Jak założyć konto za granicą bez zameldowania?

Czy można założyć konto za granicą bez zameldowania? Coraz więcej zagranicznych banków umożliwia taką opcję. Niestety nadal jest to garstka.

Jeśli chcemy założyć konto: w Szwajcarii, Niemczech, Holandii, Słowacji, Austrii, Czechach czy nawet Belgi musimy po pierwsze stawić się osobiście w banku, a po drugie w większości posiadać zameldowanie i/lub zatrudnienie.

Wyjątkiem jest Litwa i jeden bank, który umożliwia otwarcie konta online. Jeśli zależy nam na koncie zagranicznym w euro to nie ma znaczenia w jakim kraju założymy, ponieważ przelewy SEPA między krajami Uni Europejskiej idą bardzo sprawnie.

Konto można założyć w 100% zdalnie bez wychodzenia z domu, bez konieczności posiadania adresu zameldowania w obcym państwie, czy w końcu bez żadnych zaświadczeń o zatrudnieniu.
[!] Trzeba jednak uważać, ponieważ można trafić na jeden bank, który blokuje środki bez powodu. Coraz więcej czytelników mojego bloga ostrzega przed tym bankiem. Nie będę pisać jaki to bank (jest to pewien niemiecki bank), natomiast w tym wpisie skupię się na SPRAWDZONYM I PEWNYM banku. Nie było żadnych negatywnych opinii do tej pory. Bank ma siedzibę na Litwie i bez problemu można posiadać konto w EURO czy złotówkach. Dlatego jeśli decydujesz się na założenie konta za granicą to z pełną odpowiedzialnością mogę polecić bank, który opisuję w tym artykule – poniżej.

Na wstępnie zaznaczam, że w celu założenia konta za granicą bez zameldowania konieczna będzie weryfikacja poprzez aplikację mobilną. Nie ma innej opcji, aby potwierdzić swoją tożsamość. Jest to szczególnie ważne, a bank jest do tego zobowiązany międzynarodowymi regulacjami stosowanymi przez wszystkie banki na całym świecie w celu zapobiegania działalności prania brudnych pieniędzy czy finansowania terroryzmu.

Warto zaznaczyć, że konto za granicą bez zameldowania jest całkowicie wolne od jakichkolwiek zajęć komorniczych ze strony polskich organów administracyjnych. Po prostu nie mają technicznej możliwości blokowania zagranicznych kont.
Tutaj >> kontakt <<  znajdziesz więcej informacji na ten temat.
Z tego artykułu dowiesz się:

  • gdzie można założyć konto za granicą bez zameldowania,
  • jaki dokładnie bank umożliwia taką opcję,
  • jak założyć wniosek o konto za granicą bez meldunku,
  • jak pozytywnie przejść identyfikację i weryfikację danych,
  • jakie są opłaty i prowizje za prowadzenie tego konta,

Zatem jak założyć konto za granicą bez zameldowania?

Tak jak wspomniałem wcześniej nie musisz posiadać zameldowania za granicą, nie musisz nawet posiadać adresu meldunkowego w Polsce. Konieczne będzie jednak podanie adresu, aby bank mógł nam przysłać kartę Mastercard. Nie jest wymagana wizyta w oddziale banku, a także nie ma konieczności okazywania jakichkolwiek zaświadczeń.


INSTRUKCJA: Jak założyć konto za granicą bez zameldowania?

Krok #1: Konto można otworzyć poprzez aplikację mobilną. Zatem w pierwszej kolejności należy pobrać odpowiednią aplikację z dedykowanej strony.

Jeśli posiadasz iPhone (system iOS) to aplikację POBIERZ NA TEJ STRONIE: APP FOR IPHONE >>

Jeśli posiadasz inny telefon niż iPhone (czyli: Samsung, LG, Huawei, Xiaomi, Sony, Alcatel, Motorola, Oppo, HP, Nokia, Lenovo, HTC, i inne, które posiadają system ANDROID) wówczas pobierz aplikację NA TEJ STRONIE: APP FOR ANDROID >>

Jeśli nie wiesz jaki masz system operacyjny w telefonie spróbuj NA TEJ STRONIE >>

Jako, że korzystam z iPhone to instrukcja będzie na tym systemie. Natomiast nie ma to żadnej różnicy, więc jeśli posiadasz telefon z systemem Android (jeden z wymienionych wyżej marek) to śmiało możesz skorzystać z poniższej instrukcji!
Pobierz aplikację i zainstaluj na swoim telefonie:

konto za granicą bez zameldowania


 

Krok #2: Po pobraniu i instalacji aplikacji z odpowiedniej strony (powyżej) przystępujemy do zakładania konta bankowego.

Otwieramy aplikację na telefonie:
jak założyć konto za granicą bez zameldowania

KLIKAMY: OTWÓRZ BEZPŁATNE KONTO


 

Krok #3: Konieczne będzie podanie adresu e-mail, potwierdzenie oraz wyrażenie zgody. (jak poniżej na zdjęciu)
konto za granicą bez zameldowania


 

Krok #4: Sprawdzamy pocztę e-mail i szukamy maila z linkiem, w który należy kliknąć. Konto za granicą bez zameldowania.
konto w niemczech bez meldunku


 

Krok #5: Powinno wyglądać to mniej więcej tak jak poniżej na zdjęciu. E-mail może być w języku angielskim. Ważne, aby kliknąć w VERIFY YOUR EMAIL.
konto na litwie bez meldunku

Konto za granicą bez zameldowania.


Krok #6: W celu bezpieczeństwa należy podać numer telefonu. Na ten numer będą przychodzić SMS z autoryzacją przelewów lub logowań.
konto za granicą bez zameldowania

Konto za granicą bez zameldowania.


 

Krok #7: Na podany numer w ciągu kilku sekund powinien przyjść SMS z kodem potwierdzającym. Wystarczy przepisać 6 cyfrowy kod i kliknąć ZATWIERDŹ. (jak poniżej)
konto za granicą bez zameldowania 2020


 

Krok #8: W kolejnym etapie podajemy imię i nazwisko. Wszystkie dane muszą być prawdziwe. To jest normalny bank, więc jest to ważne. W późniejszym etapie niezbędne będzie potwierdzenie tożsamości dowodem osobistym lub paszportem.
konto za granicą bez zameldowania 2021


 

Krok #9: Podajemy datę urodzenia.
konto za granicą bez zameldowania 2022


Krok #10: Wybieramy kraj, w którym aktualnie mieszkamy.
konto za granicą bez zameldowania 2023


Krok #11: W tym kroku trzeba wymyślić kod, który będzie służyć do logowania i zatwierdzania poszczególnych transakcji. KOD NALEŻY ZAPAMIĘTAĆ! Po tym ekranie powinien wyświetlić się następny, gdzie trzeba jeszcze raz wpisać wymyślony przez nas kod, aby go zatwierdzić.

konto za granicą bez zameldowania 2024

Krok #12: Wybieramy cel, w jakim otwieramy konto. Najczęściej będzie to pozycja nr 1, czyli: Konto osobiste do codziennych wydatków. Na dole wybieramy też odpowiednią opcję, czy jesteśmy w jakikolwiek sposób powiązani z osobami w polityce.

konto za granicą bez zameldowania 2025


 

Krok #13: Już mamy dostęp do panelu bankowości. Natomiast konto jeszcze nie jest uruchomione. W tym celu musimy ZWERYFIKOWAĆ SWOJE DANE i ZIDENTYFIKOWAĆ SIĘ. Cały proces opiszę w drugiej części instrukcji.

konto za granicą bez zameldowania2026


INSTRUKCJA CZ. 2: JAK POTWIERDZIĆ SWOJĄ TOŻSAMOŚĆ? Konto za granicą bez zameldowania…
Krok #14:  Kliknij “IDENTIFY”

konto za granicą bez zameldowania

 

Krok #15: Wybieramy odpowiednie źródło dochodu. Jeśli pracujemy to “wynagrodzenie” jeśli prowadzimy firmę to “własny biznes”.  Informacje te są wymagane przez unijne dyrektywy ds. zapobiegania praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu grup ter rorystycznych.

konto za granicą bez zameldowania

Krok #16:  Podobnie w tym kroku. Oczywiście nie musimy podawać prawdziwych informacji w tych ankietach. Natomiast dane osobowe muszą być prawdziwe i zgodne z dowodem osobistym lub paszportem!

konto za granicą bez zameldowania
Krok #17:  Podajemy adres zamieszkania. Nie musi być to adres zameldowania. Na ten adres otrzymamy kartę płatniczą.

konto za granicą bez zameldowania


Krok #18: Uzupełniamy dane dot. kraju wydania dokumentu.

konto za granicą bez zameldowania

konto za granicą bez zameldowania

Krok #19: Teraz wybieramy rodzaj dokumentu, który chcemy użyć. W kolejnym kroku należy zrobić zdjęcie tego dokumenty poprzez aplikację. Aplikacja zapewnia w pełni szyfrowany sposób wysłania takiego zdjęcia do banku.

konto za granicą bez zameldowania


Krok #20: Po dokonaniu zdjęć dokumentów, a także w celu weryfikacyjnym naszej twarzy czekamy kilka minut na potwierdzenie. W moim przypadku zajęło to dosłownie 30 sekund. Po tym czasie algorytmy automatycznie zweryfikowały wysłane zdjęcia.

konto za granicą bez zameldowania

konto za granicą bez zameldowania

 

I to wszystko! 

Mamy już w pełni zweryfikowane i funkcjonalne konto bankowe, na które możemy przelewać pieniądze, a także płacić kartą czy wypłacać z bankomatu. Ostatni krok to zamówienie karty!

Jak zamówić kartę?

Koszt karty to €1.40 miesięcznie. Po przeliczeniu na złotówki to około 6 zł. Zatem opłata jak w każdym innym banku, a tutaj mamy pewność, że komornik nie zajmie konta, ani żaden inny organ administracji państwowej.

Krok #21: Klikamy w menu na dole KARTY (patrz obrazek poniżej) (1), a następnie klikamy w niebieskiego plusika na karcie (2).

konto za granicą bez zameldowania


Krok #22: Otrzymujemy informacje na temat płatności. Akceptujemy klikając ZAMÓW TERAZ, następnie jeszcze raz potwierdzamy dane do przesyłki (możliwość zmiany
konto za granicą bez zameldowania


Krok #23: Potwierdzenie karty. W ciągu 7 dni otrzymamy kartę, następnie należy ją aktywować w aplikacji.

konto za granicą bez zameldowania
Jeśli szukasz konta bez komornika w Polsce koniecznie sprawdź artykuł: Konto bez komornika 2020 – W jakim banku komornik nie znajdzie konta? >>

 

Opłaty i Prowizje: (Konto za granicą bez zameldowania)

Jak na konto zagraniczne to jest bardzo atrakcyjne i w większości bezpłatne. Mogą pojawić się minimalne opłaty, jak przy każdym koncie. Warto mieć to na uwadze. Jak to zatem wygląda w praktyce?

Otwarcie i prowadzenie rachunku: 0 €
Przelewy między kontami bankowymi:0 €
Przelew SEPA (czyli z Polski i do Polski lub innego kraju UE): 0 €
Wyrobienie karty do konta: 0 €
Płatności kartą:0 €
Utrzymanie karty: 1.4 € (symboliczna kwota za obsługę karty)
Wypłaty z bankomatów na całym świecie: 2% (min. 2.5€)
Jak widać przy koncie mogą pojawić się symboliczne opłaty w szczególności przy wypłacie środków z bankomatu. Natomiast lepiej ponieść czasami drobną opłatę, ale mieć pewność, ze bank nie zablokuje środków niż korzystać z jakiś darmowych, niepewnych rozwiązań. Tym bardziej, że te kwoty nie są jakieś duże.