Jak założyć konto w banku w Austrii bez meldunku?

Jak założyć konto w banku w Austrii bez meldunku? Czy można założyć konto w banku w Austrii bez meldunku przez internet? Jakie banki umożliwiają taką opcję? Co trzeba zrobić, aby założyć konto, jakie dokumenty są wymagane?

Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania to w tym artykule omówimy krok po kroku jak założyć konto bankowe w Austrii. Dowiesz się tutaj wszystkiego co jest niezbędne do pozytywnego przejścia procesu zakładania rachunku bankowego w Austrii.

Wstęp: Konto w banku w Austrii bez meldunku

Austria to jeden z najbogatszych krajów w Unii Europejskiej, oferuje mnóstwo miejsc dla osób szukających pracy, ale także dla studentów, artystów, naukowców, pracowników czy emerytów.

Jeśli planujesz dłuższy pobyt w tym pięknym kraju to bez wątpliwości lokalne, austriackie konto bankowe jest absolutną podstawą. Dlatego warto wiedzieć co trzeba zrobić, aby skutecznie założyć konto bankowe w banku w Austrii.

Ten artykuł powstał również z myślą o osobach, które nie będą mieszkać w Austrii, ale z jakiś powodów potrzebują tam posiadać konto bankowe.

Nie przedłużając…

Konto w banku w Austrii bez meldunku – przez internet

Czy jest możliwe założenie konta bankowego w Austrii jeśli nie jestem obywatelem tego kraju?

Tutaj odpowiedź jest twierdząca – TAK, oczywiście, każdy nierezydent ma prawo założyć konto bankowe w Austrii. Co prawda w innych europejskich krajach funkcjonują banki internetowe, które oferują założenie konta bankowego dla nierezydentów w 100% online. W Austrii niestety nie ma takiej możliwości i konieczna będzie osobista wizyta w tym kraju, a także pewna dokumentacja.

Jednak nic straconego! Jeśli potrzebujesz konto w walucie EURO i nie możesz wyjechać do Austrii lub nie masz wymaganych dokumentów to mamy kilka innych alternatyw, gdzie otworzysz konto: bez meldunku, 100% online, bez konieczności zaświadczenia o pracę, całkowicie przez aplikację mobilną, wraz z identyfikacją.

Instrukcje krok po kroku

Mamy przygotowane instrukcje, w których krok po kroku omawiamy jak założyć konto bankowe za granicą w pełni przez internet. Zajmuje to zaledwie 10 – 15 minut i mamy w pełni funkcjonalne konto bankowe w EURO lub dowolnej innej walucie! Karta zostanie wysłana na nasz polski adres lub zagraniczny w ciągu 14 dni. Sprawdź poniższe instrukcje:

Jeśli potrzebujesz konto w Euro to w rzeczywistości nie ma znaczenia w jakim kraju strefy EURO założysz konto bankowe. Przelewy realizowane są dokładnie na tych samych zasadach i czeka się dokładnie tyle samo.

Kraje, w których obowiązuje waluta EURO nie robią problemów i przelewają pieniądze na dowolne konta bankowe (w tym w innych krajach). Wyjątek stanowi oczywiście Polska, gdzie priorytetowo realizuje się przelewy złotówkowe PLN, zatem konto walutowe w Polsce zawsze powoduje opóźnienia w płatnościach nawet do kilku dni!

Jak założyć konto w banku w Austrii bez meldunku – wizyta osobista

Co dokładnie będziesz potrzebować, aby założyć konto bankowe w Austrii?

  • dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport),
  • dowód adresu zamieszkania np. formularz rejestracyjny pobytu lub rachunki za media, na których widnieje Twój adres,
  • zaświadczenie o zatrudnieniu lub zaświadczenie z uczelni dla zagranicznych studentów,

Mimo, że język angielski jest często i dość powszechnie używany w Austrii, w bankach czy administracji. To czasami jednak może być problem, aby znaleźć pracownika, który posługuje się nim biegle.

Zatem przed wizytą w jakimkolwiek oddziale warto upewnić się, że jest tam pracownik, który mówi po angielsku. Ewentualnie można przyprowadzić ze sobą jakiegoś znajomego, który bardzo dobrze włada językiem niemieckim.

Cały proces jest niezwykle prosty, jeśli posiadamy pełny komplet wymaganych dokumentów. Jeśli przegapimy jakikolwiek dokument lub nie zostanie on zaakceptowany przez bank to wówczas może być problem z otwarciem konta bankowego w Austrii. Dobrze jest również przed wizytą skontaktować się z bankiem i ustalić wszystkie szczegóły.

Najlepsze i największe banki w Austrii

Największe banki w Austrii to: Bank Austria, Erste Group Bank (EGB), oraz Raiffeisen Zentralbank. Wybierając jeden z wymienionych banków możesz liczyć na bardzo dobrze rozbudowaną sieć oddziałów i bankomatów oraz doświadczenie w obsłudze zagranicznych klientów. Każdy z wymienionych banków ma anglojęzyczny personel oraz infolinię, a także bankowość internetową w kilku językach.

Przyjrzyjmy się bliżej największym bankom w Austrii…

  • Bank Austria – ponad 300 lokalizacji oraz szeroki wybór różnych rodzajów rachunków. Bank Austria posiada całodobowe linie obsługi klienta, mobilną bankowość internetową, dopracowane i bezpieczne aplikacje bankowe, relatywnie niskie prowizje i opłaty. Jednocześnie jest to najtańsze konto na naszej liście banków.
  • Erste Bank – jeden z największych i najstarszych banków w tym kraju. Generalnie zasięg banku jest globalny i posiada on ponad 16 milionów klientów na całym świecie. Warto dodać, że bank ma ponad 2700 oddziałów w 7 krajach. Bank często organizuje różnego rodzaju promocje, czy oferty na specjalne karty Mastercard idealne do wszelkich rodzajów płatności w tym internetowych oraz cyfrowych.
  • Raiffeisen Zentralbank – bank może pochwalić się aż 475 oddziałami w Austrii oraz bardzo rozbudowaną siecią bankomatów. Jest w zasadzie drugim pod względem aktywów bankiem Austrii. Raiffeisen prowadzi swoją działalność również poza krajem, a łącznie ma około 17 milionów klientów na całym świecie. Jedynym minusem bez wątpienia jest fakt, że nie oferują obsługi w języku angielskim.

Alternatywne wirtualne banki

Konto w banku w Austrii bez meldunku czy jest wymagane?

Jak już wspominaliśmy zakładanie bezpośrednio konta w banku w Austrii może być problematyczne. Jeśli chcesz założyć konto w banku w Austrii bez meldunku to po pierwsze musimy fizycznie mieszkać oraz pracować w Austrii. Po drugie musimy spełnić szereg wymogów oraz dostarczyć wiele dokumentów. Jeśli planujesz krótki wyjazd do Austrii lub potrzebujesz konta w zagranicznym banku w walucie Euro. To warto rozważyć skorzystanie z alternatywnych wirtualnych banków.

Na łamach naszego blogu możecie znaleźć informacje, w jakim wirtualnym banku opłaca się otworzyć konto. A także jak tego dokonać w 100% przez internet bez wychodzenia z domu. Poniżej prezentujemy artykuły z wszelkimi informacjami oraz instrukcjami krok po kroku jak założyć konto zagraniczne w wybranych krajach.

Warto jeszcze raz podkreślić, że chcąc posiadać konto w Euro – nie ma żadnego znaczenia lokalizacja banku. W strefie EURO przelewy oraz wszelkie płatności realizowane są dokładnie na tych samych zasadach. Pracodawcy w większości akceptują konta bankowe w Euro prowadzone w innych krajach.

Zatem w wielu przypadkach konto w banku w Austrii bez meldunku nie jest koniecznym wymogiem można skorzystać z alternatywnych rozwiązań.

Oceń artykuł: 4.8 / 5 (36 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments