Jak zamknąć konto w Credit Agricole? [seria: Zamykamy Konto]

Jak zamknąć konto w Credit Agricole? Czy można uniknąć 30 dniowego okresu wypowiedzenia? O czym trzeba pamiętać przy zamykaniu kont bankowych?

W tym artykule znajdziesz kompletny poradnik, który pomoże Ci skutecznie zamknąć konto w banku Credit Agricole.

Jak zamknąć konto w Credit Agricole? Od czego zacząć?

Pierwszym krokiem jak zamknąć konto w Credit Agricole w prawidłowy sposób powinno być zawsze zamknięcie karty do konta, w szczególności jeśli generuje dodatkowe opłaty, które mogą być naliczane podczas 30 dniowego okresu wypowiedzenia.

Jak zamknąć kartę w Credit Agricole?

Najlepiej skontaktować się bezpośrednio z infolinią pod numerami: 19 019, a z komórek i z zagranicy: +48 71 35 49 009. Kartę można również zastrzec (zamknąć) w serwisie internetowym CA24.

Po zalogowaniu do konta wybieramy z menu głównego Moje produkty, a następnie Konta. Pojawi się lista z rachunkami i kartami, wybieramy odpowiednią kartę i klikamy w opcję Zastrzeż.

Po zastrzeżeniu/zamknięciu karty nie możemy zamawiać kolejnej. Trzeba tutaj na to uważać!

Produkty kredytowe

Aby skutecznie zamknąć konto w dowolnym banku trzeba załatwić sprawy związane z kredytami, kartami kredytowymi czy limitami w koncie. Dlatego jeśli to możliwe spłać całe zadłużenie i zamknij produkty kredytowe. Istnieje możliwość obsługi produktów kredytowych za pośrednictwem technicznego konta, które z reguły jest bezpłatne. Więcej informacji na ten temat uzyskasz bezpośrednio na infolinii bankowej.

O czym trzeba pamiętać?

Najczęstszym problemem przy zamykaniu kont bankowych jest wystąpienie ujemnego salda. Jeśli masz 0 zł na koncie, a w ciągu 30 dni (okres wypowiedzenia) bank pobierze jakąkolwiek opłatę czy to za prowadzenie rachunku lub za poprzedni miesiąc za kartę to wystąpi saldo ujemne. Bank nie zamknie konta jeśli jest na minusie i całą procedurę wraz z okresem wypowiedzenia będzie trzeba. Wówczas najlepiej jak najszybciej uregulować tą należność.

Dobrą praktyką jest pozostawić parę złotych na koncie na pokrycie ewentualnych bankowych opłat i prowizji.

Nawet jeśli na koniec okresu wypowiedzenia będziemy na plusie – to bank ma obowiązek przesłać nadwyżkę z konta na dowolny rachunek wskazany w wypowiedzeniu o konto. A jeśli będziemy na minusie – bank nie zamknie konta i anuluje wniosek o wypowiedzenie umowy.

Poniżej znajdziesz wzór wypowiedzenia umowy o konto bankowe, jest tam odpowiednie miejsce na wpisanie nowego numeru konta. Jeśli nie masz jeszcze nowego konta bankowego to sprawdź nasz Ranking Kont Osobistych. Jest to najczęściej wybierany ranking w Polsce!

Sposoby jak zamknąć konto w Credit Agricole

Obecnie bank udostępnia dwa sposoby zamykania rachunków bankowych. Poniżej dokładny opis każdego ze sposobów wraz ze wzorem wypowiedzenia umowy z bankiem.

Sposób #1: Jak zamknąć konto w Credit Agricole w oddziale banku

Pierwszym tradycyjnym sposobem jest wizyta w oddziale, gdzie można złożyć wypowiedzenie. Pracownik banku na pewno pomoże z wypełnieniem wszystkich formalności, jednak na początku będzie próbował namówić na pozostanie w banku. Zatem najlepiej jest od razu wydrukować, wypełnić wypowiedzenie i zanieść do dowolnej placówki banku.

A jeszcze lepszym pomysłem jest po prostu przesłanie dokumentu na adres centrali banku.

Wzór wypowiedzenia można pobrać bezpłatnie poniżej:

DARMOWY WZÓR WYPOWIEDZENIA: Polecamy skorzystać z naszego BEZPŁATNEGO Generatora Wypowiedzenia Umowy Rachunku Bankowego PDF dostępnego na tej stronie.

Wystarczy wypełnić wszystkie wymagane pola, kliknąć w przycisk „Wygeneruj wypowiedzenie PDF”.

W kolejnym kroku pozostaje jedynie wydrukować, (koniecznie!) podpisać wypowiedzenie i dostarczyć do banku zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Skorzystaj z bezpłatnego generatora wypowiedzenia umowy o konto bankowe - NajlepszeBankowe.pl

Sposób #2: Jak zamknąć konto w Credit Agricole w oddziale banku wysyłając wypowiedzenie na adres korespondencyjny 

Drugim sposobem jest wypełnienie wzoru wypowiedzenia i wysłanie go na adres centrali banku pod adresem:

Credit Agricole Bank Polska S.A.

ul. Legnicka 48 bud. C-D

54-202 Wrocław

UWAGA! Ten adres uległ zmianie – wcześniej była ulica Orląt Lwowskich jednak bank przeniósł siedzibę do nowego budynku. Na wielu innych blogach widnieje stary, niezaktualizowany adres. Zawsze warto zweryfikować adres na oficjalnej stronie banku: https://www.credit-agricole.pl/kontakt/adres

Polecamy skorzystać z naszego BEZPŁATNEGO Generatora Wypowiedzenia Umowy Rachunku Bankowego PDF dostępnego na tej stronie.

Wystarczy wypełnić wszystkie wymagane pola, kliknąć w przycisk „Wygeneruj wypowiedzenie PDF”. W kolejnym kroku pozostaje jedynie wydrukować, (koniecznie!) podpisać wypowiedzenie i dostarczyć do banku zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Skorzystaj z bezpłatnego generatora wypowiedzenia umowy o konto bankowe - NajlepszeBankowe.pl

Pamiętaj! Wysyłając wypowiedzenie koniecznie skorzystaj z przesyłki poleconej z potwierdzeniem odbioru (najwygodniej SMSem) wówczas mamy dowód, że dokument został przyjęty przez bank i od tej daty rozpoczyna się okres wypowiedzenia.

Co dalej? Jak znaleźć lepszy bank?

Z bankami jest jak z operatorami komórkowymi. Nie opłaca się być lojalnym klientem. Wręcz przeciwnie, bo to właśnie najlepsze są promocje dla nowych klientów. Ja sam średnio raz do roku zmieniam konto bankowe. Banki prześcigają się w promocjach bankowych, więc czemu z tego nie korzystać?

Najczęściej do zgarnięcia jest gotówka, a wystarczy spełnić wręcz śmiesznie proste warunki jak na przykład płatność kartą lub BLIK, ewentualnie zasilenie konta jakąś kwotą. Jeśli masz wypłatę lub pobierasz świadczenia socjalne to żaden problem, aby spełnić taki warunek i w nagrodę otrzymać kilka dodatkowych stówek.

Jeśli chcesz dodatkowo zarobić na promocjach bankowych przygotowaliśmy specjalny dział Promocje Bankowe, gdzie opisujemy krok po kroku wszystkie promocje, warunki oraz jak dokładnie spełnić wymogi, aby otrzymać bonusy lub gotówkę bezpośrednio na konto bankowe.

KLIKNIJ TUTAJ: Aktualne Promocje Bankowe >>

Ponadto przygotowaliśmy dla Was atrakcyjny Ranking Kont Bankowych, gdzie porównaliśmy wszystkie dostępne oferty oraz promocje. Dzięki temu rankingowi wybierzesz aktualnie najlepsze konto na rynku. Zyskasz nie tylko na tym, że prawdopodobnie nie będzie żadnych opłat, dodatkowo można otrzymać nawet do 500 zł w wielu promocjach.

SPRAWDŹ RANKING KONT: Ranking Kont Osobistych na tej stronie >>


FAQ: Najczęściej zadawane pytania: Jak zamknąć konto w Credit Agricole?

Poniżej kilka najczęściej zadawanych przez Was pytań i odpowiedzi. Jeśli nie ma tutaj odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie – śmiało pisz w komentarzu. Na pewno odpowiemy!

Ile czasu zajmuje okres na wypowiedzenie umowy? Jak zamknąć konto w Credit Agricole?

30 dniowy okres wypowiedzenia rozpoczyna się w zależności od momentu wpłynięcia dokumentu do banku:

  • poprzez wysłanie listu – od dnia, w którym wpłynęło wypowiedzenie do banku,
  • poprzez bankowość internetową – od momentu wypełnienia wniosku w serwisie bankowości internetowej,
  • przez kontakt z infolinią – od zakończenia rozmowy,
  • w oddziale banku – od momentu złożenia wypowiedzenia osobiście.

Dlaczego muszę podać numer rachunku do przelania środków, które mogą zostać na koncie?

W momencie, gdy na koncie bankowym pozostaną nam środki, a bank nie będzie w posiadaniu numeru rachunku lub rachunek, który został podany nie będzie prawdziwy i pracownik banku nie będzie mógł zlecić wypłaty pozostałych pieniędzy – wówczas te środki finansowe staną się bankowym nieoprocentowanym depozytem.

W sytuacji, gdy posiadamy jeszcze jakieś inne konta w banku to możesz złożyć wykonanie dyspozycji przelewu pieniędzy za pośrednictwem kontaktu z infolinią. Jeżeli nie mamy już jakichkolwiek powiązań z bankiem. To wtedy trzeba wysłać pismo na korespondencyjny adres banku z informacją odnośnie numeru konta w banku.

Czy jest można mieć szybszy czas do wypowiedzenia umowy?

Umowę z bankiem można zerwać w trybie skróconego okresu wypowiedzenia w określonych sytuacjach:

  • pierwsza sytuacja, w której można tak zrobić to jeżeli nie podpisaliśmy z bankiem Umowy o używanie karty płatniczej lub karta nie została wydana,
  • kolejna sprawa: koniecznie trzeba opłacić wszelkie zobowiązania wobec banku,
  • ostatnia: nie można mieć zaciągniętego zobowiązania kredytowego, w którym zabezpieczeniem spłaty jest zablokowane saldo na koncie;

Wówczas można wnioskować o krótszy okres wypowiedzenia.

W jakich przypadkach jest można zastosować wypowiedzenie natychmiastowe?

Jak zamknąć konto w Credit Agricole natychmiast? Umowę o rachunek bankowy, a także umowę ramową można wypowiedzieć bez potrzeby przestrzegania okresu wypowiedzenia trwającego 30 dni. W trybie wypowiedzenia ze skutkiem natychmiastowym. Przypadki, które dopuszczają korzystanie z tej metody określa prawo bankowe.

Najczęstszą sytuacją, w której korzystamy z takiego trybu wypowiedzenia jest wówczas wprowadzenia nowych zapisów najważniejszych dokumentów lub Tabeli Opłat i Prowizji przez bank. Wtedy klient ma prawo wypowiedzieć umowę ramową natychmiast bez konieczności oczekiwania 30 dni. Okres, kiedy można zlecić wypowiedzenie natychmiastowe jest jednak ustalany na mocy ustawy. Trwa przez określony czas od chwili zmiany najistotniejszych regulaminów powiązanych z rachunkiem.

Bank ma prawny obowiązek poinformować o pojawiających się modyfikacjach wszystkich klientów, a także udostępnić informacje odnośnie możliwej sytuacji wypowiedzenia umowy ramowej w trybie wypowiedzenia natychmiastowego.

W takiej sytuacji klient bankowy może w zasadzie nie zgadzać się na nowe warunki. Zapisami, które przecież nie istniały przy zawieraniu umowy, przez które prawdopodobnie klient nie podjąłby decyzji o podpisanie umowy.

Oceń artykuł: 4.8 / 5 (233 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments