Holenderskie konto bankowe online – konto w NL przez internet?

Jak założyć holenderskie konto bankowe online przez internet? Jak założyć zagraniczne konto bankowe bez wychodzenia z domu?

W tym artykule sprawdzimy i omówimy dostępne rozwiązania w Holandii. Co dokładnie będzie potrzebne, aby móc otworzyć rachunek w tym kraju?

Czy mogę otworzyć holenderskie konto bankowe online

W przypadku tradycyjnych banków w Holandii jak np. ABN AMRO, Rabobank, ING NL, SNS Bank, ASN Bank, Triodos.

Nie będzie możliwe niestety założenie konta przez internet. Konieczna będzie wizyta w oddziale banku, a także przygotowanie odpowiednich dokumentów (o tym w dalszej części artykułu).

Natomiast mam bardzo dobrą wiadomość, dla osób, które chcą założyć sobie zagraniczne konto lub rozważały holenderskie konto bankowe online, które będzie w pełni funkcjonalne w Holandii, a także w Polsce i wielu innych krajach.

Rozwiązanie to opiszemy dokładnie w nastym akapicie…

Sposób #1: Konto w Holandii w banku online – Międzynarodowe konto

Pierwszy sposób, aby mieć holenderskie konto bankowe online to skorzystanie z rozwiązania jakim jest Międzynarodowe Konto Bankowe. Konto w Holandii (Idealnie funkcjonuje na terytorium Holandii, a także innych krajów).

>> OTWÓRZ MIĘDZYNARODOWE KONTO BANKOWE <<

Takie konto założymy:

 • w 100% online przez internet z dowolnego miejsca na świecie,
 • nie ma wymogu posiadania zaświadczeń, numeru BSN (Sofi number) czy innych,
 • wystarczy: dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy, a także dostęp do internetu.

Konto jest w pełni funkcjonalne zarówno w Holandii jak i w Polsce, Niemczech i innych krajach. Otworzymy tam nie tylko konto w EURO z numerem IBAN, który umożliwia transakcje w strefie EURO (SEPA). W tym również w Holandii, ale także będziemy mieć możliwość założenia konta w innych walutach (również w PLN) – co ułatwia wiele transakcji.

Bank jest zagraniczny, zatem nie ma możliwości, aby konto było np. w systemie OGNIVO. Ponadto możemy przyjmować na takie konto przelewy wynagrodzenia za naszą pracę (na pewno w Holandii i u większości pracodawców w Polsce).

>> OTWÓRZ MIĘDZYNARODOWE KONTO BANKOWE <<

Pozostałe zalety rachunku:

 • brak opłat za założenie czy prowadzenie rachunków,
 • możliwość zakładania innych walutowych kont (dostępne są ponad 54 światowe waluty),
 • w pełni funkcjonalna karta płatnicza VISA,
 • bank posiada licencję bankową, zatem wszystkie środki są w pełni zabezpieczone,
 • bardzo atrakcyjne kursy przewalutowania między rachunkami,
 • możliwość otwierania kont walutowych bezpłatnie i bez limitu,
 • tanie przelewy międzykrajowe lub bezpłatne przelewy europejskie SEPA,
 • wielowalutowa karta (jedna karta do wszystkich rachunków),
 • i wiele, wiele innych….

Dodatkowo takie rozwiązanie jest w pełni bezpłatne. Nie ma żadnych miesięcznych opłat za prowadzenie konta czy subskrypcji za holenderskie konto bankowe online. Masz więcej pytań? Sprawdź dedykowany artykuł, a my sprawdzimy jeszcze jak wygląda zakładanie konta w Holandii na miejscu 🙂

Więcej znajdziesz na stronie: Międzynarodowe Konto Bankowe [INSTRUKCJA KROK PO KROKU]

Sposób #2: Wizyta w oddziale banku w Holandii

Oczywiście poza bardzo wygodnym rozwiązaniem jakim jest bez wątpienia rachunek, który został opisany w Sposobie #1. Możemy udać się do dowolnej placówki banku na terenie Niderlandów i poprosić o założenie konta bankowego.

W tym miejscu warto wspomnieć o tym, że różne banki mają różne wymagania. W większości przypadków zestaw wymaganych dokumentów będzie ten sam. Aczkolwiek dla pewności zawsze proponuję najpierw skontaktować się z wybranym, holenderskim bankiem, a następnie umówić się na wizytę i potwierdzić wymagane dokumenty.

Holenderskie Konto Bankowe Online

Holenderskie konto bankowe online – jakie dokumenty będą potrzebne?

Bardzo często banki wymagają pewnych, określonych dokumentów. Poniżej przedstawiam listę ze standardowymi wymaganiami, jednak podkreślam jeszcze raz, że w zależności od banku – tych dokumentów może być więcej.

 • paszport lub dowód osobisty (jeśli mamy obywatelstwo kraju należącego do UE – w przypadku polaków bez problemu dowód osobisty może być),
 • dokument potwierdzający adres zamieszkania (podpisana umowa najmu lub rachunek za media),
 • numer BSN (Sofi number), czyli unikalny numer nadawany każdemu mieszkańcowi Holandii lub migrantowi ekonomicznemu, który przebywa na terytorium NL legalnie,

Podsumowanie: Holenderskie konto bankowe online

Jeśli dopiero planujemy wyjazd do Holandii, przebywamy tam i nie mamy czasu, aby iść do banku lub po prostu aktualnie jesteśmy w Polsce to najlepszym wyborem będzie Sposób #1. 

W wielu przypadkach, nawet jeśli jesteś w Holandiii warto rozważyć właśnie Międzynarodowe Konto Bankowe. Ze względu na wygodę i praktycznie brak kosztów utrzymania takiego rachunku.

Obecnie ciężko będzie znaleźć równie konkurencyjną i tanią ofertę w tradycyjnych holenderskich bankach. W koncie opisywanym przy okazji Sposobu #1 – możemy nawet założyć konto walutowe w PLN – co ułatwi nam płacenie w Polsce.

Pracodawcy w większości nie robią problemów z przesyłaniem pieniędzy na takie konto. W szczególności nie powinno być z tym żadnego problemu w Holandii. Generalnie w strefie euro nie ma większego znaczenia numer IBAN, ważne, aby konto było w określonej walucie, w tym przypadku Euro.

>> OTWÓRZ MIĘDZYNARODOWE KONTO BANKOWE <<

Oceń artykuł: 4.8 / 5 (32 głosy)
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

witam. chciałbym posiadać konto do którego nie dorwie się komornik. nie zamierzam nigdzie wyjezdżać. pracuje w dużej firmie i chciałbym aby wypłata wpływała na nowe konto w pln.. czy dobrze trafiłem? jaki typ konta wybrać?
pozdrawiam