Jak zamknąć konto w N26? Instrukcja krok po kroku

Jak zamknąć konto w N26? Bank nie spełnia Twoich oczekiwań? Konto jest dla Ciebie niepotrzebne, niefunkcjonalne lub po prostu bank wprowadził dodatkowe opłaty?

W tym artykule dowiesz się krok po kroku jak zamknąć konto w N26 bez zbędnych formalności, a także jak zrezygnować z wszelkich innych produktów.

POLECAMY ZAGRANICZNE KONTA BANKOWE
KTÓRE ZAŁOŻYSZ W 100% ONLINE!
Jak założyć konto bankowe przez internet w Holandii wraz z kontem EURO oraz możliwością przelewów walutowych - w tym PLN? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć międzynarodowe konto bankowe online, z tanimi przelewami walutowymi (ponad 50 walut w tym: PLN)? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć konto bankowe w Niemczech bez meldunku przez internet? WIĘCEJ: [INSTRUKCJA] NA TEJ STRONIE

-


Jak zrezygnować z subskrybcji premium?

Jeśli nie chcesz płacić za konto w banku N26 to zamykanie konta nie jest jedyną możliwością. Wystarczy zrezygnować z wszelkich subskrybcji, które są włączone na naszym koncie. Nawet jeśli i tak chcemy ostatecznie zamknąć rachunek w N26 to polecam w pierwszej kolejności zrezygnować z subskrybcji jakie mamy włączone.

Jakie plany objęte są opłatami? 

  • N26 Smart
  • N26 You
  • N26 Metal

Umowy są zawierane na jeden rok i automatycznie się odnawiają, aczkolwiek istnieje możliwość anulowania, unieważnienia lub anulowania przedłużenia umowy w dowolnym momencie.

Jakie są różnice pomiędzy tymi opcjami?

  • Unieważnienie – rezygnacja z subskrybcji następuję w ciągu 14-dniowego okresu od momentu zawarcia subskrybcji,
  • Anulowanie umowy – możemy zlecić dyspozycję w dowolnym momencie, ale nie póżniej niż 1 miesiąc przed końcem umowy,
  • Anulowanie przedłużenia umowy – możemy zlecić w dowolnym momencie nie później niż 1 dzień przed wygaśnięciem umowy.
Jak zamknąć konto w N26? Instrukcja krok po kroku

Unieważnienie lub anulowanie subskrybcji

Odstąpienie od umowy, czyli unieważnienie

Zgodnie z prawem możemy unieważnić zakupienie usługi premium na koncie w terminie do 14 dni od daty zawarcia umowy. W przypadku N26 okres ten jest liczony od chwili naliczenia pierwszej opłaty miesięcznej.

Jedyną możliwością unieważnienia subskrypcji usługi premium jest kontakt z obsługą banku. Można to zrobić na czacie lub w dowolny inny możliwy sposób. Więcej na ten temat znajdziecie na stornie banku TUTAJ >>

Anulowanie subskrybcji

Nawet jeśli nie zdążymy wypowiedzieć umowy w ciągu 14 dni to i tak mamy możliwość anulowania dowolnego planu w każdej chwili (nie później niż 1 miesiąc przed końcem umowy). Dotyczy to każdej opcji włącznie z ochroną ubezpieczeniową.

Aby tego dokonać również trzeba kontaktować się z obsługą banku.

Anulowanie przedłużenia umowy

Jeśli nie chcesz, aby jakikolwiek płatny plan automatycznie został przedłużony na kolejny rok (N26 Smart, N26 You czy N26 Metal) możesz anulować przedłużenie umowy bezpośrednio na koncie i w tym celu:

  1. Zaloguj się do aplikacji mobilnej i przejdź w zakładkę „Moje konto” (My Account)
  2. Wybierz N26 Smart/You/Metal
  3. Kliknij w Szczegóły Subskrybcji (Membership details), następnie Anuluj Subskrypcję (Cancel Membership)
  4. Następnie musimy potwierdzić dyspozycję – przeważnie będzie to wiadomość typu push

Po anulowaniu automatycznego przedłużania wszelkich płatnych usług możemy dalej korzystać z tych usług do końca okresu, który został opłacony. Jeśli chcemy korzystać dalej z N26 bezpłatnie to w tym momencie automatycznie zostanie wydana bezpłatna karta.

Jak zamknąć konto w N26? Instrukcja krok po kroku 2021


Jak zamknąć konto w N26?

Jeśli mimo wszystko chcemy dalej zamknąć konto lub po prostu nie mieliśmy żadnych dodatkowych, płatnych usług na koncie to poniższa instrukcja tłumaczy dokładnie jak zamknąć konto w N26.

Krok #1: Wyzeruj saldo

Jeśli wszystkie usługi płatne są wyłączone i mamy pewność, że bank nie pobierze żadnych opłat to musimy wyzerować saldo. Jeśli mamy pieniądze na koncie to po prostu przelewamy je na inny rachunek (można bez problemu na polski rachunek wysłać).

Jeśli saldo na koncie jest ujemne to z kolei trzeba przelać pieniądze na N26 – w przeciwnym wypadku bank nie zamknie konta z ujemnym saldem.

Jak robić przelewy w banku N26 tłumaczyliśmy w tych artykułach:

Krok #2: Jak zamknąć konto w N26? PROCES ONLINE

Po prostu przejdź na tą stronę, aby rozpocząć proces zamykania konta przez internet. W pierwszej kolejności musimy się zalogować oraz zweryfikować tożsamość. Następnie aplikacja przeprowadzi nas przez cały proces zamykania konta.

I to wszystko!

Co dalej? 

Jeśli masz kartę to po prostu zniszcz ją (koniecznie rozetnij Chip oraz pasek magnetyczny) i wyrzuć. A jeśli szukasz innego banku, który oferuje zagraniczne konto bankowe to koniecznie sprawdź konto w Holandii. Holenderski bank, który umożliwia otwieranie konta za granicą dla Polaków cieszy się bardzo dobrymi opiniami!

POLECAMY ZAGRANICZNE KONTA BANKOWE
KTÓRE ZAŁOŻYSZ W 100% ONLINE!
Jak założyć konto bankowe przez internet w Holandii wraz z kontem EURO oraz możliwością przelewów walutowych - w tym PLN? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć międzynarodowe konto bankowe online, z tanimi przelewami walutowymi (ponad 50 walut w tym: PLN)? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć konto bankowe w Niemczech bez meldunku przez internet? WIĘCEJ: [INSTRUKCJA] NA TEJ STRONIE

-

Oceń artykuł: 4.8 / 5 (127 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments