Jak założyć konto bankowe w Holandii Przez Internet? Nie opuszczając wygód swojego domu i bez konieczności posiadania meldunku? Niezależnie od tego, czy aktualnie przebywasz na terenie Holandii (Niderlandy), czy może mieszkasz i żyjesz w Niemczech, Francji, Polsce czy jakimkolwiek innym kraju.
Warto otworzyć konto w Holandii z numerem holenderskim. Jeśli jeszcze nie masz karty SIM to sprawdź nasz artykuł: Holandia Internet Bez Limitu Na Kartę – Jaki Internet LTE/5G W Holandii?
W niniejszym artykule przybliżymy temat otwierania konta bankowego w Holandii bez konieczności posiadania meldunku. Znajdziesz tutaj dokładną instrukcję krok po kroku, która przeprowadzi Cię przez wszystkie etapy założenia konta bankowego w Holandii.
Wstęp: Jak Założyć Konto Bankowe w Holandii?
Jeden z nowoczesnych holenderskich banków umożliwia założenie konta 100% online. Obecnie jest to jedyny bank w Holandii dla Polaków, w którym założyć konto bez meldunku przez internet. Pozostałe holenderskie banki wymagają okazania dowodu zameldowania.
Niewiele banków europejskich umożliwia zakładanie kont online dla obcokrajowców. Wiele banków posiada słabe opinie, choćby ze względu na niefunkcjonalne aplikacje bankowe lub incydenty związane z blokowaniem środków na koncie.
Jak założyć konto bankowe w Holandii?
Na szczęście holenderski bank, który omówimy sobie w tym artykule ma bardzo dobre opinie. Konto jest elastyczne, ponieważ możemy sobie wybrać taki plan, jaki będzie spełniać nasze oczekiwania. Konto może być otwarte zarówno dla osób fizycznych, prywatnych, ale także dla firm i instytucji.
W tym artykule skupimy się jedynie na koncie dla OSÓB PRYWATNYCH. Natomiast proces otwarcia konta dla firmy jest bardzo podobny. Bez problemu możesz otworzyć konto w Holandii dla firmy w Polsce lub w innym kraju.
Co więcej konto otworzymy w dowolnej walucie (nie tylko EURO). Otrzymasz pełnoprawny holenderski numer bankowy (IBAN NL). Dodatkowo istnieje możliwość, aby zamówić kartę Maestro. Taką kartą zapłacisz absolutnie wszędzie w Holandii – nawet w Jumbo czy Albert Heijn.
>> OTWÓRZ KONTO W HOLANDII NA TEJ STRONIE <<
Jakie są opłaty za konto w holenderskim banku?
W zależności od preferencji, można skorzystać z pakietu, który oferuje darmowe konto. Można wybrać wyższy pakiet za niewielką opłatą w wysokości 3 euro miesięcznie. W ramach standardowego pakietu wszystkie operacje są bezpłatne. Ta oferta jest obecnie uważana za jedną z najbardziej atrakcyjnych w Holandii.
Oznacza to, że masz możliwość skorzystania z korzyści oferowanych przez dostawcę usług bez ponoszenia żadnych kosztów. Alternatywnie, wybór standardowego pakietu za niewielką miesięczną opłatą zapewnia pełen dostęp do wszystkich funkcji. Wtedy nie ma żadnych dodatkowych opłat. Ta elastyczność daje użytkownikom możliwość dostosowania do swoich potrzeb i budżetu.
Co otrzymasz w ramach pakietów?
- Prowadzenie konta bez opłat.
- Natychmiastowe przelewy (bez limitu) – bezpłatnie!
- Darmowe, nielimitowane SEPA w całej EU.
- Możliwość przyjmowania przelewów SWIFT z całego świata.
- DARMOWA KARTA do konta bankowego.
- Bezpłatne bankomaty w Holandii, Polsce i na świecie.
- Płatności kartą we wszystkich punktach handlowych bez prowizji w lokalnej walucie.
