Jak zmienić lokalizację w Google Play? [PORADNIK]

W tym artykule opiszemy techniczne kwestie związane z tematem Jak zmienić lokalizację w Google Play? Często nasi czytelnicy szukają informacji jak zmienić lokalizację w sklepie Play, ponieważ potrzebuję aplikacji, które nie są dostępne w danym regionie.

Podstawowe Informacje

Według informacji, które można znaleźć bezpośrednio na stronach Google – co do zasady możemy zmienić lokalizację w Google Play tylko raz w roku. W przypadku zmiany na inny kraj, aktualne środki zostaną zamrożone – do momentu, kiedy nie wrócimy w ustawieniach do poprzedniego kraju. Jeśli rozważasz zmianę na dłuższy czas warto o tym pamiętać.

Jak zmienić lokalizację w google play częściej?

Zmiana lokalizacji w Google Play może jednak być procesem chwilowym np. jeśli potrzebujesz zmienić lokalizację przed wyjazdem lub zmieniasz tymczasowo miejsce zamieszkania. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku będzie skorzystanie ze sprawdzonego VPN, czyli Programu do Zmiany IP na inny kraj.

>> POBIERZ PROGRAM DO ZMIANY LOKALIZACJI <<<

VPN umożliwia wirtualną zmianę lokalizacji urządzenia (dowolnego – może to być: smartfon, komputer, laptop czy TV). Ponadto dzięki VPN zmienisz lokalizację w każdej innej usłudze, portalu czy aplikacji. Jest to uniwersalny sposób, który pozwoli zaoszczędzić Ci mnóstwo czasu i pieniędzy.

Jak dokładnie zainstalować i korzystać z VPN opisaliśmy w artykule: Program do zmiany IP na inny kraj >>

Jak zmienić lokalizację w Google Play w aplikacji – KROK PO KROKU

Jeśli jednak chcesz zmienić lokalizację za pomocą ustawień na dłuższy okres to możesz to zrobić wykonując poniższe instrukcje. Zanim jednak utworzysz nową metodę płatności, ważne jest, aby już być w danej lokalizacji! Zatem jeśli aktualnie przebywasz w Polsce, ale chcesz zmienić lokalizację na inny kraj to konieczne będzie zainstalowanie programu VPN.

>> POBIERZ PROGRAM DO ZMIANY LOKALIZACJI <<

Jeśli jesteś w danym kraju, na który chcesz „przepiąć” aplikację to bez problemu możesz już działać zgodnie z poniższymi wskazówkami.

  1. Otwórz aplikacje Google Play na swoim smarfonie.
  2. Następnie wejdź w Menu oraz wybierz Konto.
  3. Kolejnym krokiem jest wybranie opcji kraj i profile.
  4. Teraz możesz wybrać kraj, w którym chcesz dodać swój profil płatności.
  5. Ostatnim krokiem jest postępowanie zgodnie z instrukcjami, które pokazywane są w aplikacji. Po dodaniu metody płatności możemy korzystać już z Google Play w docelowej lokalizacji.

>> POBIERZ PROGRAM DO ZMIANY LOKALIZACJI <<

UWAGA! Może zmiany mogą być widoczne od razu, natomiast w wielu przypadkach do pełnego zatwierdzenia nowej metody płatności potrzebne jest odczekanie około 24 godzin.

Jeśli wykonamy już wszystkie powyższe kroki możemy zmieniać lokalizację pomiędzy dodanymi profilami. Aby to zrobić wejdź w Google Play > Menu > Konto > kraj i profile i tutaj możemy zmienić przełączać aktualne lokalizacje.

Zmianę lokalizacji według zasad Google możemy zmieniać raz w roku. Natomiast jeśli potrzebujemy częściej przełączać się pomiędzy różnymi miejscami to niezastąpionym rozwiązaniem będzie dobry, anonimowy VPN.

Jak zmienić lokalizację w Google Play – w prosty i szybki sposób?

Wystarczy pobrać i zainstalować program do zmiany IP oraz wirtualnej lokalizacji – VPN. Na tej stronie możemy pobrać polecany przez nas program VPN.

Jak używać i jak działa VPN?

Pobieramy aplikacje na dowolne urządzenie, po zarejestrowaniu konta możemy jednym kliknięciem myszki wybierać lokalizację. Jest to bardzo proste i intuicyjne rozwiązanie, z którym bez problemu poradzi sobie każdy użytkownik internetu.

>> POBIERZ PROGRAM DO ZMIANY LOKALIZACJI <<

Program jest w formie graficznej mapki z różnymi dostępnymi serwerami. Po kliknięciu lub wybraniu z listy interesującej nas lokalizacji w ciągu dosłownie 5 sekund łączymy się z writualnym serwerem, który fizycznie znajduje się w danym kraju. Łącząc się za pośrednictwem takiego szyfrowanego serwera, wiele usług, portali będzie nas widzieć jak realnego użytkownika z kraju, z którego się połączymy.

Zobacz jak to wygląda w praktyce poniżej:

Jak zmienić lokalizację w Google Play

VPN to jednak nie tylko wirtualna lokalizacja, zmiana IP, ale również anonimowość i prywatność. Dzięki połączeniu z prywatnym, wirtualnym serwerem tworzy się tzw. „tunel”, który szyfruje nasze dane. Nawet jeśli haker lub rządy przechwycą pakiety danych to zobaczą jedynie zaszyfrowane informacje. Wiele osób korzysta z VPN, aby zwiększyć prywatność w internecie.

Wówczas nawet dostawca Twojego internetu nie jest w stanie sprawdzić jakie strony były przeglądane. Warto również zajrzeć do artykułu: Co widzi dostawca internetu? Jakie strony internetowe? Prywatne maile?

>> POBIERZ PROGRAM DO ZMIANY LOKALIZACJI <<

Oceń artykuł: 4.8 / 5 (31 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments