rachunek w banku norweskim, konto bankowe w Norwegii, konto w Norwegii.

Jak otworzyć konto bankowe w Norwegii? [PORADNIK]

Jak otworzyć konto bankowe w Norwegii? Czy można założyć konto bankowe w Norwegii przez internet? Czy jest wymagany meldunek? Jakie są alternatywny dla konto w Koronie Norweskiej? W tym poradniku omówimy wszystkie najważniejsze kwestie związane z otwieraniem rachunku bankowego u naszego północnego sąsiada.

Wstęp: Jak otworzyć konto bankowe w Norwegii?

Norwegia to bardzo popularny kierunek nie tylko wśród turystów, ale przede wszystkich dla migrantów zarobkowych. Bardzo silna gospodarka i mocna pozycja tego kraju stanowi o wysokim standardzie życia. Norwegia przyciąga ludzi z całego świata i są to głównie: studenci, pracownicy, przedsiębiorcy, inwestorzy, a nawet emeryci – nie wspominając już o całej masie turystów.

Bez względu na cel Twojej wizyty w Norwegii – obowiązkowym jest posiadanie odpowiedniego konta bankowego. W Norwegii walutą rozliczeniową jest Korona Norweska. Dlatego w tym poradniku przedstawimy w jaki sposób otworzyć konto bankowe w Norwegii, a także czy są jakieś alternatywne rozwiązania.

Pamiętaj: w wielu przypadkach nie będzie wymagane zakładanie konta w banku z siedzibą w Norwegii. Warto rozważyć założenie wielowalutowego konta bankowego. Rzecz jasna jest tam możliwość posiadania konta walutowego w Koronach Norweskich oraz pozostałych innych 54 walutach świata. Ponadto konto takie można otworzyć całkowicie online, bez wizyty w obcym kraju. Więcej informacji uzyskasz w naszym artykule: Międzynarodowe Konto Bankowe – Już teraz można założyć całkowicie przez internet!


Jak otworzyć konto bankowe w Norwegii przez internet?

Czy nierezydent może posiadać konto bankowe w Norwegii? TAK, jest to możliwe, natomiast może wiązać się z kilkoma dodatkowymi wymogami. Przede wszystkim konto w Norwegii może zostać otworzone jedynie przez obywateli UE (czyli Polak jak najbardziej może), USA, Kanady, Islandii, Szwajcarii, Singapuru, Australii, Japonii i Nowej Zelandii. W większości banków wymagany może być depozyt od 10 000 do 100 000 euro, które muszą być przechowywane w lokalnej walucie. Tradycyjne założenie konta bankowego w Norwegii, dla osób, które nie rezydują w tym kraju na stałe dodatkowo może trwać do 7 tygodni.

Na chwile obecną nie ma możliwości, aby ubiegać się o konto bezpośrednio w norweskim banku drogą elektroniczną (online). Konieczna jest wizyta w oddziale wybranego banku. Rekomendujemy kontakt z bankiem przed przyjazdem do Norwegii, aby potwierdzić wymagane dokumenty.

Konto bankowe w Norwegii przez internet – jak skorzystać z usług banku pośredniczącego i otworzyć konto online?

Na szczęście mamy i dobrą wiadomość dla większości osób, którym zależy na koncie w Koronach Norweskich. Istnieje możliwość otwarcia takiego konta całkowicie przez internet, ale niestety nie będzie to bank z siedzibą w Norwegii. Możemy otworzyć Międzynarodowe Konto – bank ma siedzibę w Wielkiej Brytanii, natomiast współpracuje z norweskimi bankami, dlatego mamy możliwość otworzyć konto przez internet i będzie to konto bankowe w Norwegii wraz z numerami IBAN.

Więcej na ten temat w artykule: Międzynarodowe Konto Bankowe – Już teraz można założyć całkowicie przez internet!Otwórz konto bezpośrednio na stronie banku: KONTO MIĘDZYNARODOWEPoniżej screen z ekranu, na którym otwieram konto w Koronach Norweskich: konto bankowe w norwegii


Konto jest w pełni funkcjonalne, umożliwia nam:

 • realizowanie przelewów z firmami i instytucjami w Norwegii bez wygórowanych opłat,
 • otrzymamy kartę oraz możliwość płatności w lokalnej walucie,
 • możliwość otwierania rachunków w innych walutach,
 • wypłacanie i wpłacanie pieniędzy w bankomatach/wpłatomatach,
 • dostęp do konta przez aplikację mobilną lub bankowość internetową,
 • atrakcyjne, jedne z najlepszych – kursy przewalutowania,
 • niskie opłaty i prowizje,
 • brak opłat za założenie oraz prowadzenie konta i karty,
 • i wiele, wiele innych.

Więcej na ten temat w artykule: Międzynarodowe Konto Bankowe – Już teraz można założyć całkowicie przez internet!


Jak otworzyć konto bankowe w Norwegii – wizyta w oddziale banku?

Jeśli jednak koniecznie potrzebujesz konto w Norwegii w banku z siedzibą w tym kraju to poniżej znajdziesz więcej informacji na temat procesu zakładania konta oraz wymaganych dokumentów.

Lista potrzebnych dokumentów:

 • norweski numer identyfikacyjny (numer D lub numer osobisty),
 • paszport,
 • zdjęcie paszportowe,
 • umowa najmu mieszkania,
 • referencje z banku w kraju ojczystym,

Generalnie polecamy kontakt, z bankiem, w którym zamierzasz otworzyć konto, aby potwierdzić wszystkie wymagane dokumenty, tak, aby wniosek o konto nie został odrzucony.


Jaki bank wybrać w Norwegii?

W Norwegii jest ponad 100 banków, natomiast my opiszemy poniżej najbardziej popularne, norweskie banki.

 • Nordea – jeden z większych banków, posiada bardzo rozbudowaną sieć własnych bankomatów. Obsługa jest w języku angielskim.
 • Bank Norwegian – jest to głównie bank nastawiony na obsługę klientów przez internet. W tym banku jako klient możesz uzyskać kredyt, pożyczkę czy kredyt hipoteczny.
 • DinBank – oferuje konta bez opłat oraz z niskimi prowizjami. Posiada szeroką ofertę produktów i usług oszczędnościowych. Znajdziemy tutaj również atrakcyjne pożyczki i kredyty.
 • Skandia – bank posiada dopracowaną bankowość internetową, ponadto ma dużą sieć bankomatów oraz oddziałów. W tym banku możliwa jest obsługa w języku angielskim. Bank świadczy usługi z zakresu pożyczek i kredytów.

Alternatywy dla konta bankowego w Norwegii

Jeśli nie mieszkasz na stałe w Norwegii, nie znasz języka norweskiego i nie posiadasz tam meldunku – otwarcie konta jest praktycznie nie możliwe. Zarówno przez internet jak i osobiście. Można otworzyć konto bankowe w Norwegii, ale konieczne jest skorzystanie z usług jakiegoś pośrednika. Wówczas pośrednik ma podpisane umowy z norweskimi bankami, a co za tym idzie – możliwość uzyskania norweskich numerów kont bankowych IBAN.

Jest to najlepsza, najszybsza i najtańsza opcja na otwarcie konta bankowego w Norwegii. Polecamy ją, nawet jeśli już jesteś w Norwegii. Konto takie jest w pełni funkcjonalne. Więcej na ten temat dowiesz się z tego artykułu.

rachunek w banku norweskim, konto bankowe w Norwegii, konto w Norwegii.


TAGI: rachunek w banku norweskim, konto bankowe w Norwegii, konto w Norwegii.

4.9/5 - (37 votes)

Zostaw Komentarz!