Bitcoin – Co To Jest i Jak Zarabiać Na Bitcoinach?

Co To Jest BitCoin i Jak Zarabiać Na Bitcoinach?

Czym są dokładnie Bitcoiny i jaka jest ich zasada działania? Bitcoiny to nic innego jak kryptowaluta, czyli wirtualny pieniądz. Niegdyś tradycyjne listy od rodziny czy przyjaciół zostały zastąpione przez wiadomości e-mail, więc w przypadku pieniędzy jest dokładnie tak samo.

W dalszej części artykułu poruszę zagadnienie tego Jak Zarabiać Na Bitcoinach… Wróćmy jednak na sam początek…

Bitmonety zostały wprowadzone w 2009 roku. Twórcą jest osoba o nicku Satoshi Nakamoto. Jednak raczej pewne jest, że do sukcesu tej waluty przyczyniły się też inne osoby: wybitni programiści, matematycy i marketingowcy. Wirtualne Monety mogą być zapisywane w komputerze w formie pliku portfela lub można je trzymać w zewnętrznych serwerach.

Początkowo krytowaluta nie była traktowana poważnie przez internautów. Świadczy o tym przede wszystkim niski kurs, który wahał się w granicach 0,063$/BTC. Słaby start jednak nie świadczył, że bitcoinowi brakuje potencjału.

Co zostało udowodnione na przestrzeni czasu. W niektórych okresach wartość Bitcoina zaczęła wzrastać z roku na rok nawet o 1300 procent!

Tendencja wzrostowa

Aktualnie zakłada się, że wartość bitcoina powinna w dłuższym okresie czasowym rosnąć. Wynika to z tego, że system na jakim opiera się bitcoin ma wbudowane ograniczenie podaży przy jednoczesnym wzroście popytu. Przy fakcie, że coraz więcej ludzi jest zainteresowanych tą walutą – popyt rośnie.

A podaż zwalnia…

Natomiast maksymalna ilość bitwaluty – według ustalonego algorytmu dąży do 21 milionów bitmonet. Z danych dostępnych w internecie szacuje się, że w 2016 roku waluta osiągnęła 3/4 maksimum.

Jak Zarabiać Na Bitcoinach i jak je zdobyć?

[Locker] The locker [id=1142] doesn't exist or the default lockers were deleted.

Pierwszym sposobem jest zarejestrowanie się w wirtualnym kantorze i jeśli masz dość gotówki to można wtedy kupić Bitcoiny od innych internatów. Oczywiście cena jest uzależniona od aktualnego kursu, który znajdziesz również na stronie kantora.

Tutaj pojawia się pierwsza okazja, na spekulacyjne inwestowanie w tą walutę. Przy założeniu rosnącego kursu można inwestować pieniądze w walutę, następnie po jakimś czasie, kiedy kurs będzie wyższy sprzedać bitcoiny. Zyskiem jest wtedy różnica wynikająca ze zmiany kursu.

np. Na dzień 16.11.2016 (na platformie 4Coins) kurs kupna to 3066PLN/BTC. Załóżmy, że kupujemy 10 BTC za kwotę 30 660 PLN. Z dniem dzisiejszym (08.12.2016) kurs sprzedaży jest na poziomie 3224PLN/BTC. Sprzedając nasze bitcoiny za kwotę 32 240 PLN zarabiamy na różnicy: 32 240 PLN – 30 660 PLN = 1 580 PLN. Zatem w 3 tygodnie na tej jednej transakcji zarabiasz 1 580 zł. Ile musisz pracować na taką kwotę obecnie?

TUTAJ możesz założyć sobie portfel bitcoinowy.

Bitcoiny można też kupować za mniejsze sumy np. 0.001 BTC 16 listopad 2016 kosztował 3,06 zł, analogicznie 0.0001 BTC ~ 0,30 zł.

To jest łatwiejszy sposób. Jest też inna opcja, trudniejsza, czyli koparki Bitcoinów.

Są to urządzenia, które wykonują bardzo skomplikowane, trudne i potężne operacje w sieci. Po prostu sprzedajemy moc obliczeniową jeśli posiadamy mocny sprzęt komputerowy. Można też współpracować z innymi koparkami czy kupować udziały w kopalniach, czyli płacić za pracę czyjejś koparki.

Cały ten proces nazywa się „Miningiem” i przypomina on bicie monet w mennicy. Aczkolwiek wszystko odbywa się w internetowych zakamarkach.

Korzyści jakie najważniejsze wynikają z posiadania Bitcoinów?

– uniezależnienie od obecnie wahających się kursów różnych walut
– szybka płatność za usługi na całym świecie
– możliwość zarabiania na kursie Bitcoin
– bitcoin nie podlega żadnym prawom banków centralnych i innych instytucji finansowych

Podsumowując

Bitcoiny jako kryptowaluta obecnie stają się coraz bardziej popularne. W coraz większej ilości punktów handlowych można spotkać się z opcją płatności w tej walucie. Najbardziej spopularyzowana jest jednak w internetowych portalach.

Czy to legalne ?

Idąc w myśl ogólnie obowiązującą w polskim prawie – co nie jest zakazane, uważa się za dozwolone – jak najbardziej bitcoiny są legalne w Polsce.

Natomiast z dniem 15 lutego 2016 Izba Skarbowa wydała interpretacje stwierdzającą zwolnienie z podatku VAT przy wymianie bitcoinów.

Oceń artykuł: 4.9 / 5 (7 głosy)