Hostinger opinie – czy warto? Jaki pakiet wybrać?

Hostinger opinie – czy warto wykupić hosting w tej firmie? Jaki wybrać pakiet?

W tym artykule nie tylko omówmy sobie wszystkie wady i zalety Hostingera, ale również podpowiemy jaki pakiet wybrać. Na tej stronie znajdziesz aktualne promocje nawet do 75% SPRAWDŹ TUTAJ >>

Hostinger Opinie – Krótko o firmie

Hostinger (oficjalna strona) istnieje na rynku od 2007 roku. Początkowo oferował bezpłatne usługi hostingowe, z czasem ewoluował w stronę profesjonalnego dostawy hostingu współdzielonego i hostingu w chmurze.

Obecnie firma jest światowym liderem, oferuje wysokiej jakości hosting w bardzo niskich cenach (w porównaniu do konkurencji).

Bez względu na to czy jesteś osobą początkującą, a Twoja strona internetowa dopiero zyskuje na popularności czy reprezentujesz firmę, która obsługuje duży ruch na stronie WWW. Hostinger będzie odpowiednim rozwiązaniem w rozsądnej cenie.

Hostinger zapewnia bardzo szybkie serwery co również zdecydowanie przekłada się na pozycjonowanie i SEO. Aby ułatwić wybór przygotowaliśmy kompletną recenzję i opis planów hostingowych.

Warto pamiętać! Hostinger oferuje często promocje, w których wykupując hosting na dłuższy okres czasu możemy zaoszczędzić nawet 75%!

SPRAWDŹ AKTUALNE PROMOCJE NA HOSTINGER >>

Hostinger – cena do jakości

Odpowiedni hosting wraz z dobrze dobranym planem jest kluczem do sukcesu każdej witryny internetowej. Z jednej strony nie warto kupować hostingu zbyt taniego, ponieważ strona będzie działać wolno, a także często będą pojawiać się błędy 5xx.

Z drugiej strony nie warto przepłacać i kupować zbyt dobrego hostingu, którego zasobów nie będziemy wykorzystywać w optymalny sposób.

Generalnie Hostinger jest na pierwszym miejscu na naszym Rankingu Hostingów. Głównym powodem, dla którego firma ta jest liderem w naszym zestawieniu to przede wszystkim najlepszy stosunek ceny do jakości, wysoki standard obsługi klienta, prosty i intuicyjny panel zarządzania hostingiem, integracja z wieloma zewnętrznymi usługami np. Cloudflare.

Co więcej, aktualnie podstawowy, najtańszy hosting możemy wykupić już od zaledwie 3,99 zł miesięcznie (przy zakupie na 48 miesięcy). Ogólna zasada jest taka, że im dłuższy okres hostingu tym wychodzi taniej w ujęciu miesięcznym.

SPRAWDŹ AKTUALNE PROMOCJE NA HOSTINGER >>

Hostinger Opinie – Wady i zalety

Zacznijmy na początku od najważniejszych zalet Hostingera, w dalszej części przedstawimy również wady.

Hostinger Opinie ZALETY

Szybki czas ładowania (Hostinger Opinie)

Jak powszechnie wiadomo szybkie strony mają przewagę w pozycjonowaniu. Szybkość ładowania strony to dość kluczowy wskaźnik, który bierze pod uwagę np. wyszukiwarka Google przy pozycjonowaniu.

Zatem warto zadbać o odpowiedni czas ładowania oraz wczytywania skryptów. Bez odpowiedniego hostingu trudniej będzie osiągnąć dobre wyniki. Szybka strona to również komfort dla odwiedzających. Nie raz na pewno zdarzyło Ci się wyjść ze strony, która ładuje się długo lub w ogóle.

Gwarancja zwrotu pieniędzy

W większości firm standardem jest 14 dniowy okres, w ramach którego można ubiegać się ewentualnie o zwrot. W przypadku Hostingera mamy na to aż 30 dni. Można wypróbować hosting, a jeśli nie spełni naszych oczekiwań firma zwróci pieniądze bez zadawania zbędnych pytań.

Domena w cenie 

Wykupując hosting możemy od razu zarezerwować sobie domenę i w większości pakietów będzie całkowicie bezpłatna. To duże ułatwienie posiadać hosting i domenę w jednej firmie, w jednym miejscu.

Darmowy kreator stron WWW

Ta funkcja na pewno przyda się osobom początkującym, które chcą postawić prostą stronę internetową bez dodatkowego wydawania pieniędzy. Hostinger współpracuje z firmą Zyro, dzięki temu otrzymasz darmowy dostęp do jednego z najlepszych kreatorów strony internetowych.

Kreator świetnie sprawdzi się przy tworzeniu prostych stron firmowych. Znajdziemy tam ponad 100 szablonów, a także możliwość budowania struktury na zasadzie „przeciągnij i upuść”.

Tak czy inaczej, rozwiązanie to pozwoli Ci zaoszczędzić kilka tysięcy złotych. Zamiast wynajmować agencję interaktywną lub informatyka możesz w prosty sposób zrobić swoją pierwszą stronę internetową.

Prosty w obsłudze

I tutaj trzeba przyznać w 100% rację! To prawda, Hostinger jest niezwykle prosty w obsłudze, na innych hostingach często trzeba szukać jakiejś funkcji ukrytej w panelu admina, instalować skrypty ręcznie czy korzystać z konsoli. Na Hostingerze wszystko jest intuicyjne i proste w obsłudze. Wszystko jest w jednym miejscu, zatem bardzo łatwo i szybko można nauczyć się administracji hostingiem.

SPRAWDŹ AKTUALNE PROMOCJE NA HOSTINGER >>

Hostinger Opinie WADY

Brak infolinii

Wiele osób i firm lubi załatwiać sprawy szybko i przez telefon. Czasami łatwiej wytłumaczyć coś w rozmowie niż pisząc maila niż wiadomość na czacie. Niestety w przypadku Hostingera nie ma takiej możliwości, zatem pozostaje nam jedynie kontakt w formie pisemnej (e-mail lub czat).

Ograniczenia lub braki w niektórych planach

W przypadku najtańszego planu mamy tak naprawdę hosting współdzielony, który jest bardzo ograniczony, w przypadku małych firm w ogóle nie opłaca się wykupować najtańszego planu.

Ten plan dedykowany jest raczej osobom, które chcą uczyć się na hostingu pewnych rzeczy niż do obsługi strony internetowej. (Hostinger Opinie)

W najtańszych planach również brakuje kilku funkcji np. brak codziennych kopii zapasowych, brak Cloudflare lub CDN.

Hostinger Opinie – Pakiety

Jak każda firma, która oferuje hostingi i serwery – w przypadku Hostingera również możemy znaleźć wiele różnych pakietów. Każdy z nim oferuje unikalne funkcje, które będą przydatne w zależności od naszych konkretnych potrzeb.

Niestety, nie ma możliwości, aby skorzystać z darmowego planu. Natomiast plan Single jest na tyle tani, że wypróbowanie lub nauka na tym planie nie powinna być dla nikogo dużym obciążeniem finansowym.

Hosting Współdzielony (Hostinger Opinie)

Hosting Współdzielony – jak sama nazwa wskazuje w rzeczywistości współdzielimy zasoby z innymi użytkownikami. Jest to najtańsza forma hostingu, aczkolwiek generuje pewne ryzyko.

Jeśli inna osoba korzysta ze swojego konta w niewłaściwy sposób np. wysyła SPAM lub dokonuje innych ataków – to i nasza strona może „oberwać” np. poprzez wpis serwera na czarną listę.

Kolejny minusem tego typu rozwiązań jest to, że strony mogą ładować się tam wolniej. (Współdzielimy zasoby z innymi użytkownikami, więc jeśli jedna strona jest bardziej obciążona – inne na tym mogą tracić).

W Hostingerze mamy do wyboru trzy plany hostingu współdzielonego: Single, Premium oraz Business.

SPRAWDŹ AKTUALNE PROMOCJE NA HOSTINGER >>

Plan Single – Hostinger Opinie

Najtańszy pakiet w Hostingerze ceny zaczynają się już od 3,99 zł miesięcznie (przy zakupie z góry na 48 miesięcy) lub 25,99 zł miesięcznie (jeśli będziemy płacić co miesiąc).

W ramach pakietu otrzymamy: 30 GB przestrzeni na dysku SSD, możliwość uruchomienia 1 strony, przepustowość 100 GB, 2 bazy danych MySQL, 1 konto e-mail.

BRAK: darmowej domeny, codziennych kopii zapasowych oraz dostępu SSH.

PRZEZNACZENIE: testowanie lub nauka

SPRAWDŹ AKTUALNE PROMOCJE NA HOSTINGER >>

wybór pakietów

Plan Premium

Kolejnym pakietem jest Plan Premium, który zapewnia już znacznie większe możliwości. Idealnie na

W ramach pakietu otrzymamy: 100 GB pamięci SSD, do 100 kont e-mail, darmową domenę, nieograniczoną przepustowość i wiele więcej. Ceny zaczynają się już od 7,99 zł miesięcznie.

BRAK: codziennych kopii zapasowych

PRZEZNACZENIE: mały blog lub strona-wizytówka firmowa

SPRAWDŹ AKTUALNE PROMOCJE NA HOSTINGER >>

Hostinger

Plan Business

W opcji Business mamy już dostęp do wszystkiego co potrzeba, aby prowadzić porządną firmową stronę, mały serwis lub niewielki sklep internetowy. W ramach tego pakietu otrzymujemy: czterokrotnie większa moc obliczeniową, 200 GB pamięci SSD, a także automatyczne codzienne kopie zapasowe.

PRZEZNACZENIE: mały serwis internetowy, strona firmowa lub niewielki sklep e-commerce

Ceny zaczynają się już od 15,99 zł miesięcznie!

SPRAWDŹ AKTUALNE PROMOCJE NA HOSTINGER >>

opinie

Hosting w Chmurze 

Hosting w chmurze jest to już „level” wyższy. W przypadku tych planów otrzymujemy dedykowane IP serwera – oznacza to, że otrzymujemy zasoby na wyłącznosć, a także nikt nie „zepsuje” opinii naszego hostingu, ponieważ mamy go na własny użytek. Ponadto obsługa strony jest dynamicznie przydzielana do najmniej obciążonego serwera w klastrze co zapewnia większą elastyczność i łatwiejszą skalowalność.

Przekłada się to w oczywisty sposób na szybkość działania strony internetowej. Pakiety w chmurze dedykowane są dla większych blogów, stron czy sklepów internetowych. Ceny oczywiście również są znacznie wyższe!

Hostinger opinie

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na jakiej zasadzie działa hosting w chmurze to polecam ten artykuł: https://spidersweb.pl/2020/08/hosting-w-chmurze.html

Hostinger Opinie – Czy warto?

Hostinger Opinie: Hostinger to bez wątpienia najlepsza alternatywa jeśli porównujemy funkcje i jakość w stosunku do ceny. Znajdziemy pakiety zarówno do testowania, nauki, do mniejszych projektów, a także do dużych stron i sklepów.

W zależności od potrzeb możemy wybierać pakiety. W trakcie trwania usługi bez problemu możemy zmieniać pakiety na wyższe (jeśli wybrany pakiet jest niewystarczający i ruch na Twojej stronie jest znacznie większy).

Zdecydowanie najbardziej opłaca się wykupić plan w Hostingerze z myślą o dłuższym okresie. Przy 48 miesiącach mamy tak naprawdę najkorzystniejszą cenę. Zawsze mamy 30 dni na ewentualny zwrot pieniędzy jeśli Hostinger nie spełni naszych oczekiwań, zatem jak najbardziej warto przetestować ten hosting.

SPRAWDŹ AKTUALNE PROMOCJE NA HOSTINGER >>

Faktura za hosting w Hostinger

Przy zamawianiu hostingu przechodzimy od razu do płatności bez podawania danych. Nie trzeba jednak się obawiać o brak faktury, ponieważ po opłaceniu zamówienia i po zalogowaniu do konta możemy uzupełnić dane firmowe, następnie pobrać fakturę z danymi, które wprowadzimy już później.

Gdzie można podać dane do faktury?

Po zalogowaniu w prawym górnym rogu klikamy na ikonkę „użytkownika”, następnie wybieramy „Account Information” i tam w zakładce „Company” podajemy nazwę firmy, adres oraz NIP. Następnie wystarczy wybrać z menu „Billing” i tam znajdziemy już fakturę z danymi, które podane zostały w poprzedniej zakładce.

Jeśli jesteś osobą fizyczną (prywatną) to ten krok może pominąć całkowicie. Natomiast dla firm strona internetowa, hosting czy domena to świetny sposób na koszt.

Oceń artykuł: 4.8 / 5 (32 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments