Jak zamknąć konto w BNP Paribas? [seria: Zamykamy Konto]

Jak zamknąć konto w BNP Paribas? Czy można zamknąć konto w tym banku przez internet? Jak złożyć wypowiedzenie i zrezygnować z konta? Czy są jakieś dodatkowe opłaty za zamknięcie rachunku?

W tym artykule przedstawimy instrukcje krok po kroku jak zamknąć konto w BNP Paribas!

Często zdarza się, że zakładamy konta głównie ze względu na promocje. I tak również często jest w przypadku BNP Paribas. Bank przyciąga klientów atrakcyjnymi promocjami, ale co później?

Jeśli chcesz zrezygnować z konta w BNP Paribas to wystarczy złożyć wypowiedzenie i zamknąć konto – wzór wypowiedzenia znajdziesz w tym artykule do pobrania całkowicie bezpłatnie!

Jeśli natomiast aktualnie szukasz nowego konta warto odwiedzić nasze strony: 

Od czego zacząć? Jak zamknąć konto w BNP Paribas?

Bez względu na to, w jakim banku chcesz zamknąć konto i wypowiedzieć umowę ramową zawsze obowiązuje pewne dobre praktyki, dzięki którym unikniemy wszelkich nieprzyjemności związanych z zamykaniem rachunku bankowego. Na pewno w pierwszej kolejności trzeba spłacić wszelkie zobowiązania wobec banku takie jak:

 • nieuregulowane opłaty i prowizje,
 • karty kredytowe, kredyty czy limity w koncie,
 • oraz pozostałe należności.

W kolejnym kroku zamykamy produkty, z których nie będziemy korzystać. Najczęściej jest to karta płatnicza wydana do konta. Dlatego polecam po prostu z niej zrezygnować. Można to zrobić na kilka sposobów, przy czym najszybciej bez wątpienia będzie na infolinii pod numerem: +48 801 321 123.

Dobrą praktyką jest pozostawić parę złotych na koncie na pokrycie ewentualnych bankowych opłat i prowizji.

Nawet jeśli na koniec okresu wypowiedzenia będziemy na plusie – to bank ma obowiązek przesłać nadwyżkę z konta na dowolny rachunek wskazany w wypowiedzeniu o konto. A jeśli będziemy na minusie – bank nie zamknie konta i anuluje wniosek o wypowiedzenie umowy.

Poniżej znajdziesz wzór wypowiedzenia umowy o konto bankowe, jest tam odpowiednie miejsce na wpisanie nowego numeru konta. Jeśli nie masz jeszcze nowego konta bankowego to sprawdź nasz Ranking Kont Osobistych. Jest to najczęściej wybierany ranking w Polsce!


Sposoby jak zamknąć konto w BNP Paribas:

Na dzień dzisiejszy bank BNP Paribas nie udostępnia możliwości zamykania rachunku przez internet lub infolinię. Zatem istnieją dwa, tradycyjne sposoby jak zamknąć konto w BNP Paribas. W obu przypadkach musimy wypełnić wniosek wypowiedzenia rachunku wraz z produktami pokrewnymi. Dla waszej wygody przygotowaliśmy wzór, który w wystarczy wydrukować, wypełnić puste pola oraz zanieść do banku lub wysłać na podany poniżej adres.

Sposób #1. Jak zamknąć konto w BNP Paribas? – Korespondencyjnie

Pobierz wzór wypowiedzenia umowy rachunku, następnie uzupełnij puste miejsca. Konieczne będzie podanie takich danych jak:

 • dane banku,
 • imię, nazwisko i PESEL posiadacza,
 • numer rachunku, którego dotyczy wypowiedzenie,
 • numer rachunku w innym banku do przelewu pozostałych środków po zamknięciu konta,
 • okres wypowiedzenia: 30 dni,
 • własnoręczny podpis zgodny ze wzorem w banku.

DARMOWY WZÓR WYPOWIEDZENIA: Polecamy skorzystać z naszego BEZPŁATNEGO Generatora Wypowiedzenia Umowy Rachunku Bankowego PDF dostępnego na tej stronie.

Wystarczy wypełnić wszystkie wymagane pola, kliknąć w przycisk „Wygeneruj wypowiedzenie PDF”.

W kolejnym kroku pozostaje jedynie wydrukować, (koniecznie!) podpisać wypowiedzenie i dostarczyć do banku zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Skorzystaj z bezpłatnego generatora wypowiedzenia umowy o konto bankowe - NajlepszeBankowe.pl

Tak wypełnione wypowiedzenie adresujemy do centrali banku:

BGŻ BNP Paribas SA

ul. Kasprzaka 10/16,

01-211 Warszawa

Warto wybrać przesyłkę poleconą, priorytetową z potwierdzeniem odbioru! Jest to dowód, że do banku wpłynął taki dokument.

Sposób #2. Jak zamknąć konto w BNP Paribas? – W placówce banku

Kolejnym sposobem jest wydrukowanie, wypełnienie wypowiedzenia i zaniesienie go do dowolnej placówki banku. Myślę, że ten sposób nie wymaga dodatkowego wyjaśnienia.

W razie problemów pracownik banku na pewno nam pomoże prawidłowo wypowiedzieć umowę. Choć na początku pewnie będzie próbować nas przekonać, abyśmy jednak zostali i nie składali wypowiedzenia.


DARMOWY WZÓR WYPOWIEDZENIA: Polecamy skorzystać z naszego BEZPŁATNEGO Generatora Wypowiedzenia Umowy Rachunku Bankowego PDF dostępnego na tej stronie.

Wystarczy wypełnić wszystkie wymagane pola, kliknąć w przycisk „Wygeneruj wypowiedzenie PDF”.

W kolejnym kroku pozostaje jedynie wydrukować, (koniecznie!) podpisać wypowiedzenie i dostarczyć do banku zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Skorzystaj z bezpłatnego generatora wypowiedzenia umowy o konto bankowe - NajlepszeBankowe.pl

Jak znaleźć lepsze konto bankowe?

Banki coraz częściej oferują różnego rodzaju promocje, oraz atrakcyjne bonusy za założenie konta. Oferty skierowane są jednak do nowych klientów, zatem warto co jakiś czas zmieniać bank, aby dzięki temu zyskać nie tylko niskie opłaty, ale także dodatkową gotówkę.

Zasady promocji zwykle są bardzo proste i wystarczy wykonać przelew lub zapłacić kilka razy kartą. Są to oczywiście zwykłe czynności, które wykonuje każdy z nas.

Dlatego jeśli szukasz nowego konta bankowego to warto zajrzeć do naszego działu Aktualne Promocje Bankowe. Opisujemy tam szczegółowo promocje bankowe, oraz to ile możecie zgarnąć zakładając konto w danym banku. Na czynniki pierwsze rozkładamy regulaminy i w prosty sposób opisujemy co trzeba zrobić, aby spełnić wymagane warunki.

WIĘCEJ: Aktualne Promocje Bankowe >>

Jeśli jednak nie masz czasu na spełnianie tych wszystkich warunków promocyjnych i zależy Ci na relatywnie tanim rachunku bankowym to przygotowaliśmy dla Was bardzo szczegółowy Ranking Kont Osobistych.

SPRAWDŹ RANKING KONT: Ranking Kont Osobistych na tej stronie >>


Najczęstsze Pytania dot. jak zamknąć konto w BNP Paribas?

Przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące zamykania kont bankowych. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub dodatkowe pytania to poniżej prawdopodobnie znajdziesz dokładną odpowiedź na nurtujące kwestie.

Od kiedy liczony jest okres na wypowiedzenie?

30 dniowy okres wypowiedzenia umowy liczony jest wypowiedzenia założonego:

 • wysyłając list – od dnia, w którym dostarczono wypowiedzenie do centrali banku,
 • w serwisie online – od dnia wypełnienia wniosku w w serwisie transakcyjnym
 • przez kontakt z infolinią – od momentu rozmowy
 • w oddziale – od momentu podpisania wypowiedzenia osobiście

Dlaczego warto podawać konto do przelewu pozostałych środków?

W przypadku, gdy na koncie bankowym pozostaną nam pieniądze, a bank nie będzie mieć numeru rachunku lub konto, które zostało podane nie będzie prawdziwe i konsultant bankowy nie będzie mieć możliwości zlecić przelew pieniędzy – wtedy środki stają się depozytem w banku bez oprocentowania.

W momencie, kiedy masz ewentualnie jakieś inne produkty w banku to możesz zlecić wykonanie dyspozycji przelewu pieniędzy za pomocą infolinii. Jeśli nie mamy już żadnych umów ze wspominanym bankiem – to wtedy trzeba przesłać prośbę na korespondencyjny adres banku z dodatkową informacją o numerze rachunku w banku.

Czy jest możliwość, aby mieć szybszy okres do wypowiedzenia umowy?

Umowy z bankiem możesz wypowiedzieć z zachowaniem skróconego okresu wypowiedzenia umowy pod pewnymi warunkami:

 • pierwszy przypadek to jeżeli nie zawarliśmy z bankiem Umowy o wydanie karty bankomatowej lub karta nie była wyrobiona,
 • kolejna rzecz: trzeba opłacić pozostałe zobowiązania zawarte z bankiem,
 • ostatnia sprawa: nie możesz mieć kredytu, którego zabezpieczeniem spłaty jest zablokowane saldo na koncie.

W jakich sytuacjach jest możliwe wypowiedzenie natychmiastowe?

Umowę o rachunek bankowy, oraz umowę ramową można wypowiadać bez konieczności przestrzegania 30 dniowego okresu wypowiedzenia, przy użyciu wypowiedzenia ze skutkiem natychmiastowym. Są przypadki, które dopuszczają korzystanie z tego trybu określone są przez prawo bankowe.

Najpopularniejszą sytuacją, gdzie korzystamy z takiego mechanizmu wypowiadania umów bankowych jest w przypadku ustalenia nowych zapisów/zmian dokumentów lub tabeli opłat i prowizji przez bank.

Wówczas każdy klient może wypowiedzieć umowę o konto od razu bez wymogu oczekiwania 30 dni. Okres, kiedy możesz zlecić wypowiedzenie natychmiastowe jest jednak ustalany na mocy ustawy. Trwa przez pewien czas od chwili zmiany najważniejszych dokumentów związanych z umową.

Bank ma prawny obowiązek informować o zaistniałych modyfikacjach wszystkich klientów, a także udostępnić informacje odnośnie ewentualnej możliwości wypowiedzenia umowy ramowej w trybie wypowiedzenia natychmiastowego. Banki muszą przestrzegać ten obowiązek, ponieważ w sytuacji niedopełnienia go – Urząd Ochrony Konsumentów ma prawo dać karę finansową na bank.

W takiej sytuacji klient prywatny może przecież nie zgadzać się z nowymi warunkami. Zapisami, które nie istniały przy zawieraniu umowy, poprzez które prawdopodobnie klient nie zdecydowałby się na podpisanie umowy.

Jak zamknąć konto w banku jeżeli mam komornika na koncie? Jak zamknąć konto w BNP Paribas?

Jeśli masz zajęcie komornicze na koncie bankowym, ale obecnie w blokach na saldzie nie ma widocznych pieniędzy, więc nie będzie jakichkolwiek przeciwwskazań do zamknięcia takiego rachunku. Aktywne blokowanie konta przez komornika nie zwalnia klientów z prawa do założenia innego konta bankowego.

A więc miej pewność, że na konto bankowe nie będą przychodzić żadne przelewy, tak, aby nie wchodziły w blokadę komorniczą, która będzie przelewana na poczet spłaty zobowiązań u komornika. Jeśli konto jest puste i nie generuje żadnych zobowiązań możesz bez problemu wypowiedzieć umowy i założyć rachunek w całkiem innym, banku w Polsce.

Oceń artykuł: 4.9 / 5 (177 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments