najlepszebankowe.pl

N26 a komornik 

N26 a komornikCzy konto N26 może zająć komornik? Odpowiedz na to pytanie jest jednoznaczna – NIE. Komornik nie ma uprawnień, aby zajmować środki na zagranicznym koncie. Istnieją jednak pewne wyjątki, o których muszę wspomnieć.

Na wstępnie przestrzegam przed kontem N26! Jest to konto w niemieckim banku, natomiast czytając liczne opinie w internecie na temat N26 można trafić na informacje o tym, że bank BEZPRAWNIE BLOKUJE ŚRODKI KLIENTOM! Zatem nie polecam zakładania konta w tym banku.

Ewentualnie polecam również: Konto Bankowe w Holandii KLIKNIJ TUTAJ PO WIĘCEJ >>

Dowiesz się również jak dokonywać przelewów, płacić, dostawać wypłatę na konto. Konto na Litwie to 100% GWARANCJA BEZPIECZEŃSTWA nie tylko przed komornikiem, ale przede wszystkim własnych środków finansowych!

Załóż konto BEZ KOMORNIKA w Holandii [PEŁNA INSTRUKCJA] >>

Czy komornik może zająć konto zagraniczne? N26 a komornik…

Polski komornik nie ma takich uprawnień, ponieważ jest polskim urzędnikiem, a nie na przykład niemieckim. Uprawnienia urzędników są ograniczone terytorialne. Zatem polski komornik nie może ingerować w zagraniczne systemy administracyjne, ponieważ byłoby to zagrożenie bezpieczeństwa wewnętrznego danego kraju. W dodatku byłoby to naruszenie suwerenności obcego państwa.

Jeśli wierzyciel w Polsce zgłasza się do polskiego komornika to nie ma możliwości egzekucji z zagranicznego rachunku bankowego. Natomiast wierzyciel może zwrócić się do zagranicznego komornika.

Wówczas niemiecki komornik mógłby zająć środki na takim rachunku. Natomiast wierzyciel musiałby się dowiedzieć:
  • po pierwsze, że dłużnik ma konto za granicą, a takimi informacjami się przecież nie chwalimy,
  • po drugie, musiałby się zgłosić bezpośrednio do sądu operującego w okręgu siedziby banku za granicą, co jest dość kłopotliwe.

Z perspektywy wierzyciela jest to dość długa i uciążliwa droga. Z perspektywy dłużnika w zasadzie mało prawdopodobna. Komornik będzie szukać jedynie kont w Polsce, a wierzyciel ma związane ręce. Zatem konto za granicą daje 100% wolność od blokady komorniczej.

Załóż konto BEZ KOMORNIKA na Litwie [PEŁNA INSTRUKCJA] >>

Zagraniczne długi

Konto N26 nie zadziała jeśli mamy długi w Niemczech, niemieckiego wierzyciela i sprawę u niemieckiego komornika. W takiej sytuacji proponuję inne rozwiązanie.

Podsumowując: Konto N26 a komornik

Zagraniczne konto N26 jest w pełni bezpieczne dla Polaków. Warunek jest taki, że tylko mając polskiego komornika lub dowolnego innego (oprócz niemieckiego). W przypadku sprawy w Niemczech – konto N26 nie zadziała. Jeśli komornik jest w Polsce lub jakimkolwiek innym kraju to jak najbardziej można założyć konto w Niemczech. Plusem konta N26 jest to, że nie trzeba osobiście udawać się do placówki w Niemczech, nie trzeba mieć zameldowania na terytorium Niemiec, a także nie trzeba mieć żadnych specjalnych dokumentów.

Wszystkie formalności załatwimy online za pośrednictwem aplikacji. Sprawdź moją instrukcję jak krok-po-kroku założyć konto w Niemczech bez meldunku. MINUS – Bank potrafi zablokować środki klientom, a później jest problem z odzyskaniem pieniędzy. Bank jest NIESPRAWDZONY i PODEJRZANY. Zalecam korzystać ze sprawdzonych i pewnych rozwiązań jak KONTO BEZ KOMORNIKA NA LITWIE.

Załóż konto BEZ KOMORNIKA na Litwie [PEŁNA INSTRUKCJA] >>

Dlaczego komornik może namierzyć konto w Polsce, a za granicą nie ma możliwości?

Tak jak wspomniałem wcześniej kwestie prawne i dyplomatyczne. Natomiast jest jeszcze jedna kwestia. Chodzi o aspekt techniczny. Komornik nawet nie ma takich narzędzi.

W Polsce istnieje system OGNIVO. Jest to system wymiany informacji między sądami, prokuratorami, urzędami, ale także do tego systemu należą polskie banki. Dostęp do OGNIVO mają również komornicy. Zatem zakładając rachunek bankowy w nowym polskim banku – bank ma prawny obowiązek przekazać te informacje do OGNIVO. Komornik za każdym razem musi składać zapytanie w systemie, aby namierzyć rachunek danego dłużnika. Następnie wysyła pismo do banku, który ma prawny obowiązek zablokować pieniądze i wysłać na konto komornika w ciągu 7 dni.

Załóż konto BEZ KOMORNIKA na Litwie [PEŁNA INSTRUKCJA] >>

Jako dłużnik masz prawo do kwoty wolnej od zajęcia. Pamiętaj również, że nie wszystkie dochody podlegają zajęciom komorniczym.

Środki, które nie podlegają zajęciom to wszelkiego rodzaju świadczenia socjalne takie jak 500+, zasiłki, zapomogi, a nawet alimenty. Jeśli otrzymujesz takie dochody to warto rozważyć założenie konta socjalnego. Dokładne informacje na temat konta socjalnego znajdziesz na tej stronie >>

Czy warto zatem założyć konto w Niemczech?

N26 a komornik

N26 a komornik – czy bezpieczne konto?