- Możliwość zamówienia eleganckiej Metalowej Karty.
- i wiele innych ciekawych funkcji…
Jak założyć Konto Bankowe w Holandii Przez Internet? [INSTRUKCJA]
Krok #1: Odwiedź oficjalną stronę banku >>
Otworzy się od razu strona lub przekierowanie do pobrania aplikacji. To jest wszystko w porządku. Możesz po prostu pobrać od razu aplikację i wypełnić dane w aplikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu po kliknięciu w powyższy link zobaczysz białą stronę (bez przekierowania). To konieczne będzie skorzystać z innej przeglądarki (Chrome, Firefox, Brave lub Opera).
Takie przeglądarki można pobrać bezpłatnie na dowolny smartfon. Znajdziesz je w Google Store lub Apple App Store (lub innej podobnej aplikacji do pobierania innych aplikacji).
JEŻELI aplikacja lub strona jest w języku holenderskim i nie możesz tego zmienić – sprawdź instrukcję jak założyć konto po holendersku oraz jak zmienić w aplikacji na inny język – KLIKNIJ TUTAJ: Jak otworzyć konto bunq instrukcja >>
Krok #2: Pobierz aplikację na telefon (smartfon)
Następnie zainstaluj i otwórz. Po wejściu w aplikację ujrzymy podobny ekran co poniżej:
Następnie wybieramy opcję „Not a member yet? Join bunq”. Jeśli wcześniej nie korzystaliśmy z tego rozwiązania .To ten wybór umożliwi nam utworzenie nowego konta bankowego.
Krok #3: Kolejnym etapem będzie uzupełnienie kilku danych.
Na początek wybieramy cel otwarcia konta bankowego. Standardowo powinny być zaznaczone opcje dla konta prywatnego. Możemy to dowolnie modyfikować. Ten krok ma bardziej charakter statystyczny i nie zawsze będzie widoczny.
Jeśli nie wiesz co wybrać to po prostu zostaw jak jest. Ewentualnie zaznacz wszystkie opcje jak u mnie. Klikamy przycisk – NEXT.
Krok #4: Wypełniamy podstawowe dane osobowe.
Takie jak: imię, nazwisko, numer i adres. Jeśli mieszkasz w Holandii podaj adres holenderski. Jeśli mieszkasz w Niemczech podaj adres niemiecki. Warto również podać numer zagraniczny.
Aczkolwiek na numerze polskim również system nas przepuści. Dane muszą być prawdziwe i zgodne ze stanem faktycznym. Jeśli nie masz meldunku podaj adres lokacji agencji pracy, na której aktualnie przebywasz.
First Name – pierwsze imię (w przypadku dwóch imion – należy podać tak jak jest w dowodzie osobistym).
Last Name – nazwisko.
Date of Birth – data urodzenia.
W kolejnym kroku konieczne będzie potwierdzenie numeru telefonu. Ważne jest, aby podać prawdziwy. W przypadku braku SMS z kodem do potwierdzenia. Konieczne będzie wykupienie karty SIM z holenderskim numerem.
Address – najlepiej podać adres zamieszkania / zameldowania w Holandii. Nawet jeśli nie posiadamy meldunku lepiej podać adres w Holandii agencji pracy tymczasowej.
Zgody – zaakceptuj zgody. Ostatnią zgodę można pominąć. Jest to jedynie oferta marketingowa, przedostatnia musi być koniecznie zaznaczona. Następnie klikamy NEXT.
Krok #5: Potwierdzenie danych kontaktowych.
Klikając „NEXT” w poprzednim kroku musimy mieć włączoną usługę lokalizacji. Jeśli podany został adres holenderski to musimy być w danym kraju, aby była możliwość złożenia wniosku.
Następnie otrzymamy SMS z numerem – należy go wprowadzić w okienku.
Krok #6: Potwierdzenie tożsamości.
Istotnym elementem będzie potwierdzenie tożsamości. Trzeba będzie wysłać zdjęcie dowodu osobistego, paszportu lub prawa jazdy. Również może być wymagane zrobienie tzw. „selfie” z wybranym dokumentem.
Algorytmy sprawdzą czy zdjęcie z dokumentu pokrywa się z wykonanym zdjęciem. Generalnie jest to proces automatyczny i w przeciągu kilku minut otrzymamy potwierdzenie.
Cała procedura zajmuje zatem 5-10 minut, po tym czasie uzyskamy dostęp do konta bankowego.
Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii Przez Internet na komputerze? W przypadku zakładania konta za pośrednictwem komputera procedura jest bardzo podobna. W pewnym momencie i tak zostaniemy odesłani do aplikacji, gdzie kończymy już cały proces rejestracji.
Plany: Jak założyć konto bankowe w Holandii Przez Internet?
Opiszemy każdy plan po kolei, aby w pełni świadomie wybrać taki, jaki jest nam niezbędny do wykonywania codziennych płatności i operacji.
Podstawowe konto jest w walucie Euro, natomiast w tym banku mamy możliwość otwarcia konta walutowego. Podobnie jak polskie konto, tak konto holenderskie umożliwia otwieranie rachunków walutowych.
Do dyspozycji praktycznie wszystkie inne waluty w tym PLN. Jeśli będziemy dokonywać płatności kartą i wypłat z bankomatów w EURO. Wszystkie transakcje zostaną automatycznie przewalutowane.
Plan #1: easyBank – jak założyć konto bankowe w Holandii?
Istnieją pewne ograniczenia. Na przykład BRAK możliwości wysyłania przelewów natychmiastowych. Funkcja dostępna jest jedynie w pozostałych planach.
Podobnie jest z SEPA, zatem konto jest przydatne, jeśli chcemy odbierać przelewy np. od innych użytkowników banku, ale nie przelejemy z konta zewnętrznego.
Istnieje możliwość wyrobienia karty Mastercard do konta. Karta jest w pełni funkcjonalna, możemy zatem płacić we wszystkich punktach handlowych, a także wypłacać pieniądze z bankomatów na całym świecie.
Plusem karty jest to, że istnieje możliwość dodania do: Apple Pay, Google Pay, FitBit Pay. A także brak prowizji przy płatnościach w tej samej walucie.
W innych walutach np. w funcie czy dolarze obowiązuje standardowy przelicznik zgodnie z kursem Mastercard.
Dla kogo jest ten Plan?
Dla osób sporadycznie podróżujących, którzy nie korzystają z gotówki. I nie przychodzi mi żadna inna grupa, która zyskałaby w tym planie. Natomiast o wiele lepszym i najpopularniejszym planem jest następny.
Plan #2: easyMoney Personal – jak założyć konto bankowe w Holandii?
Plan warto wybrać, ponieważ posiada bardzo dużo darmowych funkcji, których zabrakło w poprzednim planie.
Konto w planie easyMONEY jest w pełni funkcjonalne! Możemy korzystać jak z każdego innego konta!
Co zyskujemy w tym planie?
- Bezpłatne holenderskie konto bankowe.
- Darmowe, nielimitowane SEPA w całej EU.
- Możliwość przyjmowania SWIFT.
- DARMOWA KARTA do konta. W przypadku tego planu nie musimy płacić za wydanie karty, a także nie ma żadnej miesięcznej opłaty. Istnieje możliwość wybrania 3 typów karty.
- Możliwość utworzenia konta dla dziecka lub konta oszczędnościowego.
- Ustawianie celów oszczędnościowych.
- Możliwość zamówienia eleganckiej Metalowej Karty.
- i wiele innych ciekawych funkcji…
Zatem mimo opłaty miesięcznej możemy sporo zaoszczędzić.
Dla kogo jest konto? Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii Przez Internet?
- Konto świetnie się sprawdzi, dla osób mieszkających w Polsce, a także…
- … dla osób mieszkających i pracujących w Niderlandach…
- lub w jakimkolwiek innym kraju Unii Europejskiej.
>> Konto można założyć na tej stronie <<
Proces zakładania konta, a także samo konto można założyć poprzez aplikację. Na chwilę obecną istnieje możliwość korzystania z angielskiej wersji lub holenderskiej.
Poniżej znajdziesz dodatkowe instrukcje. Jak założyć konto, jak pobrać aplikację, jak wybrać plan, jak zweryfikować tożsamość itd.
Plan #3: easyGreen Personal – Jak założyć konto bankowe w Holandii?
Ten plan kosztuje €16.99 miesięcznie. Nie znalazłem większych różnic w podstawowych funkcjonalnościach pomiędzy poprzednim planem. Zatem zalecam wybrać Plan #2, czyli EasyMoney. Chyba, że chcesz korzystać z konta tylko w podróżach to wówczas PLAN #1 🙂
Konto w Holandii online – jaki wybrać plan?
Jak założyć konto bankowe w Holandii przez Internet? Wybór Planu…
Ok, mamy aplikację, mamy zweryfikowaną tożsamość, teraz zostaje nam wybrać Plan.
Musimy wejść w PROFILE (na dole) następnie >> USTAWIENIA (po góry po prawej – kółko zębate). Następnie MY PLAN. W tej zakładce również możemy zmieniać sobie plany naszego konta w zależności od potrzeb.
Konto Bankowe w Holandii – Jak zamówić kartę?
Na stronie głównej wejdź w zakładkę CARDS (patrz zdjęcie niżej).
Następnie wybierz GET A CARD:
Wybierz kartę jaką chcesz zamówić:
Metal Card – Piękna i unikalna metalowa karta, które robi wrażenie! Niestety jest dodatkowo płatna.
MASTERCARD CREDIT – Nazwa może trochę zmylić (credit), ale jest to zwykła, najzwyklejsza karta do konta 🙂
Maestro Debit – jest to firma zaraz obok VISA i MasterCard. Dla osób w Holandii: Ten typ karty jest wszędzie akceptowalny, nawet w punktach, gdzie nie akceptuje się Mastercard i VISA.
Mieszkając/pracując lub planując pobyt w Niderlandach warto mieć Maestro Debit, żeby choćby zapłacić w Albert Hejinie lub innych punktach.
Praktycznie każde konto bankowe w Holandii udostępnia karty Maestro. W Polsce z kolei może być problem z płatnościami taką kartą. Chociaż w większości punktów bez problemu zapłacimy. Zawsze można zamówić dwie karty dla konta Bunq.
Wypełnij wymagane dane i aktywuj kartę.
To wszystko! Aby mieć Konto Bankowe w Holandii!
Jak przelać środki z dowolnego innego rachunku na konto banku w Holandii?
Aby otrzymać pieniądze na holenderskie konto wystarczy, że znajdziemy numer IBAN oraz BIC. Wysyłając przelew na te numery pieniądze dojdą na konto jako europejski SEPA. Czas trwania transakcji to przeważnie 1-2 dni robocze. W zagranicznych bankach są bezpłatne. W polskich bankach może być pobierana prowizja np. 5 zł.
Jak zrobić taki przelew w polskim banku? Wiadomo, każdy bank może mieć inne umiejscowienie tego. Następnie wpisujemy IBAN, wówczas automatycznie wybierany jest europejski oraz z bazy danych wpisywany jest BIC. W innych bankach trzeba znaleźć odpowiednią zakładkę „SEPA”. Następnie powypełniać wszystkie informacje.
Gdzie znajdę IBAN i BIC?
W aplikacji, na stronie głównej, kliknij MENU, a następnie w nowym okienku, u góry wybierz ADD MONEY. Jak poniżej na zdjęciu:
Te dane możemy:
- Samodzielnie wypełnić jeśli chcemy przelewać pieniądze z polski lub innego konta bankowego.
- Podać pracodawcy – jeśli chcemy otrzymywać wynagrodzenie na holenderskie konto.
- Przekazać znajomym/rodzinie .
Poniżej na zdjęciu przykład jak to wygląda:
UWAGA! Należy podać cały numer IBAN wraz z wszystkimi literami. IBAN dla Holandii zaczyna się od NL… i kończy cyframi. W NUMERZE POJAWIAJĄ SIĘ LITERY. TAK WYGLĄDAJĄ NUMERY JEŚLI CHODZI O KONTO BANKOWE W HOLANDII.
Przykład jak zrobić przelew z konta w mBanku.
Po prostu wybieramy opcję: Przelew na konto w Polsce lub UE.
Bank automatycznie rozpozna typ po numerze rachunku.
Więc po prostu wpisujemy numer taki, jaki się pojawił – w całości.
Jak widzicie SEPA w mBanku są darmowe i niezwykle proste. Jeśli ktoś chciałby od razu zmienić konto i założyć w mBanku to na tej stronie znajdziecie jakieś ciekawe promocje >>
Przy przelewie należy wybrać walutę EUR jeśli chcemy skorzystać z SEPA. Wówczas bank przewalutuje nam odpowiednią liczbę PLN i prześle na konto w Holandii.
Płacąc kartą holenderską w Polsce wszystkie transakcje również będą automatycznie przewalutowane. Tak samo jak wypłaty z bankomatu czy przelewy na konto w PL.
Numery rachunków w UE – krótki przewodnik
WAŻNA INFORMACJA O NUMERACH RACHUNKÓW BANKOWYCH W UE.
Każdy kraj ma inne numery rachunków, w niektórych krajach występują dodatkowo litery, nie tylko cyfry. Numer IBAN to numer konta bankowego poprzedzony dwoma literami oznaczającymi kraj.
Przykładowy numer IBAN (konto bankowe w Holandii): NL BUNQ 0000 00000 01.
Inny numer IBAN (rachunek bankowy w Niemczech): DE89370400440532013000.
Przykładowy numer IBAN dla Polski: PL60370900550454013000224444.
Aby ze zwykłego numeru stworzyć IBAN wystarczy dodać przed numerem: „PL” (dla numerów w Polsce). Jak widzicie numer niemiecki też się różni, jest krótszy. Każdy kraj ma inną formę numeru bankowego, natomiast zasada tworzenia numerów IBAN jest taka sama.
W przelewach europejskich SEPA, zawsze posługujemy się numerami IBAN!
Natomiast kod BIC jest stałym numerem przypisanym do każdego banku. Ten numer również należy wpisać w odpowiednim formularzu do przelewu. Konto w Holandii posiada: BUNQNL2AXXX
Przy zlecaniu przelewów z mBanku – numer BIC uzupełniany jest automatycznie. Wystarczy podać numer konta IBAN. Zatem polecam też zmienić sobie konto w Polsce na mBank – TUTAJ ZAŁOŻYSZ KONTO ONLINE >>
Jak zrobić przelew z Holandii do Polski?
Jak założyć konto bankowe w Holandii? Najpierw otwórz konto bankowe w Holandii. Następnie w aplikacji, na stronie głównej wybierz MENU, następnie PAY.
- wpisz kwotę
- wybierz walutę – Choose Currency – możliwość wyboru PLN! (jak poniżej)
- następnie wybierz: Choose Recipient
W kolejnym okienku wybierz ENTER IBAN.
I wpisz po prostu numer rachunku, nazwę odbiorcy i resztę danych.
FAQ – Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii bez meldunku?
Powyższa instrukcja ma zastosowanie w absolutnie każdej sytuacji. Jeśli mieszkasz w Polsce to bez problemu możesz skorzystać z powyższej instrukcji. Gdzie krok po kroku wytłumaczyliśmy jak założyć konto bankowe w Holandii online.
Zakładanie konta bankowego w Holandii różni się w zależności od banku. Tradycyjne banki często wymagają meldunku, ale nowoczesne platformy bankowe jak Bunq, N26 i Wise zapewniają większą elastyczność. Bunq, holenderski fintech, oraz międzynarodowe platformy.
W świetle przepisów prawa w Polsce, a także w UE komornik nie ma takich kompetencji. Oznacza to, że nie może zajmować i ściągać środków z konta w banku w Holandii. Jeśli chcesz założyć konto w banku w Holandii przez internet to takie rozwiązanie gwarantuje 100% bezpieczeństwo.
Tak, obywatel Polski może posiadać konto za granicą. W zależności od kraju oraz banku mogą być wymagane różne dokumenty. Zdarzają się wyjątki jak rozwiązanie opisywane w tym artykule. Gdzie wystarczy dowód osobisty, aby założyć holenderskie konto bankowe bez wizyty w oddziale banku.
Bez wątpienia holenderski ING jest topowym bankiem. Niestety, Polak nie ma możliwości otworzyć konto w tym banku przez internet. Otwierając konto wymagane będą dodatkowe dokumenty, w tym zameldowanie na terenie Holandii. Wybierając konto w ING należy dostarczyć zaświadczenia potwierdzające pracę w Holandii.
witam. zrobilem wszystko zgodnie z instrukcją ale nie mogę zamowic karty nie mam takiej opcji jak rownież numeru konta
Cześć, możesz wysłać nam screen Twojego widoku z aplikacji na maila: kontakt (at) import.najlepszebankowe.pl – u mnie w aplikacji jest wszystko po staremu, ale może masz inne urządzenie. Zaktualizuję instrukcję jak zobaczę co i jak. Pozdrawiam – Roman 🙂
Witam jak zaloze konto firmowe za granica jak wyglada sprawa z Biała Lista czy firmy nie robia problemu i placa??
Biała lista dotyczy jedynie transakcji z podatkiem VAT oraz powyżej 15 tyś. Jeśli firma jest zarejestrowanym podatkiem VAT w Polsce to raczej konto zagraniczne do płatności od polskich kontrahentów nie będzie dobrym rozwiązaniem. Zalecamy kontakt z profesjonalnym radcą podatkowym w tym zakresie. Pozdrawiamy Redakcja NB.pl
A jak jest z podatkami gdy do tego banku w Holandii przelewam pieniądze np z Dominikany?
Obowiązki podatkowe ustalane są na podstawie rezydencji podatkowej osoby fizycznej lub prawnej, a nie lokalizacji konta bankowego. Pozdrawiamy Redakcja NB.pl
U mnie wszystko działa! Pozdrawiam i dzięki za instrukcję 🙂
Witam, czy na to konto będę mógł otrzymywać przelewy np. z Chin?
Dzień dobry, tak, oczywiście. Jeśli bank w Chinach realizuje przelewy SWIFT to bez problemu taki przelew dojdzie do holenderskiego banku. Pozdrawiamy
Witam. Mam zamiar otworzyć sklep internetowy. Czy moi klienci będą mogli płacić bez problemów za moje towary na to konto ?
Witam, tak, bez problemu można robić przelewy na to konto płacąc bezpośrednio przelewem. Można również podpiąć to konto pod dowolną bramkę płatniczą w Polsce, pobierać opłaty w lokalnej walucie, a bramka płatnicze będzie to przelewać na konto. Korzystamy z takiego rozwiązania na naszym jednym sklepie internetowym, zatem jest to potwierdzona informacja. W razie dodatkowych pytań – prosimy o kontakt e-mail. Pozdrawiam, Roman.
Czy komornik może zająć takie konto?
Holenderskie banki nie widnieją w polskim systemie OGNVIO, zatem komornik nie ma możliwości, aby namierzyć takie konto. Ponadto nie ma takich uprawnień, aby blokować konta w zagranicznych bankach. Dopiero Europejski Tytuł Egzekucyjny mógłby spowodować zajęcie zagranicznego konta w obrębie UE.