Konto walutowe dolar kanadyjski CAD – gdzie założyć?

Konto Walutowe Dolar Kanadyjski [CAD] jest już dostępne dla Polaków. Gdzie i jak można założyć konto walutowe w dolarach kanadyjskich?

W tym artykule sprawdzamy jakie są możliwości na polskim rynku, ale nie tylko… Przedstawimy również ciekawe rozwiązanie, które dostępne jest w ponad 80 krajach na całym świecie i zyskuje coraz bardziej na popularności!

Wstęp: Konto Walutowe Dolar Kanadyjski [CAD]

Konto walutowe CAD możemy założyć w zasadzie na 3 sposoby:

  • Konto walutowe w polskim banku
  • Rachunek u pośrednika płatności
  • Konto bankowe w Kanadzie 

Każde z powyższych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Postaramy się opisać dokładnie wszystko po kolei.


Konto Walutowe Dolar Kanadyjski – Sposoby

W tym akapicie znajdziesz dokładne opisy wszystkich wymienionych wyżej sposobów na konto walutowe w dolarach kanadyjskich.

Możemy skorzystać zarówno z ofert polskich banków i instytucji, a także z zagranicznych banków lub kart prepaid. Istnieje również możliwość założenia konta bankowego pośrednio w Kanadzie.

Sposób #1: Konto walutowe dolar kanadyjski w banku w Polsce

W ofercie dla klientów indywidualnych ciężko będzie znaleźć konto walutowe CAD w takiej formie, w jakiej przykładowo prowadzone są rachunki walutowe w EUR.

Nie otrzymamy numeru konta bankowego do przelewu bezpośrednio dolarów kanadyjskich, a także nie otrzymamy karty w tej walucie.

Wyjątkiem są konta walutowe dla firm – kilka banków oferuje zbliżone do omawianego rozwiązania.

Z ratunkiem przychodzą nam jednak konta internetowe, kantory bankowe, które oferują dla swoich klientów konta w wielu walutach – w tym w dolarze kanadyjskim, a także w ofercie znajdziemy kartę wielowalutową.

Co prawda to nie to samo co karta typowa w CAD, aczkolwiek dla osób, które nie mieszkają na co dzień w Kanadzie i nie mają możliwości założyć tam konta – jest to jak najbardziej dobra i opłacalna propozycja.

Konto walutowe dolar kanadyjski [CAD] znajdziemy między innymi w takich bankach jak Alior Bank (sprawdź ofertę na specjalnej stronie kantora bankowego).


Sposób #2: Ogólnoświatowy nowoczesny bank

Konkurencyjną ofertę znajdziemy w banku WISE (strona internetowa). Jest to rozwiązanie osobne do Revolut’a, jednak o wiele tańsze i dające więcej innowacyjnych rozwiązań.

Założymy tam nie tylko konto w dolarach kanadyjskich, ale również otrzymamy numery rachunku dokładnie takie same jak w banku w Kanadzie.

Dzięki temu możemy przyjmować bezpośrednio przelewy walutowe w dolarach kanadyjskich. A to zapewnia minimalne koszty, brak prowizji czy opłat za przewalutowanie.

WISE współpracuje z lokalnymi kanadyjskim bankami, zatem będzie to pośrednik w założeniu prawdziwego konta bankowego w Kanadzie.

Ponadto WISE jest bezpłatne – konto walutowe dolar kanadyjski jest za 0 zł. Jest to w pełni bezpieczne rozwiązanie, regulowane przepisami prawa (UK).

Ponadto otrzymamy kartę wielowalutową – korzystanie z tej karty jest również bezpłatne. Może pojawić się jedynie opłata za przesyłkę karty (jest wysyłana z Wielkiej Brytanii).

Więcej na temat konta WISE znajdziesz w tym artykule: Konto Wise – Międzynarodowe Konto Bankowe w ponad 54 walutach!


Sposób #3 Konto bankowe w Kanadzie

Ostatnim sposobem jest założenie konta bankowego w Kanadzie i uwaga – nie trzeba lecieć do Kanady, aby założyć kanadyjskie konto. Możemy w tym celu skorzystać z usług pośrednika.

Otrzymamy numer bankowy (taki jak w kanadzie) oraz wszelkie niezbędne dane do realizowania przelewów. Do tego kartę wielowalutową, która umożliwi nam płatności w CAD.

Oczywiście istnieje możliwość założenia konta w dowolnym kanadyjskim banku, natomiast będzie to wymagało spełnienia wielu warunków, które dla niektórych mogą okazać się bardzo trudne.

Więcej na temat konta bankowego w Kanadzie dowiesz się w naszym artykule: Jak założyć konto bankowe w Kanadzie? [PORADNIK]

Konto walutowe dolar kanadyjski CAD

Podsumowanie Artykuły

Istnieje kilka sposobów na założenie konta walutowego w dolarach kanadyjskich. Bez wątpienia najlepszym wyborem może okazać się konto Wise, ale warto również sprawdzić oferty polskich banków. Liderem w tej kwestii będzie na pewno Alior Bank z kontem w internetowym kantorze walutowym.

Wybór rozwiązania powinien być podjęty przede wszystkim na podstawie celu posiadania takiego konta.

Czy chcemy płacić w internecie dolarami kanadyjskimi, czy chcemy przelewać pieniądze w CAD, a może po prostu wybieramy się na wakacje do Kanady i potrzebujemy alternatywnego sposobu na płacenie w sklepach, hotelach itd…

Jeśli planujesz jedynie zakupy przez internet to rozwiązanie #1 będzie optymalne. W przeciwnym wypadku, jeśli planujesz wypad do Kanady lub w przypadku realizacji przelewów walutowych CAD – polecam rozwiązanie #2 lub #3.

Oceń artykuł: 4.8 / 5 (26 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments