bitcoin

Bitcoin – Co To Jest i Jak Zarabiać Na Bitcoinach?

Co To Jest BitCoin i Jak Zarabiać Na Bitcoinach?

Czym są dokładnie Bitcoiny i jaka jest ich zasada działania? Bitcoiny to nic innego jak kryptowaluta, czyli wirtualny pieniądz. Niegdyś tradycyjne listy od rodziny czy przyjaciół zostały zastąpione przez wiadomości e-mail, więc w przypadku pieniędzy jest dokładnie tak samo.

W dalszej części artykułu poruszę zagadnienie tego Jak Zarabiać Na Bitcoinach… Wróćmy jednak na sam początek…

Bitmonety zostały wprowadzone w 2009 roku. Twórcą jest osoba o nicku Satoshi Nakamoto. Jednak raczej pewne jest, że do sukcesu tej waluty przyczyniły się też inne osoby: wybitni programiści, matematycy i marketingowcy. Wirtualne Monety mogą być zapisywane w komputerze w formie pliku portfela lub można je trzymać w zewnętrznych serwerach.

Początkowo krytowaluta nie była traktowana poważnie przez internautów. Świadczy o tym przede wszystkim niski kurs, który wahał się w granicach 0,063$/BTC. Słaby start jednak nie świadczył, że bitcoinowi brakuje potencjału.

Co zostało udowodnione na przestrzeni czasu. W niektórych okresach wartość Bitcoina zaczęła wzrastać z roku na rok nawet o 1300 procent!

Tendencja wzrostowa

Aktualnie zakłada się, że wartość bitcoina powinna w dłuższym okresie czasowym rosnąć. Wynika to z tego, że system na jakim opiera się bitcoin ma wbudowane ograniczenie podaży przy jednoczesnym wzroście popytu. Przy fakcie, że coraz więcej ludzi jest zainteresowanych tą walutą – popyt rośnie.

A podaż zwalnia…

Natomiast maksymalna ilość bitwaluty – według ustalonego algorytmu dąży do 21 milionów bitmonet. Z danych dostępnych w internecie szacuje się, że w 2016 roku waluta osiągnęła 3/4 maksimum.

Jak Zarabiać Na Bitcoinach i jak je zdobyć?

[Locker] The locker [id=1142] doesn't exist or the default lockers were deleted.
4.9/5 - (7 votes)