Jak ukryć IP telefonu? [PORADNIK]

Szukasz skutecznego rozwiązania jak ukryć IP telefonu? W tym artykule omówimy sobie najlepsze sposoby na to, aby skutecznie ukryć adres IP w Twoim telefonie, zmienić lokalizację telefonu, a także zaszyfrować cały ruch.

Dzięki temu nikt (nawet operator sieci komórkowej) nie będzie widzieć jakie dokładnie strony odwiedzasz. Omówimy sobie najlepsze i najpopularniejsze programy VPN, a także Proxy lub inne darmowe sposoby.

Jak ukryć IP telefonu przy użyciu programu VPN?

Jednym z najlepszych sposób jest użycie po prostu programu VPN [ polecany, przetestowany i sprawdzony program VPN >> ]. Warto tutaj korzystać z firm, które są poza jurysdykcjami krajów UE oraz tzw. „sojuszu 14-oczu”.

Zatem polecam firmy z siedzibą np. w Panamie. Jeśli chcemy jedynie zmienić/ukryć IP, aby ominąć blokadę lub cenzurę to w zasadzie można skorzystać z dowolnego dostawcy. Jeśli jednak planujemy coś bardziej szemranego to warto zainwestować w bezpieczne rozwiązanie.

Wiele firm VPN zbiera jednak dane o użytkownikach i w momencie otrzymania nakazu może udostępnić wszelkie dane organom ścigania, zatem poziom bezpieczeństwa przy ukrywaniu adresu IP powinien być odpowiednio dobrany.

W tym artykule oczywiście omówimy rozwiązanie, które polecamy ze względu na prywatność i anonimowość. Firmę VPN, której siedziba jest właśnie w Panamie, więc taka firma może realizować politykę „no logs”, czyli nie zbiera informacji o użytkownikach i nie udostępnia ich, ponieważ podlega bardzo liberalnym przepisom w Panamie. A jak wiadomo z czego słynie Panama 🙂

POBIERZ POLECANY PROGRAM DO ZMIANY IP >>


Jakie korzyści zapewnia jeszcze dobry VPN?

VPN to nie tylko możliwość zmiany lub ukrycia adresu IP na dowolnym urządzeniu, to nie tylko możliwość zmiany lokalizacji w dowolnym momencie na wybrany kraj. To przede wszystkim realna szansa na zachowanie prywatności oraz anonimowości w internecie.

Samo ukrycie adresu IP nic nie zmieni. Bez względu na to jaki adres IP to i tak urządzenie łączy się z serwerami DNS. Połączenie te są jawne, zatem dostawca internetu tak czy inaczej widzi jakie strony odwiedzamy.

Korzystając z odpowiedniego VPN program automatycznie szyfruje zapytania do serwerów DNS. Ponadto dane przechodzą przez specjalny tunel pomiędzy Twoim urządzeniem, a serwerem VPN dzięki temu informacje wysyłane i odbierane są dodatkowo szyfrowane.

W praktyce dobry VPN zapewnia pełną prywatność w internecie. Dostawca internetu nie widzi jakie strony przeglądamy, nie ma takich informacji.

POBIERZ POLECANY PROGRAM DO ZMIANY IP >>

Jak ukryć IP w telefonie przy pomocy Proxy?

Można również użyć serwerów Proxy, ale w takim rozwiązaniu zaleca się ręczną zmianę DNS na szyfrowany. W internecie jest mnóstwo poradników jak to zrobić krok po kroku, zatem nie będziemy tutaj kopiować tych instrukcji, wystarczy wpisać w Google odpowiednią frazę.

Jak ukryć IP smartfona – czy istnieją darmowe sposoby?

Istnieją również bezpłatne metody, ale zalecam tutaj szczególną uwagę, a najlepiej w ogóle z tego nie korzystać. Niestety, ale nie ma nic za darmo, jeśli jakaś firma udostępnia nam jakąś usługę bezpłatnie to nie znaczy, że jest ona darmowa. W takim przypadku najczęściej „płacimy” naszymi danymi.

Jak ukryć IP telefonu – darmowe VPN

W związku z powyższym dostawcy darmowych VPN zbierają wszystkie możliwe informacje na nasz temat, następnie odsprzedają je reklamodawcą lub sami wykorzystują te dane w celu profilowania użytkowników. Największym zagrożeniem jest to, że w razie potrzeby firmy takie „bez mrugnięcia okiem” udostępnią nasze dane służbom.

Czy warto zaryzykować, aby zaoszczędzić kilka złotych? Porządny program VPN to nie jest duży wydatek, zazwyczaj nie przekracza kilkunastu złotych miesięcznie.

Podsumowanie: Jak ukryć IP telefonu?

Jak widać, jeśli chcesz porządnie ukryć IP telefonu warto zainwestować w sprawdzone i niezawodne rozwiązania, tak, aby zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo i prywatność.

Trzeba również przekalkulować ryzyko, które zależy głownie od celu, dla którego chcemy ukryć IP naszego urządzenia. Program VPN jest świetnym sposobem na zachowanie anonimowości, a także do korzystania z niego na co dzień.

Polecany artykuł: Jak wybrać program do zmiany adresu IP na dowolny kraj?

Oceń artykuł: 4.8 / 5 (31 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments