Jak usunąć konto Skrill? [INSTRUKCJA]

Jak usunąć konto Skrill? Jak zamknąć konto Skrill? Nie używasz konta? Rachunek generuje dodatkowe opłaty? A może po prostu konto jest niefunkcjonalne?

W tym artykule omówimy dwa sposoby jak usunąć konto Skrill. Poznasz również o wiele lepsze, alternatywne rozwiązania, aby mieć zagraniczne konto bankowe – w pełni funkcjonalne!

Wstęp: Jak usunąć konto Skrill?

Skrill jest firmą, która obsługuje płatności z całego świata. Obecnie jest to około 40 walut, a działalność firmy jest w ponad 200 krajach. Skrill jest głównie bramką płatniczą, służy do przechowywania i szybkiego przelewania pieniędzy między użytkownikami lub płacąc za usługi kartą prepaid.

Skrill nie zawsze będzie w pełni funkcjonalnym kontem jak w przypadku tradycyjnych banków. Ponadto firma ma prawo naliczać wszelkie opłaty związane z prowadzeniem konta. Z tego powodu coraz więcej osób chce po prostu zredukować koszty i zamknąć/usunąć konto Skrill.

W tym poradniku opiszemy dwa sprawdzone sposoby jak usunąć konto Skrill.


Jak usunąć konto Skrill? 2 sposoby…

Sposób #1 Jak usunąć konto Skrill: Na stronie internetowej

  • Wchodzimy na oficjalną stronę Skrilla lub www.skrill.com
  • Następnie logujemy się na nasze konto
  • Po zalogowaniu odszukujemy opcji USTAWIENIA (powinna być w prawym, górnym rogu)
  • Kolejnym krokiem jest przejście do sekcji „STATUS KONTA” i tam powinna być opcja „ZAMKNIJ KONTO”
  • Następnie potwierdź operację, aby na stałe usunąć konto.

Sposób #2 Jak zamknąć konto Skrill: Wyślij wiadomość e-mail

Drugim sprawdzonym sposobem jest po prostu kontakt z obsługą Skrill. Wystarczy wysłać odpowiednią prośbę na adres: data.privacy@paysafe.com. 

W tytule podajemy „Usunięcie konta Skrill” i w treści wpisujemy prośbę o usunięcie wraz z danymi, które pozwolą zidentyfikować nasze konto w systemie. Można podać: imię, nazwisko, koniecznie adres e-mail przypisany do konta, numer telefonu.

Możemy również poprosić o instrukcję dot. jak wypłacić wszystkie pozostałe środki zgromadzone na koncie Skrill. Po zamknięciu konta nie będzie możliwe również korzystanie z karty.


Alternatywne zagraniczne konta bankowe

Konto Skrill nie spełniło Twoich oczekiwań? Rozwiązanie jest zbyt ograniczone lub po prostu opłaty zbyt wysokie? Obecnie alternatywnym rozwiązaniem jest Międzynarodowe Konto Bankowe. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule: Międzynarodowe Konto Bankowe – Instrukcja krok po kroku.

Konto umożliwia założenie rachunków w ponad 54 walutach i co więcej w wielu najważniejszych walutach zapewnia dane bankowe. Jeśli zakładasz np. konto w Euro to otrzymasz numer IBAN jednego z europejskich banków – dzięki temu bez problemu przyjmiesz i wyślesz przelewy do dowolnego kraju w UE.

Możesz również otworzyć konto w dolarze amerykańskim USD i otrzymasz dane bankowe amerykańskiego banku. Zatem bez problemu przyjmiesz i wyślesz przelew do dowolnego amerykańskiego banku przy minimalnych kosztach. Podobnie jest z innymi walutami np. dolar australijski, dolar kanadyjski, funt brytyjski..

Możemy również zakładać konta walutowe w innych światowych walutach (w tym również w polskim złotym PLN).

Przewalutowania między tymi rachunkami mają bardzo atrakcyjne kursy i bardzo atrakcyjne prowizje.

Funkcjonalna karta

Jak widać konto jest niezwykle funkcjonalne i zdecydowanie przewyższa Skrill. Ponadto otrzymamy wielowalutową kartę do konta, dzięki której można płacić i wypłacać pieniądze z bankomatów na całym świecie.

Otwarcie i prowadzenie konta jest całkowicie bezpłatne. Możemy bez limitu otwierać dodatkowe konta/rachunki walutowe również bezpłatnie. Brak miesięcznej opłaty za kartę – zdecydowanie się opłaca. Jedynym minusem jest fakt, że będzie trzeba zapłacić za wydanie karty (koszt wysyłki), natomiast jest to przeważnie kilka euro.

Całe konto zostało dokładnie opisane w artykule: Międzynarodowe Konto Bankowe – Instrukcja krok po kroku.


Podsumowanie: Jak usunąć konto Skrill?

Konto Skrill można usunąć w prosty sposób i mamy na to dwie sprawdzone metody. Przed zamknięciem konta warto wyzerować stan rachunku, opłacić wszelkie zobowiązania, a także upewnić się, że nie przyjdzie do nas żaden przelew po zamknięciu rachunku.

Karta zostanie zamknięta automatycznie, w przypadku konta Skrill nie ma obowiązkowego 30 dniowego okresu wypowiedzenia jak ma to miejsce w przypadku kont w polskich bankach.

Obecnie na rynku istnieją o wiele lepsze rozwiązania dla zagranicznych lub walutowych kont. Jednym z nich jest Międzynarodowe Konto Bankowe, które polecamy ze względu na wysoką funkcjonalność i praktycznie brak opłat.

Oceń artykuł: 4.8 / 5 (25 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments