BAT kryptowaluta – definicja, opis, czy warto inwestować?

BAT kryptowaluta – Co to za kryptowaluta? Jak powstała? Jakie są podstawowe informacje na temat tej kryptowaluty? Gdzie można ją kupić lub sprzedać? Jak ją zdobyć i czy warto w ogóle zainwestować? Na wszystkie najważniejsze pytania znajdziesz odpowiedź.


BAT Kryptowaluta – opis oraz podstawowe informacje

BAT, czyli Basic Attention Token to kryptowaluta standardowo oparta na systemie blockchain. Głównym zadaniem tego tokenu jest śledzenie czasu i uwagi konsumentów w mediach internetowych. BAT kryptowaluta współpracuje bezpośrednio z przeglądarką Brave.

Architektura BAT została oparta na rozwiązaniach znanych z kryptowaluty Etherum. Głównym celem BAT jest efektywna dystrybucja pieniędzy reklamowych między reklamodawcami, wydawcami oraz czytelnikami treści.

Chodzi o to, aby użytkownicy mogli oglądać mniej reklam, ale bardziej dopasowanych do zainteresowań, a jednocześnie zachowują pełne prawo do prywatności. Użytkownicy mają również możliwość wynagradzać kryptowalutą BAT wybranych twórców.

Zatem jak widzimy idea, oraz cała funkcjonalność BAT jest niezwykle innowacyjny, a projekt bardzo dynamicznie się rozwija. Co sprzyja nastrojom inwestorów chętnych do inwestycji w token BAT.


BAT Kryptowaluta – jak powstała kryptowaluta BAT?

BAT kryptowaluta została stworzona przez dwóch współzałożycieli przeglądarki Firefox. Przyjmuje się, że był to 2018 rok. Główną ideą projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa, uczciwości i wydajności cyfrowej reklamy przy użyciu technologii blockchain.

Kryptowaluta BAT miała również unowocześnić technologię przeglądania stron internetowych i wyświetlania reklam. BAT rozwijany jest równocześnie z przeglądarką internetową Brave, która ma zapewnić większą prywatność i anonimowość w internecie. BAT i Brave współpracują ze sobą w zakresie reklam internetowych.

Przeglądarka Brave jest bardzo ściśle powiązana z tokenem. Wraz ze wzrostem ekspansji na rynku światowym przybywa również użytkowników przeglądarki Brave. Aktualnie jest to liczba około 37 mln aktywnych użytkowników miesięcznie – stan na rok 2020.


BAT Kryptowaluta – jak działa?

BAT działa w następujący sposób: wykorzystuje łańcuch bloków Etherum oraz współpracuje z przeglądarką internetową Brave. Token BAT jest tam bowiem walutą, którą można uzyskać na kilka różnych sposób – w zależności od tego jaką rolę pełnimy.

Głównymi beneficjentami kryptowaluty BAT są twórcy oraz osoby korzystające z przeglądarki, zwykli internauci. Tych pierwszych internauci mogą wynagradzać kryptowalutą BAT w ramach podziękowania dla twórców treści. Internauci z kolei mogą uzyskać token w ramach nagrody za obejrzenie reklamy w przeglądarce.

Obecnie w erze Facebooka oraz Google – przeglądający są wręcz zalewani reklamami, narzędziami i skryptami śledzącymi. Sposoby tych platform są coraz bardziej agresywne i jeszcze bardziej wnikają w prywatność użytkowników.

Twórcy Brave poszli o krok dalej i chcą pogodzić prywatność z możliwością śledzenia aktywności użytkowników, tak, aby bardzo precyzyjnie umożliwić targetowanie reklam.

To innowacyjne podejście do tematu zostaje docenione przez inwestorów na całym świecie.


BAT kryptowaluta

Podsumowanie

BAT to token stworzony specjalnie dla przeglądarki Brave. Przeglądarki, która jest otwarta, nastawiona na maximum prywatności i anonimowości w internecie. Brave ma wbudowane funkcje, które blokują trackerów, inwazyjne pliki cookies czy inne złośliwe oprogramowanie.

Wykorzystywana technologia blockchain zapewnia anonimowość i bezpieczne profilowanie, śledzenie użytkowników. Brave rejestruje uwagę użytkowników, czyli zaangażowanie w cyfrowe treści między innymi reklamy. Twórcy zaznaczają, że wszelkie prywatne dane i informacje na temat użytkownika są przechowywane bezpośrednio na urządzeniu użytkownika, co zapewnia jeszcze większą anonimowość i prywatność.

Cała zasada działania oparta jest również o prostą zależność – im większa uwaga użytkownika, im skuteczniej przyciągają tą uwagę – tym wydawcy mogą liczyć na wyższe przychody.


BAT kryptowaluta – czy warto zainwestować?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie czy warto zainwestować w kryptowalutę BAT. Przedstawione informacje mają charakter informacyjny oraz edukacyjny. Nie jesteśmy doradcami inwestycyjnymi, więc nie wskazujemy nikomu drogi. Każdy z Was powinien podjąć samodzielną decyzję w oparciu o własne, indywidualne doświadczenia oraz najlepsze praktyki.

Jednocześnie jako portal finansowy, który nie zajmuje się doradztwem finansowym – nie ponosimy jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje, które podejmują nasi czytelnicy. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości czy kupić kryptowalutę – skontaktuj się z profesjonalnym radcą inwestycyjnym lub podatkowym.


BAT kryptowaluta – gdzie kupić?

Kryptowaluta BAT jest powszechnie dostępna na największych i najpopularniejszych giełdach kryptowalut. My polecamy giełdę BITBAT, gdzie można kupić BAT za złotówki, euro, dolary lub funty. Tutaj jest oficjalna strona giełdy Bitbay – SPRAWDŹ >>

Kryptowaluta opis p BAT kryptowaluta

Źródła informacji: https://www.investopedia.com/terms/b/basic-attention-token.asp

Oceń artykuł: 4.9 / 5 (18 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments