Paypal a komornik – Czy takie rozwiązanie się sprawdzi?

Paypal a komornik: Czy warto wykorzystać konto Paypal, aby uniknąć zajęcia komorniczego? Czy takie rozwiązanie zadziała? Czy to w ogóle jest legalne?

W tym artykule omówimy sobie wszystkie aspekty związane z tematem „Paypal a komornik”, podamy również możliwe alternatywne metody.

Wstęp – Paypal a komornik

Otrzymujemy liczne wiadomości od naszych czytelników z pytaniami czy konto Paypal może być dobrym rozwiązaniem, czy można dzięki temu uniknąć blokady na koncie i zajęcia komorniczego.

Postanowiliśmy opisać całą sprawę w niniejszym artykule, tak, aby rozwiać wszelkie wątpliwości oraz obalić największe mity związane z tym zagadnieniem.

Zanim przejdziemy do głównej analizy i rozważań dotyczących naszego wątku „Paypal a komornik”, warto na samym początku dowiedzieć się czym dokładnie jest Paypal i do czego służy.

Sama kompletna wiedza na ten temat już w pewnym stopniu uświadomi nam, że Paypal a komornik – to tylko mit i konto Paypal praktycznie w ogóle nie spełni tej roli.

Co to jest Paypal?

Paypal to amerykańska firma świadcząca usługi z zakresu pośrednictwa w płatnościach przy pomocy adresu e-mail. Nie jest to zatem typowy zagraniczny bank, jest to po prostu procesor płatniczy, który służy do rozliczeń w wielu walutach i krajach.

Korzystając z Paypal’a unikniemy bowiem wysokich opłat za przelewy międzynarodowe, a także czas realizacji transakcji skróci się z kilku dni/tygodni (w przypadku przelewów transatlantyckich) – do zaledwie kilku minut.

Jako, że Paypal działa na zasadzie wirtualnej „skarbonki” – oczywiście możemy trzymać tam pieniądze, wpłacać i wypłacać.

Natomiast wszelkie operacje tak czy inaczej muszą przejść przez realne konto bankowe. Zatem na tym etapie możemy już wykluczyć Paypal jako konto bez komornika.

Do systemie Paypal można płacić przy użyciu karty kredytowej lub debetowej. Możemy również wykorzystać saldo na koncie Paypal, które wcześniej trzeba zasilić przelewem z konta bankowego lub innego konta Paypal.

Ciekawostka: Paypal dostępny jest w prawie 190 krajach oraz obsługuje około 25 światowych walut.

Dlaczego konto Paypal nie jest dobrym rozwiązaniem?

Niestety, Paypal nie jest dobrym pomysłem, aby uniknąć komornika. Teoretycznie komornik nie może zająć salda na koncie Paypal, zatem może to konto służyć do zbierania mniejszych oszczędności.

Natomiast wszelkie zasilenia konta Paypal mogą odbywać się z konta bankowego, które może być już zajęte lub zablokowane przez komornika. Zatem zakładanie konta Paypal jest w zasadzie bezcelowe, ponieważ tak czy inaczej komornik zablokuje wypłatę/wpływy zostawiając jedynie kwotę wolną od zajęcia.

Dodatkowo Paypal nie wyrobi karty do konta, zatem wszelkie płatności w sklepach odpadają. Możliwe będą jedynie płatności w internecie. Aczkolwiek tutaj warto wziąć poprawkę na to, że w Polsce płatności Paypal nie są zbyt popularne. Częściej mamy możliwość płatności wirtualną kartą, e-przelewem lub BLIKiem.

Paypal a komornik

Wniosek jest następujący – nie warto zakładać konta Paypal jeśli chcesz uniknąć blokady komorniczej. Takie rozwiązanie się nie sprawdzi. Oczywiście jeśli planujesz zagraniczne zakupy w obcych walutach to jak najbardziej korzystanie z Paypala ułatwi tą czynność. Do tego Paypal został w końcu stworzony, aby realizować szybkie płatności internetowe na całym świecie.

Paypal a komornik: Alternatywne rozwiązania

Zamiast zakładać niefunkcjonalne konto w procesorze płatniczym typu Paypal lub innych niepewnych firmach. Warto rozważyć założenie konta za granicą – w prawdziwym, funkcjonalnym banku, który objęty jest Bankowym Funduszem Gwarancyjnym (w przypadku bankructwa instytucji z BFG – odzyskasz pieniądze, które były na koncie).

Wszelkie firmy, fintechy i „parabanki” nie podlegają pod prawo bankowe, zatem w przypadku bankructwa tych instytucji – utracisz wszelkie pieniądze i aktywa, które były na koncie. W związku z tym zalecamy otwieranie kont jedynie w sprawdzonych i renomowanych bankach tradycyjnych lub internetowych.

Poniżej przedstawiamy listę z bankami, które przetestowaliśmy i jak najbardziej sprawdzą się, aby uniknąć blokady na koncie. Do takich rachunków otrzymamy numer IBAN (możliwość przelewania wynagrodzenia). Jak również w pełni funkcjonalną kartę płatniczą typu: VISA, MasterCard lub Maestro. W szczególności warto rozważyć otwarcie konta w Holandii (możliwość przelewów w PLN) lub Międzynarodowego Konta Bankowego (z możliwością otwarcia subkonta w PLN).

Więcej informacji znajdziesz na liście poniżej.

POLECAMY ZAGRANICZNE KONTA BANKOWE
KTÓRE ZAŁOŻYSZ W 100% ONLINE!
Jak założyć konto bankowe przez internet w Holandii wraz z kontem EURO oraz możliwością przelewów walutowych - w tym PLN? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć międzynarodowe konto bankowe online, z tanimi przelewami walutowymi (ponad 50 walut w tym: PLN)? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć konto bankowe w Niemczech bez meldunku przez internet? WIĘCEJ: [INSTRUKCJA] NA TEJ STRONIE

-

Źródła: https://pl.wikipedia.org/wiki/PayPal

Oceń artykuł: 4.7 / 5 (39 głosy)
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

konto paypal można obsługiwać bez wiedzy komornika.
Dowiedziałem się przez przypadek gdy zamknąłem konto powiązane z PAYPAL .
teraz robię doładowania salda konta PAYPAL z innego konta.
nie wiem jak długo to będzie działać.
Zmieniłem tylko preferowaną formę płatności z konta na saldo PAYPAL