Jak zrobić przelew z konta N26?

Jak zrobić przelew z konta N26? N26 to bank na terytorium Niemiec. Walutą rozliczeniową jest oczywiście euro.

W związku z tym, aby zrobić przelew z konta N26 do innego banku w Unii Europejskiej (w tym do Polski) trzeba podać numer IBAN. Numer IBAN to pełny numer konta bankowego wraz z dwuliterowym przedrostkiem oznaczającym kraj.

Jak zrobić przelew z konta N26?

W przypadku Polski jest to PL. Zatem, aby zrobić przelew z konta w niemieckim banku na konto w polskim banku trzeba podać numer przykładowo PL23 1234 1234 1234 1234 1234 1234. Przy czym sam numer bez „PL” to zwykły numer jakim posługujemy się w Polsce.

Zatem numer IBAN to nasz numer konta bankowego + przedrostek „PL”. I to wystarczy, aby zrobić przelew z Niemiec do Polski. Resztę danych system pobierze automatycznie.

Konto bankowe w Holandii online za 0 zł KLIKNIJ PO WIĘCEJ >>

Jak to wygląda w praktyce KROK PO KROKU? Jak zrobić przelew z konta N26

  1. Zaloguj się do swojego konta N26. Jeśli nie masz to sprawdź jak założyć i aktywować krok po kroku tutaj >>
  2. Po zalogowaniu do konta kliknij „+”. (Jak poniżej na obrazku):przelew z konta N26

3. Do kogo chcemy wysłać? Jeśli mamy już zdefiniowaną osobę na liście to wystarczy wybrać. Jeśli robimy przelew do kogoś pierwszy raz to należy kliknąć „Add a new recipient”. Jak poniżej na obrazku:przelew z konta N26

4. Po kliknięciu w „Add a new recipient” pojawi się formularz, który należy wypełnić danymi osoby, do której chcemy zrobić przelew. Na początku należy podać Imię i Nazwisko, następnie numer konta. Jeśli robimy przelew do Polski to wystarczy polski numer konta w formacie IBAN, czyli dodatkowo należy.

przelew z konta N26


Po wypełnieniu danych klikamy „Continue”.5. W kolejnym kroku należy wpisać kwotę jaką chcemy wysłać.

6. Następnie Tytuł Przelewu.
7. Ostatni krok to sprawdzenie czy dane się zgadzają, tam mamy możliwość ustalenia daty przelewu. Jeśli chcemy przelew natychmiastowy to zostawiamy dzisiejszą datę. Potwierdzamy operację PINem, który ustaliliśmy przy zakładaniu konta lub w aplikacji mobilnej. Jeśli wszystko się zgadza to wysyłamy przelew. Na drugi dzień roboczy przelew będzie już na koncie w polskim banku.

To wszystko. Procedura jest bardzo prosta i analogiczna jak w przypadku banków w Polsce. Może schemat się trochę różni. Tutaj mamy to podzielone na kilka kroków, a w bankach polskich zazwyczaj na jednym formularzu wypisuje się wszystkie dane.

Jak długo będę czekać na przelew z konta N26?

Wielką zaletą jest to, że przelewy z Niemiec do Polski idą bardzo szybko. Wysyłając przelew wieczorem, na drugi dzień koło godziny 14 jest już na rachunku w Polsce. (Sprawdzone w przypadku odbierania przelewów w mBanku). Wiadomo, że każdy bank ma różne sesje przychodzące i wychodzące, zatem czas może się trochę różnić.

Ile zapłacę za przelew z konta N26?

Przelewy z konta N26 na inne konto w Europie (w tym także w Polsce) są całkowicie darmowe. Przelewy europejskie SEPA na rynkach zagranicznych tudzież w Niemczech są standardem, w związku z tym są bezpłatne.

Niestety, w Polsce dalej są płatne, zatem wykonując przelew wychodzący z polskiego konta – bank w Polsce nalicza opłaty za przelew europejski. Przeważnie jest to 5 zł, niektóre banki mają za 1 zł, nieliczne tylko tą usługę mają darmową. Oczywiście w większości banków nie płacimy za przyjęcie przelewu zagranicznego (przelew przychodzący).

Jak wpłacić pieniądze na konto N26?

Wpłacając pieniądze na konto w Niemczech mamy do dyspozycji dwa sposoby. Pierwszym z nich jest przelew z innego konta (w Polsce lub za granicą). Przelew taki robi się analogicznie jak powyższy przykład w instrukcji. Wystarczy wówczas podać numer IBAN konta N26. Po zalogowaniu w bankowości internetowej lub aplikacji taki numer IBAN będzie widoczny. Podajemy ten numer i otrzymujemy przelew na nasze niemieckie konto.

Drugim sposobem jest wpłata gotówki. Niestety, na chwilę obecną nie ma możliwości, aby zrobić to poprzez wpłatomat. Oddziały banku nie istnieją w Polsce. Na szczęście na pomoc przychodzi nam tradycyjna Poczta Polska.

Możemy wypełnić druczek i zrobić przekaz europejski. Zapłacić gotówką w kasie na Poczcie, a oni zrobią nam już przelew. W tym przypadku będzie trzeba poczekać o wiele więcej na przelew zazwyczaj około 5 dni roboczych.

Zobacz: Konto Bez Komornika – W jakim banku komornik nie zajmie konta? 

Oceń artykuł: 4.9 / 5 (60 głosy)