Jak zamknąć konto w Banku Pocztowym? [seria: Zamykamy konto]

Jak zamknąć konto w Banku Pocztowym? Czy można zlikwidować rachunek przez internet?

W tym artykule omówimy skuteczne sposoby na zamykanie konta. Dodatkowo opiszemy kilka rad, które warto stosować przy wypowiadaniu umów z bankiem.

Otrzymasz również dostęp do naszego autorskiego Generatora Wypowiedzenia Umowy Rachunku Bankowego, dzięki temu w szybki sposób przygotujesz odpowiednie pismo.

Jak zamknąć konto w Banku Pocztowym? O czym pamiętać?

Zanim zdecydujesz się zamknąć konto w Banku Pocztowym warto zastosować się do kilku ważnych wskazówek. W pierwszej kolejności poleca się pozamykać wszelkie dodatkowe usługi, które generują koszty np. karta do konta.

Druga sprawa to dobrze zostawić parę złotych na koncie na pokrycie ewentualnych opłat, które mogą pojawić się w 30 dniowym okresie wypowiedzenia, który jest obowiązkowy.

Nawet jeśli coś pozostanie na naszym koncie to bank i tak ma obowiązek przelać wszelkie nadwyżki pieniędzy, dostępne na koncie w ostatnim dniu wypowiedzenia na wskazany numer konta w innym banku.

Co dalej?

Z drugiej strony jeśli wyzerujemy saldo na koncie, a w okresie wypowiedzenia bank pobierze jakąkolwiek opłatę lub prowizję to saldo będzie na minusie.

W takim przypadku bank nie zamknie nam konta i całą procedurę będzie trzeba powtórzyć. Zatem warto zadbać o to, aby nie pojawiły się nieprzewidziane wydatki na koncie.

Po trzecie jeśli nie masz jeszcze nowego konta w innym banku lub nie spełnia to konto Twoich oczekiwań to koniecznie sprawdź nasz Ranking Kont Osobistych, gdzie wybierzesz najlepsze konto w Polsce.

Ponadto dowiesz się jak pozyskać kilkaset złotych w różnych promocjach. Dzięki temu połączysz przyjemne z pożytecznym i zyskasz nie tylko nowe, niezawodne, tanie konto osobiste, ale również całkiem dobrą premię na start! SPRAWDŹ RANKING TUTAJ >>

I po czwarte… jeśli posiadasz niespłacony kredyt/pożyczkę to nie będziesz mógł wypowiedzieć umowy ramowej, ale jak najbardziej można zamknąć rachunek w danym banku, a zobowiązanie spłacać z innego konta (chyba, że umowa kredytowa stanowi inaczej).


INSTRUKCJA: Jak zamknąć konto w Banku Pocztowym

Na chwilę obecną Bank Pocztowy udostępnia kilka metod zamykania konta. Polecam oczywiście te najbardziej skuteczne, czyli wydrukowanie i wysłanie (lub zaniesienie do oddziału) wypowiedzenia umowy konta bankowego.


Sposób #1: Jak zamknąć konto w Banku Pocztowym – korespondencyjnie

Bez wątpienia najbardziej pewnym i skutecznym sposobem jak zamknąć konto w Banku Pocztowym będzie wydrukowanie, podpisanie i wysłanie na adres centrali wypowiedzenia o konto bankowe. Własnoręcznie podpisany dokument polecam wysłać listem poleconym, priorytetowym z potwierdzeniem odbioru.

Gdzie wysyłamy? Na poniższy adres:

Bank Pocztowy S.A.
ul. Jagiellońska 17
85-959 Bydgoszcz

Wypowiedzenie można napisać samodzielnie, możemy znaleźć gotowy wzór w internecie lub po prostu możecie skorzystać z naszego darmowego GENERATORA WYPOWIEDZENIA UMOWY O KONTO BANKOWE – TUTAJ >>

Wystarczy podać podstawowe, wymagane dane, następnie pobierze się wypełniony i gotowy do podpisania dokument PDF. Drukujemy, podpisujemy i zanosimy do pierwszego oddziału Banku Pocztowego.

Jak zamknąć konto w Banku Pocztowym

Sposób #2: Jak zamknąć konto w Banku Pocztowym – wizyta w oddziale

W podobny sposób możemy postąpić przy czym zamiast wysyłać można gotowy, wydrukowany i podpisany dokument (wypowiedzenie) zanieść po prostu do dowolnego oddziału Banku Pocztowego.

DARMOWY WZÓR WYPOWIEDZENIA: Polecamy skorzystać z naszego BEZPŁATNEGO Generatora Wypowiedzenia Umowy Rachunku Bankowego PDF dostępnego na tej stronie.

Wystarczy podać podstawowe, wymagane dane, następnie pobierze się wypełniony i gotowy do podpisania dokument PDF. Drukujemy, podpisujemy i zanosimy do pierwszego oddziału Banku Pocztowego.

Jak zamknąć konto w Banku Pocztowym wypowiedzenie wzór

Podsumowanie: Jak zamknąć konto w Banku Pocztowym skutecznie?

Jak widać najlepiej zamknąć rachunek lub wypowiedzieć umowę w Banku Pocztowym korzystając z tradycyjnych sposobów. Zatem musimy przygotować wypowiedzenie (lub wygenerować PDF – na tej stronie.)

W internecie można natknąć się również na różnego rodzaju artykuły jak zamknąć konto w Banku Pocztowym przez internet? Opisany jest sposób z wysyłaniem wypowiedzenia za pośrednictwem skrzynki e-mail.

Natomiast my tego nie testowaliśmy, zatem nie będziemy polecać takiego rozwiązania. Najbezpieczniej jest zrobić to tradycyjnymi metodami.

Co dalej?

Jeśli rachunek bankowy jest już w okresie wypowiedzenia to nie pozostaje nic innego jak poszukać inne, lepsze konto. Warto skorzystać w tym celu z Rankingu Kont Osobistych i dokładnie porównać wszelkie dostępne oferty.

Nie sugerujmy się opiniami, reklamami czy recenzjami jednej, konkretnej oferty. Warto mieć zestawienie wszystkich ofert, dzięki temu możemy wybrać najlepszą dla nas opcję.

Niezmiennie polecam ten Ranking Kont Osobistych, gdzie poza wszystkimi informacjami na temat konta bankowych znajdziecie również informacje o promocjach i bonusach, które możemy uzyskać zakładając konto w wybranym banku.


Jak zamknąć konto w Banku Pocztowym
Oceń artykuł: 4.9 / 5 (172 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments