Jak otworzyć konto bankowe w Singapurze? [PORADNIK]

Jak otworzyć konto bankowe w Singapurze? Istnieją w zasadzie dwa sposoby, które dokładnie omówimy sobie w niniejszym wpisie. Pierwszym sposobem, który jest zdecydowanie najwygodniejszy to założenie konta przez internet.

Aktualnie jest to możliwe z Międzynarodowym Kontem Bankowym, zarówno konto prywatne w dolarze singapurskim, jak i konto biznesowe.

Wstęp: Konto bankowe w Singapurze

Singapur bez wątpienia jest jednym z najlepszych krajów na świcie do życia, a szczególnie do prowadzenia biznesu. Państwo bogate finansowo, które przyciąga inwestorów i biznesmenów z całego świata.

Bardzo dobry klimat i bliskość wszystkich egzotycznych, azjatyckich krajów sprawia, że jest to niezwykle popularny kierunek. Podatki w Singapurze są jednymi z najniższych na całym świecie.

Jeśli potrzebujesz konto bankowe w Singapurze prowadzone w dolarze singapurskim [SGD]. To masz możliwość otwarcia takiego konta przez internet lub na miejscu.

Bez względu na to jaką formę wybierzesz będzie to w pełni funkcjonalne konto bankowe. Zakładając konto przez internet otrzymamy powiem dane do przelewów tak jakbyśmy zakładali konto na miejscu.

Umożliwi to przyjmowanie płatności, przelewów bezpośrednio w lokalnej walucie (dolar singapurski), a także płacenie do wszelkich urzędów czy instytucji. Na takie konto bez problemu przyjmiemy wynagrodzenie za pracę w Singapurze, stypendium, emeryturę lub przelew za fakturę od lokalnego kontrahenta.

Numer IBAN, dane bankowe oraz adres to wszystko będzie w singapurskim banku.

Jak założyć konto bankowe w Singapurze przez internet?

Pierwszym sposobem jest założenie konta w międzynarodowym banku. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule, w którym znajdziecie również pełną instrukcją jak krok po kroku otworzyć takie konto – Międzynarodowe konto bankowe.

Największymi zaletami takiego rachunku są:

  • możliwość założenia konta z dowolnego miejsca na świecie w zaledwie 10-15 minut (100% online),
  • brak konieczności przedstawiania dokumentów (w przypadku drugiego sposobu będzie dużo dokumentów, a tutaj wystarczy jedynie dowód osobisty),
  • poza kontem w dolarach singapurskich możemy zakładać inne konta walutowe (dostępnych jest około 54 światowych walut w tym PLN),
  • dowolnie możemy przelewać pieniądze między kontami walutowymi z bardzo atrakcyjnymi kursami wymiany walut,
  • możemy zamówić kartę VISA wielowalutową, dzięki jednej karcie możemy płacić w dowolnej walucie,
  • i wiele innych…

Poniżej zdjęcie (jako dowód), że to rozwiązanie zapewnia możliwość otwarcia konta w dolarach singapurskich:

konto bankowe w singapurze

Jak otworzyć konto bankowe w Singapurze na miejscu?

Poza internetowym rozwiązaniem oczywiście możemy otworzyć rachunek w tradycyjnym banku. W tym celu jednak konieczna będzie wizyta w Singapurze.

Nie ma możliwości, aby nierezydent otwierał konto bankowe w tradycyjnym banku przez internet.

Jedynie Międzynarodowe Konto Bankowe umożliwia otwarcie takiego konta zdalnie, ponieważ bank jest pewnego rodzaju pośrednikiem pomiędzy klientem, a bankiem lokalnym w Singapurze.

Konto bankowe w Singapurze – jakie dokumenty?

Generalnie proces otwierania konta bankowego w Singapurze w lokalnym banku jest dość prosty. Nawet jeśli bank umożliwi rozpoczęcie procesu rejestracji przez internet to i tak wymagana będzie wizyta oraz dostarczenie poniższych dokumentów:

  • paszport (data ważności nie może być krótsza niż 6 miesięcy),
  • zaświadczenie od pracodawcy lub uczelni,
  • dowód adresu zamieszkania (rachunek za media, wyciąg bankowy lub umowa najmu lokalu),
  • opcjonalnie mogą być wymagane inne dokumenty (listy polecające, paski wypłaty) – w zależności od banku.

Zanim zdecydujesz się otworzyć rachunek w konkretnym banku dobrą praktyką będzie kontakt z bankiem, aby potwierdzić dokładnie jakie dokumenty będą nam potrzebne.

Czy konto bankowe może otworzyć nierezydent?

Tak, w większości banki singapurskie nie robią problemów z otwieraniem kont. Natomiast będzie konieczność udowodnienia tożsamości, osobista wizyta, a także musimy udowodnić powiązania z krajem (praca, studia, biznes).

Podsumowanie

Konto bankowe w Singapurze dostępne jest praktycznie dla każdego, dzięki internetowym rozwiązaniom (Międzynarodowe Konto Bankowe).

Możemy również otworzyć konto bezpośrednio w Singapurze bez internetowych pośredników, natomiast konieczna będzie wizyta w oddziale banku w Singapurze oraz dowód powiązań z krajem.

Z perspektywy ludzi mieszkających w Polsce lub innych krajów najlepszym rozwiązaniem wydaje się być założenie konta bankowego opisanego jako sposób 1. Szczegółową instrukcję można znaleźć na tej stronie: Międzynarodowe Konto Bankowe – jak założyć krok po kroku?

Oceń artykuł: 4.9 / 5 (37 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments