Jak zamknąć konto w PEKAO SA? [Seria: Zamknij Konto]

Jak zamknąć konto w PEKAO SA? Czy można zamknąć rachunek w PEKAO przez internet? Jakie możliwości daje bank i o czym obowiązkowo trzeba pamiętać przy zamykaniu kont bankowych?

Pełną instrukcje krok po kroku jak zamknąć konto w PEKAO SA znajdziesz w poniższym artykule.

Uwaga! Artykuł dotyczy banku PEKAO SA. Jest to bank, w którym logo jest „żubr”. Jeśli masz konto w PKO BP to instrukcje znajdziesz na tej stronie:Jak zamknąć konto w PKO BP (Bank Polski)?

Od czego zacząć i o czym musisz pamiętać?

Zanim przejdziemy do konkretnych sposób i metod zamknięcia konta w PEKAO warto przypomnieć kilka zasad, o których trzeba pamiętać, aby skutecznie przejść przez procedurę zamykania konta w dowolnym banku.

Pierwsza rzecz to warto sobie zastrzec i zamknąć kartę do konta, tak, aby nie naliczały się żadne dodatkowe opłaty w okresie wypowiedzenia.

Zamknięcie dowolnego konta w polskim banku wiąże się z koniecznością okresu wypowiedzenia, czyli musimy poczekać 30 dni, aż bank zamknie rachunek. W tym czasie mogą naliczać się opłaty na koncie bankowym.

Jeśli nie będziemy mieć wystarczających środków na rachunku, a bank naliczy jakąś opłatę to wystąpi ujemne saldo.

W przypadku, gdy jesteśmy na koncie na minusie – bank nie zamknie nam rachunku, a jeśli skończy się okres wypowiedzenia to wniosek o zamknięcie konto zostanie anulowany, a bank dalej będzie naliczać opłaty oraz odsetki od ujemnego salda.

Dobrą praktyką jest pozostawić parę złotych na koncie na pokrycie ewentualnych bankowych opłat i prowizji.

Nawet jeśli na koniec okresu wypowiedzenia będziemy na plusie – to bank ma obowiązek przesłać nadwyżkę z konta na dowolny rachunek wskazany w wypowiedzeniu o konto.

Poniżej znajdziesz wzór wypowiedzenia umowy o konto bankowe, jest tam odpowiednie miejsce na wpisanie nowego numeru konta. Jeśli nie masz jeszcze nowego konta bankowego to sprawdź nasz Ranking Kont Osobistych. Jest to najczęściej wybierany ranking w Polsce!

4 sposoby: Jak zamknąć konto w PEKAO SA?

Bank PEKAO SA aktualnie udostępnia 4 sposoby, aby zamknąć rachunek. Są to sposoby tradycyjne jak wizyta w oddziale lub wysłanie wypowiedzenia korespondencyjnie, ale także zdalne metody: zamknięcie rachunku na infolinii lub przez internet.

Jak zamknąć konto w PEKAO SA

Każdy ze sposobów ma swoją specyfikę, wady i zalety. Zamknięcie konta zdalnie nie będzie jednak możliwe w każdym przypadku. Wszystkie metody szczegółowo opisujemy poniżej. Zaczniemy od omówienia tradycyjnych sposobów.

Sposób #1: Jak zamknąć konto w PEKAO SA w oddziale?

Wystarczy udać się do dowolnego oddziału banku PEKAO SA i złożyć pisemne oświadczenie o wypowiedzeniu umowy o prowadzenie konta oraz umowy ramowej.

Pamiętajmy jednak, że wypowiedzenie w oddziale banku wiąże się zazwyczaj z tym, że pracownik prawdopodobnie będzie próbować nas przekonać, abyśmy zostali. Być może zaoferuje jakąś lepszą ofertę.

DARMOWY WZÓR WYPOWIEDZENIA: W tym celu polecamy skorzystanie z naszego BEZPŁATNEGO Generatora Wypowiedzenia Umowy Rachunku Bankowego PDF dostępnego na tej stronie.

Wystarczy wypełnić wszystkie wymagane pola, kliknąć w przycisk „Wygeneruj wypowiedzenie PDF”. W kolejnym kroku pozostaje jedynie wydrukowanie, (koniecznie!) podpisanie wypowiedzenia i dostarczenie do banku zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Skorzystaj z bezpłatnego generatora wypowiedzenia umowy o konto bankowe - NajlepszeBankowe.pl

Sposób #2: Jak zamknąć konto w PEKAO SA listownie?

Drugi sposób jest o wiele prostszy, ponieważ nie trzeba umawiać się na wizytę w oddziale. Wystarczy wydrukować wypowiedzenie, podpisać, następnie wysłać na wskazany adres.

WAŻNE! Wszelkie dokumenty, wypowiedzenia wysyłaj tylko i wyłącznie za pośrednictwem listu poleconego, priorytetowego wraz z potwierdzeniem odbioru przesyłki(może być w formie SMS)! Jest to zabezpieczenie i dowód, że pismo wpłynęło do banku.

DARMOWY WZÓR WYPOWIEDZENIA: W tym celu polecamy skorzystanie z naszego BEZPŁATNEGO Generatora Wypowiedzenia Umowy Rachunku Bankowego PDF dostępnego na tej stronie.

Wystarczy wypełnić wszystkie wymagane pola, kliknąć w przycisk „Wygeneruj wypowiedzenie PDF”. W kolejnym kroku pozostaje jedynie wydrukowanie, (koniecznie!) podpisanie wypowiedzenia i dostarczenie do banku zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Skorzystaj z bezpłatnego generatora wypowiedzenia umowy o konto bankowe - NajlepszeBankowe.pl

Następnie wyślij dokument do oddziału, w którym było zakładane kontu lub do centrali banku:

Bank Pekao SAul. Grzybowska 53/5700-844 Warszawa


Sposób #3: Jak zamknąć konto w PEKAO SA przez internet?

W pewnych przypadkach istnieje możliwość zamknięcia rachunku w PEKAO SA przez internet. Możemy tego dokonać za pośrednictwem bankowości internetowej pekao24.com.pl lub poprzez czat w aplikacji mobilnej PeoPay.

UWAGA! Tego typu sposób nie jest możliwy dla każdego posiadacza konta. Dodatkowo ze strony banku może nastąpić kontakt telefoniczny w celu potwierdzenia i dokończenia procedury zamykania konta.

Jeśli nie posiadasz żadnych dodatkowych produktów kredytowych na koncie lub polis – warto spróbować zamknąć kotno w ten sposób.

Sposób #4: Jak zamknąć konto w PEKAO SA przez telefon?

Zgłoszenie dyspozycji zamknięcia konta w banku PEKAO SA można dokonać również za pośrednictwem infolinii. Skontaktuj się z bankiem pod numerami: +48 22 59 12 232 lub 801 365 365, aby uzyskać szczegółowe instrukcje.

Doradca bankowy pomoże Ci przejść przez procedurę zamknięcia konta. Pamiętaj jednak, że w przypadku bezpośredniego kontaktu – pracownik PEKAO może zachęcać Cię do pozostania w tym banku oferując różnego rodzaju promocje lub zwolnienia z opłat.

Podsumowanie

Warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach przy zamykaniu konta:

  • dobrze jest zrezygnować wcześniej z wszelkich produktów, które nie wymagają 30 dniowego okresu wypowiedzenia, takich jak: karty, lokaty, ubezpieczenia. Ponadto musimy mieć spłacone wszelkie kredyty i pożyczki, aby skutecznie wypowiedzieć umowę ramową z bankiem,
  • nie pozwól, aby w okresie wypowiedzenia wystąpiło na koncie ujemne saldo, wówczas w ostatni dzień wypowiedzenia bank nie będzie mógł zamknąć konta, a wniosek o wypowiedzenie zostanie anulowany.
  • Jeśli nie masz jeszcze nowego konta bankowego to sprawdź nasz Ranking Kont Osobistych. Jest to najczęściej wybierany ranking w Polsce!
Oceń artykuł: 4.8 / 5 (99 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments