Konto Wise a komornik – Czy Wise jest bezpieczny?

Konto WISE a komornik – czy WISE może zostać zablokowane przez komornika? Czy warto założyć WISE? Jak założyć WISE? Jakie są wady i zalety? Czy są jakieś alternatywne zagraniczne konta?

W tym artykule poznasz odpowiedzi na wszystkie pytania. Dowiesz się jak założyć WISE, a także czy konto WISE jest bezpieczne od komornika.

Konto Wise co to jest?

Wise wcześniej znane jako TransferWise jest to internetowy bank, który działa w zasadzie międzynarodowo. Docelowo bank siedzibę ma w Wielkiej Brytanii. W związku z tym podlega pod przepisy prawa bankowego obowiązujące w UK.

Wise operuje w 175 krajach, a konta/rachunki mogą być otwierane w zasadzie bez limitu w dowolnej walucie. Mamy do wyboru ponad 50 walut. W tym oczywiście polski złotych (PLN), a także najpopularniejsze światowe waluty takie jak: dolar amerykański (USD), euro (EUR) czy funt szterling (GBP).

>> OTWÓRZ KONTO W WISE PRZEZ INTERNET w 5 MINUT <<

Otworzymy tam również konto w bardziej egzotycznych walutach jak bat tajski czy dolar singapurski.

Co jest świetną alternatywą jeśli podróżujemy w dowolne miejsca. Wise oferuje również bardzo atrakcyjne warunki przy przewalutowaniach. O wiele lepsze niż nie jeden internetowy kantor… ale o zaletach, jak i wadach w dalszej części artykułu.

Odpowiedzmy sobie zatem na najbardziej oczekiwane pytanie Konto Wise a komornik – czy Wise jest bezpieczne?

Konto WISE a komornik – czy to bezpieczne rozwiązanie?

Jako, że bank siedzibę ma w Wielkiej Brytanii – wszelkie konta, rachunki w Wise są poza jurysdykcją polskiego komornika. Zatem konto Wise jest jak najbardziej bezpieczne i sprawdzone, komornik nie ma prawa zablokować zagranicznego konta bankowego. Nie ma takich uprawnień, aby wysyłać do zagranicznych organów jakiekolwiek dyspozycje.

>> OTWÓRZ KONTO W WISE PRZEZ INTERNET w 5 MINUT <<
lub sprawdź instrukcję krok po kroku jak otworzyć rachunek w Wise

Poza tym komornik nawet nie jest w stanie dowiedzieć się czy i gdzie posiadamy konto bankowe. Komornicy pozyskują takie informacje z systemu OGNIVO.

Pisaliśmy tam również czy i gdzie zakładać konta bez komornika w Polsce, zatem jeśli nie jesteś przekonany do zakładania zagranicznego konta bankowego to warto w pierwszej kolejności sprawdzić powyższy artykuł. Jeśli natomiast chcesz założyć konto w Wise to odwiedź oficjalną stronę banku >> lub sprawdź instrukcję krok po kroku jak otworzyć rachunek w Wise

Konto Wise a komornik – konto założone w Wise jest bezpieczne od komornika, żaden komornik nie zablokuje na nim środków. Jest to technicznie niemożliwe do wykonania dla polskiego urzędnika.

Wady i zalety WISE

Postaramy się teraz podsumować wszystkie zalety oraz wady konta Wise. Do zalet bez wątpienia można zaliczyć:

 • korzystne kursy wymiany walut,
 • brak opłat lub bardzo niskie opłaty w porównaniu do tradycyjnych banków,
 • możliwość płacenia kartą w 200 krajach w 53 walutach za pomocą Apple Pay lub Google Pay,
 • europejski IBAN, amerykański numer konta, brytyjski lub kanadyjski numer konta i wiele innych,
 • możliwość otrzymywania wypłaty lub emerytury na Wise,
 • płatność kartą zawsze w lokalnej walucie (wielowalutowość karty),
 • przechowywanie walut jest bezpłatne,
 • szybkie przelewy międzynarodowe do ponad 80 krajów,
 • brak podstępnych marż na kursach lub wysokich opłat za transakcje kartą w innej walucie,
 • brak opłat za prowadzenie konta lub za kartę,
 • karta VISA do konta oraz możliwość wyrabiania bezpłatnych cyfrowych kart,
 • wypłaty z bankomatów – bezpłatne – 2 razy w miesiącu,
 • obsługa w wielu językach w tym w języku polskim,
 • bezpieczeństwo środków – bank regulowany jest przez wiele instytucji na całym świecie.

WADY:

 • jedyna opłata jaką musimy zapłacić to jednorazowa opłata za wydanie karty do konta (7 EURO),
 • brak tradycyjnych oddziałów, które można odwiedzić,
 • brak możliwości otrzymywania świadczeń socjalnych na konto Wise (w takim przypadku polecamy otworzyć konto socjalne w Polskim banku – środki na takim koncie są wolne od zajęć WIĘCEJ ZNAJDZIESZ TUTAJ >> )

> > OTWÓRZ KONTO W WISE PRZEZ INTERNET w 5 MINUT <<
lub sprawdź instrukcję krok po kroku jak otworzyć rachunek w Wise

Jak założyć konto WISE?

Zakładanie konta WISE jest niezwykle proste i intuicyjne. Jednak będziemy musieli potwierdzić tożsamość internetowo, a za tem konieczna będzie instalacja aplikacji banku, aby w bezpieczny i szyfrowany sposób wysłać zdjęcie dokumentu tożsamości.

Polecamy skorzystać z instrukcji jak założyć konto Wise krok po kroku, którą przygotowaliśmy już jakiś czas temu: Instrukcja krok po kroku jak otworzyć rachunek w Wise.

Jeśli natomiast wiesz, że poradzisz sobie ze wszystkim, jesteś obyty z aplikacjami na smartfony to możesz przejść od razu na stronę banku TUTAJ >>

Konto WISE a komornik: alternatywne rozwiązania

W internecie, na blogach, forach czy w komentarzach często pojawiają się dyskusje, w których można bez problemu znaleźć wiele alternatywnych internetowych kont bankowych.

Na pierwszy ogień pójdzie chyba najbardziej popularny Revolut…

Konto Wise a komornik

1. Revolut a komornik

Testowałem nie tylko Revolut, ale o wiele więcej rozwiązań. Revolut zdecydowanie nie nadaje się na konto bez komornika. Znacznie lepiej sprawdza się Wise. Revolut jest ograniczonym kontem, a „bank” bardziej kieruje swoją ofertę do firm, biznesu, freelancerów czy osób podróżujących. Nie ma takich możliwości walutowych, a opłaty są znacznie mniej korzystniejsze niż w przypadku Wise.

Jeśli chcesz zaoszczędzić czas, a także nerwy to zdecydowanie lepiej odpuścić. Dobrze jest wybrać Wise lub po prostu inne rozwiązanie z tej listy. Oczywiście to jest jedynie moja opinia, jeśli komuś pasuje Revolut to dobrze ; )

2. Bunq a komornik

Bunq jest dość ciekawym kontem, generalnie jest to w pełni internetowe konto, które można założyć w holenderskim banku. Plusem jest, że konto można założyć w 100% przez internet. Jest to bardzo ciekawa opcja, którą sam polecałem wielu czytelnikom bloga. Konto jest tanie, w wielu funkcjonalnościach bezpłatne, a co najważniejsze na 10000% komornik takiego konta NIE ZAJMIE.

Niestety na dzień dzisiejszy Bunq wyłączyło możliwość zakładania kont przez polaków, więc został nam Wise. Warto jednak obserwować na bieżąco sytuację, więcej na temat tego konta pisaliśmy w artykule: Jak założyć konto bankowe w Holandii bez meldunku przez internet?

3. pozostałe

Można wymienić jeszcze kilka firm takich jak N26 (niemiecki bank internetowy), Paysera (USA), Payoneer (USA) jednak rozwiązania te nie zawsze się sprawdzą w polskich warunkach, zatem pomijam te rozwiązania całkowicie. Jako ciekawostka warto wiedzieć, że N26 oferował konto internetowe w niemieckim banku, niestety od jakiegoś czasu również zamknął się na użytkowników z Polski.

Konto Wise a komornik

Podsumowanie

Z całą pewnością można stwierdzić, że konto Wise nie zostanie zajęte przez komornika, ponieważ jest to zagraniczne konto.

Plus jest taki, że osoby mieszkające w Polsce bez problemu i bez żadnych przeszkód mogą założyć tam konto całkowicie przez internet. Cała procedura weryfikacyjna trwa dosłownie 5 minut, wystarczy wysłać zdjęcie dowodu osobistego oraz zdjęcie twarzy.

Po tym wszystkim możemy zamówić kartę, która zostanie przysłana z Wielkiej Brytanii na dowolny adres w Unii Europejskiej. Zatem śmiało można kartę zamówić na adres w Polsce.

>> OTWÓRZ KONTO W WISE PRZEZ INTERNET w 5 MINUT <<
lub sprawdź instrukcję krok po kroku jak otworzyć rachunek w Wise

Oceń artykuł: 4.7 / 5 (59 głosy)
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Dzięki! 😀