najlepszebankowe.pl

Jak wejść do Dark Webu? Co to jest i czym się różni od Deep Web?

Co to jest Dark Web? Czym się różnic od Deep Web? Jak wejść do Dark Webu? Na co uważać? Jakie są potencjalne zagrożenia? Co trzeba wiedzieć i jak się przygotować przed pobraniem przeglądarki TOR?

W tym artykule szczegółowo odpowiemy na te pytania, a także poruszymy inne, dość istotne kwestie związane z tym jak wejść do dark webu bezpieczenie.

Poniżej znajdziecie spis wszystkich treści dostępnych na tej stronie, a także ostrzeżenie.

Jeśli chcesz wejść do darknetu korzystając ze smartfona to sprawdź również nasz inny artykuł poświęcony tej tematyce:
Jak wejść do darknetu na telefonie – 3 najważniejsze wskazówki [PEŁNA INSTRUKCJA KROK PO KROKU]

W tym przypadku najlepiej jak połączenie VPN + TOR. Dzięki temu masz pewność, że dostawca usług internetowych nie dowie się o połączeniu z darknetem.

Również nie będziesz na celowniku służb, ponieważ sam fakt wysyłania żądań do darknetu może budzić pewne podejrzenia i często już na tym etapie możesz być pod obserwacją. Dlatego bardzo istotne zadbanie o prywatność oraz nie pozostawianie po sobie śladu.


Jak wejść do Dark Webu? Ostrzeżenie!

Wyłączenie odpowiedzialności: Artykuł ten ma charakter informacyjno-edukacyjny. Nie zachęcamy do odwiedzania ukrytych części internetu, czyli Dark Web lub Deep Web. Jeśli zdecydujesz się na wykorzystanie informacji tutaj zawartych do eksploracji Dark Webu – pamiętaj, że robisz to na własną odpowiedzialność. Musisz mieć świadomość zagrożeń, które czyhają w czeluściach Dark Webu.

Mogą to być między innymi:

 • Prowokacje Policyjne – tak policja może podszywać się pod przestępców, aby złapać innych przestępców, często łapane są osoby początkujące, które są jedynie ciekawskie…
 • Wirusy, trojany – oprogramowanie, które w całości może przejąć kontrolę nad Twoim urządzeniem,
 • Drastyczne obrazy – wszelkie zakazane treści, które na co dzień nie oglądasz w mediach,
 • Dziwne wątki tematyczne – w dark webie przeróżni ludzie dają upust swoim fantazjom, nie wątpliwie może to odbić się na Twojej psychice.
 • i inne …

Jeśli nie masz doświadczenia w technologiach stanowczo odradzamy korzystanie z Dark Webu. Lepiej pozostać w obrębie internetu, który jest w miarę bezpieczny i do którego masz dostęp poprzez wyszukiwarki internetowe. 

Jak wejść do Dark Webu 2022


Co to jest Dark Web?

Dark Web, Dark Net, Deep Web – bez względu na to jak to nazwiesz jeśli szukasz informacji na ten temat to bez wątpienia jesteś osobą zainteresowaną instrukcją krok po kroku jak uzyskać dostęp do tej ukrytej części internetu. W tym artykule przedstawimy sobie szczegółowy i kompletny poradnik, w którym znajdziesz wszystkie niezbędne informacje. Jest to najlepsze miejsce, aby dowiedzieć się więcej na temat technologii TOR, połączeniach Onion, tajnych systemach oraz jak dostać się do Dark Webu. W tym artykule postaramy się przybliżyć najlepsze praktyki poruszania się po Dark Webie.

Dark Web a Deep Web

Często te dwa pojęcia są ze sobą mylone. Dlatego na początku wyjaśnijmy podstawowe różnice pomiędzy tymi dwoma sieciami. Omówmy sobie wszystkie części internetu, tak, aby wszystko było dla nas oczywiste:

1. Clear Web – jest to czysta sieć, pierwsza warstwa internetu. Jest widoczna publicznie i dostępna w wyszukiwarkach takich jak: Google, Bing czy Yahoo. Za każdym razem, gdy wyszukujesz informacji poprzez Google otrzymujesz wyniki w Clear Web. Clear Web to nic innego jak strony internetowe, które są zaindeksowane i wyświetlane w wyszukiwarkach internetowych. Algorytmy tych wyszukiwarek uznają te strony za potencjalnie zaufane.

Wszystkie wyniki w Google i innych wyszukiwarkach to około 4% całego Internetu. 

A co w takim razie z resztą? Gdzie się podziały te 96%?

Jak się słusznie domyślasz – pozostałe 96% treści, które nie są dostępne publicznie to właśnie Dark Web oraz Deep Web.

2. Deep Web – Tak zwana “głęboka sieć” to część internetu ukryta, nie jest indeksowana poprzez wyszukiwarki, nie wyświetla się publicznie i trzeba uzyskać do niej dostęp. Każde zapytanie do serwerów musi zostać uwierzytelnione. Są to takie dane jak np. dane bankowe, informacje podatkowe, rekordy zakupów dużych portali aukcyjnych, bazy danych, itd…Deep Web stanowi około 90% całego internetu. Jest to bardzo rozległa sieć i generalnie nie ma możliwości, aby uzyskać dostęp do poufnych, zaszyfrowanych danych w legalny sposób.

3. Dark Web, Dark Net – stanowi około 6% całego internetu. Jest to tak zwana “ciemna sieć”. Przez wielu uważana za “dziki zachód” internetu. Ciemna strona internetu rozwija się dzięki anonimowości, którą zapewniają specjalne serwery i procesy. Wszystko w Dark Necie jest ukryte i wymaga specjalnego oprogramowania, aby uzyskać tam dostęp. Nierzadko również wymagane są poszczególne poziomy uwierzytelnienia. Nawet adresy stron URL różnią się od zwykłych, standardowych adresów URL, które znamy z wyszukiwarek internetowych. W dalszej części artykułu podamy sobie przykładowe adresy stron w Dark Webie.


Jak działa Dark Web? Jakie są tam adresy URL?

Dark Web jest siecią zdecentralizowaną oraz całkowicie niedostępną dla robotów indeksujących, czyli wyszukiwarek. Jak zostało wspomniane w poprzednim akapicie: adresy URL w Dark Webie są inne niż te znane nam na co dzień. URL w Dark Webie nazywane są Onions, czyli cebule. Różnią się w zasadzie wszystkim co jest nam powszechnie znane.

Powiedzmy, że chcesz uzyskać dostęp do jakiejś witryny np. do blogu techniczno-finansowego jak Blog NajlepszeBankowe. Wystarczy, że otworzysz przeglądarkę lub wyszukiwarkę typu Google i wpiszesz adres URL w odpowiednim miejscu (np. https://najlepszebankowe.pl) Od razu zostaniesz przeniesiony na witrynę.


A teraz przyjrzyjmy się jak to wygląda w Dark Web. Generalnie nazwy adresów URL są ciągiem losowych znaków, które ciężko zapamiętać, zatem trzeba znać wcześniej ten adres URL, co do jednego znaku zawartego w adresie. W przeciwieństwie do stron dobrze Ci znanych witryny internetowe w Dark Webie kończą się rozszerzeniem .onion. Nie ma tam nazw typu .pl, .eu, .com, czy .net itd… Tylko i wyłącznie można posługiwać się adresami:
NAZWADOMENYCIĄGZNAKÓW.onion

Większość przestępstw lub dostępność do nielegalnych rzeczy ma miejsce właśnie w Dark Webie. Zatem wszystko o czym gdziekolwiek słyszałeś lub przeczytałeś jest prawdą. Czy jeszcze się zastanawiasz jak wejść do Dark Webu i chcesz to zrobić? To czytaj dalej…

Co można znaleźć w Dark Webie?

 • rynki z narkotykami
 • bazy danych pochodzące z przecieków
 • wszelką pornografię
 • zakazane treści
 • wynająć hakera na zalecenie
 • znaleźć mordercę lub zlecić pobicie
 • i wiele innych… W zasadzie wszystko co nielegalne znajdziesz w Dark Webie.

Takie usługi można kupować w specjalnych sklepach, w których jedyną metodą płatności jest Bitcoin lub inna anonimowa kryptowaluta.

Przejdźmy zatem do clou naszego dzisiejszego tematu: Jak wejść do Dark Webu?

Istnieje kilka metod, dzięki którym uzyskamy dostęp do Dark Webu. Każda z nich ma inny poziom bezpieczeństwa i autoryzacji.


Jak wejść do Dark Webu? Krok #1: Zainstaluj odpowiedni VPN

Absolutną podstawą w tej kwestii jest pobranie i zainstalowanie VPN, czyli jest to program do zmiany adresu IP/ukrycia prawdziwego adresu IP oraz zapewnia szyfrowane połączenie z internetem. Jeśli nie korzystasz z VPN to dostawca internetu widzi jakie żądania wysyłasz do internetu, jakie strony przeglądasz i może śledzić Twoją aktywność. Jeśli dostawca internetu posiada takie informacje to chyba domyślasz się, że rząd lub służby również posiadają takie informacje. A nawet jeśli nie inwigiluję Cię bezpośrednio to z łatwością uzyskają wszelkie dane od dostawców internetu na terytorium Polski.

Więcej na ten temat opisałem w artykule: Co widzi dostawca internetu? Jakie strony internetowe przeglądasz? Jakie treści wiadomości e-mail?

Jednak z VPN jest ten problem, że jest dostarczany przez jedną firmę. Zatem jeśli wybierzemy niesprawdzony VPN to nie zapewni nam to bezpieczeństwa, a wręcz przeciwnie – może nam to zaszkodzić. Ostatnie statystyki wykazały, że ponad 100 dostawców VPN to firmy mające swoje siedziby w Chinach lub Stanach Zjednoczonych. Chyba, nie muszę Wam tłumaczyć, że kraje te raczej nie słyną z ochrony danych osobowych przed rządami i korporacjami. Wręcz przeciwnie, chętnie zbierają jak najwięcej informacji po to, aby na nich zarabiać lub kontrolować ludzi.

Dlatego tak ważne, aby wybrać zaufany VPN.

>>Tutaj możesz pobrać program VPN<<

Oczywiście, najlepszym sposobem byłoby wykorzystanie zaufanego dostawcy VPN (opłaconego anonimowym bitcoinem) do stworzenia własnego VPN opartego na serwerze VPS w kraju o odpowiedniej jurysdykcji prawnej. VPS również powinien być opłacony poprzez anonimowe bitcoiny wpłacone w anonimowy sposób w bitomacie.

Natomiast zakładam, że nie chcecie uzyskać dostępu do Dark Webu, aby popełniać przestępstwa, zatem nie będę opisywać tutaj zaawansowanych metod zwiększania prywatności.

VPN, który polecamy i który daje maksymalną anonimowość i prywatność w internecie: SPRAWDŹ TUTAJ >>

Więcej na temat wyborów VPN znajdziecie w artykułach:


Po niedawnym orzeczeniu Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych nawet zwykłe przeglądanie Dark Webu może stanowić podstawę do przeszukania Twojego mieszkania. Jeśli nie masz zapewnionego odpowiedniego połączenia poprzez VPN bardzo łatwo można namierzyć z jakimi serwerami próbujesz się łączyć. Nawet samo pobranie odpowiedniej przeglądarki TOR do przeglądania Dark Webu może być pretekstem do zatrzymania Cię. Zatem nawet nie próbuj przechodzić do kolejnego kroku jeśli nie zainstalujesz sobie programu VPN.

Biorąc pod uwagę niedawne wycieki od dostawców VPN – byle jaka firma nie zagwarantuje Ci prywatności. Nawet jeśli reklamuje się, że nie rejestruje logów.

Dlatego sprawdź listę polecanych VPNów TUTAJ – jest ich naprawdę niewiele…

>>Tutaj możesz pobrać program VPN<<


Jak wejść do Dark Webu Krok #2: Pobierz przeglądarkę TOR

Kolejną ważną zasadą, a raczej najważniejszą jest: nigdy, przenigdy nie używaj domyślnej, zwykłej przeglądarki internetowej do wyszukiwania rzeczy w Dark Web. Dobrze znane przeglądarki takie jak Chrome, Opera czy Firefox mają zaawansowane technologie śledzenia Twojej aktywności w internecie. Zapewnia to świetną bazę informacyjną dla rządu i służb bezpieczeństwa, które monitorują ruch w internecie.

Już samo pobranie przeglądarki TOR, która służy do łączenia się z siecią Onion może oznaczać kłopoty, zatem przeglądarkę TOR pobierz jedynie jeśli posiadasz zaufany VPN. TOR jest specjalną przeglądarką, która umożliwi bezpieczne i anonimowe połączenie z Dark Web.

Jeśli masz już bezpieczne połączenie z siecią VPN – na tej stronie możesz pobrać przeglądarkę TOR >>

Jak wejść do Dark Webu 2021

Przeglądarka TOR oraz szyfrowana sieć VPN

Szczególnie ważne jest, aby mieć pełną świadomość tego dlaczego potrzebujemy przeglądarki TOR. Teoretycznie jest możliwość skonfigurowania zwykłej przeglądarki, aby uzyskać dostęp do TOR, natomiast jest to bardzo niebezpieczne. Zwykła przeglądarka internetowa pośredniczy pomiędzy żądaniem użytkownika, a witryną, do której użytkownik chce uzyskać dostęp.

W zwykłych przeglądarkach zapytanie przechodzi bezpośrednio przez serwer DNS Twojego dostawy internetowego. Zatem już na etapie wpisywania adresu URL usługodawca od internetu wie jaką stroną przeglądasz.

W przeglądarce TOR zasada zapytań do DNS działa na całkowicie innej zasadzie. A w dodatku jest przekazywana przez kilka różnych serwerów na całym świecie. Dodatkowo brak logów jest podstawą działania sieci TOR. Zapewnia to maksymalną anonimowość wyszukiwanych adresów URL.

Jeśli zainstalujesz VPN – dostawca usług internetowych nie będzie widzieć, że uzyskałeś dostęp do TORa, zobaczy jedynie połączenie pomiędzy Tobą, a serwerem VPN. Natomiast sieć VPN będzie wiedziała, że uzyskałeś dostęp do TOR, zatem podkreślam jeszcze raz – bardzo ważne jest, aby mieć odpowiedni, zaufany VPN.

Sprawdź jakiego dostawcę VPN wybrać – jaki VPN zapewnia maksymalną anonimowość? TUTAJ >>

Czy mogę używać tylko VPN? Jak wejść do Dark Webu?

Teoretycznie używanie sprawdzonej sieci VPN jest znacznie lepszym pomysłem niż korzystanie jedynie z TOR. Natomiast najlepszym środkiem ostrożności jest połączenie ze sobą tych dwóch rozwiązań technologicznych.

W zasadzie wszyscy zgadzają się co do tego, że warto korzystać zarówno z VPN jak i TOR. Sieci ze sobą współpracują, zatem najbezpieczniej trzymać się tej pary.

>>Tutaj możesz pobrać program VPN<<

Jak wejść do Dark Webu. Dark Web a Deep Web

Jak wejść do Dark Webu? Metoda #1: VPN + TOR

To zdecydowanie najłatwiejsze i najbezpieczniejsze połączenie z Dark Webem. Idea jest bardzo prosta… W pierwszej kolejności łączymy się z siecią VPN poprzez specjalny program (dostawcy VPN zapewniają oprogramowanie, w którym jednym kliknięciem myszki możemy połączyć się z dowolnym serwerem, zatem jest to bardzo proste i intuicyjne) w drugim kroku otwieramy przeglądarkę TOR. Takie połączenie zapewniam nam maksymalną anonimowość i ochronę prywatności.

Łącząc się z VPN ukrywamy nasz adres IP, zmieniamy geolokalizację połączenia (ponieważ łączymy się z dowolnego serwera na świecie i tutaj zaleca się korzystanie z serwerów np. w Szwajcarii, Argentyny lub innych krajów poza UE). Dodatkowo informacje wysyłane pomiędzy nami, a serwerem VPN oraz inne żądania są szyfrowane – zatem ani operator, ani rząd, ani inna firma nie dowiedzą się co przeglądasz w internecie.

Następnym krokiem jest wysłanie żądania poprzez przeglądarkę TOR, dzięki wcześniejszemu połączeniu VPN nikt nawet nie zobaczy, że łączysz się z serwerami w sieci Onion.

To najbezpieczniejsza metoda jak wejść do Dark Webu.

Poniższy obrazek pochodzi z zagranicznej strony i doskonale przedstawia zasadę działania całej struktury połączenia.

>>Tutaj możesz pobrać program VPN<<

Jak wejść do Dark Webu?Źródło grafiki: https://nordvpn.com/blog/tor-over-vpn/

Jak wejść do Dark Webu? Metoda #2: TOR + VPN

Drugą metodą jak wejść do Dark Webu – raczej niezalecaną – jest użycie najpierw sieci TOR, a następnie podłączenie pod VPN. Ta metoda daje możliwość ominięcia cenzury w przypadku blokowania ruchu z sieci TOR przez niektóre strony z Clear Webu. W takim przypadku oczywiście dostawca internetu widzi z jakimi serwerami próbujesz uzyskać połączenie. Zatem w tym przypadku ważne jest, aby posiadać bardziej zaufanego dostawcę internetu niż VPN.

Dark Web Jak Wejść

Jak wejść do Dark Webu? Metoda #3: Wirtualna Maszyna + VPN + TOR

Jest to zdecydowanie najlepsza metoda jak wejść do Dark Webu. Wymaga jednak znacznie więcej umiejętności informatycznych. Polecam korzystanie właśnie z tej metody, ponieważ:

 • po pierwsze uniemożliwia to rozpoznanie urządzenia, systemu operacyjnego, rozdzielczości ekranu itd…
 • po drugie łatwiej jest się pozbyć ewentualnego złośliwego oprogramowania, które możemy “złapać” w Dark Webie

Na wirtualnej maszynie po prostu instalujemy nowy system operacyjny i na własnym komputerze możemy korzystać z całkowicie innego systemu. Najpopularniejsze oprogramowania to Oracle, VMWare, Microsoft Hyper-V czy VIME. Oczywiście jest ich o wiele więcej – tutaj jest akurat dowolność przy korzystaniu z takich programów. Zabezpieczamy się po prostu na poziomie połączenia oraz uniemożliwiamy rozpoznawanie urządzenia poprzez algorytmy internetowe.

W celu uzyskania najwyższego poziomu bezpieczeństwa zalecam również instalację systemu operacyjnego, który nie śledzi użytkownika. Najlepiej użyć do tego odpowiedniego systemu, czyli…

Tails – Anonimowy System Operacyjny

Tail (The Amnesic Incognito Live System) – jest to system operacyjny, dystrybucja systemu GNU/Linux oparta na Debianie, która charakteryzuje się wysoką prywatnością i anonimowością podczas korzystania z internetu. Jest idealnym sposobem na to jak wejść do Dark Webu w bezpieczny sposób.

W internecie jest mnóstwo poradników jak skonfigurować i zainstalować dowolną dystrybucję Linuxa na wirtualnej maszynie, zatem ten temat pominę, tym bardziej, że ten blog nie jest typowo o tematyce informatycznej.

Jak się dostać do Dark Webu

Jak eksplorować Dark Web? Jak coś kupić lub sprzedać?

Jak wejść do Dark Webu? Jeśli mamy już wszystko skonfigurowane to zostaje nam już tylko surfowanie po Dark Webie. Potrzebujemy jeszcze jednej rzeczy, a mianowicie adresy URL usług, do których chcemy dotrzeć.

To nie jest tak jak w typowej wyszukiwarce, że mamy pasek, wpisujemy określone wyrażenie i wyświetla nam się lista z wynikami, ze stronami, na które wystarczy kliknąć, aby się tam dostać. W Dark Webie tak to nie działa. Trzeba znać wcześniej konkretny adres.

Poniżej podam przykładowe w miarę bezpieczne adresy. A jeśli szukasz czegoś innego i jesteś “ogarnięty” to bez problemu znajdziesz więcej informacji na ten temat we właściwych miejscach. Z kolei jeśli nie będziesz w stanie znaleźć tych stron, to prawdopodobnie Dark Web nie jest miejscem dla Ciebie.

W Dark Webie istnieją również pewne poziomy autoryzacji. W zależności od Twojego poziomu na pewne strony wejdziesz, a na inne nie wejdziesz nawet jeśli znasz adres. Tą kwestią również zostawiam Wam do odkrycia 🙂

Jak wejść do Dark Webu


Strony Dark Web

Ukryta Wikipedia

Czyli jest to po prostu Wikipedia w wersji “hard core”. Wygląda mniej więcej tak samo, ale zawiera mnóstwo linków do pozostałych kategorii w Dark Webie np. usługi finansowe, dark rynki, handel, narkotyki (prawdziwe oferty), dostawcy hostingów, nielegalne treści, blogi, usługi hakerów, zabroniona literatura (np. instrukcje jak hakować), itd…

Od czego lepiej trzymać się z daleka?

Na pewno nie radzę korzystać z zakładek:

 • losowy czat (Random Chat) – możesz wylosować różnych dziwnych ludzi
 • Porn – możesz znaleźć tam bardzo obrzydliwe zdjęcia, których na pewno nie chcesz widzieć
 • Hacks, Guns, Fake ID – również lepiej unikać

Zapewniam Cię, że są tam miejsca, w których możesz być narażony na różne rzeczy.

Link do ukrytej Wiki: http://zqktlwiuavvvqqt4ybvgvi7tyo4hjl5xgfuvpdf6otjiycgwqbym2qad.onion/wiki/index.php/Main_Page

Inne strony

Ukryta Wikipedia to nie jedyna wyszukiwarka online. Jak wejść do Dark Webu?

Hidden Wiki nie jest jedyną wyszukiwarką online. Oto kilka alternatyw, na wypadek, gdybyś się nudzić wiki.

DuckDuckgo (3G2UPL4PQ6Kufc4m.onion) – wyszukiwarka jak Google czy Bing tylko działająca w Dark Webie.

http://sbqaxe6dwiydetyr.onion/ onionWallet – anonimowy i bezpieczny portfel bitcoin i mikser

http://nytimes3xbfgragh.onion/ The New York Times

Jest mnóstwo innych stron, które znajdziesz w Ukrytej Wiki.

Więcej znajdziesz w artykule: Darknet linki – TOP 10 najciekawszych stron w darknecie

Jak wejść do Dark Webu


Informacje na temat bezpieczeństwa w Dark Webie

Jak wejść do Dark Webu w bezpieczny sposób i o czym warto pamiętać?

#1 Nie maksymalizuj okienka przeglądarki TOR

Jeśli masz przeglądarkę zmaksymalizowaną, czyli na całości ekranu to łatwiej w ten sposób Cię śledzić.

#2 Nigdy nie używaj haseł, które masz ustawione do innych usług 

Bardzo łatwo przechwycić hasło, jeśli zatem używasz jednego hasła do logowania to nie popełniaj tego błędu i nie podawaj go “na tacy”.

#3 Nigdy nie podawaj danych karty debetowej/kredytowej

Ten punkt jest dość oczywisty, ale i tak muszę go umieścić na tej liście. Chyba nie muszę tłumaczyć, że bardzo łatwo przejąć takie dane i wykorzystać…

#4 Zamykaj okna oraz wirtualne maszyny po zakończeniu sesji

W ten sposób zminimalizujesz ryzyko śledzenia Twojej aktywności.

Jak wejść do Dark Webu


Podsumowanie: Jak wejść do Dark Webu?

Jeśli zastanawiasz się jak wejść do Dark Webu to teraz wiesz co dokładnie trzeba zrobić i gdzie szukać informacji. Pamiętaj przede wszystkim o możliwych zagrożeniach, które czekają na Ciebie w Dark Webie.

Nie trzeba posiadać zbyt dużych umiejętności informatycznych, aby dostać się do Dark Webu, natomiast ważne jest, aby posiadać wyobraźnie i nie dać się oszukać.

Istnieje bardzo dużo metod, które wykorzystują cyberprzestępcy do przejmowania kontroli nad urządzeniami, zatem najlepiej jest unikać niebezpiecznych stron w Dark Necie.

Sprawdź również: Jak i gdzie zgłosić oszustwo internetowe?

Jak wejść do Dark Webu


TAGI: dark web jak wejść, jak się dostać do dark netu, jak wejść do dark webu, deep weeb, dark weeb, clear web.

 

 

4.9/5 - (117 votes)

Zostaw Komentarz!