konto za granicą bez zameldowania

Jak założyć konto za granicą bez zameldowania?

Czy można założyć konto za granicą bez zameldowania? Coraz więcej zagranicznych banków umożliwia taką opcję. Niestety nadal jest to garstka.

Jeśli chcemy założyć konto: w Szwajcarii, Niemczech, Holandii, Słowacji, Austrii, Czechach czy nawet Belgi musimy po pierwsze stawić się osobiście w banku, a po drugie w większości posiadać zameldowanie i/lub zatrudnienie.

Wyjątkiem jest Holandia i jeden bank, który umożliwia otwarcie konta online. Jeśli zależy nam na koncie zagranicznym w euro to nie ma znaczenia w jakim kraju założymy, ponieważ przelewy SEPA między krajami Unii Europejskiej idą bardzo sprawnie.

Konto można założyć w 100% zdalnie bez wychodzenia z domu, bez konieczności posiadania adresu zameldowania w obcym państwie, czy w końcu bez żadnych zaświadczeń o zatrudnieniu.

[!] Trzeba jednak uważać, ponieważ można trafić na jeden bank, który blokuje środki bez powodu. Coraz więcej czytelników mojego bloga ostrzega przed tym bankiem. Nie będę pisać jaki to bank (jest to pewien niemiecki bank), natomiast w tym wpisie skupię się na SPRAWDZONYM I PEWNYM banku. Nie było żadnych negatywnych opinii do tej pory. Bank ma siedzibę w Holandii i bez problemu można posiadać konto w EURO czy złotówkach. Dlatego jeśli decydujesz się na założenie konta za granicą to z pełną odpowiedzialnością mogę polecić bank, który opisuję w tym artykule – poniżej.

Na wstępnie zaznaczam, że w celu założenia konta za granicą bez zameldowania konieczna będzie weryfikacja poprzez aplikację mobilną. Nie ma innej opcji, aby potwierdzić swoją tożsamość. Jest to szczególnie ważne, a bank jest do tego zobowiązany międzynarodowymi regulacjami stosowanymi przez wszystkie banki na całym świecie w celu zapobiegania działalności prania brudnych pieniędzy czy finansowania terroryzmu.

Warto zaznaczyć, że konto za granicą bez zameldowania jest całkowicie wolne od jakichkolwiek zajęć komorniczych ze strony polskich organów administracyjnych. Po prostu nie mają technicznej możliwości blokowania zagranicznych kont.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • gdzie można założyć konto za granicą bez zameldowania,
  • jaki dokładnie bank umożliwia taką opcję,
  • jak założyć wniosek o konto za granicą bez meldunku,
  • jak pozytywnie przejść identyfikację i weryfikację danych,
  • jakie są opłaty i prowizje za prowadzenie tego konta,

Zatem jak założyć konto za granicą bez zameldowania?

Tak jak wspomniałem wcześniej nie musisz posiadać zameldowania za granicą, nie musisz nawet posiadać adresu meldunkowego w Polsce. Konieczne będzie jednak podanie adresu, aby bank mógł nam przysłać kartę Mastercard. Nie jest wymagana wizyta w oddziale banku, a także nie ma konieczności okazywania jakichkolwiek zaświadczeń.


INSTRUKCJA: Jak założyć konto za granicą bez zameldowania?

>> KONTO W EURO ZA GRANICĄ DLA POLAKÓW <<

Konto za granicą bez zameldowani


POLECAMY ZAGRANICZNE KONTA BANKOWE, KTÓRE ZAŁOŻYSZ W 100% ONLINE!
Jak założyć konto bankowe przez internet w Holandii wraz z kontem EURO oraz możliwością przelewów walutowych - w tym PLN? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć międzynarodowe konto bankowe online, z tanimi przelewami walutowymi (ponad 50 walut w tym: PLN)? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć konto bankowe w Niemczech bez meldunku przez internet? WIĘCEJ: [INSTRUKCJA] NA TEJ STRONIE

Jeśli szukasz konta bez komornika w Polsce koniecznie sprawdź artykuł: Konto bez komornika 2021 – W jakim banku komornik nie znajdzie konta? >>