Jak pobierać torrenty bezpiecznie i anonimowo? [PORADNIK]

Zastanawiasz się jak pobierać torrenty bezpiecznie i anonimowo? Ostatnimi czasy wielkie korporacje czy rządy poszczególnych krajów 'wzięły’ się za ten rynek. Bardzo dużo stron zniknęło, a dostawcy internetu mogą nawet wypowiadać umowy za ściąganie z torrentów.

Istnieją na szczęście sprawdzone rozwiązania, dzięki którym dowiesz się jak pobierać torrenty bezpiecznie, a co najważniejsze w pełni anonimowo.

Korzystanie z torrentów P2P (Peer-to-peer) wiąże się z pewnymi niebezpieczeństwami:

  • możliwość namierzenia przez organy ścigania w konsekwencji konieczność zapłacenia kary lub grzywny za pobieranie własności intelektualnej chronionej prawem autorskim (filmy, ebooki, gry, oprogramowanie),
  • pobranie torrentów z wirusami, malware lub innym złośliwym oprogramowaniem.

W tym artykule dowiesz się jak zminimalizować powyższe ryzyko w zasadzie do zera i jak pobierać torrenty bezpiecznie oraz całkowicie anonimowo.

Jak pobierać torrenty anonimowo?

Bezpieczne i anonimowe pobieranie torrentów nie jest żadną skomplikowaną operacją, wystarczy kilka kliknięć. Jednak będziemy potrzebować możliwości połączenia z wirtualną prywatną siecią, czyli VPN.

VPN

1: Wybierz odpowiedni VPN – nasze polecane rozwiązanie VPN DLA TORRENTÓW >>

2: Pobierz i zainstaluj oprogramowanie dla VPN.

3: Połącz się z dowolnym, wybranym serwerem (wystarczy jedno kliknięcie na mapce w programie).

4: Odwiedź sprawdzone strony z torrentami i zacznij pobierać!

Dlaczego dobry i sprawdzony VPN jest konieczny?

  • szyfruje dane, a całe połączenie między serwerem a klientem przechodzi przez specjalny 'tunel’ – dzięki temu Twój dostawca internetu nie jest w stanie podejrzeć co robisz w sieci,
  • maskuje twoją lokalizację oraz IP – łącząc się z serwerem z innego kraju – cały ruch przechodzi przez szyfrowaną infrastrukturę VPN co w konsekwencji ukrywa twoje położenie oraz adres IP (ten adres, po którym można namierzyć twój komputer)
  • dobry VPN dodatkowo zabezpiecza oraz monitoruje ruch w internecie,
  • ważne, aby firma od VPN nie miała siedziby w Polsce lub innych krajach europejskich – nie powinna być również z USA, Rosji czy Chin – ważne, aby właściciel VPN nie miał prawnego obowiązku udostępniać danych – najlepiej wybrać firmę z siedzibą w jednym z rajów podatkowych (tak jak polecany przez nas VPN),
  • VPN rekomendowany przez nas dodatkowo usuwa kod z reklamami przez co można przeglądać strony bez irytujących reklam.

POBIERZ VPN I SPRAWDŹ WIĘCEJ KORZYŚCI ->

Czy pobieranie z Torrentów jest bezpieczne?

Wiesz już, że niezbędny będzie sprawdzony VPN. Poniżej znajdziesz pełen poradnik krok po kroku jak pobierać torrenty bezpiecznie.

O ile VPN gwarantuje bezpieczeństwo przed różnego rodzaju grzywami, karami, procesami sądowymi, a co najważniejsze zapewnia prywatność i anonimowość, o tyle warto zadbać jeszcze o odpowiednie strony i programy do pobierania z torrentów, tak, aby uniknąć potencjalnego ryzyka pobrania wirusów lub złośliwego oprogramowania.

Krok #1: Używaj dobrej sieci VPN

Przy tak ogromnej liczbie różnego rodzaju ofert być może trudno będzie Ci się zdecydować jaki VPN wybrać. Jeśli chcesz mieć pewność bezpieczeństwa, prywatności oraz anonimowości – musisz wybrać najlepszą sieć VPN, która została stworzona do torrentowania, dlatego jest niezawodna, szybka i bezpieczna.

POBIERZ NAJLEPSZY VPN DO POBIERANIA Z TORRENTÓW ->

Korzystając z powyższego VPN będziesz mógł łączyć się z najszybszymi serwerami na całym świecie. W ten sposób całkowicie ukryjesz swój adres IP, a także zmienisz swoją lokalizację.

W ofercie znajdziesz serwery przystosowane oraz zoptymalizowane specjalnie do pobierania z torrentów. Firma ma swoją siedzibę w Panamie, dzięki temu jest całkowicie poza jurysdykcją europejskich czy polskich organów administracyjnych.

Artykuł ten nie jest sponsorowany. Sieć nie zapłaciła nam nic za opublikowanie tego wpisu. Nasz wybór oraz rekomendacja wynika przede wszystkim z badań i analiz, które przeprowadziliśmy.

Pamiętaj, że pobieranie z torrentów może być naprawdę bardzo ryzykowne. Między innymi z powodu dostawców internetu, którzy z łatwością mogą odkryć, że korzystasz z torrentów i podejmą odpowiednie działania prawne. Po pierwsze powiadomią odpowiednie służby, po drugie mogą zerwać z tobą umowę.

VPN pozwala zmieniać lokalizację oraz IP na dowolny inny kraj. Dzięki temu możesz pobierać torrenty z dowolnej strony, nawet jeśli jakaś zablokowana jest w kraju, w którym obecnie mieszkasz.

VPN, który polecamy posiada również możliwość blokowania reklam czy podejrzanego ruchu – ochrona antywirusowa. Zatem jest to naprawdę rozwiązanie wysokiej jakości o czym świadczą bardzo dobre opinie.

Krok #2: Znajdź odpowiednią stronę Torrent

W internecie jest wiele stron, które oferują pobieranie z torrentów. Mogą to być specjalne witryny z listą torrentów, fora czy blogi.

Linki można znaleźć w całej sieci. Jednak zanim zdecydujesz się na skorzystanie z konkretnego dostawcy – dobrą praktyką jest upewnienie się, że pobieramy autentyczne pliki.

Strony, które są warte polecenia to między innymi: Pirate Bay czy TorrentLeech. Zazwyczaj weryfikują każdy torrent na stronie, dzięki temu masz pewność co pobierasz, a także jak pobierać torrenty bezpiecznie.

Krok #3: Jakiego wybrać klienta dla torrentów?

W celu pobierania torrentów czasami będzie potrzebna aplikacja, często nazywana po prostu klient torrent. Nie zawsze jest możliwość pobierania bezpośrednio na komputer poprzez link. Pliki torrent w rzeczywistości wysyłane są w wielu małych paczkach z różnych lokalizacji.

Odpowiednia aplikacja zarządza we właściwy sposób całym procesem pobierania danych, a wszystkie paczki danych łączy po zakończonej operacji w jeden plik.

Do wyboru oczywiście jest wiele różnych klientów, które mają różne funkcje. Jednym z polecanych może być Vuze.

Program jest prosty w użyciu, intuicyjny oraz posiada ciekawe funkcje takie jak: czat, fora, pilot czy obsługę połączeń. Dostępny jest w wersji płatnej oraz bezpłatnej.Jak pobierać torrenty bez wirusów?

Warto zadbać również o wysokiej jakości oprogramowanie antywirusowe na komputerze, aby chronić się przed złośliwym oprogramowaniem, włamaniami czy cyberatakami.

Polecam w tym względzie bez wątpienia takie programy z wypracowaną marką jak: Norton, McAffe czy NOD32. Program NOD32  – sami korzystamy z tego oprogramowania – zapewnia dodatkowo zabezpieczenia oraz monitoring poczty e-mail.

Sam program antywirusowy jednak nie zawsze zapewni Ci 100% bezpieczeństwo. Niektóre wirusy znajdą sposób jak ominąć takie zabezpieczenia, dlatego dobrym pomysłem jest po prostu podwójne zabezpieczenie również poprzez VPN. Niektóre programy VPN posiadają zabezpieczenia antywirusowe.

POBIERZ VPN I SPRAWDŹ WIĘCEJ KORZYŚCI ->

Sprawdź również:

Jak wejść do Dark Webu? Co to jest i czym się różni od Deep Web?

Oceń artykuł: 4.9 / 5 (47 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments