jak założyć konto bankowe w Holandii

Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii Przez Internet? Poradnik Krok Po Kroku

Jak założyć konto bankowe w Holandii Przez Internet? Bez wychodzenia z domu, bez konieczności posiadania meldunku? I bez znaczenia czy przebywasz aktualnie na terenie Holandii (Niderlandy), czy mieszkasz i żyjesz w Polsce.

AKTUALIZACJA SIERPIEŃ 2022: UWAGA! Bank aktualnie zamknął się na klientów z Polski. Jeśli nie masz holenderskiego numeru, ani adresu to nie założysz tam konta. W takim przypadku skorzystaj z alternatywnego rozwiązania, które opisaliśmy tutaj: KONTO W HOLANDII DLA OSÓB Z POLSKI >>

Jeśli mieszkasz w Holandii, ale nie masz meldunku np. mieszkasz na lokacji od agencji to śmiało możesz podać adres lokacji agencyjnej. Ważne jest, aby posiadać również numer holenderski, który kupisz w każdym sklepie za kilka euro bez konieczności rejestracji. Nie musisz mieć dalej meldunku, ale trzeba udowodnić, że jest się na terenie Holandii.

Masz adres NL oraz numer NL? Czytaj dalej – nie masz? To nie trać swojego czasu i przejdź od razu do alternatywnego rozwiązania: KONTO W HOLANDII DLA OSÓB Z POLSKI >>


Wstęp: Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii?

Jak założyć konto bankowe w Holandii?

Jeden z nowoczesnych holenderskich banków umożliwia założenie konta 100% online dla Polaków. Zatem jest to świetne rozwiązanie zarówno dla osób pracujących w Niderlandach, ale także dla osób przebywających w Polsce, które nigdy nie były w Holandii, a którym zależy na posiadaniu konta niezależnego od systemu OGNIVO.

Konto jest uniwersalne i wielowalutowe, zatem bez względu na to w jakim kraju mieszkasz/żyjesz – bez problemu możesz otworzyć konto przez internet bez zameldowania!

Niewiele banków europejskich umożliwia zakładanie kont online dla obcokrajowców. Wiele banków posiada słabe opinie, choćby ze względu na niefunkcjonalne aplikacje bankowe lub incydenty związane z blokowaniem środków na koncie.

Na szczęście holenderski bank, który omówimy sobie w tym artykule ma bardzo dobre opinie. Konto jest elastyczne, ponieważ możemy sobie wybrać taki plan, jaki będzie spełniać nasze oczekiwania. Konto może być otwarte zarówno dla osób fizycznych, prywatnych, ale także dla firm i instytucji. W tym artykule skupimy się jedynie na koncie dla OSÓB PRYWATNYCH.

Plany: Jak założyć konto bankowe w Holandii Przez Internet?

Jakie w ogóle mamy plany do wyboru? Ile to kosztuje? I co otrzymujemy?

Dla kont osobistych mamy do wyboru 3 plany:

 • easyBank
 • easyMoney
 • easyGreen

Opiszemy każdy plan po kolei, aby w pełni świadomie wybrać taki, jaki jest nam niezbędny do wykonywania codziennych płatności i operacji.

… I tak, podstawowe konto jest w EURO, natomiast w tym banku mamy do dyspozycji praktycznie wszystkie inne waluty w tym PLN (możliwość robienia przelewów PLN). A nawet jeśli będziemy dokonywać płatności kartą, przelewów i wypłat z bankomatów w EURO to wszystko automatycznie będzie przewalutowane.

Plan #1: easyBank

Istnieją pewne ograniczenia. Na przykład BRAK możliwości wysyłania przelewów natychmiastowych. Funkcja dostępna jest jedynie w pozostałych planach. Podobnie jest z przelewami SEPA, zatem konto jest przydatne, jeśli chcemy odbierać przelewy np. od innych użytkowników banku, ale nie przelejemy z konta zewnętrznego.

Istnieje możliwość wyrobienia karty Mastercard do konta. Karta jest w pełni funkcjonalna, możemy zatem płacić we wszystkich punktach handlowych, a także wypłacać pieniądze z bankomatów na całym świecie.

Plusem karty jest to, że istnieje możliwość dodania do: Apple Pay, Google Pay, FitBit Pay. A także brak prowizji przy płatnościach w tej samej walucie. W innych walutach np. w funcie czy dolarze obowiązuje standardowy przelicznik zgodnie z kursem Mastercard.

Dla kogo jest ten Plan?

 • Dla osób sporadycznie podróżujących, którzy nie korzystają z gotówki. I nie przychodzi mi żadna inna grupa, która zyskałaby w tym planie. Natomiast o wiele lepszym i najpopularniejszym planem jest następny.

Plan #2: easyMoney Personal

Plan warto wybrać, ponieważ posiada bardzo dużo darmowych funkcji, których zabrakło w poprzednim planie.

Konto w planie easyMONEY jest w pełni funkcjonalne! Możemy korzystać jak z każdego innego konta!

W ramach tego konta możemy otworzyć dodatkowo 25 subkont. Czyli jakieś dodatkowe rachunki dla bliskich, lub oszczędnościowe.

Co zyskujemy w tym planie?

 • Natychmiastowe przelewy (bez limitu) – bezpłatnie!
 • Darmowe, nielimitowane przelewy SEPA w całej EU. Zatem bezpiecznie można wysyłać i otrzymywać pieniądze np. z polskich kont bankowych. W przypadku przelewów na rachunek złotówkowy – nastąpi automatycznie przewalutowanie zgodnie z kursem banku.
 • Możliwość przyjmowania przelewów SWIFT, czyli przelewów walutowych z całego świata.
 • DARMOWA KARTA do konta. W przypadku tego planu nie musimy płacić za wydanie karty, a także nie ma żadnej miesięcznej opłaty. Istnieje możliwość wybrania 3 typów karty.
 • Wypłaty z bankomatów: €0.00 (uwaga! jedynie 10 w miesiącu, każda kolejna wypłata w miesiącu to koszt €0.99)
 • Płatności kartą we wszystkich punktach handlowych bez prowizji w lokalnej walucie. W przypadku innych walut standardowe przewalutowanie Mastercard.
 • Możliwość utworzenia konta dla dziecka lub konta oszczędnościowego.
 • Ustawianie celów oszczędnościowych.
 • Możliwość zamówienia eleganckiej Metalowej Karty.
 • i wiele innych ciekawych funkcji…

Zatem mimo opłaty miesięcznej możemy sporo zaoszczędzić np. na wypłatach z bankomatów lub przelewach. Tutaj w ogóle mamy możliwość realizować przelewy.

Dla kogo jest konto?

 • Konto świetnie się sprawdzi, dla osób mieszkających w Polsce, a także…
 • … dla osób mieszkających i pracujących w Niderlandach…
 • lub w jakimkolwiek innym kraju Unii Europejskiej.

>> Konto można założyć na tej stronie <<

Proces zakładania konta, a także samo konto można założyć poprzez aplikację. Na chwilę obecną istnieje możliwość korzystania z angielskiej wersji lub holenderskiej. Poniżej znajdziesz dodatkowe instrukcje. Jak założyć konto, jak pobrać aplikację, jak wybrać plan, jak zweryfikować tożsamość itd.


Plan #3: easyGreen Personal – Jak założyć konto bankowe w Holandii?

Ten plan kosztuje €16.99 miesięcznie i nie znalazłem większych różnic w podstawowych funkcjonalnościach pomiędzy poprzednim planem. Zatem zalecam wybrać Plan #2, czyli EasyMoney. Chyba, że chcesz korzystać z konta tylko w podróżach to wówczas PLAN #1 🙂


Jak założyć Konto Bankowe w Holandii Przez Internet? [INSTRUKCJA]

Jak założyć Konto Bankowe w Holandii? – Złóż wniosek online!

 

Krok #1: Odwiedź oficjalną stronę banku >>

Krok #2: Wprowadź numer telefonu na stronie, otrzymasz wiadomość SMS, w której znajdziesz link do pobrania aplikacji banku. (Patrz zdj. 1 oraz zdj 2. poniżej). UWAGA! Na telefonach, smarfonach lub tabletach może otworzyć się od razu strona do pobrania aplikacji. Wówczas pomijamy krok #2 i pobieramy aplikację jak w kroku #3.

UWAGA 2: Ze względu na rozwój aplikacji i częste aktualizacje poniższy proces oraz screeny mogą się różnić. Ostatnio bank uprościł proces rejestracji, więc od razu przechodzimy przez wszystkie kroki. Zakładanie konta jest bardzo intuicyjne i proste.

Kliknij “Sign up in 5 minutes” lub “Open a bank account” poniżej.

SMS powinien być o następującej treści:

Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii Przez Internet 2021
zdj 2.

Krok #3: Pobieramy aplikację na telefon, otwieramy aplikację.

Krok #4: Następnie wybieramy pakiet, z którego chcemy korzystać. Najlepiej bez wątpienia EasyBank.

Jak założyć konto bankowe w Holandii bez meldunku, przez Internet na firmę? Jeśli chcesz konto firmowe to wybierz opcję poniżej “Business Setup”.

Krok #5: Następnie wybieramy datę urodzenia.

Krok #6: Następnie pojawi się ekran główny, natomiast na chwilę obecną konto nie jest zweryfikowane, a także nie mamy wybranego planu.

Zatem musimy zweryfikować tożsamość. W moim przypadku zajęło mi to dosłownie 5 minut. Należy przygotować jeden z dokumentów:

 • dowód osobisty (ID card)
 • paszport (passport)
 • prawo jazdy (drive license)

Następnie z ekranu głównego, na dole wybieramy opcję PROFILE, oraz opcje, czyli “zębate kółko” w prawym górnym rogu – wykonaj w takiej kolejności w innym wypadku nie pojawi Ci się kolejna opcja.

Następnie wybieramy PERSONAL INFORMATION (patrz zdj 5.), wybieramy pierwszą opcję na liście i uzupełniamy takie dane jak: imię, nazwisko, e-mail, ponownie numer telefonu, adres zamieszkania.

Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii Przez Internet
zdj 4.

 

Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii Przez Internet
zdj. 5.

Weryfikacja tożsamości – konto w Holandii

Jak założyć konto bankowe w Holandii całkowicie online, przez internet? Dobra wiadomość jest taka, że możemy zweryfikować tożsamość poprzez aplikację mobilną. Podobnie jak w niektórych bankach w Polsce! Jest to bardzo dobra informacja!

Krok #7: Weryfikacja tożsamości – NAJWAŻNIEJSZA CZĘŚĆ – BEZ TEGO NIE ZAŁOŻYSZ KONTA, NIE WYBIERZESZ PLANU.

Wejdź w PROFILE >> USTAWIENIA >> PERSONAL INFORMATION (jak w kroku poprzednim)

Następnie wybierz: MAKE SURE YOU’RE SECURE (zdj. 6.) uzupełnij wymagane informacje oraz wybierz dokument np. dowód osobisty, czyli ID CARD (zdj. 7.).

W tym kroku będzie trzeba wykonać zdjęcie pierwszej strony dokumentu, drugiej strony dokumentu oraz nagrać krótkie Selfie i wypowiedzieć głośno cyfry, które pokażą się na ekranie, oraz obrócić głowę. Cyfry będzie trzeba wymówić po angielsku, zatem warto się przygotować. Są to podstawowe cyfry od 0 do 9. Aplikacja poinstruuje dokładnie co i w jakiej kolejności zrobić.

Warto znać podstawy języka angielskiego lub poprosić kogoś z rodziny/przyjaciół o pomoc.

Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii Przez Internet
zdj. 6.
Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii Przez Internet
zdj. 7.

PO 5 MINUTACH OTRZYMAŁEM POTWIERDZENIE:

Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii Przez Internet


Jaki wybrać plan? Jak włączyć odpowiedni plan?

Jak założyć konto bankowe w Holandii przez Internet? Wybór Planu…

Ok, mamy aplikację, mamy zweryfikowaną tożsamość, teraz zostaje nam wybrać Plan.

Musimy wejść w PROFILE (na dole) następnie >> USTAWIENIA (po góry po prawej – kółko zębate), następnie MY PLAN. W tej zakładce również możemy zmieniać sobie plany naszego konta w zależności od potrzeb.

Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii Przez Internet

Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii Przez Internet


Konto Bankowe w Holandii – Jak używać?

Jak zamówić kartę?

 

Na stronie głównej wejdź w zakładkę CARDS (patrz zdjęcie niżej).

Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii Przez Internet

 

Następnie wybierz GET A CARD:

Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii Przez Internet

 

Wybierz kartę jaką chcesz zamówić:

Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii Przez Internet

Metal Card – Piękna i unikalna metalowa karta, które robi wrażenie! Niestety jest dodatkowo płatna.

MASTER CARD CREDIT – Nazwa może trochę zmylić (credit), ale jest to zwykła, najzwyklejsza karta do konta 🙂

Maestro Debit – jest to firma zaraz obok VISA i MasterCard. Dla osób w Holandii: Ten typ karty jest wszędzie akceptowalny, nawet w punktach, gdzie nie akceptuje się Mastercard i VISA, zatem mieszkając/pracując lub planując pobyt w Niderlandach warto mieć Maestro Debit, żeby choćby zapłacić w Albert Hejinie lub innych punktach. Praktycznie każde konto bankowe w Holandii udostępnia karty Maestro. W Polsce z kolei może być problem z płatnościami taką kartą. Chociaż w większości punktów bez problemu zapłacimy. Zawsze można zamówić dwie karty w BunQ!

Wypełnij wymagane dane i aktywuj kartę.

Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii Przez Internet

 

To wszystko! Aby mieć Konto Bankowe w Holandii!


Jak przelać środki z dowolnego innego rachunku na konto bankowe w Holandii?

Aby otrzymać pieniądze na holenderskie konto wystarczy, że znajdziemy numer IBAN oraz BIC. Wysyłając przelew na te numery pieniądze dojdą na konto jako przelew europejski SEPA. Przelewy takie idą przeważnie 1-2 dni robocze, w zagranicznych bankach są bezpłatne, natomiast w polskich bankach może być pobierana prowizja np. 5 zł.

Przykład: Pan Roman robi przelew z polskiego banku PKO na konto holenderskie. Zapłaci 5 zł prowizji w polskim banku, natomiast holenderski bank nie pobiera prowizji.

Jak zrobić taki przelew w polskim banku? Wiadomo, każdy bank może mieć inne umiejscowienie tego. W niektórych bankach wystarczy wejść w formularz zwykłego przelewu – wpisać IBAN, wówczas automatycznie wybierany jest przelew europejski oraz z bazy danych wpisywany jest BIC. W innych bankach trzeba znaleźć odpowiednią zakładkę “przelew europejski SEPA” i powypełniać wszystkie informacje. Zatem najlepiej dowiedzieć się w swoim banku jak wygląda wykonanie przelewu na zagraniczne konto w Unii Europejskiej.

Przelew taki można wykonać już w EURO lub PLN (wówczas automatycznie nastąpi przewalutowanie).

Gdzie znajdę IBAN i BIC?

W aplikacji, na stronie głównej, kliknij MENU, a następnie w nowym okienku, u góry wybierz ADD MONEY. Jak poniżej na zdjęciu:

Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii Przez Internet

 

Następnie pojawią się 4 możliwości. My wybieramy Bank Transfer (SEPA) (jak poniżej na zdjęciu):

Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii Przez Internet

Pojawią się dane do przelewu na nasze konto.

Te dane możemy:

 • samodzielnie wypełnić jeśli chcemy przelewać pieniądze z polski lub innego konta bankowego,
 • podać pracodawcy – jeśli chcemy otrzymywać wynagrodzenie na holenderskie konto,
 • przekazać znajomym/rodzinie – jeśli chcemy otrzymać jakiś przelew,

Poniżej na zdjęciu przykład jak to wygląda:

Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii Przez Internet

UWAGA! Należy podać cały numer IBAN wraz z wszystkimi literami. IBAN dla Holandii zaczyna się od NL… i kończy cyframi. W NUMERZE POJAWIAJĄ SIĘ LITERY. TAK WYGLĄDAJĄ NUMERY JEŚLI CHODZI O KONTO BANKOWE W HOLANDII.

Przykład jak zrobić przelew z konta w mBanku

Po prostu wybieramy opcję: Przelew na konto w Polsce lub UE. Bank automatycznie rozpozna typ przelewu po numerze rachunku. Więc po prostu wpisujemy numer taki, jaki się pojawił – w całości.

konto w Holandii

 

Jak widzicie przelewy SEPA w mBanku są darmowe i niezwykle proste. Jeśli ktoś chciałby od razu zmienić konto i założyć w mBanku to na tej stronie znajdziecie jakieś ciekawe promocje >>

Przy przelewie należy wybrać walutę EUR jeśli chcemy skorzystać z przelewu SEPA. Wówczas bank przewalutuje nam odpowiednią liczbę PLN i prześle na konto w Holandii.

Płacąc kartą holenderską w Polsce wszystkie transakcje również będą automatycznie przewalutowane. Tak samo jak wypłaty z bankomatu czy przelewy na konto w PL.


Numery rachunków w UE – krótki przewodnik

WAŻNA INFORMACJA O NUMERACH RACHUNKÓW BANKOWYCH W UE.

Każdy kraj ma inne numery rachunków, w niektórych krajach występują dodatkowo litery, nie tylko cyfry. Numer IBAN to numer konta bankowego poprzedzony dwoma literami oznaczającymi kraj.

Przykładowy numer IBAN (konto bankowe w Holandii): NL BUNQ 0000 00000 01

Przykładowy numer IBAN (rachunek bankowy w Niemczech): DE89370400440532013000

Przykładowy numer IBAN dla Polski: PL60370900550454013000224444

Aby ze zwykłego numeru konta stworzyć IBAN wystarczy dodać przed numerem: “PL” (dla numerów w Polsce). Jak widzicie numer niemiecki też się różni, jest krótszy. Każdy kraj ma inną formę numeru bankowego, natomiast zasada tworzenia numerów IBAN jest taka sama.

W przelewach europejskich SEPA, zawsze posługujemy się numerami IBAN!

Natomiast kod BIC jest stałym numerem przypisanym do każdego banku. Ten numer również należy wpisać w odpowiednim formularzu do przelewu. Konto w Holandii posiada: BUNQNL2AXXX
Przy zlecaniu przelewów z mBanku – numer BIC uzupełniany jest automatycznie – wystarczy podać numer konta IBAN. Zatem polecam też zmienić sobie konto w Polsce na mBank – TUTAJ MOŻNA ZAŁOŻYĆ KONTO ONLINE >>


Jak zrobić przelew z holenderskiego konta na Polskie lub inne?

Najpierw otwórz konto bankowe w Holandii. Następnie w aplikacji, na stronie głównej wybierz MENU, następnie PAY.

 • wpisz kwotę
 • wybierz walutę – Choose Currencymożliwość wyboru PLN! (jak poniżej)

konto w Holandii

 • następnie wybierz: Choose Recipient

W kolejnym okienku wybierz ENTER IBAN.

I wpisz po prostu numer rachunku, nazwę odbiorcy i resztę danych.

Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii Przez Internet

 


Ps. Tak, konto niestety jest płatne (JAK KAŻDE INNE, NAWET W POLSCE) i jest to jedyny minus. Natomiast czasami lepiej za coś zapłacić, mieć coś pewnego, bezpiecznego i w pełni funkcjonalnego – niż stracić wszystkie pieniądze w darmowych, niepewnych rozwiązaniach.

Jak założyć konto bankowe w Holandii? Plany konta ciąg dalszy.

Ogólnie do wyboru mamy 3 plany: (Jak założyć konto bankowe w Holandii online?)

Pierwszy EasyBank: €2,99 / miesięcznie

Drugi: €7,99 płatność miesięczna – pełna funkcjonalność, darmowa karta, darmowe przelewy i wypłaty z bankomatów. Zdecydowanie najbardziej rozsądny wybór.
Trzeci €16,99 miesięcznie – szczerze mówiąc nie wiem czym się różni od drugiego – ciężko mi było znaleźć jakieś konkretne informacje dotyczące tych najważniejszych, podstawowych funkcji,
więc zdecydowanie nie polecam.
Uwaga! Podane kwoty mogą się minimalnie różnić w zależności od lokalizacji, z której zakładasz konto!
Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii

FAQ – Najczęstsze zadawane pytania – Konto w Holandii

Jak założyć konto bankowe w Holandii przez Internet jeśli mieszkam w Polsce?

Powyższa instrukcja ma zastosowanie w absolutnie każdej sytuacji. Jeśli mieszkasz w Polsce to bez problemu możesz skorzystać z powyższej instrukcji, w której krok po kroku wytłumaczyliśmy jak założyć konto bankowe w Holandii online. Nawet jeśli aktualnie przebywasz w innym kraju lub całkowicie poza Unią Europejską to z powodzeniem możesz wykorzystać nasze wskazówki, aby otworzyć konto bankowe w Holandii.

Cały proces przebiega w 100% online, więc wystarczy jedynie połączenie z internetem i w miarę nowoczesny telefon, na który będziemy mogli pobrać aplikację.


Czy konto bankowe w Holandii zapewnia ochronę przed komornikiem?

W świetle przepisów prawa w Polsce, a także w UE komornik nie ma takich kompetencji, aby zajmować i ściągać środki z zagranicznych kont bankowych. Zatem komornik nie może zająć takiego konta bankowego. W tym przypadku mamy do czynienia ze 100% gwarancją bezpieczeństwa pieniędzy.


Czy ten Bank jest bezpieczny i wiarygodny? Jak założyć konto bankowe w Holandii bez meldunku, przez Internet na firmę?

Prawo w UE, a w szczególności w Holandii (w królestwie Niderlandów) jest o wiele bardziej restrykcyjne, zatem bank musi spełniać mnóstwo warunków. Zapewnia to niebywałe bezpieczeństwo bankowości w Holandii. Mając to na uwadze oraz biorąc pod uwagę doświadczenia nasze, a także naszych czytelników z całą odpowiedzialnością możemy zagwarantować Państwu, że bank jest bezpiecznym i pełnoprawnym bankiem.

Warto zwrócić uwagę, że bank bardzo dobrze się rozwija oraz prosperuje. Co dowodem może być ostatnie wejście na rynek Francji oraz możliwość korzystania z numerów kont IBAN przypisanych dla Francji.


Czy pracując w Holandii mogę otworzyć to konto bankowe w Holandii, które opisujecie?

Konto, które opisujemy jak najbardziej można wykorzystać do przyjmowania wynagrodzenia za pracę w Holandii, a także do płacenia przy codziennych zakupach. Istnieje możliwość wyrobienia sobie karty Maestro – osoby, które mieszkają w Holandii dobrze wiedzą, że ten typ karty jest bardzo przydatny, ponieważ w wielu punktach zapłacimy tylko i wyłączenie kartą Maestro. Niektóre punkty nie akceptują Mastercard oraz VISA, zatem wybór tej karty jest bardzo dobrym ruchem, ponieważ nie będziesz ograniczony w Holandii.

Jak założyć konto bankowe w Holandii? Powyżej jest pełna instrukcja krok po kroku jak to zrobić. Przejdź bezpośrednio do punktu pierwszego – jak pobrać aplikację oraz zweryfikować tożsamość >>

Warto założyć konto BUNQ oraz posiadać holenderski numer konta. Po pierwsze konto jest darmowe lub bardzo niskie opłaty są związane z prowadzeniem tego konta, po drugie podając konto w Holandii naszemu pracodawcy o wiele szybciej będziemy otrzymywać przelewy za wynagrodzenie. Szczególnie jest to istotne dla osób, które otrzymują tygodniówki. Często pracodawca robi przelew w piątek, ale ze względu na złe konto wypłata przychodzi w poniedziałek lub wtorek. Mając konto bankowe w Holandii możemy otrzymywać przelew praktycznie od razu.


Masz pytania? Napisz w komentarzu! – Sekcja dyskusyjna

jak założyć konto bankowe w Holandii

 


TAGI: konto w holandii, konto bankowe w holandii, jak załozyć konto bankowe w holandii przez internet?.

4.9/5 - (137 votes)

Sekcja Komentarzy: Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii Przez Internet? Poradnik Krok Po Kroku

 1. witam. zrobilem wszystko zgodnie z instrukcją ale nie mogę zamowic karty nie mam takiej opcji jak rownież numeru konta

  1. Cześć, możesz wysłać nam screen Twojego widoku z aplikacji na maila: kontakt (at) najlepszebankowe.pl – u mnie w aplikacji jest wszystko po staremu, ale może masz inne urządzenie. Zaktualizuję instrukcję jak zobaczę co i jak. Pozdrawiam – Roman 🙂

 2. Witam jak zaloze konto firmowe za granica jak wyglada sprawa z Biała Lista czy firmy nie robia problemu i placa??

  1. Biała lista dotyczy jedynie transakcji z podatkiem VAT oraz powyżej 15 tyś. Jeśli firma jest zarejestrowanym podatkiem VAT w Polsce to raczej konto zagraniczne do płatności od polskich kontrahentów nie będzie dobrym rozwiązaniem. Zalecamy kontakt z profesjonalnym radcą podatkowym w tym zakresie. Pozdrawiamy Redakcja NB.pl

  1. Obowiązki podatkowe ustalane są na podstawie rezydencji podatkowej osoby fizycznej lub prawnej, a nie lokalizacji konta bankowego. Pozdrawiamy Redakcja NB.pl

  1. Dzień dobry, tak, oczywiście. Jeśli bank w Chinach realizuje przelewy SWIFT to bez problemu taki przelew dojdzie do holenderskiego banku. Pozdrawiamy

 3. Witam. Mam zamiar otworzyć sklep internetowy. Czy moi klienci będą mogli płacić bez problemów za moje towary na to konto ?

  1. Witam, tak, bez problemu można robić przelewy na to konto płacąc bezpośrednio przelewem. Można również podpiąć to konto pod dowolną bramkę płatniczą w Polsce, pobierać opłaty w lokalnej walucie, a bramka płatnicze będzie to przelewać na konto. Korzystamy z takiego rozwiązania na naszym jednym sklepie internetowym, zatem jest to potwierdzona informacja. W razie dodatkowych pytań – prosimy o kontakt e-mail. Pozdrawiam, Roman.

  1. Holenderskie banki nie widnieją w polskim systemie OGNVIO, zatem komornik nie ma możliwości, aby namierzyć takie konto. Ponadto nie ma takich uprawnień, aby blokować konta w zagranicznych bankach. Dopiero Europejski Tytuł Egzekucyjny mógłby spowodować zajęcie zagranicznego konta w obrębie UE.

Zostaw komentarz!

Dowiedz się jak założyć konto w Holandii przez internet. W celu uzyskania dokładnej instrukcji wybierz kraj, w którym aktualnie przebywasz: