Jak otworzyć konto Bunq? Instrukcja krok po kroku

Jak otworzyć konto Bunq? Konto w Holandii w Bun można otworzyć w 100% zdalnie, przez internet, bez konieczności wizyty w oddziale. Poniżej prezentujemy instrukcję krok po kroku jak otworzyć rachunek w holenderskim banku z dowolnego miejsca na świecie.

> OTWÓRZ KONTO BUNQ <

Instrukcja jak otworzyć konto Bunq?

Krok #1: Wejdź na dedykowaną stroną banku tutaj.

Jeśli korzystasz ze smartfona to automatycznie otworzy się strona do pobrania aplikacji banku. W takiej sytuacji pobierz bezpośrednio aplikację. Jeśli natomiast otworzy się strona z miejscem jedynie na numer telefonu – podaj numer, a otrzymasz bezpłatnego SMS z linkiem do pobrania aplikacji.

W przypadku komputerów / tabletów po wejściu na podaną stroną zobaczymy stronę startową. W zależności od kraju, w którym zakładasz konto strona (lub aplikacja) może być po angielsku lub holendersku. Na stronie szukamy opcji (ang.) „Get Started”, (ang.)  „Join us now” lub (hol.) „Meld je nu aan”.

UWAGA! Oczywiście strona startowa może się różnić i wyglądać inaczej, tak czy inaczej odnajdź po prostu przycisk GET STARTED.

Następnie klikamy w jedną z tych opcji.

bunq start - ekran początkowy - jak otworzyć konto bunq

Krok #2: Uzupełnij podstawowe dane / potwierdź numer telefonu.

Teraz w zależności od drogi, z której korzystasz mamy dwie instrukcje (opcje):

OPCJA 1; KOMPUTERY/TABLETY Wyświetli się krótki formularz, gdzie wpisujemy imię, nazwisko (Persoonsgegevens), datę urodzenia (Geboortedatum), czyli dzień (Dag), miesiąca (Maand) oraz rok (Jaar).

Następnie adres e-mail, numer telefonu oraz adres. Można podać zarówno adres i numer polski, aczkolwiek jeśli mieszkasz w Holandii lub Niemczech (nawet na agencyjnej lokacji) to wpisz lokalny adres. Podobnie z numerem telefonu – warto mieć holenderski, natomiast polski również przejdzie.

Sprawdź: Jaką kartę z internetem LTE/5G kupić w Holandii

Na samym końcu akceptujemy wszystkie zgody. Przyjdzie kod SMS, który należy wpisać, aby potwierdzić numer telefonu.

Jak otworzyć konto Bunq - formularz

Na dole ekranu (po prawej stronie) mamy możliwość również zmienić sobie język. Na chwile obecną polskiego języka jeszcze nie ma, ale śmiało można zmienić na angielski.

OPCJA 2: SMARTFONY – W przypadku smartfonów cały proces jest bardzo podobny. Najpierw wchodzimy w ten link, pobieramy aplikację na telefon. Włączamy aplikację oraz mamy dwie opcje „Log in to Existing Account” („Inloggen op Bestaand Account”), czyli logowanie do konta, które już istnieje. Jeśli zakładasz dopiero konto to ta opcja nas nie interesuje.

bunq mobile 1v2

Poniżej będzie „Not a member yet? Join bunq” („Nog geen lid? Word nu lid van bunq”). Klikając w ten link otworzy się nowe okienko – znajdą się tam pytania o preferencje – można to pominąć klikając NEXT. Następnie będzie miejsce, w którym możemy zarejestrować się i otworzyć nowe konto Bunq.

bunq mobile 2v2
bunq mobile 3v2

Praktycznie taki sam formularz jak w przypadku wersji na komputer, gdzie podajemy imię, nazwisko, datę urodzenia, podstawowe dane kontaktowe (e-mail, numer telefonu, adres).

Pamiętaj, że numer telefonu należy potwierdzić kodem SMS!

Krok #3: Potwierdzenie tożsamości

Jak w każdym banku i w przypadku Bunq konieczne jest potwierdzenie tożsamości. Wybieramy dokument, którego zdjęcie wyślemy. Konieczne będzie nagranie krótkiego wideo lub zrobienie zdjęcia twarzy (tzw. selfie). Po weryfikacji można zalogować się już na konto, gdzie będzie dostęp do rachunku.

bunq mobile 4v2

Akceptowane dokumenty: ID Cart (dowód osobisty), Paszport oraz Prawo Jazdy. Jeśli mieszkasz długo w Holandii i masz pozwolenie na pobyt stały to karta stałego rezydenta również może zostać użyta.

W między czasie można zamówić kartę do konta zgodnie z procedurą opisaną w artykule: Jak założyć kotno bankowe w Holandii?

Instrukcja jak otworzyć konto Bunq? Jak zamówić kartę?

Na stronie głównej wejdź w zakładkę CARDS (patrz zdjęcie niżej).

Konto Bankowe W Holandii Przez Internet

Następnie wybierz GET A CARD:

Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii Przez Internet

Wybierz kartę jaką chcesz zamówić:

Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii

Karta Metalowa – Elegancka oraz wyjątkowa metalowa karta, która robi duże wrażenie. Niestety, wiąże się z dodatkowym kosztem.

Karta Kredytowa MASTERCARD – Pomimo nazwy sugerującej związek z kredytem, jest to standardowa karta przeznaczona do korzystania z konta bankowego.

Karta Debetowa Maestro – Ta firma znajduje się w bliskim sąsiedztwie VISA i MasterCard. W przypadku osób w Holandii: Karta ten jest akceptowalna praktycznie wszędzie, nawet w miejscach, gdzie karty MasterCard i VISA nie są akceptowane.

Jeśli mieszkasz, pracujesz lub planujesz pobyt w Niderlandach, warto posiadać Kartę Debetową Maestro, aby móc dokonywać płatności na przykład w sklepach Albert Heijn i innych punktach.

Praktycznie każde konto bankowe w Holandii oferuje Kartę Maestro. W Polsce może być pewien problem z jej użyciem, choć większość punktów akceptuje ją bez problemu. Zawsze istnieje również opcja zamówienia dwóch kart dla konta w Bunq.

Na końcu proszę wprowadzić niezbędne dane i aktywować kartę:

Konto Holandia

Alternatywne konta bankowe w Holandii

Czy można założyć inne konto jeśli mieszkam i pracuję w Holandii? Odpowiedź brzmi TAK, jeśli legalnie pracujesz na terenie tego kraju możesz otworzyć konto praktycznie w dowolnym banku. Jednak w przypadku pozostałych holenderskich banków konieczna będzie wizyta w danym oddziale.

Żadne inne banki w Holandii nie udostępniają drogi zakładania konta online dla obywateli innych krajów. Dlatego konieczne będzie udanie się do najbliższej placówki wybranego banku.

Warto wziąć ze sobą co najmniej dwa dokumenty tożsamości. Często holenderskie banki wymagają dodaktowych dokumentów (aczkolwiek nie jest to reguła). Przeważnie bank może poprosić Cię o jeden z następujących dokumentów:\

  • umowa o pracę lub zaświadczenie od pracodawcy w języku niderlandzkim,
  • dowód adresu zamieszkania (umowa na wynajem czy rachunki za prąd / gaz nie starsze niż kilka miesięcy),
  • czasami w skrajnych przypadkach wymagane będzie okazanie zaświadczenia o niekaralności (VOG).

To wszystko zależy od banku, a nawet od konkretnego oddziału. Obecnie jedynie Bunq umożliwia pełny proces otwarcia konta przez internet. Jest to pełnoprawny holenderski bank, z tym, że nie posiada tradycyjnych oddziałów.

Jak otworzyć konto Bunq osobiście?

Tak jak wcześniej już wspomnieliśmy nie ma możliwości otworzyć Bunq w oddziale. To jest głównie bank internetowy, z siedzibą w Holandii. W przeciwieństwie do konkurenta (Wise), który to oddział ma w Wielkiej Brytanii i nawet nie umożliwia zakładania konta bankowego w holenderskimi numerami IBAN.

W przypadku Bunq otrzymasz pełnopracny numer konta w holenderskim formacie. Zatem bez problemu zgłosisz taki rachunek u pracodawcy czy w urzędzie skarbowym. Chociaż i w tym przypadku często jest tak, że zagraniczne konta można zgłaszać.

Największym jednak plusem posiadania Bunq jest możliwość wyrobienia karty Maestro.

Kto był w Holandii ten wie, że są miejsca, gdzie nie zapłacimy tradycyjnym MasterCardem czy VISA. Dlatego mieszkając, pracując czy zwiedzając Holandię warto mieć kartę firmy Maestro.

Oceń artykuł: 4.8 / 5 (275 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments