, które robi wrażenie! Niestety jest dodatkowo płatna.

MASTER CARD CREDIT – Nazwa może trochę zmylić (credit), ale jest to zwykła, najzwyklejsza karta do konta 🙂

Maestro Debit – jest to firma zaraz obok VISA i MasterCard. Dla osób w Holandii: Ten typ karty jest wszędzie akceptowalny, nawet w punktach, gdzie nie akceptuje się Mastercard i VISA, zatem mieszkając/pracując lub planując pobyt w Niderlandach warto mieć Maestro Debit, żeby choćby zapłacić w Albert Hejinie lub innych punktach. Praktycznie każde konto bankowe w Holandii udostępnia karty Maestro. W Polsce z kolei może być problem z płatnościami taką kartą. Chociaż w większości punktów bez problemu zapłacimy. Zawsze można zamówić dwie karty w BunQ!

Wypełnij wymagane dane i aktywuj kartę.

Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii Przez Internet

To wszystko! Aby mieć Konto Bankowe w Holandii!


Jak przelać środki z dowolnego innego rachunku na konto bankowe w Holandii?

Aby otrzymać pieniądze na holenderskie konto wystarczy, że znajdziemy numer IBAN oraz BIC. Wysyłając przelew na te numery pieniądze dojdą na konto jako przelew europejski SEPA. Przelewy takie idą przeważnie 1-2 dni robocze, w zagranicznych bankach są bezpłatne, natomiast w polskich bankach może być pobierana prowizja np. 5 zł.

Przykład: Pan Roman robi przelew z polskiego banku PKO na konto holenderskie. Zapłaci 5 zł prowizji w polskim banku, natomiast holenderski bank nie pobiera prowizji.

Jak zrobić taki przelew w polskim banku? Wiadomo, każdy bank może mieć inne umiejscowienie tego. W niektórych bankach wystarczy wejść w formularz zwykłego przelewu – wpisać IBAN, wówczas automatycznie wybierany jest przelew europejski oraz z bazy danych wpisywany jest BIC. W innych bankach trzeba znaleźć odpowiednią zakładkę “przelew europejski SEPA” i powypełniać wszystkie informacje. Zatem najlepiej dowiedzieć się w swoim banku jak wygląda wykonanie przelewu na zagraniczne konto w Unii Europejskiej.

Przelew taki można wykonać już w EURO lub PLN (wówczas automatycznie nastąpi przewalutowanie).

Gdzie znajdę IBAN i BIC? Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii Przez Internet? 

W aplikacji, na stronie głównej, kliknij MENU, a następnie w nowym okienku, u góry wybierz ADD MONEY. Jak poniżej na zdjęciu:

Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii Przez Internet

Następnie pojawią się 4 możliwości. My wybieramy Bank Transfer (SEPA) (jak poniżej na zdjęciu):

Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii Przez Internet

Pojawią się dane do przelewu na nasze konto.

Te dane możemy:

 • samodzielnie wypełnić jeśli chcemy przelewać pieniądze z polski lub innego konta bankowego,
 • podać pracodawcy – jeśli chcemy otrzymywać wynagrodzenie na holenderskie konto,
 • przekazać znajomym/rodzinie – jeśli chcemy otrzymać jakiś przelew,

Poniżej na zdjęciu przykład jak to wygląda:

Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii Przez Internet

UWAGA! Należy podać cały numer IBAN wraz z wszystkimi literami. IBAN dla Holandii zaczyna się od NL… i kończy cyframi. W NUMERZE POJAWIAJĄ SIĘ LITERY. TAK WYGLĄDAJĄ NUMERY JEŚLI CHODZI O KONTO BANKOWE W HOLANDII.

Przykład jak zrobić przelew z konta w mBanku

Po prostu wybieramy opcję: Przelew na konto w Polsce lub UE. Bank automatycznie rozpozna typ przelewu po numerze rachunku. Więc po prostu wpisujemy numer taki, jaki się pojawił – w całości.

Konto Bankowe W Holandii

Jak widzicie przelewy SEPA w mBanku są darmowe i niezwykle proste. Jeśli ktoś chciałby od razu zmienić konto i założyć w mBanku to na tej stronie znajdziecie jakieś ciekawe promocje >>

Przy przelewie należy wybrać walutę EUR jeśli chcemy skorzystać z przelewu SEPA. Wówczas bank przewalutuje nam odpowiednią liczbę PLN i prześle na konto w Holandii.

Płacąc kartą holenderską w Polsce wszystkie transakcje również będą automatycznie przewalutowane. Tak samo jak wypłaty z bankomatu czy przelewy na konto w PL.


Numery rachunków w UE – krótki przewodnik

WAŻNA INFORMACJA O NUMERACH RACHUNKÓW BANKOWYCH W UE.

Każdy kraj ma inne numery rachunków, w niektórych krajach występują dodatkowo litery, nie tylko cyfry. Numer IBAN to numer konta bankowego poprzedzony dwoma literami oznaczającymi kraj.

Przykładowy numer IBAN (konto bankowe w Holandii): NL BUNQ 0000 00000 01

Przykładowy numer IBAN (rachunek bankowy w Niemczech): DE89370400440532013000

Przykładowy numer IBAN dla Polski: PL60370900550454013000224444

Aby ze zwykłego numeru konta stworzyć IBAN wystarczy dodać przed numerem: “PL” (dla numerów w Polsce). Jak widzicie numer niemiecki też się różni, jest krótszy. Każdy kraj ma inną formę numeru bankowego, natomiast zasada tworzenia numerów IBAN jest taka sama.

W przelewach europejskich SEPA, zawsze posługujemy się numerami IBAN!

Natomiast kod BIC jest stałym numerem przypisanym do każdego banku. Ten numer również należy wpisać w odpowiednim formularzu do przelewu. Konto w Holandii posiada: BUNQNL2AXXX
Przy zlecaniu przelewów z mBanku – numer BIC uzupełniany jest automatycznie – wystarczy podać numer konta IBAN. Zatem polecam też zmienić sobie konto w Polsce na mBank – TUTAJ MOŻNA ZAŁOŻYĆ KONTO ONLINE >>


Jak zrobić przelew z holenderskiego konta na Polskie lub inne?

Jak założyć konto bankowe w Holandii? Najpierw otwórz konto bankowe w Holandii. Następnie w aplikacji, na stronie głównej wybierz MENU, następnie PAY.

 • wpisz kwotę
 • wybierz walutę – Choose Currencymożliwość wyboru PLN! (jak poniżej)

konto w Holandii

 • następnie wybierz: Choose Recipient

W kolejnym okienku wybierz ENTER IBAN.

I wpisz po prostu numer rachunku, nazwę odbiorcy i resztę danych.

Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii Przez Internet

 


Ps. Tak, konto niestety jest płatne (JAK KAŻDE INNE, NAWET W POLSCE) i jest to jedyny minus. Natomiast czasami lepiej za coś zapłacić, mieć coś pewnego, bezpiecznego i w pełni funkcjonalnego – niż stracić wszystkie pieniądze w darmowych, niepewnych rozwiązaniach.

Jak założyć konto bankowe w Holandii? Plany konta ciąg dalszy.

Ogólnie do wyboru mamy 3 plany: (Jak założyć konto bankowe w Holandii online?)

Pierwszy EasyBank: €2,99 / miesięcznie

Drugi: €7,99 płatność miesięczna – pełna funkcjonalność, darmowa karta, darmowe przelewy i wypłaty z bankomatów. Zdecydowanie najbardziej rozsądny wybór.
Trzeci €16,99 miesięcznie – szczerze mówiąc nie wiem czym się różni od drugiego – ciężko mi było znaleźć jakieś konkretne informacje dotyczące tych najważniejszych, podstawowych funkcji,
więc zdecydowanie nie polecam.
Uwaga! Podane kwoty mogą się minimalnie różnić w zależności od lokalizacji, z której zakładasz konto!
Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii

FAQ – Najczęstsze zadawane pytania – Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii?

Jak założyć konto bankowe w Holandii przez Internet jeśli mieszkam w Polsce?

Powyższa instrukcja ma zastosowanie w absolutnie każdej sytuacji. Jeśli mieszkasz w Polsce to bez problemu możesz skorzystać z powyższej instrukcji, w której krok po kroku wytłumaczyliśmy jak założyć konto bankowe w Holandii online. Nawet jeśli aktualnie przebywasz w innym kraju lub całkowicie poza Unią Europejską to z powodzeniem możesz wykorzystać nasze wskazówki, aby otworzyć konto bankowe w Holandii.

Cały proces przebiega w 100% online, więc wystarczy jedynie połączenie z internetem i w miarę nowoczesny telefon, na który będziemy mogli pobrać aplikację.


Czy konto bankowe w Holandii zapewnia ochronę przed komornikiem?

Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii i ukryć się przed komornikiem? W świetle przepisów prawa w Polsce, a także w UE komornik nie ma takich kompetencji, aby zajmować i ściągać środki z zagranicznych kont bankowych. Zatem komornik nie może zająć takiego konta bankowego. W tym przypadku mamy do czynienia ze 100% gwarancją bezpieczeństwa pieniędzy.


Czy ten Bank jest bezpieczny i wiarygodny? Jak założyć konto bankowe w Holandii przez internet bez meldunku, przez Internet na firmę?

Prawo w UE, a w szczególności w Holandii (w królestwie Niderlandów) jest o wiele bardziej restrykcyjne, zatem bank musi spełniać mnóstwo warunków. Zapewnia to niebywałe bezpieczeństwo bankowości w Holandii. Mając to na uwadze oraz biorąc pod uwagę doświadczenia nasze, a także naszych czytelników z całą odpowiedzialnością możemy zagwarantować Państwu, że bank jest bezpiecznym i pełnoprawnym bankiem.

Warto zwrócić uwagę, że bank bardzo dobrze się rozwija oraz prosperuje. Co dowodem może być ostatnie wejście na rynek Francji oraz możliwość korzystania z numerów kont IBAN przypisanych dla Francji. Coraz więcej numerów IBAN różnych krajów dostępnych jest w ramach jednego konta.


Jak założyć konto bankowe w Holandii? i czy mogę przyjmować wynagrodzenie?

Jak założyć konto bankowe w Holandii? Konto, które opisujemy jak najbardziej można wykorzystać do przyjmowania wynagrodzenia za pracę w Holandii, a także do płacenia przy codziennych zakupach. Istnieje możliwość wyrobienia sobie karty Maestro – osoby, które mieszkają w Holandii dobrze wiedzą, że ten typ karty jest bardzo przydatny, ponieważ w wielu punktach zapłacimy tylko i wyłączenie kartą Maestro. Niektóre punkty nie akceptują Mastercard oraz VISA, zatem wybór tej karty jest bardzo dobrym ruchem, ponieważ nie będziesz ograniczony w Holandii.

Jak założyć konto bankowe w Holandii? Powyżej jest pełna instrukcja krok po kroku jak to zrobić. Przejdź bezpośrednio do punktu pierwszego – jak pobrać aplikację oraz zweryfikować tożsamość >>

Warto założyć konto BUNQ oraz posiadać holenderski numer konta. Po pierwsze konto jest darmowe lub bardzo niskie opłaty są związane z prowadzeniem tego konta, po drugie podając konto w Holandii naszemu pracodawcy o wiele szybciej będziemy otrzymywać przelewy za wynagrodzenie. Szczególnie jest to istotne dla osób, które otrzymują tygodniówki. Często pracodawca robi przelew w piątek, ale ze względu na złe konto wypłata przychodzi w poniedziałek lub wtorek. Mając konto bankowe w Holandii możemy otrzymywać przelew praktycznie od razu.


Masz pytania? Napisz w komentarzu! – Sekcja dyskusyjna

jak założyć konto bankowe w Holandii


TAGI:  jak założyć konto bankowe w Holandii konto w holandii, konto bankowe w holandii, jak załozyć konto bankowe w holandii przez internet?.
4.9/5 - (137 votes)

Sekcja Komentarzy: Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii Przez Internet? Poradnik Krok Po Kroku

 1. witam. zrobilem wszystko zgodnie z instrukcją ale nie mogę zamowic karty nie mam takiej opcji jak rownież numeru konta

  1. Cześć, możesz wysłać nam screen Twojego widoku z aplikacji na maila: kontakt (at) najlepszebankowe.pl – u mnie w aplikacji jest wszystko po staremu, ale może masz inne urządzenie. Zaktualizuję instrukcję jak zobaczę co i jak. Pozdrawiam – Roman 🙂

 2. Witam jak zaloze konto firmowe za granica jak wyglada sprawa z Biała Lista czy firmy nie robia problemu i placa??

  1. Biała lista dotyczy jedynie transakcji z podatkiem VAT oraz powyżej 15 tyś. Jeśli firma jest zarejestrowanym podatkiem VAT w Polsce to raczej konto zagraniczne do płatności od polskich kontrahentów nie będzie dobrym rozwiązaniem. Zalecamy kontakt z profesjonalnym radcą podatkowym w tym zakresie. Pozdrawiamy Redakcja NB.pl

  1. Obowiązki podatkowe ustalane są na podstawie rezydencji podatkowej osoby fizycznej lub prawnej, a nie lokalizacji konta bankowego. Pozdrawiamy Redakcja NB.pl

  1. Dzień dobry, tak, oczywiście. Jeśli bank w Chinach realizuje przelewy SWIFT to bez problemu taki przelew dojdzie do holenderskiego banku. Pozdrawiamy

 3. Witam. Mam zamiar otworzyć sklep internetowy. Czy moi klienci będą mogli płacić bez problemów za moje towary na to konto ?

  1. Witam, tak, bez problemu można robić przelewy na to konto płacąc bezpośrednio przelewem. Można również podpiąć to konto pod dowolną bramkę płatniczą w Polsce, pobierać opłaty w lokalnej walucie, a bramka płatnicze będzie to przelewać na konto. Korzystamy z takiego rozwiązania na naszym jednym sklepie internetowym, zatem jest to potwierdzona informacja. W razie dodatkowych pytań – prosimy o kontakt e-mail. Pozdrawiam, Roman.

  1. Holenderskie banki nie widnieją w polskim systemie OGNVIO, zatem komornik nie ma możliwości, aby namierzyć takie konto. Ponadto nie ma takich uprawnień, aby blokować konta w zagranicznych bankach. Dopiero Europejski Tytuł Egzekucyjny mógłby spowodować zajęcie zagranicznego konta w obrębie UE.

Zostaw Komentarz!