Polski Mechanik Holandia – jak znaleźć dobrego mechanika w Holandii?

Wiele osób wpisując „Polski Mechanik Holandia” w wyszukiwarce internetowej ma nadzieje, że znajdzie pełną listę warsztatów samochodowych, w których będzie możliwość obsługi w języku polskim.

Oczywiście są w Holandii takie warsztaty i sam z nich korzystałem. Korzystałem również z usług holenderskiego mechanika, dlatego w tym artykule po pierwsze podrzucę Wam kilka wskazówek jak znaleźć polskiego mechanika w Holandii, a także jak ewentualnie dogadać się z holendrem.

Historie, które przytoczę w tym wpisie są moimi doświadczeniami i nikt nie może Ci zagwarantować, że będziesz mieć takie same sytuacje. Dlatego warto podejść do tego z dystansem…


POLECAMY: Załóż konto bankowe w Holandii bez meldunku: Jak założyć konto bankowe w holenderskim banku przez internet? [INSTRUKCJA KROK PO KROKU]


Bez konieczności wizyty w banku, bez żadnych zaświadczeń, bez konieczności posiadania meldunku. Wszystkie formalności załatwisz w 10 minut przez internet. Sprawdź więcej w naszej instrukcji.


Polski Mechanik Holandia – jak znaleźć?

PIerwszym skutecznym sposobem jest bez wątpienie skorzystanie z Google Maps. Warto wpisać w wyszukiwarce w mapach „Polski Mechanik Holandia”. Wyświetlą się różne warsztaty w pobliżu.

Często nazwa jest holenderska, natomiast warto posprawdzać wszystkie wyniki – nie raz okazuje się, że wizytówka w Google Maps kieruje do strony internetowej w języku polskim. A to bez wątpienia najlepszy dowód, że warsztat należy również do polaka i dogadamy się tam w ojczystym języku.

Warto pamiętać, że polscy mechanicy w Holandii nie naprawiają jedynie aut polaków – operując na tamtejszym rynku ich głównym celem jest maksymalizacja zysków, zatem ich targetem są również, a może i przede wszystkim holendrzy.

Polski Mechanik Holandia Fora/Grupy

Innym sposobem, który na pewno okaże się skutecznym jest przeszukanie forów internetowych skupionych wokół Polonii w Holandii. Często użytkownicy polecają najlepsze, polskie warsztaty. Holandia nie jest dużym krajem, zatem dojechanie gdziekolwiek nie stanowi problemu. Pod warunkiem, że stan techniczny samochodu nam na to pozwala.

Fora internetowe jednak obumierają i o wiele mniej jest na nich użytkowników niż w poprzednich latach. Zatem najlepszym pomysłem będzie dołączenie do grup na Facebooku np. „Polacy w Holandii” itd. Warto znaleźć największe grupy, z największą liczbą członków.

W pierwszej kolejności polecam przeszukać całą grupę pod kątem postów o tematyce „Polski Mechanik Holandia”. Jeśli nie znajdziemy tam żadnych informacji lub będzie niewiele – wystarczy dodać post. Na 100% wiele osób poleci Wam sprawdzonego mechanika w Holandii.

Polak czy Holender?

Mieszkałem i pracowałem w Holandii przez kilka lat. Miałem okazję bywać u wielu polskich mechaników. Niestety, w mojej opinii nie warto. Na pewno nie każdy polski mechanik podchodzi do klienta w podobny sposób. W warsztatach, w których byłem spotkałem się głównie z:

  1. absurdalnym zawyżaniem cen dla rodaków – często polski mechanik bierze 2-3 razy więcej niż holender – co jest w mojej opinii kuriozalne!
  2. brakiem kompetencji – szczególnie sytuacje, w których jedzie się do mechanika 30-40 km na wcześniej umówioną wizytę, zostawia się samochód na cały dzień, po czym po dwóch godzinach telefon – „można odebrać samochód”. Po przyjeździe okazuje się, że PAN MECHANIK 'nie wie co się dzieje – proszę przyjechać w innym terminie to sprawdzimy to i to…’.

Taką sytuację bym zrozumiał, gdyby nie fakt, że holenderski mechanik usterkę zdiagnozował i naprawił w godzinę….

Moje osobiste doświadczenia z polskimi mechanikami w Holandii są jakie są. Dlatego zdecydowałem się raz umówić wizytę u holenderskiego mechanika i od tamtej pory jedynie z usług holendrów korzystam.

W większości warsztatów bez problemu dogadamy się z podstawowym językiem angielskim. Ponadto mamy o wiele większy wybór holenderskich warsztatów.

Polski Mechanik Holandia (warsztaty polskie) są bardzo rzadko spotykane i często będzie trzeba dojechać kilkanaście kilometrów. Holenderscy mechanicy są praktycznie w każdej miejscowości.

Warto podjąć decyzję na podstawie opinii w internecie, w Google Maps – dzięki temu będziemy mieć pewność, że trafiliśmy na odpowiedni warsztat.

Podsumowanie 

Moje negatywne doświadczenia z polskimi mechanikami w Holandii nie powinny zniechęcać Cię do poszukiwań. Jeśli znajdziesz rodaka godnego polecenia – możesz śmiało napisać o tym w komentarzu pod artykułem. Na pewno przyda się innym osobom, które szukają mechanika w Holandii.

Warto jednak pamiętać, że istnieją alternatywy. Jeśli poszukiwania nie przyniosą oczekiwanych, pozytywnych rezultatów – po prostu odwiedź holenderski warsztat. Jeśli masz problem z językiem angielskim lub holenderskim – na pewno masz znajomego, który pomoże w komunikacji.

Oceń artykuł: 4.8 / 5 (41 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments