Jak założyć konto bankowe na Cyprze bez meldunku?

Jak założyć konto bankowe na Cyprze? Czy wymagany jest meldunek? Czy można założyć konto bankowe na Cyprze przez internet?

Na wszystkie pytania i wątpliwości znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule. Przedstawimy sposoby na założenie konta bankowego na Cyprze, a także najlepsze alternatywy.

Wstęp: Konto bankowe na Cyprze

Cypr to cudowny, mały kraj wyspiarski położony na Morzu Śródziemnym. Słynie z pięknej pogody, jedzenia, historycznej architektury oraz niesamowitych krajobrazów. Dla wielu osób jest to raj podatkowy, miejsce do hazardu, gdzie pełno legalnych kasyn, luksusowych hoteli oraz atrakcji turystycznych.

Cypr znany jest również z atrakcyjnych warunków do prowadzenia biznesu, dlatego wiele spółek technologicznych, finansowych czy internetowych swoją siedzibę ma właśnie w tym kraju. Dodatkowo Cypr należy do Unii Europejskiej, a także do strefy euro, dzięki temu walutą jest dobrze znane nam Euro.

Bez względu na to czy jesteś studentem, chcesz pracować na Cyprze, otworzyć biznes czy zainwestować – ten poradnik jest dla wszystkich osób, które chcą otworzyć konto bankowe na Cyprze.

Konto bankowe na Cyprze – przez internet

Czy nierezydent może założyć konto bankowe na Cyprze? Tak, każdy obywatel Unii Europejskiej po spełnieniu kilku warunków oraz dostarczeniu dokumentów może otworzyć konto bankowe na Cyprze. Niestety, nie ma możliwości, aby przejść przez ten proces w 100% online. Zatem konieczna będzie wizyta w oddziale banku na wyspie.

Jednak mamy też dobrą wiadomość, dla wszystkich osób, które chcą mieć zagraniczne konto bankowe w EURO. Istnieje szereg innych rozwiązań, dzięki którym możliwe jest otwarcie prawdziwego konta bankowego całkowicie przez internet, bez konieczności posiadania meldunku czy pracy w obcym kraju.

Konto założyć oraz zweryfikujesz swoją tożsamość przez aplikację mobilną. Poniżej przedstawiamy instrukcje jak założyć zagraniczne konta bankowe, w wybranej walucie (w tym w EURO oraz w wybranym kraju) przez internet.

Proces otwarcia takiego konta to przeważnie 10 – 15 minut! Otrzymamy również w pełni funkcjonalną kartę Mastercard lub VISA, a przelewy w euro realizowane są dokładnie na tych samych zasadach i trwają tyle samo czasu co w dowolnym europejskim banku (za wyłączeniem krajów poza strefą EURO np. Polska, Czechy).

Konto bankowe na Cyprze – wizyta osobista

Co będzie potrzebne do otwarcia konta bankowego na Cyprze?

Jeśli chcesz otworzyć konto bankowe na Cyprze nie musisz posiadać rezydencji. Wystarczy, że skompletujesz poniższe dokumenty, które są obowiązkowe w celu otwarcia konta bankowego dla nierezydenta:

  • dokument tożsamości (paszport lub dowód osobisty),
  • specjalny dokument z referencjami z banku w kraju ojczystym,
  • dokument potwierdzający nasz adres na Cyprze (np. rachunek za media),
  • wypełnienie ankiety w ramach KYC oraz AML,
  • informacje dlaczego chcesz założyć konto na Cyprze i w jakim celu będzie wykorzystywane,

Oczywiście w przypadku firm lista dokumentów oraz wymagań może być inna. W tym celu najlepiej skontaktować się z wybranym bankiem przed wizytą w oddziale oraz ustalić wszelkie szczegóły.

Najlepsze i największe banki na Cyprze

Duży procent banków na Cyprze nastawione jest głównie na biznes i inwestorów. Dlatego możemy znaleźć bardzo szeroką ofertę dla dużych graczy. Mimo wszystko możemy również znaleźć wiele ciekawych ofert dla zwykłych klientów prywatnych.

Są wśród nich między innymi: atrakcyjne konta bankowe, pożyczki, ubezpieczenia, dobra obsługa, bankowość online oraz bankomaty. Jednym słowem wszystko co dobrze jest nam znane z naszego kraju. W tym względzie Cypr nie odbiega od standardów bankowości.

Na Cyprze możemy wyróżnić w zasadzie 3 największych graczy, którzy oferują wszystkie wymienione opcje. Są to: Hellenic Bank, Bank of Cyprus oraz Alpha Bank.

Poniżej postaram się pokrótce opisać wymienione banki.

  • Alpha Bank – dużym plusem banku jest możliwość załatwienia wszystkich spraw w języku angielskim, który jest dość powszechnie stosowany. Bank udostępnia szereg produktów zarówno dla klientów biznesowych, korporacyjnych jak i prywatnych. W ofercie banku znajdziemy na przykład: bankowość online, bankowe aplikacje mobilne do zarządzania kontami, karty z cashbackiem, rozbudowaną sieć bankomatów i oddziałów w całym kraju.
  • Hellenic Bank – w tym przypadków również mamy możliwość korzystania z anglojęzycznej obsługi. Bank posiada liczne oddziały w największych miastach oraz sieć bankomatów na terenie całego kraju. Hellenic Bank jest dość nowym bankiem, który w tak krótkim czasie bardzo spektakularnie się rozwinął. Bank oferuje wiele rodzajów rachunków rozliczeniowych zarówno dla pracowników tymczasowych, długoterminowych jak i studentów, uczniów. Plusem są bogata oferta kart do konta oraz niskie prowizje i opłaty.
  • Bank of Cyprus – to największa grupa finansowa w kraju. Znajdziemy tutaj szerokie spektrum usług, w tym: rachunki bieżące, rozliczeniowe, oszczędnościowe, wielowalutowe, pożyczki, ubezpieczenia, produkty inwestycyjne czy usługi dla biznesu. Dużą zaletą banku jest posiadanie oddziałów w innych krajach (np. Rumunia, Grecja, Rosja, Ukraina, a nawet Chiny). Dzięki temu istnieje możliwość otwarcia rachunku w tym banku w jednym z zagranicznych oddziałów przed przyjazdem na Cypr.

Wirtualny banki internetowe – alternatywa dla konta na Cyprze

W wielu przypadkach nie jest wymagane posiadanie konta w lokalnym banku na Cyprze. Cypr jako kraj Unii Europejskiej należący do strefy Euro jest elastyczny pod względem finansowym. To znaczy, że wiele firm czy instytucji nie robi problemów z przelewami na konta w innych krajach.

Jeśli nie masz możliwości przyjazdu na Cypr, nie masz wymaganych dokumentów lub po prostu Twój wniosek o konto został odrzucony, a potrzebujesz konta w Euro to śmiało możesz założyć konto w dowolnym europejskim internetowym banku.

Na naszym blogu opisywaliśmy już kilka prawdziwych banków, które oferują założenie konta w 100% online, bez przyjazdu i wymaganych dokumentów. Takie konta można założyć między innymi w Holandii czy Niemczech.

Konto jest w pełni funkcjonalne, w Euro, zatem przelewy z innych krajów w strefie Euro odbywają się dokładnie na tych samych zasadach. Czas realizacji takiego przelewu jest taki sam jak w przypadku przelewów między dwoma bankami w jednym kraju.

Konto bankowe na Cyprze a komornik

Czy należy do systemu OGNIVO? Czy może zostać zajęte przez komornika?

Odpowiedź jest prosta – Nie, nie może zostać zajęte. Konta zagraniczne nie są widoczne w systemie OGNIVO, za pośrednictwem którego – komornik może namierzyć dowolne konto bankowe w Polsce. System OGNIVO jest jedynie polskim systemem i funkcjonuje w obrębie instytucji z siedzibą w Polsce.

UWAGA! Zakładając konto w procesorach płatniczych z polskim numerem IBAN – komornik może namierzyć takie konto. Jedynie konta w innych walutach (Euro, GBP czy USD) nie są widoczne w OGNIVO, ponieważ posiadają inny IBAN.

Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: Konto bez komornika – czy komornik może zająć konto bankowe?

POLECAMY ZAGRANICZNE KONTA BANKOWE
KTÓRE ZAŁOŻYSZ W 100% ONLINE!
Jak założyć konto bankowe przez internet w Holandii wraz z kontem EURO oraz możliwością przelewów walutowych - w tym PLN? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć międzynarodowe konto bankowe online, z tanimi przelewami walutowymi (ponad 50 walut w tym: PLN)? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć konto bankowe w Niemczech bez meldunku przez internet? WIĘCEJ: [INSTRUKCJA] NA TEJ STRONIE

-

Oceń artykuł: 4.8 / 5 (29 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments