Jak wejść do Dark Webu? Jak korzystać i czym się różni od Deep Web?

Co to jest Dark Web? Czym się różni od Deep Web? Jak wejść do Dark Webu? Na co uważać w 2023 roku? Jakie są potencjalne zagrożenia? Co trzeba wiedzieć? Jak się przygotować przed pobraniem przeglądarki TOR?

W tym artykule szczegółowo odpowiemy na te pytania. Dodatkowo poruszymy inne, dość istotne kwestie. Związane z tym jak wejść do dark webu bezpieczenie.

Jeśli chcesz wejść do darknetu korzystając ze smartfona. Sprawdź również nasz inny artykuł poświęcony tej tematyce.
Jak wejść do darknetu na telefonie – 3 najważniejsze wskazówki

Dzięki przedstawionemu w tym artykule rozwiązaniu. Będziesz mieć pewność, że dostawca usług internetowych nie dowie się o połączeniu z darknetem.

Nie będziesz na celowniku służb, ponieważ sam fakt wysyłania żądań do darknetu może budzić pewne podejrzenia. Często już na tym etapie możesz być pod obserwacją. Dlatego bardzo istotne zadbanie o prywatność oraz nie pozostawianie po sobie śladu.

Ostrzeżenie! Jak wejść do Dark Webu? Czy jest legalny?

Wyłączenie odpowiedzialności: Artykuł ten ma charakter informacyjno-edukacyjny na temat zastosowania darknetu. Nie zachęcamy do odwiedzania ukrytych części internetu, czyli Dark Web lub Deep Web.

Jeśli zdecydujesz się na wykorzystanie informacji tutaj zawartych do eksploracji Dark Webu. Pamiętaj, że robisz to na własną odpowiedzialność. Dark web zawiera mnóstwo podejrzanych i niebezpiecznych treści.

Mogą to być między innymi:

 • Prowokacje Policyjne – tak policja może podszywać się pod przestępców, aby złapać innych przestępców. Często łapane są osoby początkujące, które są jedynie ciekawskie.
 • Wirusy, trojany – oprogramowanie, które w całości może przejąć kontrolę nad Twoim urządzeniem.
 • Drastyczne obrazy – wszelkie zakazane treści, które na co dzień nie oglądasz w mediach.
 • Dziwne wątki tematyczne – w dark webie przeróżni ludzie dają upust swoim fantazjom. Nie wątpliwie może to odbić się na Twojej psychice.
 • i inne …

Jeśli nie masz doświadczenia w technologiach stanowczo odradzamy korzystanie z Dark Webu. Lepiej pozostać w po jasnej stronie mocy. 

Jak wejść do Dark Webu 2023

Co to jest deep web, dark web – jak wejść?

Jeśli szukasz informacji na ten temat to bez wątpienia jesteś osobą zainteresowaną instrukcją krok po kroku. Jak uzyskać dostęp do tej ukrytej części internetu. W tym artykule przedstawimy szczegółowy i kompletny poradnik. Znajdziesz tutaj wszystkie niezbędne informacje. Jest to najlepsze miejsce, aby dowiedzieć się więcej na temat technologii TOR oraz innych narzędziach.

Dark Web a Deep Web, web i surface web

Powyższe pojęcia często są ze sobą mylone. Dlatego na początku wyjaśnijmy podstawowe różnice pomiędzy tymi sieciami. Omówmy sobie wszystkie części internetu, tak, aby wszystko było dla nas oczywiste.

1. Clear Web (Surface Web) jest to czysta sieć, pierwsza warstwa internetu. Jest widoczna publicznie i dostępna w wyszukiwarkach takich jak: Google, Bing czy Yahoo. Za każdym razem, gdy wyszukujesz informacji poprzez Google otrzymujesz wyniki w Clear Web. Surface Web to nic innego jak strony internetowe, które są zaindeksowane i wyświetlane w wyszukiwarkach. Algorytmy tych wyszukiwarek uznają te strony za potencjalnie zaufane.

Wszystkie wyniki w Google i innych wyszukiwarkach to około 4% całego Internetu. 

A co w takim razie z resztą? Gdzie się podziały te 96%?

Pozostałe 96% treści, które nie są upublicznione to właśnie Dark Web oraz Deep Web.

Deep Web

2. Deep Web – Tak zwana „głęboka sieć” to część internetu ukryta. Nie jest indeksowana poprzez wyszukiwarki, nie wyświetla się publicznie. Trzeba uzyskać do niej dostęp. Każde zapytanie musi zostać uwierzytelnione.

Deep Web stanowi około 90% całego internetu. Jest to bardzo rozległa sieć i generalnie nie ma możliwości, aby uzyskać dostęp do poufnych, zaszyfrowanych danych w legalny sposób.

Sieć Dark Web

3. Czym jest Dark Web, Dark Net? Sieć stanowi około 6% całego internetu. Jest to tak zwana „ciemna sieć”. Przez wielu uważana za „dziki zachód” internetu. Ciemna strona internetu rozwija się dzięki anonimowości, którą zapewniają specjalne serwery i procesy.

Wszystko w Dark Necie jest ukryte i wymaga specjalnego oprogramowania, aby uzyskać tam dostęp. Nierzadko również wymagane są poszczególne poziomy uwierzytelnienia.

Nawet adresy stron URL różnią się od zwykłych, standardowych adresów URL, które znamy z wyszukiwarek internetowych. W dalszej części artykułu podamy sobie przykładowe adresy stron w Dark Webie.

Jak działa sieć Dark Web? Jakie są tam adresy URL?

Dark Web jest siecią zdecentralizowaną oraz całkowicie niedostępną dla robotów indeksujących, czyli wyszukiwarek. Jak zostało wspomniane w poprzednim akapicie. URL w Dark Webie są inne niż te znane nam na co dzień. URL w Dark Webie nazywane są Onions, czyli cebule. Różnią się w zasadzie wszystkim co jest nam powszechnie znane.

Powiedzmy, że chcesz uzyskać dostęp do jakiejś witryny np. do blogu techniczno-finansowego jak Blog NajlepszeBankowe.pl.

Wystarczy, że otworzysz przeglądarkę lub wyszukiwarkę typu Google i wpiszesz URL w odpowiednim miejscu (np. https://najlepszebankowe.pl). Od razu zostaniesz przeniesiony na witrynę.

A teraz przyjrzyjmy się jak to wygląda w Dark Web. Generalnie nazwy adresów URL są ciągiem losowych znaków. Ciężko nazwy zapamiętać, zatem trzeba znać wcześniej ten URL, co do jednego znaku zawartego w adresie.

W przeciwieństwie do stron dobrze Ci znanych witryny internetowe w Dark Webie kończą się rozszerzeniem .onion. Nie ma tam nazw typu .pl, .eu, .com, czy .net itd… Tylko i wyłącznie można posługiwać się adresami:

NAZWADOMENYCIĄGZNAKÓW.onion

Większość przestępstw lub dostępność do nielegalnych rzeczy ma miejsce właśnie w Dark Webie. Zatem wszystko o czym gdziekolwiek słyszałeś lub przeczytałeś jest prawdą.

Czy jeszcze się zastanawiasz jak wejść do Dark Webu i chcesz to zrobić? To czytaj dalej…

Co można znaleźć w Dark Webie?

 • Rynki z narkotykami.
 • Fora z dyskusjami na nielegalne tematy.
 • Bazy danych pochodzące z przecieków.
 • Różną p*rnografię oraz inne zakazane, nielegalne treści.
 • Wynająć hakera na zalecenie.
 • Znaleźć mordercę lub zlecić pobicie.
 • i wiele innych… W zasadzie wszystko co nielegalne znajdziesz w Dark Webie.

Takie usługi można kupować w specjalnych sklepach, w których jedyną metodą płatności jest Bitcoin lub inna anonimowa kryptowaluta.

Przejdźmy zatem do clou naszego dzisiejszego tematu: Jak wejść do Dark Webu?

Istnieje kilka metod, dzięki którym uzyskamy dostęp do Dark Webu. Każda z nich ma inny poziom bezpieczeństwa i autoryzacji.

Jak wejść do Dark Webu? Krok #1: Zainstaluj odpowiedni VPN

Absolutną podstawą w tej kwestii jest zainstalowanie VPN. Jest to program do zmiany adresu IP/ukrycia prawdziwego adresu IP. Dodatkowo zapewnia szyfrowane połączenie z internetem. Jeśli nie korzystasz z VPN to firma, z której masz internet widzi jakie żądania wysyłasz do internetu.

Zna wszystkie strony, które przeglądasz. Może śledzić Twoją aktywność w internecie. Jeśli firma dostarczająca internet posiada takie informacje to chyba domyślasz się, że rząd lub służby również posiadają. A nawet jeśli nie inwigiluję Cię bezpośrednio to z łatwością uzyskają wszelkie dane na terytorium Polski.

Więcej na ten temat opisałem w artykule. Co widzi dostawca internetu? Jakie strony internetowe przeglądasz? Jakie treści wiadomości e-mail?

Jednak z VPN jest ten problem, że jest dostarczany przez firmę. Jeśli wybierzemy niesprawdzony VPN to nie zapewni nam to bezpieczeństwa. Wręcz przeciwnie może nam to zaszkodzić.

Ostatnie statystyki wykazały, że ponad 100 firm VPN to firmy mające swoje siedziby w Chinach lub Stanach Zjednoczonych. Chyba, nie muszę Wam tłumaczyć, że kraje te raczej nie słyną z ochrony danych osobowych przed rządami i korporacjami.

Dlatego tak ważne, aby wybrać zaufany VPN.

>>Tutaj możesz ściągnąć program VPN<<

Oczywiście, najlepszym sposobem byłoby wykorzystanie zaufanego VPN. Opłaconego anonimowym Bitcoinem do stworzenia własnego VPN opartego na VPS. Najlepiej w kraju o odpowiedniej jurysdykcji prawnej. VPS również powinien być opłacony poprzez bitcoiny wpłacone w anonimowy sposób np. w bitomacie.

Natomiast zakładam, że nie chcecie uzyskać dostępu do Dark Webu, aby popełniać przestępstwo, Zatem nie będę opisywać tutaj zaawansowanych metod zwiększania prywatności.

VPN, który polecamy i który daje maksymalną anonimowość i prywatność w internecie: SPRAWDŹ TUTAJ >>

Więcej na temat wyborów VPN znajdziecie w artykułach:

Po niedawnym orzeczeniu Sądu Najwyższego. Zwykłe przeglądanie Dark Webu może stanowić podstawę do przeszukania mieszkania. Jeśli nie masz zapewnionego odpowiedniego połączenia poprzez VPN bardzo łatwo można namierzyć z jakimi stronami próbujesz się łączyć.

Samo zainstalowanie odpowiedniej przeglądarki TOR do przeglądania Dark Webu może być pretekstem do zatrzymania. Zatem nawet nie próbuj przechodzić do kolejnego kroku jeśli nie zainstalujesz sobie programu VPN.

Biorąc pod uwagę niedawne wycieki od VPN. Byle jaka firma nie zagwarantuje Ci prywatności. Nawet jeśli reklamuje się, że nie rejestruje logów.

Dlatego sprawdź listę polecanych VPNów. TUTAJ – jest ich naprawdę niewiele…

>>Tutaj możesz pobrać program VPN<<

Jak wejść do Dark Webu Krok #2: Pobierz przeglądarkę sieci TOR

Kolejną ważną zasadą, a raczej najważniejszą, Nigdy, przenigdy nie używaj domyślnej, standardowej przeglądarki internetowej do wyszukiwania rzeczy w Dark Web.

Dobrze znane przeglądarki takie jak Chrome, Opera czy Firefox mają zaawansowane technologie śledzenia. Każdy Twój ruch będzie rejestrowany. Najczęściej połączenie za pomocą zwykłej przeglądarki zostanie po prostu odrzucone.

Zapewnia to świetną bazę informacyjną dla rządu i służb bezpieczeństwa, które monitorują ruch w internecie.

Już samo pobranie TOR, która służy do łączenia się z siecią Onion może oznaczać kłopoty. Zatem TOR pobierz jedynie jeśli posiadasz zaufany VPN. TOR jest specjalną przeglądarką, która umożliwi bezpieczne i anonimowe połączenie z Dark Web.

Jeśli masz już bezpieczne połączenie z siecią VPN – na tej stronie możesz pobrać przeglądarkę TOR >>

Sieć Dark Web

TOR oraz szyfrowana sieć VPN

Szczególnie ważne jest, aby mieć pełną świadomość jeśli chcesz bezpiecznie wejść. Dlaczego potrzebujemy przeglądarki TOR. Teoretycznie jest możliwość skonfigurowania zwykłej przeglądarki. Natomiast jest to bardzo niebezpieczne. Zwykła pośredniczy pomiędzy żądaniem użytkownika, a witryną. Gdzie użytkownik chce uzyskać dostęp.

W standardowych przeglądarkach zapytanie przechodzi bezpośrednio przez DNS Twojego dostawy internetowego. Zatem już na etapie wpisywania adresu URL usługodawca od internetu wie jaką stroną przeglądasz.

W TOR zasada zapytań do DNS działa na całkowicie innej zasadzie. A w dodatku jest przekazywana przez kilka różnych serwerów na całym świecie. Dodatkowo brak logów jest podstawą działania sieci TOR.

Zapewnia to maksymalną anonimowość wyszukiwanych adresów URL.  Co więcej, możemy prowadzić bezpieczną działalność i mieć dostęp do treści.

Jeśli zainstalujesz VPN – dostawca usług internetowych nie będzie widzieć, że uzyskałeś dostęp do TOR. Zobaczy jedynie połączenie pomiędzy Tobą, a serwerem.

Natomiast sieć VPN będzie wiedziała, że uzyskałeś dostęp do TOR. Zatem podkreślam jeszcze raz. Bardzo ważne jest, aby mieć odpowiednią, zaufaną firmę.

Sprawdź jakiego dostawcę wybrać – jaki VPN zapewnia maksymalną anonimowość? TUTAJ >>

Czy mogę używać tylko VPN? Jak wejść do Dark Webu w 2023?

Teoretycznie używanie sprawdzonej sieci VPN jest znacznie lepszym pomysłem niż korzystanie jedynie z TOR. Natomiast najlepszym środkiem ostrożności jest połączenie ze sobą tych dwóch rozwiązań technologicznych.

W zasadzie wszyscy zgadzają się co do tego, że warto korzystać zarówno z VPN jak i TOR. Sieci ze sobą współpracują, zatem najbezpieczniej trzymać się tej pary.

strony w ciemnej sieci

Jak wejść do Dark Webu? Metoda #1: VPN i TOR

To zdecydowanie najłatwiejsze i najbezpieczniejsze połączenie z Dark Webem. Idea jest bardzo prosta. W pierwszej kolejności łączymy się z siecią VPN. Korzystamy ze specjalnego programu.

VPNy zapewniają oprogramowanie, w którym jednym kliknięciem myszki możemy połączyć się z dowolnym serwerem. Jest to bardzo proste i intuicyjne. W drugim kroku otwieramy TOR. Takie połączenie zapewniam nam maksymalną anonimowość i ochronę prywatności.

Łącząc się z VPN ukrywamy nasz adres IP. Zmieniamy geolokalizację połączenia, ponieważ łączymy się z dowolnego serwera na świecie. Polecam korzystanie z lokalizacji np. w Szwajcarii, Argentyny lub innych krajów poza UE.

Dodatkowo informacje wysyłane pomiędzy nami, a serwerem VPN oraz inne żądania są szyfrowane. A więc ani operator, ani rząd, ani inna firma nie dowiedzą się co przeglądasz w internecie.

Następnym krokiem jest wysłanie żądania poprzez TOR. Dzięki wcześniejszemu połączeniu VPN nikt nawet nie zobaczy, że łączysz się z siecią Onion.

To najbezpieczniejsza metoda jak wejść do Dark Webu.

Poniższy obrazek pochodzi z zagranicznej strony. Doskonale przedstawia zasadę działania całej struktury połączenia.

>>Tutaj możesz wybrać program VPN<<

vpn i tor

Źródło grafiki: https://nordvpn.com/blog/tor-over-vpn/

Jak wejść do Dark Webu? Metoda #2: Przeglądarka TOR i VPN

Drugą metodą jak wejść do Dark Webu. Raczej nie jest zalecana. To jest użycie najpierw sieci TOR, a następnie podłączenie pod VPN. Ta metoda daje możliwość ominięcia cenzury w przypadku blokowania ruchu z sieci TOR.

Niektóre usługi i niektóre strony blokują ruch TOR.  W takim przypadku oczywiście dostawca internetu widzi z jakimi stronami próbujesz uzyskać połączenie.

Dark Web Jak Wejść

Ciemna Strona Internetu – Metoda #3: Wirtualna Maszyna + VPN + TOR

Jest to zdecydowanie najlepsza i najbardziej zaawansowana metoda jak wejść do Dark Webu. Wymaga jednak znacznie więcej umiejętności informatycznych. Polecam korzystanie właśnie z tej metody.

Dlaczego?

 • Po pierwsze uniemożliwia to rozpoznanie urządzenia, systemu operacyjnego, rozdzielczości ekranu itd.
 • Po drugie łatwiej jest się pozbyć ewentualnego złośliwego oprogramowania, które możemy „złapać” w Dark Webie.

Na wirtualnej maszynie po prostu instalujemy nowy system operacyjny. Na własnym komputerze możemy korzystać z całkowicie innego systemu.

Najpopularniejsze oprogramowania to Oracle, VMWare, Microsoft Hyper-V czy VIME. Oczywiście jest ich o wiele więcej. Mamy pewną dowolność przy korzystaniu z takich programów. Zabezpieczamy się po prostu na poziomie połączenia.

W celu uzyskania najwyższego poziomu bezpieczeństwa zalecam również instalację systemu operacyjnego, który nie śledzi użytkownika. Najlepiej użyć do tego odpowiedniego systemu, czyli…

Tails – Anonimowy System Operacyjny

Tail (The Amnesic Incognito Live System) – jest to system operacyjny, dystrybucja systemu GNU/Linux. Oparta jest na Debianie, który charakteryzuje się wysoką prywatnością i anonimowością. Jest idealnym sposobem na to jak wejść do Dark Webu w bezpieczny sposób.

W internecie jest mnóstwo poradników jak skonfigurować i zainstalować dowolną dystrybucję Linuxa na wirtualnej maszynie. Zatem ten temat pominę, tym bardziej, że ten blog nie jest typowo o tematyce informatycznej.

Jak się dostać do Dark Webu

Jak korzystać z Dark Web? Jak coś kupić lub sprzedać?

Jeśli mamy już wszystko skonfigurowane to zostaje nam już tylko surfowanie po Dark Webie. Potrzebujemy jeszcze jednej rzeczy, a mianowicie URL, czyli adresy stron w ciemnej sieci.

Najlepsze Strony Internetowe w Dark Webie: Linki Dark Web [Lista]

To nie jest tak jak w typowej wyszukiwarce. Gdzie mamy pasek, wpisujemy określone wyrażenie i wyświetla nam się lista z wynikami, ze stronami.

Następnie wystarczy kliknąć, aby się tam dostać. W Dark Webie tak to nie działa. Trzeba znać wcześniej konkretny URL.

Poniżej podam przykładowe w miarę bezpieczne URL. A jeśli szukasz czegoś innego i jesteś „ogarnięty” to bez problemu znajdziesz więcej informacji.  Z kolei jeśli nie będziesz w stanie znaleźć tych stron, to prawdopodobnie Dark Web nie jest miejscem dla Ciebie.

W Dark Webie istnieją również pewne poziomy autoryzacji. W zależności od Twojego poziomu na pewne strony wejdziesz. Na inne nie wejdziesz nawet jeśli znasz adres. Tą kwestią również zostawiam Wam do odkrycia.

Jak wejść do Dark Webu

Strony Dark Web, Surface Web – Jak wejść do dark webu 2023?

Ukryta Wikipedia

Jest to po prostu Wikipedia w wersji „hard core”. Wygląda mniej więcej tak samo, ale zawiera mnóstwo linków do pozostałych kategorii. Przykładowo: usługi finansowe, dark rynki, handel, narkotyki (prawdziwe oferty, firmy hostingowe, nielegalne treści, blogi, usługi hakerów, zabroniona literatura (np. instrukcje jak hakować), itd.

Od czego lepiej trzymać się z daleka?

Na pewno nie radzę korzystać z zakładek:

 • Losowy czat (Random Chat) – możesz wylosować różnych dziwnych ludzi.
 • P*rn – możesz znaleźć tam bardzo obrzydliwe zdjęcia, których na pewno nie chcesz widzieć.
 • Hacks, Guns, Fake ID – również lepiej unikać.

Zapewniam Cię, że są tam miejsca, w których możesz być narażony na różne rzeczy.

Link do ukrytej Wiki: http://zqktlwiuavvvqqt4ybvgvi7tyo4hjl5xgfuvpdf6otjiycgwqbym2qad.onion/wiki/index.php/Main_Page

Inne strony – Jak wejść do dark webu?

Ukryta Wikipedia to nie jedyna wyszukiwarka online.

Hidden Wiki nie jest jedyną wyszukiwarką online. Oto kilka alternatyw, na wypadek, gdybyś się nudzić wiki.

DuckDuckgo (3G2UPL4PQ6Kufc4m.onion) – wyszukiwarka jak Google czy Bing tylko działająca w Dark Webie.

http://sbqaxe6dwiydetyr.onion/ onionWallet – anonimowy i bezpieczny portfel bitcoin i mikser.

http://nytimes3xbfgragh.onion/ The New York Times.

Jest mnóstwo innych stron, które znajdziesz w Ukrytej Wiki. W tym specjalne media społecznościowe takie jak Onion Facebook, gdzie można znaleźć bardzo ciekawych ludzi.

Więcej znajdziesz w artykule: Darknet linki – TOP 10 najciekawszych stron w darknecie

strony internetowe w dark webie

Informacje na temat bezpieczeństwa witryn w Dark Webie

Jak wejść do Dark Webu w bezpieczny sposób i o czym warto pamiętać?

#1 Nie maksymalizuj okienka przeglądarki TOR.

Jeśli masz zmaksymalizowaną, czyli na całości ekranu to łatwiej w ten sposób Cię śledzić.

#2 Nigdy nie używaj haseł, które masz ustawione do innych usług.

Bardzo łatwo przechwycić hasło. Jeśli zatem używasz jednego hasła do logowania to nie popełniaj tego błędu i nie podawaj go „na tacy”.

#3 Nigdy nie podawaj danych karty debetowej/kredytowej.

Ten punkt jest dość oczywisty, ale i tak muszę go umieścić na tej liście. Chyba nie muszę tłumaczyć, że bardzo łatwo przejąć takie dane i wykorzystać.

#4 Zamykaj okna oraz wirtualne maszyny po zakończeniu sesji.

W ten sposób zminimalizujesz ryzyko śledzenia Twojej aktywności.

Jak wejść do Dark Webu 2024

Podsumowanie: darknet, anonimowa sieć VPN, jak bezpiecznie wejść.

Jeśli zastanawiasz się jak dostać do Dark Webu. To teraz wiesz jak wejść i z tego korzystać. Co dokładnie trzeba zrobić i gdzie szukać informacji. Jakie są różnice między deep web i dark web. Co znajduje się w dark internecie. Jaki wybrać VPN do dark webu. Jak wejść na strony po „ciemnej stronie” internetu.

Pamiętaj przede wszystkim o możliwych zagrożeniach, które czekają na Ciebie w Dark Webie. Działaj zgodnie z prawem oraz sprawdzaj co dana strona zawiera.

Nie trzeba posiadać dużych umiejętności informatycznych, aby dostać się do Dark Webu. Natomiast ważne jest, aby posiadać wyobraźnie i nie dać się oszukać.

Istnieje bardzo dużo metod, które wykorzystują cyberprzestępcy do przejmowania kontroli nad urządzeniami. Najlepiej jest unikać niebezpiecznych stron .

Sprawdź również: Jak i gdzie zgłosić oszustwo internetowe?

Deep Web i Dark Net
Oceń artykuł: 4.8 / 5 (141 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments