najlepszebankowe.pl

Jak Wyjść z Długów – Sprawdzone Sposoby

Jak wyjść z długów? Temat długów może wydawać się drażliwy. Wiadomo, że każdemu może się powinąć noga i każdy może popaść w długi. Takie jest życie i nie ma co panikować lub bać się.  Jesteśmy ludźmi, każdy ma różne problemy i chodzi o to, aby dążyć do stawiania czoła nowym wyzwaniom.

Jeśli zdarzyło Ci się popaść w długi to bez wątpienia masz przed sobą wyzwanie. Załamywanie się nie jest do końca  skuteczną metodą. Trzeba po prostu z głową do góry podejść do tego i rozwiązać sprawę.

Jak wyjść z długów raz na zawsze?

Możesz stwierdzić, że łatwo mi pisać o tym. Masz rację! Zawsze jest najłatwiej o czymś pisać, ale wychodzenie z długów to proces, który trwa dłuższy czas. Zatem warto się na to nastawić.

Nie oczekujmy cudów, tym bardziej jeśli rzeczywiście nie mamy pieniędzy. Jednak nie zdecydowałem się na napisanie tego artykułu, aby Cię dołować. Mam cichą nadzieję, że choć trochę pomogę Ci w rozwiązaniu tego problemu i zainspiruję do działania.

Pamiętaj też, że nie jesteś sam. Problem zadłużenia dotyka już ponad 2 000 000 Polaków.

Jak Ja sięgnąłem dna, tylko po to, aby się od niego odbić?!

Bo czasami tak trzeba…

Sam przeszedłem przez tą drogę i może mój dług nie sięgał rekordów. Mimo wszystko znam te uczucie „zaciskającej się pętli na szyi”, czy bezradność, kiedy masz na utrzymaniu rodzinę, a komornik zajmuje Ci środki na koncie i musisz odmawiać przyjemności swoim kochanym dzieciakom.

Dlatego TU i TERAZ

Przedstawię Ci kilka porad, z których sam korzystałem, dzięki którym wyszedłem nie tylko na prostą, ale z czasem na PLUS!

Dokładnie z tych samych metod korzystał mój przyjaciel, którego w między czasie poznałem. Piotr, o którym mowa, posiadał dług ponad 1 000 000 zł. Tak, dobrze widzisz – ponad MILION złotych długu… Nie chcę tutaj nikogo osądzać – dla każdego ta kwota może mieć inną wartość, ale dla mnie są to kolosalne pieniądze.

Na początek należy ustalić na jakim etapie jesteś.

  1. Czy jest to początkowa faza długów?
  2. Czy dług został przekazany do firmy windykacyjnej?
  3. Czy masz już sprawy sądowe i komornika?

Jeśli wiesz na jakim etapie się znajdujesz – łatwiej będzie Ci skorzystać z porad, które dla Ciebie przygotowałem. Jest to bardzo wartościowa wiedza, która uratowała mnie przed zadłużeniem. Masz okazję teraz z niej skorzystać!

Polecany artykuł: Konto Bez Komornika – W jakim banku komornik nie znajdzie konta?

Zatem jak wyjść z długów?

Czym jest w ogóle wychodzenie z długów? To po prostu pełne uwolnienie się od komorników, windykacji, odsetek. Po prostu wyjście na prostą, bez żadnych dręczących telefonów i wizyt. Wyobraź sobie jak wspaniale będzie wyglądać Twoje życie jak już wyjdziesz na prostą1

Aby wyjść z długów najlepiej je po prostu spłacić, aczkolwiek jeśli nie mamy pieniędzy są też inne metody.

Sposób 1 Jak Wyjść z Długów: Dogadaj się z wierzycielem.

Kim jest wierzyciel?

Wierzyciel to firma, w której posiadamy zobowiązanie. Jeśli wzięliśmy na przykład pożyczkę, kredyt lub zalegamy z jakąkolwiek inną płatnością. Wierzycielem może też być ZUS, Urząd skarbowy lub inna instytucja publiczna, która na mocy ustawy ma prawo do egzekwowania niespłaconych należności drogą sądową.

W praktyce często wygląda to tak, że firma, w której posiadamy zadłużenie przekazuje to firmie windykacyjnej, która w jej imieniu może próbować ściągać dług od Ciebie. Jeśli taka firma posiada odpowiednie dokumenty może wówczas podać Cię do sądu i drogą sądową ściągać zadłużenie.

Dlaczego ucieczka jest najgorszym sposobem?

Uciekanie od problemów nie jest rozwiązaniem, często wystarczy po prostu przejść się do firmy windykacyjnej lub innej instytucji, w której zalegamy i spróbować dogadać się, aby zadłużenie rozłożyć na rozsądne raty.

Jeśli dług jest już w firmie windykacyjnej – zawsze można negocjować spłatę, na bardziej dogodnych warunkach.

WAŻNE! Jeśli nie przypominasz sobie, abyś miał jakikolwiek dług, albo nieuregulowaną płatność to w pierwszej kolejności zarządaj od wierzyciela dokumentów, które potwierdzają Twój dług. Jest to bardzo często spotykana sytuacja, że windykator nie posiada dokumentów.

Bez takich dokumentów, nie można tego udowonić na drodze sądowej. A co za tym idzie? Nie można na od Ciebie ściągnąć tych długów. W takiej sytacji jesteś na wygranej pozycji!

Czasami warto sięgnąć porady prawnika…

Natomiast w przypadku przekazania sprawy na drogę elektronicznego postępowania (EPU) warto przekazać tą sprawę doświadczonemu prawnikowi.

Dlaczego?

Ponieważ od kilku lat w Polsce obowiązuje Sąd Internetowy, który zajmuje się ściąganiem długów. Jest to stosunkowo nowy system, a więc prawo posiada wiele luk i uchybień, które można wykorzystać na swoją korzyść. Dlatego warto skorzystać z tego jeśli jesteś w podobnej sytacji!

Dzięki temu można opóźnić dług (w wielu przypadkach może to też powodować przedawnienie długu, czyli nie będzie możliwości, aby prowadzić proces drogą sądową) lub w ogóle uniknąć spłaty zadlużenia.

Koniecznie podejmij jakieś kroki w tym kierunku.

Nie pozostawaj bierny wobec takich przypadków. Jeśli firma windykacyjna działa bezprawnie lub nadużywa swojej pozycji to w tej sytacji możesz mieć możliwość, aby pociągnąć wierzyciela do odpowiedzialności karnej przez organy ścigania.

W tym miejscu przypomnę art. 191 § 2 kodeksu karnego: „Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

Warto znać swoje prawa…

W 2017 roku prawo zmieniło się bardziej na korzyść dłużników, zatem warto znać swoje prawa i nie dać się „wodzić za nos” przez firmy windykacyjne, które nie posiadają prawnej możliwości ściągania długów. Mogą jedynie przekazać sprawę do sądów – pod warunkiem, że posiadają odpowiednie dokumenty.

Jeśli firma windykacyjna udokumentuje Twój dług i ma wszelkie podstawy, aby egzekwować zadłużenie na drodze sądowej, warto wtedy podjąć rozmowy z wierzycielem.

Pamiętaj, że każdej firmie zależy na odzyskaniu tych pieniędzy. Dlatego warto wykorzystać tą informację przy negocjacjach.

Negocjacje mogą obejmować:

  • podzielenie całości długu na raty, tak, abyśmy w miarę możliwości mogli je spłacić – bez większego uszczerbku w budżecie domowym,
  • pomniejszenie kwoty długu – często, jeśli sami wychodzimy z inicjatywą do firmy windykacyjnej możemy spodziewać się lepszych warunków. Jeśli podejdziemy do tego z powagą i spokojem, a także z kulturą to łatwiej dogadamy się z przedstawicielem takiej firmy,
  • umorzenie części długu lub całości odsetek z tytułu posiadanego zobowiązania (jest to często stosowane w firmach windykacyjnych, aby łatwiej dogadać się z dłużnikami),
  • możemy również wynegocjować wycofanie sprawy z sądu,

Jeśli sprawa pójdzie na drogę sądową to do akcji wkroczy komornik, który ma o wiele większe prawa w przypadku egzkwowania należności:

  • może zająć Ci konta bankowe, lokaty,
  • może wejść na nieruchomości i inne dobra, które posiadasz,
  • może zabrać Ci część wypłaty.

Czynności komornicze również kosztują, więc dług wówczas może się powiększać.

Sposób 2 Jak wyjść z długów: Sprawdź czy Twój dług może być przedawniony.

 

Może okazać się, że zaległość istnieje już od dłuższego czasu i zamiast spłacać dług można go po prostu umożyć. Jest to bardzo skuteczny sposób jak wyjść z długów.

Wierzyciel ma prawo do zażądania zapłaty za nieuregulowaną płatność. Natomiast z chwilą przedawnienia tego prawa, zobowiązanie zostaje przekształcone w tak zwane zobowiązanie naturalne.

Zobowiązania naturalne w dalszym ciągu istnieją, natomiast nie mogą być już dochodzone przed sądem. Nie oznacza to, że takie zobowiązania wygasają na mocy prawa.

Jeśli zdarzy się sytacja, że wierzyciel wystąpi na drogę sądową z długiem, który jest już przedawniony to w tej sytacji możesz po prostu przedstawić informacje, że dług jest przedawniony. Zatem sprawa zostanie odrzucona przez sąd.

W tej sytacji wierzycielowi będzie zależeć na załatwieniu sprawy w sposób polubowny.

Jeśli wierzyciel podejmuje działania mające na celu wyegzekwowanie przedawnionego długu w sposób polubowny to warto zwrócić się w tej sprawie do sądu i skorzystać z fachowej porady prawnika.

 

Sposób 3: Spłacenie długu w formie rat i negocjacje. Zwiększenie dochodu.

 

Jak wyjść z długów, skoro nie mam pieniędzy?

Jeśli jesteś w sytuacji, w której wierzyciel może podać Cię na drogę postępowania sądowego w zakresie egzekucji zadłużenia, a Twoja decyzja to po prostu dogadanie się i spłacanie długu w formie rat to warto rozważyć dodatkowe źródła dochodu.

Zdecydowanie jest to najlepszy sposób – według mnie. Nie oszukujmy się, długi same się nie spłacą, a żeby spłacić zobowiązania potrzebne są pieniądze. Bez pieniędzy nie będziemy w stanie tego spłacić.

W obecnych czasach można zarabiać w internecie.

Nie mam tu na myśli żadnych cudownych i magicznych systemów.

Sam dzięki temu spłaciłem swoje długi, a obecnie zarabiam bardzo przyzwoite sumy, dzięki którym mogę pracować kiedy chcę i jak chcę.

Sprawdzone metody:

1) Portale, na których inni ludzie zlecają różne zadania np. napisanie artykułu, bycie asystentem lub inne projekty.

Jeden z popularnych portali na polskim rynku to useme.eu. Można tam znaleźć mnóstwo zleceń, za które inne osoby mogą nam zapłacić.

Z rynku międzynarodowego godnym polecenia portalem jest fiverr.com (Tutaj jest konieczność posługiwania się językiem angielskim na pozimie minimum komunikatywnym).

 

2) Programy partnerskie

Program partnerski jest pewną formą współpracy dwóch partnerów, którymi mogą być z jednej strony właściciel sklepu, bank, albo jakakolwiek instytucja, która oferuje produkty i usługi, a korzysta z tej formy marketingu.

Z drugiej strony może być osoba fizyczna, firma lub właściciele stron internetowych.

Jak to działa?

Osoba fizyczna może zarabiać polecając produkty danego sklepu lub innej instytucji poprzez specjalne linki partnerskie, które są sprzężone z systemem odpowiedzialnym za zbieranie informacji czy dany produkt lub usługa został zakupiony przez inną osobę, której produkt poleciliśmy.

Dla przykładu:

Jeśli jakaś osoba pyta się Ciebie czy znasz jakiś dobry produkt, na przykład dobrą książkę, to możesz takiej osobie wysłać link partnerski – jesteś zarejestrowany w odpowiednim programie partnerskim, a Twój znajomy kliknie w Twój link, następnie kupi produkt to dostaniesz od tej firmy dany procent zyskuprowizję, za to, że pozyskałeś nowego klienta.

Co zrobić, aby zarabiać w ten sposób w internecie?

Aby zarabiać w programach partnerskich można założyć sobie bloga, stronę internetową, fanepage na Facebook, profil na Instagramie lub w innym serwisie społecznośćiowym, forum, lub po prostu polecać innym ludziom produkty.

Możesz próbować na własną rękę, ale o wiele lepszym sposobem jest nauka od osób, które posiadają już jakieś doświadczenie.

Są to dwie najbardziej sprawdzone i pewne metody zarabiania przez internet. Wiele osób utrzymuje się z tego, a nawet zarabia po kilka tysięcy miesięcznie.

Jakie są w ogóle cechy dobrego programu partnerskiego?

Po pierwsze…

Przede wszystkim wysokie prowizje. To jest ważne, aby z jednej sprzedaży mieć w miarę przyzwoity dochód. W celu odpowiedniego dobrania programu partnerskiego nie powinniśmy patrzeć tylko i wyłącznie na procent jaki dostaniemy, jeśli uda nam się wygenerować sprzedaż, ale również na ogólne ceny, jakie są na dane produkty. Bo nic nam nie da jeśli dostaniemy 50%, ale produkty będą za 5 zł.

Po drugie…

Kolejnym ważnym elementem jest próg wypłaty. W nielicznych programach partnerskich, aby móc wypłacić zarobione środki należy uzbierać na przykład minimum 400 zł. Dopiero od tej kwoty możemy zrobić przelew na konto. Najczęściej próg wypłaty jest na poziomie 50 zł lub 100 zł, natomiast są programy, w których nie ma w ogóle żadnego wymaganego minimum. Jeśli zarobimy 1 zł to firma, będąca właścicielem programu partnerskiego przeleje nam nasze wynagrodzenie na konto.

Po trzecie…

Ostatnim aspektem, na który należy zwrócić uwagę jest wsparcie techniczne i ogólnie – system. Wsparcie techniczne zapewnia nam dostęp do bannerów reklamowych, skryptów, rankingów, materiałów reklamowych, które możemy po prostu umieścić na przykład na naszej stronie internetowej. Wówczas wystarczy podpiąć jedynie link partnerski i możemy cieszyć się zarobkami jeśli ktoś kupi dany produkt.

Jeśli chodzi o system to bez rejestracji w danym programie ciężko będzie stwierdzić, gdzie działa w miarę przyzwoicie i dobrze zlicza prowizje.

Możesz również zarabiać z nami na promocjach bankowych – Kliknij TUTAJ.

 

Sposób 4 – Jak Wyjść z Długów: Upadłość konsumencka

 

Co to jest upadłośc konsumencka?

Upadłość konsumencka jest postępowaniem sądowym, w którym są orzeka niewypłacalność osoby fizycznej wobec innych wierzycieli. W praktyce oznacza to, że upadłość konsumencka umożliwia realne wyjście z zadłużenia każdej osobie.

Co wiąże się z upadłością konsumencką?

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej wiąże się z pewnymi obowiązkami. Nie jest to złoty środek, dzięki któremu można zapomnieć o długach. Upadłość konsumencka umożliwia rozłożenie kwoty zadłużenia na raty, które można spłacać przy zachowaniu odpowiedniego standardu życia.

Pozbędziesz się długów i jednocześnie bedziesz w stanie zapewnić byt swojej rodzinie.

Każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie, zatem sąd może umorzyć część zobowiązań, które muisz spłacać. Daje to realną szansę na nowy początek, a wierzyciel dzięki temu procesowi może wpisać umorzoną kwotę jako koszt uzyskania przychodu. W tym wypadku jest to korzystne dla obu stron.

Jaka będzie decyzja?

Złożenie wniosku to jedna sprawa, drugą ważniejszą kwestią jest decyzja sądu. Jeśli osoba zadłużona umyślnie popadła w długi poprzez uprawianie hazardu lub popadnięcie w różnego rodzaju nałogi – wtedy raczej nie otrzymamy pozytywnej decyzji od sądu.

Jeśli Twoje długi powstały w wyniku sytacji losowych typu: utrata pracy, choroba lub wskutek nieszczęśliwego wypadku – wtedy można liczyć na przychylność sądu.

Upadłości konsumenckiej nie mogą ogłosić osoby, które prowadzą działalność gospodarczą.

Komu jeszcze sąd może odrzucić wniosek o upadłość konsumencką?

  • w przypadku świadomego zaciągania kolejnych kredytów na poczet spłat poprzednich (tak zwana spirala zadłużenia),
  • jeśli w ciągu ostatnich 10 lat było już prowadzone podobne postępowanie, którego celem miałoby być umożenie część długów lub zawarto inne porozumienie,
  • jeśli postępowanie upadłościowe umorzono z jakiekogolwiek powodu (nie wliczająć w to wniosek wszystkich wierzycieli)

Jak można ogłosić upadłość konsumencką?

Dłużnik może złożyć wniosek o orzeczenie upadłości konsumenckiej na formularzu zgodnym z rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości w odpowiednim wydziale gospodarczym sądu rejonowego.

Formularz taki zazwyczaj zawiera dokładny opis okoliczności, które skłoniły dłużnika do ubiegania się o takie orzeczenie. Dodatkowo należy umieścić:

  • wykaz majątku własnego oraz wszelkich środków finansowych
  • wykaz wszystkich należności oraz wierzycieli

Co jeszcze warto umieścić w formularzu?

Jeśli okolicznością sprzyjającą jest utrata pracy w wyniku: likwidacji miejsca pracy lub narastających problemów zdrowodnych warto umieścić wszelkie niezbędne dokumenty, które potwierdzają zaistniały stan rzeczy.

Wnioski kompletne mają większą szansę na pozytywne rozpatrzenie na rzecz zadłużonego.

Upadłość nie jest idealnym rozwiązaniem.

Ten sposób bywa bolesny, zwłaszcza jeśli bardziej nam zależy na dobrach materialnych niż na spokoju. Jeśli jednak rzeczywiśćie nie masz pieniędzy, nie chce się dogadywać z wierzycielem lub zwiększać swojego dochodu – wydaje się to być rozsądnym wyjściem.

Czy warto walczyć?

Majątek, o który tak usilnie walczymy ciągnie nas tak na prawdę w dół. Czasami po prostu warto odciąć się od wszystkiego i zacząć od nowa.

Wszystkie cenne rzeczy, które bronisz przy narastających długach i tak mogą przepaść, a czasami warto zadbać o własne zdrowie niż o dobra materialne, na które zawsze można zarobić.

Upadłość konsumencka to ostateczność, ale jest to jakieś wyjście. Zdecydowanie sposób dla odważnych osób, a także zdecydowanych, aby zacząć życie od nowa.

 

Sposób 5 – Jak Wyjść z Długów : Pozbądź się komornika.

 

Jeśli masz już nieprzyjemność z komornikiem to warto rozważyć pozbycie się go.

Często komornicy blokują konta bankowe i zajmują środki zostawiając na nich tylko kwotę wolną od zajęcia. Kwota, która umożliwa Ci przeżycie na minimalnym standardzie.

Jak się pozbyć w tej sytacji komornika? Czy można założyć konto bez komornika?

O tym jakie są konta bezpieczne od komornika i gdzie nie powinien dopaść Twoich środków pisałem w artykule:

„Konto Bez Komornika – W jakim banku komornik nie znajdzie konta?”

Drugim sposobem jest pozbycie się komornika na drodze sądowej.

Możesz domagać się wycofania sprawy od komornika jeśli uzgodnisz to z wierzycielem i wyrazisz chęć na dobrowolną spłatę długu.

W tej sytacji wierzyciel może zawiesić postępowanie egzekucyjne lub je umorzyć.

Jakie korzyści daje ta sytacja?

  • brak kosztów egzekucyjnych, które komornik nalicza
  • wycofanie zajęć komorniczych z nieruchomości, ruchomości i środków finansowych, które są na kontach bankowych,
  • spokojniejsze życie bez komornika i bez „nękania”.

 

Sposób 6: Konsolidacja zobowiązań.

Jak wyjść z długów przy pomocy konsolidacji?

Jeśli posiadasz odpowiednią zdolność kredytową to będziesz mógł skonsolidować swoje zobowiązania przy okazji kredytu konsolidacyjnego. Jest to najlepszy sposób, aby scalić wszelkie kredyty gotówkowe w jedno i uzyskać bardziej atrakcyjne warunki spłaty.

Jeśli Twoje zadłużenie nie przekracza 25 tysięcy złotych możesz również rozważyć pożyczkę ratalną pozabankową dla zadłużonych. Daje to gwarancję, że dotychczasowe długi zostaną spłacone i nikt ich nie przekaże do firm windykacyjnych. Zostanie tylko jedna pożyczka ratalna do spłaty.

Mnóstwo możliwości jak wyjść z długów…

Jak widzisz możliwości jest bardzo dużo jak wyjść z długów raz na zawsze. Można korzystać z kilku jednocześnie. Na przykład skonsolidować wszystkie zobowiązania, a następnie zwiększyć dochód poprzez rozwijanie małego biznesu internetowego.

Nie czekaj, aż dopadnie Cię komornik lub windykator. Zacznij działać już dzisiaj i ciesz się spokojnym życiem. Odzyskaj życie na jakie zasługujesz.


Tagi: jak pozbyć się długów, jak wyjść z długów komorniczych jak wyjść z długów bankowych, jak wyjść z długów finansowych, jak wyjść z zadłużenia, wyjście z długów, jak szybko wyjść z długów, jak spłacić komornika, jak wybrnąć z długów, jak pozbyć się komornika, jak pozbyc sie dlugow i komornika, wychodzenie z długów, konsolidacja długów, jak wyjść z zadłużenia kredytowego, jak wyjść z pętli zadłużenia, jak wyjść z długów porady, długi jak z nich wyjść, jak poradzić sobie z długami, jak wyjść z problemów finansowych, jak spłacić długi