Konto walutowe Lira Turecka [TRY] Gdzie i jak założyć?

Konto walutowe Lira Turecka [TRY] W jakim banku założyć? Czy można założyć konto walutowe w lirze tureckiej w polskim banku?

W tym artykule sprawdzimy wszelkie możliwości, porównamy dostępne możliwości i pokażemy krok po kroku jak założyć konto w lirze tureckiej.

Wstęp: Konto Walutowe Lira Turecka TRY

Lira Turecka to oficjalna waluta Turcji. 1 lira turecka dzieli się na 100 kuruszy (kuruşlar). Odpowiednik polskiego „grosza” nosi skrót „Kr”. Waluta obowiązuje w formie monet w następujących nominałach: 1 Kr, 5 Kr, 10 Kr, 25 Kr i 50 Kr oraz 1 lira. Natomiast w przypadku banknotów wyróżniamy: 5, 10, 20, 50, 100 i 200 lir tureckich.

Lira Turecka najczęściej wymieniana jest przez turystów. Szczególnie w ostatnim czasie kierunek ten zyskuje na popularności ze względu na bardzo atrakcyjne ceny za wakacje, bardzo dobrą pogodę oraz szeroki wachlarz atrakcji turystycznych.

Poza turystami kolejną grupą, która jest zainteresowana walutą Lirą Turecką są polskie firmy, dla których firmy tureckie są partnerami handlowymi.

W tym artykule przedstawimy rozwiązania, które sprawdzą się zarówno dla turystów, jak i firm.

Konto walutowe Lira Turecka w Polsce

Czy można założyć konto walutowe lira turecka w Polsce? Aktualnie nieliczne polskie banki oferują konto walutowe, które spełni oczekiwania osób prywatnych. Znacznie bogatsze oferty dedykowane są dla firm, inwestorów oraz pozostałych instytucji.

W przypadku Polski możemy polecić zdecydowanie jeden bank, który oferuje wiele różnych kont walutowych, w tym Lira Turecka, a do tego mamy możliwość zamówić kartę wielowalutową. Bank opiszemy w dalszej części artykułu…

Karta wielowalutowa to rozwiązanie, dzięki któremu możemy posiadać wiele kont walutowych, ale tylko jedną kartę, która obsługuje wszystkie konta.

Najczęściej karta taka po prostu rozpoznaje walutę transakcji i pobiera odpowiednią kwotę z właściwego konta walutowego. Zapewnia to minimalne opłaty i prowizje za przewalutowanie środków.

Zdecydowanym liderem w tego typu rozwiązaniach jest jednak bank zagraniczny, który działa online w ponad 80 krajach.

Możemy tam założyć konta w dowolnych walutach (w tym w lirze tureckiej). Konto jest całkowicie bezpłatne (prowadzenie i obsługa konta), a także gwarantuje najniższe możliwe opłaty czy prowizje za przewalutowanie.

>> OTWÓRZ KONTO W LIRZE TURECKIEJ WISE <<

Konto Walutowe Lira Turecka – Jak założyć?

Konto w lirze tureckiej możemy założyć w 100% przez internet, weryfikacja tożsamości odbywa się poprzez wysłanie zdjęcia dokumentu wraz ze zdjęciem twarzy. Takie rozwiązania są niezwykle popularne, nawet w wielu polskich bankach można założyć konto w ten sposób.

Konto Wise, które oferuje możliwość założenia rachunku w lirze tureckiej to prawdziwy bank, który posiada licencje bankową. Działa na terytorium ponad 80 krajów, umożliwia otworzenie rachunków w ponad 50 różnych walutach i jest już dostępny dla obywateli Polski.

Co najważniejsze!

Zakładając konto w Lirze Tureckiej w Wise otrzymujemy prawdzie numery kont bankowych do konta, tak jakbyśmy posiadali konto bezpośrednio w Turcji. Oznacza to, że możemy otrzymywać dowolne przelewy na konto w lirach tureckich bez ukrytych opłat! Możemy również przelać pieniądze np. w Euro i przewalutować na Liry Tureckie. Zakładając bowiem konto w Euro otrzymamy IBAN europejski, a zakładając konto w USD otrzymamy amerykańskie dane bankowe. Możemy otwierać dowolną ilość rachunków bez ponoszenia dodatkowych opłat.

>> SPRAWDŹ WIĘCEJ NA WISE <<

Jedyną opłatą w Wise stanowi wydanie karty (przesyłka wysyłana jest z Wielkiej Brytanii stąd konieczność opłaty).

 konto walutowe lira turecka

Kantory Internetowe (Konto walutowe w Polsce)

W Polsce również istnieje możliwość założenia konta walutowego, ale w kantorze od Alior Bank. Tam rzeczywiście dostępna jest Lira Turecka. Niestety, nie otrzymamy danych bankowych z tureckiego banku (jak w przypadku rozwiązania powyżej), zatem nie będziemy mogli przelewać bezpośrednio tej waluty. Rozwiązanie to na pewno sprawdzi się w przypadku turystów, którzy po prostu będą płacić w Turcji kartą wielowalutową.

>> SPRAWDŹ OFERTĘ ALIOR BANK <<

Podsumowanie

Obecnie liderem na rynku jest bez wątpienia bank Wise. Oferuje bardzo dużo możliwości, a rachunki walutowe, które zakładamy (nie wszystkie) posiadają lokalny numer konta bankowego.

To ułatwia wszelkie rozliczanie z lokalnymi podmiotami. Szczególnie ważne jest to w przypadku krajów, które nie należą do systemu SEPA. Rozliczenia wykonywane musiałby być w systemie SWIFT, który jest znacznie droższy.

Dowiedz się więcej na temat Międzynarodowego Konta bankowego, na naszym blogu opisywaliśmy dokładnie to rozwiązanie.

Oceń artykuł: 4.8 / 5 (29 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments