Jak usunąć konto Bunq? [INSTRUKCJA]

Konto w Bunq nie spełnia Twoich oczekiwań? Bank wprowadził kolejne, nowe, dodatkowe opłaty? Sprawdź jak usunąć konto Bunq w prosty sposób w 5 minut!

W tym artykule pokażemy sposób jak usunąć konto Bunq krok po kroku korzystając z aplikacji mobilnej. Sprawdzimy również czy są jakieś lepsze, alternatywne i co ważne – bezpłatne zagraniczne konta bankowe.

Zanim usuniesz konto Bunq

Warto pamiętać o kilku kwestiach zanim klikniemy „usuń moje konto”. Poniżej znajdziesz kilka naszych sugestii dotyczących dobrych praktyk zamykania kont bankowych zarówno za granicą jak i w Polsce.

Środki pieniężne 

Przede wszystkim według Warunków Świadczenia Usługi możemy zamknąć konto z dodanim saldem (posiadając pieniądze na koncie), ale kto zamyka konto z pieniędzmi, kiedy przelew praktycznie jest bezpłatny?

Zatem warto przelać sobie to co pozostało na inne konto, tudzież konto polskie. Nawet jeśli podamy numer IBAN numeru w polskim złotym PLN to przelew zostanie zrealizowany, ale zostanie zaksięgowany po automatycznym przewalutowaniu na koncie złotówkowym.

Karta do konta

Karty nie musimy specjalnie zamykać, ponieważ w tym przypadku nie ma okresu wypowiedzenia, a z chwilą zamknięcia konta przestają naliczać się jakiekolwiek opłaty. Zatem po prostu wystarczy zniszczyć kartę w niszczarce lub pociąć na drobne kawałki.

Saldo

Aktualnie zgodnie z regulaminem nie można zamknąć konta jeśli stan zadłużenia przekracza €15. To zdecydowanie jest „ukłonem” w stronę użytkowników, ponieważ w polskich bankach, aby zamknąć rachunek saldo nie może być nawet 1 grosz na minusie.

Jak usunąć konto Bunq?

Pamiętaj, że po zamknięciu konta nie będziesz mógł otrzymywać płatności na ten rachunek. Jednocześnie bank nie będzie pobierać opłat, nie będzie również możliwości ponownie założyć nowego konta, ale będzie możliwość „reaktywować” aktualne konto.

W dalszym ciągu będzie można: zalogować się, zobaczyć rachunek, ponownie otworzyć konto w dowolnym momencie, eksportować dokumenty.

Bank zobowiązany jest do przechowywania tych informacji przez pewien okres określony w holenderskich ustawach.

Podobnie jest w Polsce, jeśli zamykamy konto to banki i tak przechowują wszystkie informacje przez kilka lat.

W Polsce jednak nie mamy swobodnego dostępu do tych danych. W tym czasie w dowolnym momencie można przywrócić pełną funkcjonalność konta Bunq.

Instrukcja: Jak usunąć konto Bunq?

Jeśli nie masz żadnych zobowiązań i jesteś pewny, że chcesz zamknąć konto można to zrobić bezpośrednio z poziomu aplikacji BUNQ. Poniżej przygotowaliśmy instrukcję krok po kroku na podstawie naszego konta w tym banku.

Jak usunąć konto Bunq w aplikacji?

Krok #1: Zaloguj się do aplikacji, następnie wejdź w Profil i Ustawienia (jak poniżej na fot. 1 oraz fot. 2.):

Jak usunąć konto Bunq
fot. 1
Jak usunąć konto Bunq
fot. 2

Krok #2: Klikamy w „My Plan” (fot. 3)

Jak usunąć konto Bunq
fot. 3

Krok #3: Na samym dole będzie opcja „Close Account” – wchodzimy tam. (fot. 4)

konto w holandii
fot. 4

Krok #4: Potwierdzamy, że na pewno chcemy zamknąć konto klikając „Close my account”. (fot. 5)

Bunq

Jak usunąć konto Bunq Biznes? Warto pamiętać, że jeśli chcesz zamknąć konto biznesowe, a masz również konto osobiste – to dobrze jest zamknąć oba. W przeciwnym wypadku drugie będzie nadal aktywne.

Co dalej? Czy są lepsze konta za granicą?

Bunq posiada wiele wad między innymi opłata za prowadzenie konta, dodatkowe opłaty za wypłacanie pieniędzy z bankomatów czy brak możliwości otwierania kont walutowych.

Ponadto obsługa konta jest tylko i wyłącznie w języku angielskim lub holenderskim co może być niezwykle uciążliwe dla wielu naszych rodaków.

Alternatywnym rozwiązaniem może być inne, internetowe Holenderskie Konto Bankowe, które nie tylko jest bezpłatne (brak miesięcznych opłat).

Ponadto w tym banku możemy otwierać dodatkowe konta walutowe (ponad 54 waluty), w wielu z nich otrzymamy numery IBAN danego kraju.

Przykładowo: Jeśli otworzysz konto bankowe w dolarze kanadyjskim to otrzymasz pełnoprawne, kanadyjskie dane bankowe do obsługi tego konta.

Dzięki temu można realizować przelewy z danego kraju praktycznie bez kosztów. W dowolnym momencie możemy realizować przewalutowania między rachunkami – tutaj również mamy do dyspozycji bardzo atrakcyjny kurs walutowy.

POLECAMY ZAGRANICZNE KONTA BANKOWE
KTÓRE ZAŁOŻYSZ W 100% ONLINE!
Jak założyć konto bankowe przez internet w Holandii wraz z kontem EURO oraz możliwością przelewów walutowych - w tym PLN? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć międzynarodowe konto bankowe online, z tanimi przelewami walutowymi (ponad 50 walut w tym: PLN)? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć konto bankowe w Niemczech bez meldunku przez internet? WIĘCEJ: [INSTRUKCJA] NA TEJ STRONIE

-


Źródła: https://together.bunq.com/d/18035-how-do-i-close-my-bunq-account

Oceń artykuł: 4.9 / 5 (23 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments