Jak zamknąć konto w Getin Bank? [Seria: Zamykamy Konta]

Jak zamknąć konto w Getin Bank? Czy można zamknąć konto w Getin Banku przez internet?

W tym artykule znajdziesz instrukcję krok po kroku, dodatkowo dowiesz się jak znaleźć lepsze konto bankowe. Jak również pokażemy jak wygenerować Wypowiedzenie Umowy Rachunku Bankowego całkowicie bezpłatnie.

Wstęp: Jak zamknąć konto w Getin Bank? O czym musisz pamiętać?

O czym koniecznie trzeba pamiętać zamykając dowolny rachunek w banku? Przede wszystkim będzie nas obowiązywać 30 dniowy okres wypowiedzenia. W tym okresie nie możemy dopuścić do powstania ujemnego salda na koncie. Jeśli do takiej sytuacji dojdzie to jak najszybciej trzeba wyrównać to wpłacając odpowiednią kwotę lub robiąc przelew.

Dlaczego to takie ważne?

Jeśli będziemy „na minusie” w ostatni dzień obowiązującego okresu wypowiedzenia to bank po prostu nie zamknie nam konta, ani nie rozwiąże umowy. Najprawdopodobniej będzie konieczność wyrównania tego „zadłużenia” oraz złożenia wypowiedzenia ponownie.

Dlatego warto również zamknąć kartę, którą mamy do konta jeśli np. generuje jakieś miesięczne opłaty. Można zastrzec przez internet, w aplikacji lub na infolinii – bez zamawiania nowej! Dobrą praktyką jest pozamykanie wszystkich dodatkowych usług, za które płacimy.

Polecam również zostawić parę złotych więcej na koncie. Bank w ostatni dzień wypowiedzenia i tak wyśle nam to co zostanie na wskazane w wypowiedzeniu konto bankowe (np. w innym banku).

Jeśli nie masz jeszcze konta bankowego to warto otworzyć, aby móc w wypowiedzeniu podać numer rachunku do ewentualnych zwrotów. W tym celu gorąco polecamy skorzystanie z Naszego Rankingu Kont Osobistych.

Warto porównać sobie wszystkie oferty na rynku i wybrać konto, które jest dla nasz najkorzystniejsze i najtańsze w prowadzeniu i obsłudze.

Przejdź do Rankingu Kont Osobistych na NajlepszeBankowe.pl >>

Jak zamknąć konto w Getin Bank? Sposoby

Istnieje kilka sposobów i metod jak zamknąć konto w Getin Bank. Poniżej wszystkie dokładnie omówimy, najczęściej wybieraną metodą jest mimo wszystko przygotowanie wypowiedzenia i dostarczenie go do banku czy to osobiście lub wysyłając na adres centrali banku.

Jeśli chcesz przygotować Wypowiedzenie Umowy Rachunku Bankowego w szybki i prosty sposób to zachęcamy do skorzystania z naszego w pełni Bezpłatnego Generatora Wypowiedzenia Umowy Rachunku Bankowego na tej stronie.

Metoda #1: W oddziale banku – jak zamknąć konto w Getin Bank?

Pierwszym sposobem jest podejście do dowolnego oddziału banku Getin i złożenie wypowiedzenia umowy. Wypowiedzenie można wygenerować na naszej stronie całkowicie bezpłatnie.

DARMOWY WZÓR WYPOWIEDZENIA: Polecamy skorzystać z naszego BEZPŁATNEGO Generatora Wypowiedzenia Umowy Rachunku Bankowego PDF dostępnego na tej stronie.

Wystarczy podać podstawowe, wymagane dane, następnie pobierze się wypełniony i gotowy do podpisania dokument PDF. Drukujemy, podpisujemy i zanosimy do pierwszego oddziału Getin Bank.

Skorzystaj z bezpłatnego generatora wypowiedzenia umowy o konto bankowe - NajlepszeBankowe.pl - Jak zamknąć konto w Getin Bank

Metoda #2: Wyślij wypowiedzenie korespondencyjnie 

Dokładnie w ten sam sposób możemy przygotować wypowiedzenie. Jednak zamiast tracić czas na dostarczenie dokumentu osobiście możemy wysłać podpisane wypowiedzenie na adres banku.

Adres banku:

Getin Noble Bank SA
Rondo Ignacego Daszyńskiego 2 C
00-843 Warszawa

Wskazówka: Warto wysłać Wypowiedzenie listem poleconym z potwierdzeniem odbioru przez bank.

DARMOWY WZÓR WYPOWIEDZENIA: Polecamy skorzystać z naszego BEZPŁATNEGO Generatora Wypowiedzenia Umowy Rachunku Bankowego PDF dostępnego na tej stronie. Wystarczy podać podstawowe, wymagane dane, następnie pobierze się wypełniony i gotowy do podpisania dokument PDF. Drukujemy, podpisujemy i zanosimy do pierwszego oddziału Getin Bank.

Metoda #3: Infolinia 

Niestety, bank na dzień dzisiejszy nie obsługuje dyspozycji wypowiedzenia umowy za pośrednictwem infolinii. Zatem pozostaje nam sposób #1 lub #2. W szczególnych przypadkach można zamknąć konto przez internet.

Metoda #4: Jak zamknąć konto w Getin Bank przez internet?

Ostatnim sposobem jeśli mamy zwykłe konto bez żadnych dodatkowych usług jest możliwość zamknięcia rachunku przez internet. W tym celu należy zalogować się do bankowości online, następnie wybieramy: Oferta i Wnioski -> Obsługa -> Wypowiedzenie umowy rachunku.

Podsumowanie

Istnieje kilka sposób, aby skutecznie zamknąć konto bankowe w Getin Banku. Pamiętajmy jednak, że aby zamknąć taki rachunek i wypowiedzieć całą umowę ramową musimy pozamykać inne usługi np. karta do konta, karta kredytowa czy wszelkie pożyczki lub kredyty muszą być spłacone.

Oczywiście możemy zamknąć jedynie rachunek, ale w przypadku posiadania aktywnej karty kredytowej lub kredytu nie będziemy mogli wypowiedzieć umowy ramowej, czyli tej ogólnej.

W bankach obowiązuje okres wypowiedzenia. Zazwyczaj jest to 30 dni. W tym okresie, a raczej na samym końcu saldo rachunku nie może być ujemne. W takiej sytuacji bank nie zamknie rachunku.

Oceń artykuł: 4.9 / 5 (195 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments