BAT kryptowaluta – definicja, opis, czy warto inwestować?

BAT kryptowaluta – Co to za kryptowaluta? Jak powstała? Jakie są podstawowe informacje na temat tej kryptowaluty? Gdzie można ją kupić lub sprzedać? Jak ją zdobyć i czy warto w ogóle zainwestować? Na wszystkie najważniejsze pytania znajdziesz odpowiedź.

BAT – opis oraz podstawowe informacje

BAT, czyli Basic Attention Token to kryptowaluta standardowo oparta na systemie blockchain. Głównym zadaniem tego tokenu jest śledzenie czasu i uwagi konsumentów w mediach internetowych. BAT kryptowaluta współpracuje bezpośrednio z przeglądarką Brave.

Architektura BAT została oparta na rozwiązaniach znanych z kryptowaluty Etherum. Głównym celem BAT jest efektywna dystrybucja pieniędzy reklamowych między reklamodawcami, wydawcami oraz czytelnikami treści.

Chodzi o to, aby użytkownicy mogli oglądać mniej reklam, ale bardziej dopasowanych do zainteresowań, a jednocześnie zachowują pełne prawo do prywatności. Użytkownicy mają również możliwość wynagradzać kryptowalutą BAT wybranych twórców.

Zatem jak widzimy idea, oraz cała funkcjonalność BAT jest niezwykle innowacyjny, a projekt bardzo dynamicznie się rozwija. Co sprzyja nastrojom inwestorów chętnych do inwestycji w token BAT.

BAT Kryptowaluta – jak powstała ta kryptowaluta?

BAT kryptowaluta została stworzona przez dwóch współzałożycieli przeglądarki Firefox. Przyjmuje się, że był to 2018 rok. Główną ideą projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa, uczciwości i wydajności cyfrowej reklamy przy użyciu technologii blockchain.

Kryptowaluta BAT miała również unowocześnić technologię przeglądania stron internetowych i wyświetlania reklam. BAT rozwijany jest równocześnie z przeglądarką internetową Brave, która ma zapewnić większą prywatność i anonimowość w internecie. BAT i Brave współpracują ze sobą w zakresie reklam internetowych.

Wraz ze wzrostem ekspansji na rynku światowym przybywa również użytkowników przeglądarki Brave. Aktualnie jest to liczba około 37 mln aktywnych użytkowników miesięcznie – stan na rok 2020.

Jak działa BA?

BAT działa w następujący sposób: wykorzystuje łańcuch bloków Etherum oraz współpracuje z przeglądarką internetową Brave. Token BAT jest tam bowiem walutą, którą można uzyskać na kilka różnych sposób – w zależności od tego jaką rolę pełnimy.

Głównymi beneficjentami kryptowaluty BAT są twórcy oraz osoby korzystające z przeglądarki, zwykli internauci. Tych pierwszych internauci mogą wynagradzać kryptowalutą BAT w ramach podziękowania dla twórców treści. Internauci z kolei mogą uzyskać token w ramach nagrody za obejrzenie reklamy w przeglądarce.

Obecnie w erze Facebooka oraz Google – przeglądający są wręcz zalewani reklamami, narzędziami i skryptami śledzącymi. Sposoby tych platform są coraz bardziej agresywne i jeszcze bardziej wnikają w prywatność użytkowników.

Twórcy Brave poszli o krok dalej i chcą pogodzić prywatność z możliwością śledzenia aktywności użytkowników, tak, aby bardzo precyzyjnie umożliwić targetowanie reklam.

BAT kryptowaluta – czy warto zainwestować?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie czy warto zainwestować w kryptowalutę BAT. Przedstawione informacje mają charakter informacyjny oraz edukacyjny. Nie jesteśmy doradcami inwestycyjnymi, więc nie wskazujemy nikomu drogi. Każdy z Was powinien podjąć samodzielną decyzję w oparciu o własne, indywidualne doświadczenia oraz najlepsze praktyki.

Jednocześnie jako portal finansowy, który nie zajmuje się doradztwem finansowym – nie ponosimy jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje, które podejmują nasi czytelnicy. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości czy kupić kryptowalutę – skontaktuj się z profesjonalnym radcą inwestycyjnym lub podatkowym.

BAT – gdzie kupić?

Kryptowaluta BAT jest powszechnie dostępna na największych i najpopularniejszych giełdach kryptowalut. My polecamy giełdę BITBAT, gdzie można kupić BAT za złotówki, euro, dolary lub funty. Tutaj jest oficjalna strona giełdy Bitbay – SPRAWDŹ >>

Podsumowanie – kryptowaluta BAT

BAT to token stworzony specjalnie dla przeglądarki Brave. Przeglądarki, która jest otwarta, nastawiona na maximum prywatności i anonimowości w internecie. Brave ma wbudowane funkcje, które blokują trackerów, inwazyjne pliki cookies czy inne złośliwe oprogramowanie.

Wykorzystywana technologia blockchain zapewnia anonimowość i bezpieczne profilowanie, śledzenie użytkowników. Brave rejestruje uwagę użytkowników, czyli zaangażowanie w cyfrowe treści między innymi reklamy.

Źródła informacji: https://www.investopedia.com/terms/b/basic-attention-token.asp

Oceń artykuł: 4.7 / 5 (55 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments